Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Byłem dzisiaj u kolegi karoka65:rolleyes:

Musze powiedzieć ze zna się na rzeczy!

Kolega pozytywnie zakręcony na punkcie kociołków i instalacji CO, godny polecenia fachowiec.

Mimo tego że ja jednak pozostane przy szukaniu DS ( kocioł z podajnikiem super sprawa) to nic mi nie próbował wcisnąć, tylko mądrze doradzał:bash:

Jeśli ktoś z naszych okolic szuka kotła z podajnikiem to warto się do kolegi karoka65 wybrać.

 

:

Dzięki za dobre słowo, ale co do "śmieciuszków" to Ty byś musiał mi długo kłaść do głowy i to dużą łopatą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia zakładów przeróbczych węgla i zakładów wzbogacania miału. Są produkowane dobre i kaloryczne miały z bardzo małą ilością popiołu np:

Miał I Chwałowice 27 Mj/kg popiół 8%

Miał I Piekary kaloryczność 26 Mj/kg popiół 7%

Miał I Marcel kaloryczność 29 Mj/kg popiół 9%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski węgiel zalega na hałdach.

Węgiel z Azji i Ameryki jest tańszy..........

razem z transportem do nas kosztuje mniej .

Na rynek rzucono surowiec, który w USA został zastąpiony gazem łupkowym.

Wszystko wskazuje na to, że podwyżek na jesieni nie bedzie spółki węglowe będą musiały utrzymać poziom cen lub je obniżyć .

http://www.wykop.pl/ramka/1210455/polski-wegiel-zalega-na-haldach-wegiel-z-azji-i-ameryki-jest-tanszy/

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

DS

Napisał cysiokysio

"a węgiel z kopalni Silesia to jakiego typu jest?"

 

Typ 32.1 kaloryczność min.26 Mj/kg, popiół ok.10%, spiekalność wg rogi poniżej 20.

Podobno dobry węgiel opałowy, orzech występuje jako orzech I, granulacja 40-100 mm, dla Ciebie do dolnego spalania byłby lepszy orzech II 25-40mm, pozostałe parametry jak w orzechu I.

nie polecam tego węgla do malych kotłów DS. Jest to moim zdaniem tak zwany papierowy węgiel, tzn pali się względnie ale zostaje po nim dużo popiłu na który nie pomaga przerusztowanie, co 48h musiałem wygaszać kocioł aby wyczyścić bo zatykało palnik. Dla porównania na kaziku mogłem sobie spokojnie tydzień palić bez wygaszania.

 

Na ten sezon w kotłowni leży już węgiel z Wesoła-Mysłowice. w górniakach czytam że spala się nie żle ciekawe jak się będzie palił w DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-zasypowe/q-hit

Koledzy palacze zastrzegam, że nie mam z tą firma nic wspólnego ale to ciekawa propozycja zwłaszcza w wymiarach komory spalania, co może być świetnym rozwiązaniem w stałopalności.Sam myślę o ewentualniej zmianie mojego camino na piec o długiej stałopalności, ale będę myślał nad tym jak skończę termomodernizację budynku.Póki co cegły szamotowe do regulacji mocy mojej 20-ki spełniają zadanie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszany były już temat kotłów tego producenta:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego/page505&highlight=heiztechnik

nie wiem czy zmienili już sterownik ale jeżeli działa tak samo jak rok temu to ja bym go omijał szerokim łukiem i sterownik zakupił osobno.

a sam kocioł taki sam jakich pełno na rynku. Trzeba dorobić PW w drzwiczkach i zaślepić fabryczne ( to podawane z popielnika nie za zbyt spełnia swoją rolę) a i pamiętaj że dwa razy więcej opału w kotle to nie równa się 2x dłuższy czas palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszany były już temat kotłów tego producenta:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego/page505&highlight=heiztechnik

nie wiem czy zmienili już sterownik ale jeżeli działa tak samo jak rok temu to ja bym go omijał szerokim łukiem i sterownik zakupił osobno.

a sam kocioł taki sam jakich pełno na rynku. Trzeba dorobić PW w drzwiczkach i zaślepić fabryczne ( to podawane z popielnika nie za zbyt spełnia swoją rolę) a i pamiętaj że dwa razy więcej opału w kotle to nie równa się 2x dłuższy czas palenia.

 

Jasna sprawa nie mam na myśli sterowników tylko palenie na naturalnym ciągu.KPW wskazana jak najbardziej, trochę te drzwiczki zespolone z popielnikiem nie teges bo lewe powietrze będzie się dostawało.Tylna listwa jak najbardziej do zaślepienia.Ogólnie rzecz biorąc w miarę przemyślana konstrukcja, palenisko przy 11kw ma 30l ( wysokość paleniska 45cm)czyli stałopalność powinna być na niezłym poziomie.Wymiennik w miarę dobry odbiór ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki naszemu koledze z forum powstało takie coś:

http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ranking-kotlow-weglowych/

napisz do niego aby dorzucił przedstawiany przez ciebie kociołek do rankingu

 

W wolnej chwili skrobnę do Juzefa, tylko wypadało by go sprawdzić w próbie ogniowej:).

Po wyglądzie oceniać to tak jak kobietę;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich i na wstępie dzięki Riko za ten temat. Kiedyś dawno temu wpadłem na pomysł palenia górnego, ale uznałem to za głupotę (jak widać trzeba bardziej sobie ufać) tym bardziej, że moja głowa nie wyobrażała sobie szybkiego i skutecznego sposobu podpalenia węgla od góry (toteż pomysł szybko puściłem w niepamięć).

 

Po 7 latach palenia stylem "klasycznym" trafiam na ten wątek i... jest mi przykro. :p ;) Skoro to jednak możliwe i powszechnie praktykowane będę niebawem robił pierwsze podejście (od zawsze mierził mnie ohydny dym z komina). Posiadam piec http://www.zebiec.pl/pl/kotly-co/linia-tradycyjna/swk 10 lub 15 KW (nie wiem dokładnie, bo tabliczka się zdewastowała), z wentylatorem. Zamierzam oczywiście na starcie wiatrak zamienić na miarkownik ciągu (zamawiam właśnie*) -- zastanawia mnie tylko jeden element tego kotła, mianowicie płyta suwana na górze paleniska:

 

http://www.zebiec.pl/images/stories/kotly/swk_s_podlaczenie.gif

 

Chodzi o element nr. 25. Czy traktować ją jak przy normalnym paleniu, tj. po rozpaleniu zasunąć aby wymusić "lepszy" przepływ po wymienniku, czy usunąć ją zupełnie aby powiększyć palenisko? Przy normalnym paleniu znajduję dla tego elementu uzasadnienie (wysoka temperatura -- wymuszenie przepływu), czy teraz też wymuszać taki przepływ? Wolałbym chyba mieć większą komorę spalania (nawet kosztem nieco większego zużycia paliwa, ale aby mniej obsługi było). Jak to u siebie w takim przypadku załatwiacie drodzy forumowicze?

 

*) Kocioł posiada sterownik (termometry na wyciągu i CO) wentylator z płynną regulacją prędkości -- może lepiej zamiast analogowego miarkownika wkręcanego zastosować elektroniczny który także posiada płynną regulację?

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o ziom z forum mazdaspeed, pozdro.

 

 

Co by nie było, że tylko zaśmiecam wątek... Osobiście przerobił bym ten kociołek na dolniaka stawiając przy końcu pionową ścianę z palnikiem u dołu, połączoną ze sklepieniem na wysokości przesuwnej blachy.

 

Natomiast wg wytycznych autora tego tematu (górne czyste spalanie) to pomyśl o zamontowaniu kierownicy powietrza wtórnego w górnych drzwiczkach. Blacha przesuwna będzie przeszkadzać.

Edytowane przez radost1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...