Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego Cysiokysio

Jeśli już tak uparcie twierdzisz, że nieszczelny ruszt pionowy jest głównym powodem problemów kolegi Hefcika to wyjaśnij mi następującą sytuację:

-dmuchawa pracuje, po osiągnięciu temperatury zadanej wyłącza się, zakładam, że przepustnica dmuchawy skutecznie odcina dopływ powietrza z zewnątrz, oś rusztu ruchomego bez luzów a ruszt pionowy w wersji fabrycznej czyli nie uszczelniony.

Wyjaśnij mi jaki wpływ na powyższą sytuację ma ten nieszczęsny nieuszczelniony ruszt pionowy?

Jasiek

nigdy nie twierdziłem że to główny powód tylko jeden z możliwych.

a no ma taki wpływ że zanim osiągnie zadaną temperatuę, zajęty już będzie cały wsad i niestety taką energię ciężko okiełznać samym odcięciem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens takiego ogranicznika ilości spalanego zasypu ?

[ATTACH=CONFIG]216746[/ATTACH]

DS

Ale chodzi ci o obniżenie palnika szamotem czy te dziwne przegrody.

Obniżenie palnika zmniejszy ilość palącego się paliwa (o ile komora zasypowa jest szczelna). Natomiast te dziwne przegrody mogą przysporzyć tylko problemu zawieszającego się opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które rozwiązanie jest najlepsze? muszę wykonać coś takiego ale nie wiem, które rozwiązanie wykonać?nie mogę otworzyć linka LAST RICO ze strony 74 i dlatego pytam proszę o szybką odpowiedz?albo jak znaleźć ten rysunek i jak go otworzyć bo ja nie mogę?pozdrawiam

 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSeUXiq56nBEdbUnQCxRmnXJw9BAh6_LEGVXLlQl4gMUiBZOI2Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tamten pomysł był nietrafiony ale znalazłem ten rysunek i zrobiłem to samo prowizorycznie i na razie jest tak jak chciałem pali się tylko na samym dole :) Widocznie powietrze musi mieć pustą przestrzeń żeby skręcić w kierunku palnika i mniej przeszkód do pokonania po drodze inaczej zacznie błądzić między załadunkiem i go rozpalać po drodze jak leżało na ruszcie zapalał się cały załadunek. Kocioł na rysunku firmy irleh szkoda że teraz go znalazłem :(( a nie wtedy jak trzeba było kupić kocioł 3 lata temu.

przekroj_pom2.jpg

DSC_6866.jpgnad.JPGDSC_6868.jpg

Płomień ma dobry metr długości ale jego końcówka jest dosyć dziwna bo wygląda jakby się paliło powietrze na czerwono i nie zawsze ma kontakt z płomieniem dosyć dziwne zjawisko, może się uda zrobić zdjęcie tego :)

Powietrze wtórne podawane z tyłu palnika za dolną cegłą i bokach za bocznymi cegłami i od góry przez wyczystkę bez tego płomień był bardzo krótki

Może się to przyda bo ja spędziłem w kotłowni dobry miesiąc testując różne wynalazki

DSC_6875.jpg

Pozostało tylko wprowadzić płomień w ruch wirowy co wydłuży jego drogę i lepiej dopali spaliny ale chyba bez zmiany palnika z wejściem prostokątnym na okrągłe lub kilka okrągłych nie da rady

http://www.paliwadrzewne.pl/uploads/obrazki/palnik.jpg

http://www.optimapac.com/wp-content/uploads/pyromat-eco-decoupe.jpg

Edytowane przez stone21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam podstawowe pytanie.

Czy paląc miałem należy go wcześniej moczyć? czy palić suchym?

Instalator mojego pieca Defro tzw. górniaka miałowca powiedział że niema takiej potrzeby

a nawet szkodzi to w znacznym stopniu żywotności pieca i strat na odparowanie wody?

Czy ktoś sensownie może mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wasze odpowiedzi, ale na szybko w pracy :D

Piecuch stoi, bo palę małymi ilościami węgla :) ciepło jest więc nie ma wielkiej potrzeby, ale chcę się przygotować przed zimą.

 

Czytam powoli cały temat, ale jest dużo jak wiecie..powoli tyle na ile pozwala brak czasu.

 

Ale wymyśliłem coś, powiedzcie czy dobrze myślę :)

1. Zaślepiam ruszt pionowy - zaślepka zamówiona, dorabia się na wymiar

 

2. CAM00621.jpg czy mogę zdjąć tą blachę z drzwiczek zasypowych po to by móc regulować TYLKO przy rozpalaniu dopływ powietrza tą oto "kratką" CAM00622.jpg??

 

będę się tym zajmował w niedzielę, oczywiście dam znać co z tego wyszło.

Edytowane przez Hefciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odcięciu powietrza proces produkcji energii przez kocioł ustaje i problemu nie ma.

Tia napewno, jak 20 kilogramom rozpalonego węgla odetniesz powietrze to momentalnie ten węgiel przestanie grzać. Ty na pewno rozmawiasz o węglu?

Szczelny kocioł to podstawa ekonomicznego spalania.

zgadam się. Szczelny kocioł to warunek konieczny niestety nie zawsze wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wasze odpowiedzi, ale na szybko w pracy :D

Piecuch stoi, bo palę małymi ilościami węgla :) ciepło jest więc nie ma wielkiej potrzeby, ale chcę się przygotować przed zimą.

 

Czytam powoli cały temat, ale jest dużo jak wiecie..powoli tyle na ile pozwala brak czasu.

 

Ale wymyśliłem coś, powiedzcie czy dobrze myślę :)

1. Zaślepiam ruszt pionowy - zaślepka zamówiona, dorabia się na wymiar

 

2. [ATTACH=CONFIG]217386[/ATTACH] czy mogę zdjąć tą blachę z drzwiczek zasypowych po to by móc regulować TYLKO przy rozpalaniu dopływ powietrza tą oto "kratką" [ATTACH=CONFIG]217387[/ATTACH]??

 

będę się tym zajmował w niedzielę, oczywiście dam znać co z tego wyszło.

 

przykład zaślepienia rusztu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego&p=4997637&viewfull=1#post4997637

 

Podawanie powietrza wtórnego przez drzwiczki zasypowe puki używasz dmuchawy nie jest najlepszym pomysłem.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego&p=2781160&viewfull=1#post2781160

i

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-węgla-kamiennego&p=3336982&viewfull=1#post3336982

Edytowane przez cysiokysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to "prowizorka", która miała dostarczyć PW pod płytę żeliwną w kotle Zębiec SWK. Może kogoś zainspiruje.

[ATTACH=CONFIG]214201[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]214202[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]214203[/ATTACH]

Jest to zwykła blacha zagięta tak, aby krawędż weszła pod płytę i powycinana w odpowiednich miejscach. Z ciekawości popałiłem z tym teraz w KWK :cool:

QIM, podpowiedz jeszcze, jak jest doprowadzone powietrze pod ww. kierownik PW? Wyciąłeś czy ponawiercałeś "rynienkę"?

 

Czy ktoś może udzielić info o skoku miarkownika, bo u mnie nadal urządzenie jest martwe. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może udzielić info o skoku miarkownika, bo u mnie nadal urządzenie jest martwe. :/

 

Ja walczyłem dwa miesiące z regulusem i dałem se spokój. Ten miarkownik to jakaś porażka. Skok miał chyba dobry, klapkę otwierał mocno, ale opóźnienie było koszmarne. Pomimo zamontowania przeciwwagi, po spadku temperatury budził się baaardzo długo. Zanim ruszył klapkę temperatura potrafiła spaść o 10 stopni. Szkoda nerwów. Kupiłem MCI z SPR-11 i skończyły się wszystkie kłopoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Tom1000k

ja dopiero też założyłem miarkownik i tak jak ty musiałem swoje przejść ale teraz jest rewelacja...

tylko musiałem dać nypel redukcyjny 1/2x 1" (w kotle było wyjście na 1/2" potem trójnik 1" regulus i potrzebny jest odpowietrznik automatyczny

a te przedłużki - redukcje 1/2na 3/4" to se można nie powiem gdzie włożyć- trzeba przeredukować przyłącze przynajmniej na 1" a sam miarkownik to urządzenie idealne do kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam na początku były wahania temp. między miarkownikiem i kotłem a nawet teraz po ustawieniu wahania mogą sięgać nawet 5C i co z tego? ale działa i steruje płynnie a prognozy pogody z tych temp. przepowiadał nie będę.....

ja jestem zadowolony miarkownik steruje płynnie a jak trzeba to zamknie klapkę całkiem a dmuchawa chyba z 80W prądu żarła za zaoszczędzoną kasę to w miesiącu ze 2 czteropaki będzie...

-na razie sypię mało opału ale teraz na miarkowniku jakby więcej popiołu na rusztach było, no chyba że inny węgiel tego sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok miał chyba dobry, klapkę otwierał mocno

Pamiętasz może na ile się ramie unosiło w skrajnych wychyleniach? Czy to był 1 cm w pionie czy może 5 cm? Mniej więcej jak ręczna regulacja?

 

ale opóźnienie było koszmarne.

Może był zapowietrzony? Ja też na początku popełniłem ten błąd, ale szybko to naprawiłem. Co nie zmienia faktu, że miarkownik jakby się nadal leni.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk.

Mierzyłem przed chwilą. Skrajne położenia pokrętła (30 do 90stC) skutkuje przesunięciem końcówki ramienia dźwigni w pionie o 48mm.

Jasiek.

U mnie też tak jest -- pytanie natomiast brzmi czy w czasie pracy miarkownika (np. spadku temperatury z 70 na 40) te wychylenia są też tak duże? U mnie przy temperaturze 70 dźwignia idzie do dołu może o pół centymetra w stosunku do temperatury 30-40. Czyli nic w zasadzie nie reguluje. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie pracy miarkownika wychylenia są inne, obecnie kocioł wygaszony, jak będę palił to pomierzę i napiszę.

Dziękuję. Czekam z niecierpliwością.

 

--> Myjk

Czy możesz sprecyzować pytanie? Czy chodzi o drzwi zasypowe?

Tak, pytałem o sposób doprowadzenia powietrza pod pokazaną przez Ciebie blachę. Zrobić to przez drzwiczki zasypowe (nawiercić otwory), czy lepiej od dołu przez "kołnierz".

 

Mój kocioł był w wersji bez dmuchawy. Dlatego wcześniej sugerowałem wymianę drzwiczek.

Mój kocioł też już dawno jest bez dmuchawy. :) Tylko nadal ostro smoli (pomimo wewnętrznej KPW), stąd koniecznie muszę zrobić niezależne PW od góry.

 

PS w tym wątku na forum Zębca: http://www.zebiec.pl/pl/forum?catid=6&id=291&view=topic#307 użytkownik Peti pisze o "automatyce odpopielania" -- czy ktoś wie co autor miał na myśli?

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...