Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Potrzebuję rady co zmienić albo jak ustawić kocioł DS Buderus 16kw żeby nie kopciło z komina.

Myślałem ze ten DS to taki super a kopci, w komorze spalania jest cały czas ogień ,ale jednak gazy gdzieś uciekają.

Moze ktoś ma taki kocioł i pomoże?

Może jacbelfer stary wyga od DS coś doradzi?:bash:

 

Temperatura na dworze wysoka i palisz z małą mocą (tak zakładam). Duża powierzchnia rusztu, dużo gazów i mała temp. palnika.

Może masz przekrój tego kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

To znów ja :) wiem że miałem w niedzielę napisać co i jak mi się udało, jednak moje "ulepszenia" pieca odniosły skutek odwrotny :

Wymieniałem uszczelki we wszystkich drzwiczkach lecz sznur który w pewnym sklepie mi polecono okazał się jakimś G nadającym się chyba do kominków, giętkie to to takie i rozciągliwe, no ale cóż stwierdziłem że lepsze to niż nic..Dziś kupiłem porządny sznur, w sobotę od rana montaż + do tego zaślepka rusztu pionowego, mam nadzieję że będzie lepiej.

 

Aha jeszcze jedno pytanie w moim piecu były dwa takie ruszty/ nawiewy : CAM00631.jpg póki co je wyjąłem, ale teraz przez jeszcze bardziej nieszczelny piec nie umiem ocenić czy te nawiewy w moim przypadku jakoś pomagają, zostawić czy wywalić jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Aha jeszcze jedno pytanie w moim piecu były dwa takie ruszty/ nawiewy : [ATTACH=CONFIG]218896[/ATTACH] póki co je wyjąłem, ale teraz przez jeszcze bardziej nieszczelny piec nie umiem ocenić czy te nawiewy w moim przypadku jakoś pomagają, zostawić czy wywalić jak sądzicie?

No to masz przyczynę szybkiego rozpalania się całego wsadu. Takie napowietrzanie komory stosuje sie w miałowcach gdzie przepływ przez paliwo jest utrudniony. Jeśli zamierzasz palić węglem a nie miałem to zdecydowanie to wywal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały sukces -- wczoraj wieczorem przed kolejnym rozpaleniem otwieram górne drzwi a tam biały baranek w nielicznych miejscach, ale był też brązowy (nie czarny tak jak poprzednio i raczej mało). Wczoraj dokonałem modyfikacji blachy PW, skierowałem ją bardziej w dół na palenisko. Usunąłem cegły z paleniska. Po dokończeniu modyfikacji zastał mnie zmierzch, więc nie wiem dokładnie jak wyglądały spaliny z komina. W świetle księżyca były widoczne, czyli chyba jeszcze się kopciło -- aczkolwiek wyglądały na białe (a chyba powinny być przezroczyste jeśli jest czysto spalane). Martwi mnie natomiast dosyć szybkie rozpalenie całego wkładu aż po ruszt poziomy (ruszt pionowy już dawno odseparowany). Czy to wynik nieszczelności od dołu? Nieszczelności jest mało, ale są -- natomiast zamknięcie klapki PG doprowadza do stosunkowo raptownego obniżenia temperatury. Tu z kolei zachodzi pytanie: czy to wychładzanie to kwestia zbyt dużej ilości PW (przypominam, że wpada tyle PW ile przejdzie przez brak części uszczelnienia w drzwiach zasypowych), czy też podawania go niedokładnie na palenisko (prześlizgiwania się do komina)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cysiokysio !

 

Generalnie czytam sukcesywnie forum,w wolnych chwilach (których ciągle mało) i doszedłem do wniosku że ten sezon : wymiana zaworu :),uszczelnienie pieca i odcięcie rusztu pionowego i zostanę przy dmuchawie, będę kombinował jej ustawieniami.

 

Natomiast przed następnym sezonem założę miarkownik no chyba że piec się rozleci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Myjk

odnośnie szybkiego zejścia ognia: Jaki sort wegla? Jeśli grubszy, nie ma się co dziwić. Węgiel słaby, to nie ma się co dziwić.

Biały nalot? Moje gratulacje. Nie będzie go moim zdaniem wszędzie. Zobacz jak wygląda mój wymiennik po paru tygodniach. Zdjęcia są u Boleckiego na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na rodzaju węgla. :/ Kawałki mniejsze niż 10cm (reszta wymiarów poniżej ~5cm), sporadycznie trafią się większe, ale wtedy je zazwyczaj rozbijam. Wg mnie nie ma tam wcale za dużo "powietrza" a i tak ogień złazi. Warto warstwy przesypywać popiołem żeby to trochę powstrzymać czy to źle zrobi na czyste palenie? Twój wymiennik widziałem wielokrotnie -- przecież na Twoich patentach się wzorowałem. ;) Najbardziej martwi mnie baran -- myślałem, że się go pozbędę. Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dex001

 

Nie wiem, czy otwory PW to te 4 punkty, ale jeżeli tak to moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie.

PW musi być dostarczone tam, gdzie spaliny są bardzo gorące. Ono ma je zapalić. Kiedy dostarczone jest od razu tymi 4 otworami to:

1/Rozpali złoże- bo jest dostarczone w zasyp, ale jednocześnie przyda się przy dopaleniu- podobnie do otworów w drzwiach zasypowych.

2/Otwory za pierwszym wymiennikiem (właściwie drugim po skośnej przegrodzie) już nic nie zrobią. Tam gazy są już znacznie schłodzone i raczej rozrzedzą dym- z komina poleci jaśniejszy dymek, ale to nie dlatego, że się spalił.

 

Ale na 100% nie jestem pewien czy to o te otwory chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mój kocioł to red uni 25kW. Wyłożyłem kocioł cegłą, wywaliłem dmuchawę, założyłem mci z SPR 11, spalam przy 150m2 ocieplonego budynku 30kg węgla palącego się ciągle jakieś max 12h.

Palę groszkiem od góry. Na tylnej ścianie kotła jest 16 otworów, zapchać je od dołu? Pod drzwiczkami zasypowymi są dwa prostokątne otwory chyba PW, ale nie wiem-zatkać je czy nie?

Jak poprawić ten wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy nie wyjmuj bo strasznie skrócisz obieg spalin. Będziesz grzał atmosferę zamiast domu. Chociaż masz dużo za duży kocioł to może by taka ilość wymiennika wystarczyła przy odpowiednio zmniejszonym palenisku.

A te dwa prostokątne otwory oddają powietrze z popielnika czy może kanału dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...