Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podaj powietrze wtórne nad zasyp z popielnika - rusztu poziomego. Nie będzie to tak skuteczne jak KPW, ale zawsze poprawi trochę spalanie.

Możesz nawet zastosować coś takiego:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15791-jak-palic-w-tym-piecu/#entry161223

Ja wspomagam się takim wynalazkiem:

 

JD503519.jpg JD503524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podaj powietrze wtórne nad zasyp z popielnika - rusztu poziomego. Nie będzie to tak skuteczne jak KPW, ale zawsze poprawi trochę spalanie.

Możesz nawet zastosować coś takiego:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15791-jak-palic-w-tym-piecu/#entry161223

Ja wspomagam się takim wynalazkiem:

 

[ATTACH=CONFIG]219241[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]219242[/ATTACH]

No właśnie, ale u mnie (jak pisałem wcześniej) są otwory - kawał blachy zasysający powietrze z popielnika i przekazujące je nad palenisko - tymi otworami na tylnej ścianie kotła.

 

Bez tytułu.jpg

oraz dwa prostokątne (na biało).Bez tytułu.jpg

 

Zatykać czy nie?

Edytowane przez kalejdoskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomagam się takim wynalazkiem:

Słuchaj, próbowałeś to wstawić na tylną ścianę i sprawdzić jaki to ma wpływ na palenie? Ja też mam podobny deflektor (w kształcie T z otworkami na "tyczce") i wstawiłem go właśnie na tylną ścianę jako że na przód paleniska jest dawane PW z drzwiczek zasypowych. Zastanawia mnie jednak czy to aby dobre rozwiązanie.

 

Wczoraj rozpaliłem pierwszy raz bez żeliwnej płyty suwnej (tak, rzeczywiście udało się ją wyciągnąć, ponieważ wcześniej źle podchodziłem do pierwszego kroku) i wg mnie paliło się bardzo fajnie, dużo spokojniej. Pomimo małego zasypu (1/4 maks 1/3) grzało to ponad 14h (jak wychodziłem rano to jeszcze żarło). Wczoraj wieczorem uchylałem drzwiczki i pomimo iż były żółte płomienie, to unosił się biały dymek a nie jak zwykle czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem umieszczać tego z tyłu. Wspomagam tym powietrze wtórne z rozetki, które dochodzi przez wyciętą szczelinę w płycie. Nad szczeliną, po dociągnięciu płyty stawiam wyspawaną kształtkę odcinającą powietrze wtórne od wymiennika. U mnie po wyjęciu płyty spadła wyraźnie sprawność kotła i pojawiło się smolenie wymiennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale u mnie (jak pisałem wcześniej) są otwory - kawał blachy zasysający powietrze z popielnika i przekazujące je nad palenisko - tymi otworami na tylnej ścianie kotła.

 

[ATTACH=CONFIG]219252[/ATTACH]

oraz dwa prostokątne (na biało).[ATTACH=CONFIG]219253[/ATTACH]

 

Zatykać czy nie?

 

te otwory z tyłu kotła zdecydowanie zatkać.

Dalej są dwie drogi

trudniejsza w realizacji ale za to efekt lepszy to KPW na tych dwóch otworach

łatwiejsza w realizacji ale efekt gorszy (brak rozdziału PW z PG) to rura podająca powietrze z popielnika wygięta u góry aby strumień PW skierować w środek paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te otwory z tyłu kotła zdecydowanie zatkać.

Dalej są dwie drogi

trudniejsza w realizacji ale za to efekt lepszy to KPW na tych dwóch otworach

łatwiejsza w realizacji ale efekt gorszy (brak rozdziału PW z PG) to rura podająca powietrze z popielnika wygięta u góry aby strumień PW skierować w środek paleniska.

 

Nie lepiej wykorzystać te istniejące otwory zamiast je zatykać. Wystarczy dorobić na fabryczne profile dodatkowe nakładki kierujące powietrze w środek paleniska.

Z kolei opieranie się na istniejących otworach pod drzwiczkami utrudni wspomniana wcześniej, ruchoma blacha wewnątrz kotła. Na przekroju widać, że poniżej drzwiczek zasypowych i poniżej ruchomej blachy jest kawałek ścianki kotła bez płaszcza wodnego. Można by sie tam wciąć.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wykorzystać te istniejące otwory zamiast je zatykać. Wystarczy dorobić na fabryczne profile dodatkowe nakładki kierujące powietrze w środek paleniska.

Oczywiście, że nie ma potrzeby ich zaślepiać, tym bardziej że doprowadzają one powietrze w kierunku zasypu z miejsca po wentylatorze. Również raczej starałbym się je w jakiś sposób wykorzystać jako namiastkę powietrza wtórnego. W kotłach Q HIT taki profil doprowadza powietrze wtórne z popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

dex001

Skoro tak piszesz to na 100% powodem jest zbyt duża ilość palącego się opału.

Wysokość palnika jest za duża. Temperatury na kotle nie uzyskujesz intensywnością palenia, ale ilością palącego się opału. Ten gazuje, ale temp. jest za mała aby się dopalił.

 

Ja w tym roku zrobiłem oczywiście przeróbki. Z 7 szczelin w ruszcie pozostało 5. Ograniczyłem tym samym MOC kotła.

Aby uzyskać temp. muszę palić intensywniej, ale to z kolei powoduje wyższą temp. w palniku.

Powietrze podaję w poprzek strugi ognia. Podobno tak lepiej.

Fajnie się paliło w poprzednim roku ale w tym to pali się .........też fajnie :D. Cel to ciągłe przeróbki.

 

Mój kociołek ma jedną wadę, ale warto to zasygnalizować WSZYSTKIM.

Moje ruszta (wodne) są PŁASKIE. Pomiędzy nimi są szczeliny, ale popiół zatrzymuje się na tych płaskich powierzchniach.

W kotle DS powinno to być ODWRÓCONE. Mogą to być rury, ale to rozwiązanie (według mnie) ma więcej wad jak zalet. Bo jaka to zaleta, że opał leży na płaskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kocioł Defro Optima Komfort Plus 20 ( GS ) z dmuchawą, nieprzystosowany pod miarkownik z racji braku klapki.

Palę drzewem, grubszym węglem. Mógłby ktoś być wdzięczny i podrzucić jakieś zdjęcia/informacje na temat wykonania klapki pod miarkownik oraz KPW ?

 

Rozpalam za pomocą uchylania drzwiczek popielnikowych oraz uchylania drzwiczek załadunkowych na gwoździa, obecnie piec chodzi max. 3h dziennie.

Dodam że dom nowy, ok 120m2, ocieplony styropianem 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...