Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy tej pogodzie rozpalnie jest raz na dobę.

Wczoraj podpałka zapalona o 14:30, około 2 godzin szło na kaloryfery.

Później kaloryfery zakręcone i grzanie CWU.

W sumie dziś o 5 rano kaloryfery były jeszcze ciepłe.

Na zewnątrz rano o 7 godzinie +10*C

 

Dopytałem, węgiel z KWK Jankowice (Rybnicka Spółka Węglowa).

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś kod dla serwisu dmuchawy DEFRO? Czy ma ktoś pojęcie o ustawieniach DEFRO RU-PID (instrukcja dostępna: http://www.defro.pl/do-pobrania/inst.../73-sterowniki), i czy można tam ustawić max obroty dmuchawy? Zadzwoń pod ten nr.tel. 506702720. Jest to nr. do serwisu Defro. Mi pomogli ustawić dmuchawę.( Dotyczy odp. dla TedeuszB) Edytowane przez mikar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM

 

Fajka zrobiona z kolana napewno pomoże aby powietrze trafiało w środek zasypu, można dobrać odpowiednie kolano - są różne kąty.

Mozna też naciąć profil kwadratowy (lub prostokatny) od dołu i po bokach, następnie go wygiąć w dół i ewentualnie połączyć krawędzie spawem.

Mi osobiście taki łuk by przeszkadzał w podglądaniu żaru przez klapkę i KPW. Zawsze lepiej to unieść klapkę i popatrzyć w żar niż otwierać całe drzwiczki (zaburzy to palenie). Ideałem byłaby szybka w klapce :yes:

 

 

klaudiusz_x

 

Węgiel z KWK Jankowice to może być typ 32.2 lub 33, kaloryczność deklarowana przez Kompanie Węglową to min 29 MJ.

Węgiel silnie gazujący. Będzie gazował i smolił bez odpowiednich warunków dopalania gazów.

Ja u siebie myślę nad zamontowaniem deflektora szmotowego nad paleniskiem i zamocowaniu płytek szamotoywch na drzwiczkach zasypowych, mam podobny węgiel - Marcel.

 

NIe żałuj powietrza wtórnego dla tego węgla, lubi też większe temperatury spalania, napewno 30-40* to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QIM

 

Fajka zrobiona z kolana napewno pomoże aby powietrze trafiało w środek zasypu, można dobrać odpowiednie kolano - są różne kąty.

Mozna też naciąć profil kwadratowy (lub prostokatny) od dołu i po bokach, następnie go wygiąć w dół i ewentualnie połączyć krawędzie spawem.

Mi osobiście taki łuk by przeszkadzał w podglądaniu żaru przez klapkę i KPW. Zawsze lepiej to unieść klapkę i popatrzyć w żar niż otwierać całe drzwiczki (zaburzy to palenie). Ideałem byłaby szybka w klapce :yes:

 

 

klaudiusz_x

 

Węgiel z KWK Jankowice to może być typ 32.2 lub 33, kaloryczność deklarowana przez Kompanie Węglową to min 29 MJ.

Węgiel silnie gazujący. Będzie gazował i smolił bez odpowiednich warunków dopalania gazów.

Ja u siebie myślę nad zamontowaniem deflektora szmotowego nad paleniskiem i zamocowaniu płytek szamotoywch na drzwiczkach zasypowych, mam podobny węgiel - Marcel.

 

NIe żałuj powietrza wtórnego dla tego węgla, lubi też większe temperatury spalania, napewno 30-40* to mało.

 

Myślałem nad takim prostopadłym do palenisku podajniku powietrza (KPW), ale trochę się boję. W momencie wygorywania wsadu nie będzie wybijać dymu przez tę fajkę?

Warunki atmosferyczne są różne, czasami dym szuka ujścia wszystkim dziurami tylko nie kominem :(

Co do KPW, może uda mi się dorobić trochę większe, z szerszego profila kosztem jego wysokości. Taki spłaszczony prosto od kółka PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgonka , gratuluję pomysłu :) Moim zdaniem wyprzedziłeś producentów kotłów o ładnych parę lat . 20 lat temu nikt chyba nie myślał o kotłach z podajnikiem dla indywidualnych odbiorców. Chciałem tylko się dowiedzieć czy nie dudni w całej chałupie przesypujący się wungiel w beczce(obraca się beczka,czy beczka jest nieruchoma i obraca się w środku podajnik)? czekamy na więcej szczegółów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2: no niestety, ale beczka obraca się bardzo wolno i nie jest taki dźwięk jak we włączonej w betoniarce .

 

Animuss zdaję sobie sprawę z bardzo wolnych obrotów beczki, w przeciwnym razie my wszyscy posiadacze kotłów z podajnikiem musielibyśmy ogłosić bankructwo po 1 sezonie grzewczym:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss zdaję sobie sprawę z bardzo wolnych obrotów beczki, w przeciwnym razie my wszyscy posiadacze kotłów z podajnikiem musielibyśmy ogłosić bankructwo po 1 sezonie grzewczym:D
"obroty beczki = maksymalnie 10 cm na sekundę mierząc po obwodzie beczki - czym wolniej tym lepiej"

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15811-czym-grozi-utrzymywanie-niskiej-temperatury-kotla-40-50stopni/page__st__140#entry162801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już czytam b,długo ten temat i pomyślałem, że ;) może cześć osób nie mających środków ,oraz innych motywacji do pozbycia się śmieciucha, spróbuje coś stworzyć własnymi chwytakami .

Kiedyś też paliłem w smieciuchu i wiem ile zabiera to czasu.

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15811-czym-grozi-utrzymywanie-niskiej-temperatury-kotla-40-50stopni/

a tu skąpa sesja zdjęciowa :

http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach§ion=attach&attach_rel_module=post&attach_id=22456

http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach§ion=attach&attach_rel_module=post&attach_id=22457

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15811-czym-grozi-utrzymywanie-niskiej-temperatury-kotla-40-50stopni/page__st__120#entry162635

Nie jest to Alfa Romeo :D ale napewno w pewnym sensie jest to pomocnik palacza .

Dajcie zdjęcia tutaj

 

Viadrus o którym piszę w tym temacie ma już 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mnie to nie dotyczy bo mam DSa ale z ciekawości technicznej chętnie popatrzę."

Też miałem DSa mając podajnik przerobiłem na śmieciucha.

"Chciałem tylko się dowiedzieć czy nie dudni w całej chałupie przesypujący się wungiel w beczce"

Dwie beczki sąsiadów zostały wyłożone gumą, moja nie. u mnie najgłośniejszy jest stycznik podający napięcie na silnik.

Dwa podajniki pracują w szeregowcach, nikt nie zgłaszał pretensji.

"nie jest taki dźwięk jak we włączonej w betoniarce"

moja betoniarka pracowała cicho, jedyna na osiedlu.

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocą gdy zobaczyłem opis i zdjęcia od Jurgonka to nie mogłem zasnąć. Myśl , że "piec na podajnik" można sklecić samemu i jest to przy tym rozwiązanie stosunkowo tanie i do tego niezawodne nastraja mnie bardzo optymistycznie. Podobnie jak inni czekam na nowe szczegóły konstrukcyjne w myśl jedno zdjęcie to więcej niż tysiąc słów.

Chylę czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nocą gdy zobaczyłem opis i zdjęcia od Jurgonka to nie mogłem zasnąć. Myśl , że "piec na podajnik" można sklecić samemu i jest to przy tym rozwiązanie stosunkowo tanie i do tego niezawodne nastraja mnie bardzo optymistycznie. Podobnie jak inni czekam na nowe szczegóły konstrukcyjne w myśl jedno zdjęcie to więcej niż tysiąc słów.

Chylę czoła.

 

 

nie wiem jak u was ale u mnie nie widać zdjęć :( a chętnie bym je zobaczył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim prostopadłym do palenisku podajniku powietrza (KPW), ale trochę się boję. W momencie wygorywania wsadu nie będzie wybijać dymu przez tę fajkę?

Warunki atmosferyczne są różne, czasami dym szuka ujścia wszystkim dziurami tylko nie kominem :(PW.

Miałem takie coś średnicy ok. 4 cm. i do tego rozpraszacz powietrza.

SDC14970.jpgSDC14971.jpg

W komorze spalania i na drzwiczkach dużo sadzy, celowo nieczyszczone. Niektórzy wykładają szamotem a waratwa sadzy i pyłów w tym miejscu pełni według mnie taką samą rolę. Mój wymiennik w dalszej części miał dosyć miejsca na oddanie ciepła wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przerabiałeś DS na GS? Cóż przeszkadza żeby do DS-a dosypywać paliwa podajnikiem podobnym do Twojego?

Podajnik jest uniwersalny wsypie wszystko i w potrzebnej ilości. Decyzje dotyczące przeróbki pieca dotyczą tylko jednego pieca i jednej instalacji. U mnie w DS musiało być za dużo opału i nie można było zmniejszyć temperatury pieca przy prawidłowym spalaniu. GS pozwala spalić nawet najmniejsze ilości. lepiej reguluje temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...