Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli to na żółto zaślepić?

Problemem może być zaślepienie tego pionowego odcinka.

Też tak kiedyć myślałem. A w rzeczywistości starego górniaka rodziców przerobiłem z murowaniem i docinaniem w dwie godziny. I ta poniowa ścianka poszła mi najszybciej. Najdłużej mi się zeszło na docinaniu palnika. Narzędzia to mała szlifierka kątowa z tarczą diamentową,linijka i szpachelka do urobienia zaprawy.

kocioł.jpgDSCF5033.jpgDSCF5032.jpgDSCF5031.jpg

 

 

Czyli to na żółto zaślepić?

Ale może można coś polepszyć w sprawie GS?

wydłużyć KPW(ale u ciebie chyba się nieda)

do zmiejszenia paleniska, zamiast cegieł 3 cm, dać 6cm - zeby zasyp był wyższy niż szerszy.

Te 13 kg to będzie chociaż z połowa kotła?

Edytowane przez cysiokysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

uuu... Nie ma bata aby PW docierało do paleniska. W takiej konfiguracji to tylko niepotrzebnie wychładza kocioł.

Może zamiast wydłużać KPW można spróbować podnieść palenisko. Postawić 4 cegły po rogach na sztorc i na tym drugi ruszt.

 

Jak chcesz sprawdzić oszczędność ze zmiejszenia ciągu kominowego to uchyl/rozszczelnij wczystke w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, czy może lepiej jest spróbować wyłożyć połowę komory szamotem (teraz mam 1/3) i zobaczyć co będzie. Przy takim samym zasypie uzyskam większy (wyższy) załadunek.

Tak normalnie (bez szamotu) to wchodzi jakieś 50kg węgla na raz.

Edytowane przez kalejdoskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, czy może lepiej jest spróbować wyłożyć połowę komory szamotem (teraz mam 1/3) i zobaczyć co będzie. Przy takim samym zasypie uzyskam większy (wyższy) załadunek.

Tak normalnie (bez szamotu) to wchodzi jakieś 50kg węgla na raz.

Trochę to poprawi, ale rewelacji się nie spodziewaj, twoja KPW kończy się zaraz za tą blachą a powina w środku zasypu.

No tak, ale jak wybierać popiół?

No napewno nie będzie to za wygodne ale można kupić/zrobić dość rzadki ruszt miejszy o 4cm niż komora zasypowa i wtedy go od góry zwykłym haczyliem targać. Bez wodnego rusztu powinno też być mniej niedopalonego węgla.

Edytowane przez cysiokysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca jest aż nad to, szczeliny trochę małe, ale powinny wystarczyć. Ktoś ci niezłego smoka doradził do takiego domku.

Jak kocioł na batorym:rolleyes:.

Ja ze swojej komory camino 30cm szerokości, ponad 50długości zrobiłem cegłami 23x30 i jeszcze za mocny na 100m2 ocieplonego budynku, a rury w piwnicy kiepsko ocieplone-temperatura z rur to 16-17stopni w piwnicach, w domu 23-24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zamontowałem KPW do mojego KWK Zębca. Niestety coś nie działa tak jak powinno. Nie chciałem zbytnio dziurawić drzwiczek więc wykorzystałem istniejący wlot PW a kierownicę wmontowałem w osłonę drzwiczek.

 

tak to wygląda w praktyce:

100_4722-1.JPG

Powietrze dostaje się przez wlot - ogrzewa kierując w górę między drzwiczkami a osłonką i ogrzane powinno dostawać się w środek paleniska.

Teoretycznie. Praktycznie nie wiem. Skutek jest taki jak na zdjęciach:

 

100_4720.JPG100_4719.JPG

 

Masa sadzy - czyli coś nie działa :bash:

 

dzisiaj rozkręciłem jeszcze raz drzwiczki i powiększyłem prześwity aby umożliwić lepszy przepływ powietrza

 

wygląda to tak:

100_4725-3.jpg

 

wkleiłem ponownie sznur u dołu osłonki - (w moim kotle pw dostawało się szczeliną u dołu)

i wyciąłem większą przerwę w osłonce

 

 

oraz przeszlifowałem górę tej zapadki

100_4724-4.jpg

 

poczekam jeszcze godzinę - skręcę drzwiczki, odpalę kocioł i zobaczymy.

Jak się nic nie zmieni to będę musiał pewnie zrobić klapkę na wysokości KPW.

 

-------------------------

Widok kotła z rana nie napawał mnie zbytnim optymizmem, ale źle też nie było - sadza zniknęła, ale białego naloty zero czas palenia tak jak przed montażem KPW ....

spróbuję jeszcze z różnymi ustawieniami zasuwki PW ...

Edytowane przez Amadeuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsca jest aż nad to, szczeliny trochę małe, ale powinny wystarczyć. Ktoś ci niezłego smoka doradził do takiego domku.

 

Skośną cęgłę z otworami zrobiłbym analogicznie jak u gabrysi:

[ATTACH=CONFIG]225311[/ATTACH]

Tą ściankę pionową zrobił bym tak:

[ATTACH=CONFIG]225312[/ATTACH]

 

Zmniejszyłem jeszcze komorę spalania, otworzyłem wyczystkę tak około 30 stopni, położyłem dwie cegły 3cm nad palenisko, przykryłem tą blachę dwoma cegłami, zmniejszyłem na zaworze czterodrogowym przepływ na 5, zwiększyłem temperaturę na kotle na 55 st C, i ..............

........ paliło się około 10h :rolleyes:

Chyba na tym zaprzestanę, kupię RCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cysiokysio z tego co wiem to fi 250.Ale mnie to nic nie mówi,czy to wewnątrz czy na zewnątrz.

 

Pytam, bo ze zdjęć to ten komin taki herlawy, przy 36kW to z minimum fi 200 wewnątrz powinien mieć.

 

Zmniejszyłem jeszcze komorę spalania, otworzyłem wyczystkę tak około 30 stopni, położyłem dwie cegły 3cm nad palenisko, przykryłem tą blachę dwoma cegłami, zmniejszyłem na zaworze czterodrogowym przepływ na 5, zwiększyłem temperaturę na kotle na 55 st C, i ..............

........ paliło się około 10h :rolleyes:

Chyba na tym zaprzestanę, kupię RCK.

:stereo: i gra muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...