Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robiłem eksperymenty z szamotem, miałem cegły ułożone na tylnej ściance ale bez zaprawy, ruszt zaślepiłem popiołem i na to cegły, za cegły też nasypałem popiołu. Spadła mi stałopalność i temp. na kotle nie chciała rosnąć. Być może powodem był sposób w jaki zamontowałem cegły. Zrobiłem tak żeby sprawdzić co się stanie, miałem obawy że jak zrobię to na zaprawie to potem będzie problem to rozebrać.

Czopuch otwarty

Edytowane przez krimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej nocy..

Kocioł wygasł.

Na ręcznym sterowaniu nie było tego problemu.

Ciągle za mały uchył klapy PG.

Rano wpadam do kotła, temp a kotle 40*, klapa uchylona chyba na max.

Resetuję sterownik (o 5 rano), lecę do pracy.

Telefon do domu o 8, zimne kaloryfery.

Ciągle za mały uchył minimalny klapy PG

 

Do QIM, jeśli masz się wymądrzać instrukcją serwisową do sterownika której nie chcesz udostępnić i błyszczeć swoją wiedzą, to sobie odpuść.

Nic nie wnosisz do mojego problemu. Zaśmiecasz wątek.

Post który zniknął, był moją odpowiedzią na rozmowę którą przeprowadziłem z producentem.

Jeśli jesteś taki mądry, nie udawaj cwaniaka.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem eksperymenty z szamotem, miałem cegły ułożone na tylnej ściance ale bez zaprawy, ruszt zaślepiłem popiołem i na to cegły, za cegły też nasypałem popiołu. Spadła mi stałopalność i temp. na kotle nie chciała rosnąć. Być może powodem był sposób w jaki zamontowałem cegły. Zrobiłem tak żeby sprawdzić co się stanie, miałem obawy że jak zrobię to na zaprawie to potem będzie problem to rozebrać.

Czopuch zamknięty

Nie możesz zamykać czopucha czyli tej wajchy czy co ty tam masz musi być otwarty ma full

Poczytać trochę to forum bo jesteś w tyle oj i to mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy tymczasowo nie wstawić płytek szamotowych z tyłu kotła.

Być może w tamtym rejonie nie dojdzie do zbyt szybkiego wygasania i kocioł ruszy z temperaturą w górę.

Dziś rano o piątej na kotle miałem 40* mimo zadanej 45*C.

Reset sterownika, dostał 2 godziny na sygnał że brak opału. Mimo to wygasł (o 5 nie sygnalizował tego).

Może jutro dorobię deflektor (zależy od prognozy pogody, mam robotę do nocy na zewnątrz i dzień wolnego).

Dziś rozpalone o 16 godzinie.

Na razie trzyma temperaturę.

Podniosłem zadaną do 50*C, muszę trochę dogrzać dom mimo tego że temperatura nie spadła w środku poniżej 20*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do kolegi BorzY Tego dymu jest bardzo dużo - pełna komora i wylatuje mi na kotłownie przy otwarciu górnych drzwiczek :(

Piec Viadrus U26, węgiel Marcel

 

Podaj drogę spalin z kotła do czapki komina.

Jaki przekrój komina, czy nie ma przewężeń, czy nie ma kanałów poziomych komina, jego wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz_x paliło się w kotle czy ciemno było i tylko dym leciał ? Być może że palisz mocnym węglem(jaka kopalnia ?) i Ci kocioł przysypia. Miałem z tym duże problemy na sterowniku proton pid gdy paliłem wujkiem, SPR 11 mi kocioł wyleczył tylko zmieniłem troszkę ustawienia pid tak żeby sterownik szybciej i mocniej reagował na spadki temperatury,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz_x paliło się w kotle czy ciemno było i tylko dym leciał ? Być może że palisz mocnym węglem(jaka kopalnia ?) i Ci kocioł przysypia. Miałem z tym duże problemy na sterowniku proton pid gdy paliłem wujkiem, SPR 11 mi kocioł wyleczył tylko zmieniłem troszkę ustawienia pid tak żeby sterownik szybciej i mocniej reagował na spadki temperatury,

Węgiel z Jankowic 28MJ (na fakturze).

Sterownik spr11, kocioł żeliwny ze skróconym wymiennikiem górnym do 25cm.

Komora zasypowa to 43 cm głębokości na 33cm szerokości na 30 cm wysokości.

Oprogramowanie sterownika p25.

Na noc w porównaiu do wczoraj zmieniłem temperaturę zadaną na kotle z 45* na 50*C.

Reszta czyli:

minimalny wychył klapy PG na 19

max wychył na 29

wygaszenie kotła na 210 minut (podniosłem ze 120).

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej nocy..

Kocioł wygasł.

Na ręcznym sterowaniu nie było tego problemu.

Ciągle za mały uchył klapy PG.

Rano wpadam do kotła, temp a kotle 40*, klapa uchylona chyba na max.

Resetuję sterownik (o 5 rano), lecę do pracy.

Telefon do domu o 8, zimne kaloryfery.

Ciągle za mały uchył minimalny klapy PG

 

Do QIM, jeśli masz się wymądrzać instrukcją serwisową do sterownika której nie chcesz udostępnić i błyszczeć swoją wiedzą, to sobie odpuść.

Nic nie wnosisz do mojego problemu. Zaśmiecasz wątek.

Post który zniknął, był moją odpowiedzią na rozmowę którą przeprowadziłem z producentem.

Jeśli jesteś taki mądry (a może Ty to produkujesz?) nie udawaj cwaniaka.

 

Większego cwaniaka od Ciebie tu nie ma :D Dostałeś instrukcję na tacy pod nos,

forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=6236625&viewfull=1#post6236625

ale i tak z niej nie skorzystałeś. Pozostałe "tajne instrukcje" są publicznie dostępnymi tematami na forum bolecki.

Węgiel Ci się z tyłu nie dopala? Może uszczelnij ruszt pionowy zamiast pchać szamot na tył kotła. Widać, że podejmujesz chaotyczne, nieprzemyślane decyzje. Nie czytasz tego, co Ci doradzają. Szkoda na Ciebie czasu. To jednak Ty śmiecisz w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel chyba mocny.

28 MJ coś znaczy :)

W fazie zgazowania muszę pilnować (jeśli mi się chce) dopływu PG.

Jeśli zdam się na sterownik za szybko lubi puszczać czarne dymki.

Ale zależy to od ciśnienia atm. od ciągu (powiązane z poprzedni) nie ma RCK, oraz ilości koksu z poprzedniego palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kotła do komina poziomo rurą taką jaka wchodzi na wylot z kotła czyli żadnego zwężenia długość około 60cm. Rura idzie w poziomie ale jest spawana w 2/3 długości pod kątem hmm na moje oko 130stopni.

Komin wysokość około 10m, ze zwykłej cegły, przekrój 14 x 14, brak kanałów poziomych, wkładając lusterko w wyczystce w piwnicy widać swiatło. Jednak komin idealnie prosty i równy nie jest, wydaje mi się że patrząc z dołu przez lusterko to idzie minimalnym łukiem.

Jeśli chodzi o zwężenia to czyszcząc komin można napotkać miejsca w których szczotka idzie trochę ciaśniej, ale nie jakoś specjalnie problematycznie żeby nie można jej przeciągnąć.

Może ideał to niejest, ale takie budownictwo w latach 60 ubiegłego wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większego cwaniaka od Ciebie tu nie ma :D Dostałeś instrukcję na tacy pod nos,

forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=6236625&viewfull=1#post6236625

ale i tak z niej nie skorzystałeś. Pozostałe "tajne instrukcje" są publicznie dostępnymi tematami na forum bolecki.

Węgiel Ci się z tyłu nie dopala? Może uszczelnij ruszt pionowy zamiast pchać szamot na tył kotła. Widać, że podejmujesz chaotyczne, nieprzemyślane decyzje. Nie czytasz tego, co Ci doradzają. Szkoda na Ciebie czasu. To jednak Ty śmiecisz w tym wątku.

Jakoś tej wypowiedzi nie było w Twoich postach z przedwczoraj i wczoraj rano.

 

 

Sprawdź sam do czego się odnosisz.

Ruszt pionowy uszczelniony.. Gdyby nie to to do rana miałbym sam popiół (tak było zanim nie wymieniłem sznura).

Ponadto piszemy na forum muratordom.pl

Forum bolecki to inna strona do której wcześniej nie podałeś linków (instrukcje) i dalej nie podajesz.

 

Nie chcę się kłócić i robić nikomu docinek.

Ale pewne sprawy czasem należy dopowiedzieć.

Jest łatwiej i spokojniej.

A w szczególności mniej dymu :)

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły Viadrus mają wspólne drzwiczki od popielnika i pionowego rusztu ale są oddzielone poziomą uszczelką ze sznura ,który powinien skutecznie te miejsca od siebie oddzielać.

Należy jednak dokładnie to sprawdzić i ew. wymienić sznur.

 

 

W dalszym ciągu podtrzymuje swoją propozycję i zachęcam do uformowania zasypu(szer. zrównać z głęb.)wtedy nie będziesz miał niedopałów na tyle kotła.

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły Viadrus mają wspólne drzwiczki od popielnika i pionowego rusztu ale są oddzielone poziomą uszczelką ze sznura ,który powinien skutecznie te miejsca od siebie oddzielać.

Należy jednak dokładnie to sprawdzić i ew. wymienić sznur.

Zanim napisałem pierwszy post w tym temacie to:

-wymieniłem osłonę drzwi zasypowych (nówka ze sznurem)

-wymieniłem cały sznur w drzwiach dolnych (popielnik i ruszt)

-dorobiłem kpw i je przetestowałem

-kupiłem miarkownik i sterownik po 2 tygodniach palenia ręcznego z ciekawym efektem

 

Teraz mam sterownik i latam częściej do kotła niż przed jego zakupem.

Ciekawe.

A temat jest o czym mówi tytuł i by to usprawnić wymyślono sterownik który niekoniecznie dedykowany jest do wszystkiego, a może jest?

Co wtedy?

Tylko instrukcja o tym nie wspomina.

A przyciski takie jak "menu" czy "c" nie występują w załączonej ulotce do sterownika.

A może wejście i zmiany w trybie serwisowym (inne niż w instrukcji) unieważnia gwarancję?

Tak jest w przypadku wielu innych urządzeń.

Skąd ja zwykły człek mam o tym wiedzieć ?

Wystarczy że producent odczyta nieautoryzowaną ingerencję z pamięci urządzenia, mogę zostać w najlepszym wypadku z kawałkiem czegoś co może się popsuć kilka dni po upływie gwarancji (postarzanie produktu).?

Co zrobię po takim grymasie producenta?

Kupię odpowiedni silnik na allegro, parę scalaków i wszystko od nowa zbuduję podłączając pod router z wyjściem usb.

Router zapewni mi lepszą kontrolę i możliwość dowolnej regulacji miarkownika ciągu bez wahania się o możliwość bezkrytycznego posądzenia o lenistwo i nieumiejętność użytkowników jakiegokolwiek forum.

 

W końcowym efekcie będę o wartość tony opału w plecy i masę nerwów poświęconych na użeranie się z czymś co miało być do "wszystkiego" według niektórych piszących tu na tym forum,

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz_x kupiłeś sterownik więc w instrukcji masz podaną stronę producenta a tam link do forum, zresztą wystarczy nazwę firmy w neta wpisać ;)

Mi tam pomogli ;) W tej chwili jadę na ustawieniach 2/25/9(groszek z wieczorka) może coś zmienię ale to już jak będę miał lepsze statystyki bo teraz to tylko widzę wszystko na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tej wypowiedzi nie było w Twoich postach z przedwczoraj i wczoraj rano.

Bo z reguły jestem spokojny i byle chłystek mnie z równowagi nie wyprowadza. Trzeba wyjątkowego talentu.

Sprawdź sam do czego się odnosisz.

Proponuję sprawdź te posty jeszcze raz. Ja nie muszę, bo z reguły wiem, co mówię/piszę.

Ponadto piszemy na forum muratordom.pl

Forum bolecki to inna strona do której wcześniej nie podałeś linków (instrukcje) i dalej nie podajesz.

Nie zajmuję się reklamą.

Nie chcę się kłócić i robić nikomu docinek.

To skąd ten post dzisiejszy i wczorajszy usunięty?

Ale pewne sprawy czasem należy dopowiedzieć.

Właśnie to czynię.

Jest łatwiej i spokojniej.

A w szczególności mniej dymu :)

Nie widać tego po Twoich wypowiedziach.

 

To był mój ostatni post w Twojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...