Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[GS]

 

Witam! Po walkach z przewymiarowanym Viadrusem - gdzie w temp 0-+5 stopni zmniejszenie komory szamotem spowodowalo ze kociol nie przysypial i palilo sie caly czas bardzo delikatnie tak przy obecnych -10 do -12 musialem wyjac calkiem szamot z pieca i tez pali sie caly czas bez przysypiania. Moj kociol ma 31kw i ogrzewam ok 150m2 nie ocieplonego starego domu i spalam ok 35 kg wegla na 24 godz, Wydaje mi sie ze mniej nie da sie spalic w tym domu. Ale przynajmniej pale czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DS

Dzieki za odpowiedz czyli to kółko w drzwiczkach to jak dopuszcze mu tam powietrza to nic nieda ? A to powietrze wtórne ?

To kółko w drzwiczkach, to jest powietrze główne nad zasyp, powietrze wtórne podaję się do palnika.

O co chodzi z tym zmnirjszeniem ruszt ?

Na ruszt daję się cegły szamotowe, u mnie było 31x32, teraz 12x19

Jeszcze ona ma tą szczeline nietrzeba jej zamurować

Nie wiem o co Ci chodzi, z góry chyba niema szczeliny, tylko smoła tak wygląda

Edytowane przez Dikij.Petia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- - ->meping

 

Ponad m-c temu kol.Cysiokysio podawał link na tym wątku do producenta kotłów DS,Przemka Rozpłocha.

Zrobi kociołek na miarę do Twoich potrzeb i nic nie będziesz przerabiał, kombinował itp.

Obecnie przyjmuje zamówienia na 2 połowę 2014r.

wejdz na www p2ar.pl oferta kotłów.

Przejrzysz ofertę,zadzwonisz, porozmawiasz i będziesz wiedział na ten temat wszystko.

Pozdrawiam.

ps żeby nie zaśmiecać wątku napiszę na PW odnośnie kominka i DGP,mam takie ustrojstwo w 2 domku ale nie mieszkam w nim jeszcze i mam kilka pytań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- - ->meping

 

Ponad m-c temu kol.Cysiokysio podawał link na tym wątku do producenta kotłów DS,Przemka Rozpłocha.

Zrobi kociołek na miarę do Twoich potrzeb i nic nie będziesz przerabiał, kombinował itp.

 

Dziękuję na link. Faktycznie, jak na parametry i możliwości tych kociołków cena jest bardzo atrakcyjna, nie wiem jednak, czy wydolę finansowo :-(. Na pytanie odnośnie DGP chętnie odpowiem ;-) Możesz pisać na mail: [email protected], lub tak jak wspominałeś, PW. :-)

 

Pozdrawiam

Krzysztof Chajęcki "meping"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinny być dwie pompy w obiegu pieca z zasobnikiem i w obiegu grzejników, kiedyś w poprzednim domu miałem jedną przed zaworem w obiegu pieca i też działało, ale patrząc po schematach na google to pompka powinna być zabudowana w obiegu grzejników czyli za zaworem na zasilaniu Edytowane przez dadi321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. Potwierdzam. Mam założony zawór 4d od trzech lat. Działa to bardzo pięknie i jest prymitywnie prostym urządzeniem ,które chyba nie potrafi się zepsuć. Obwód kotła z bojlerem zamyka się przez gorący (pierwotny) kanał zaworu 4d i działa samoczynnie bez pompy. Obwód grzejnikowy napędzany pompą zamyka się przez regulowany (wtórny) kanał zaworu 4d. Polecam z czystym sumieniem to urządzenie, gdyż pozwala ono na utrzymanie wysokiej temp. w kotle i jednocześnie bojlerze (mamy rzeczywiście gorącą wodę , nie tak jak w przypadku kotła 40 st.- woda 35 st.), na grzejnikach możliwość regulacji temp. w całym zakresie bez zagrożeń korozyjnych kotła i mokrego komina. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogrzewamy dom 2 piętrowy, nieocieplony - kocioł kupionym z 10 lat temu od faceta który się zajmuje ich robieniem.

Spalam węgiel i drzewo. Nie ma zainstalowanej dmuchawy tylko pompka do wody.

 

Chciałem usprawnić codzienne palenie które jest dosyć uciążliwe - dokładanie co 1-2h , regulacja temperatury szybrem za piecem i drzwiczkami na dole.

 

Przeczytałem o metodzie górnego spalania ale nie jestem na 100% pewien jaki typ pieca mam

Wydaje mi się że jest to piec dolnego ale nie wiem po co w konstrukcji jest ta szpara 3cm pomiędzy grodziami.

W załączeniu schemat i zdjęcie.

 

Spróbować spalanie górne czy nie ma sensu? Proszę o jakieś dobre porady :)

 

3.jpg1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariosz. Witam. Masz dość często spotykaną konstrukcję kotła. Jest to dolniak z asekuracyjną szczeliną górną. Wielu konstruktorów robi tę szczelinę dla własnego spokoju, aby klient nie narzekał,że przy dokładaniu paliwa się kopci z drzwi zasypowych. Ty masz wybór, albo robisz go na rasowego dolniaka (szamotowy palnik na dole- poczytaj speców DS w poprzednich postach) i zawsze zamknięte PP gdy otwierasz drzwiczki zasypowe, oczywiście miarkownik spalania, wywal szyber z czopucha, ze dwa razy na dobę odpopielanie rusztu metodą, którą opisywałem w poprzednich postach. Możesz też zrobić typowego górniaka zaślepiając dolną szczelinę i odpalając od góry, oczywiście miarkownik i kierownica PW mile widziane i lektura doświadczeń speców Palenia Górnego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i jak robaczki u was za oknami w nocy ponad 15 na minusie a bywa że i pod -17 dochodzi w dzień, średnio 10 na minusie czyli teraz przy takiej pogodzie zapytam sie was jak wam idzie palenie ? i utrzymanie temperatury na poziomie +23 w domku ? dzisiaj mamy sobotę, cyklicznie palę co 2 dni /48 h mimo że nadeszły spore mrozy, i tak rozpalone we wtorek , kolejny raz w czwartek i dzisiaj w sobotę, zasyp 18kg, węgiel dobry orzech średnio pali się mi od 35h dochodzi do 40h po czym proces wygaśnięcia peca to ok 5h wtedy grzejniki jeszcze cipłe, czyli w tym tygodniu zapaliłem 3 ci raz, miedzy ponownym rozpaleniem temperat, w domku nie spada mniej jak 21 stopni,,,dzisiaj w piwnicy spedziłem ok, 20 min kolejna wizyta w kotłowni poniedziałek po 17 tej, oczywiście palone od góry,,,, Pozdrawiam was , gorąco,,,zapowiedzieli na pierwszą dekadę lutego mrozy o wiele większe jak teraz ma dochodzic w nocy do -25 / 30 w dzień - 15 trzymajcie się ciepło,,, Lorek 1, z LG 7 094.jpgLorek 1, z LG 7 115.jpgLorek 1, z LG 7 112.jpg Edytowane przez paczka662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i jak robaczki u was za oknami w nocy ponad 15 na minusie a bywa że i pod -17 dochodzi w dzień, średnio 10 na minusie czyli teraz przy takiej pogodzie zapytam sie was jak wam idzie palenie ? i utrzymanie temperatury na poziomie +23 w domku ? dzisiaj mamy sobotę, cyklicznie palę co 2 dni /48 h mimo że nadeszły spore mrozy,

 

Jaką powierzchnię ogrzewasz i jakiej masz mocy kocioł? I jeszcze jaki to model ogniwa, bo nie jestem pewien, a ciekawość mnie zżera... ;-)

 

Pozdrawiam

meping

Edytowane przez meping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS

 

To kółko w drzwiczkach, to jest powietrze główne nad zasyp, powietrze wtórne podaję się do palnika.

 

Na ruszt daję się cegły szamotowe, u mnie było 31x32, teraz 12x19

 

Nie wiem o co Ci chodzi, z góry chyba niema szczeliny, tylko smoła tak wygląda

 

Popatez dobrze jest dzczelina miedzy wymienikiem a stropem pieca ja mialem taka samą zamurowalem czytaleś dokładnie co napisalem o moim piecu ?

 

To poco to powietrze nad zasyp ? W jednym poscie piszesz ze mam regulować klapa popielnika to wreszcie jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak regulować i czym w moim piecu jak podac powietrze do palnika ? Przypominam dolne spalanie ruszt zmiejszonu po długości z tylu pieca miedzy sciana tylna a wiszacym wymienikiem weszlo póltora xegły szamotowej na dzien dzisiejszy kolko w drzwiczkach zasypowych jest zamkniete reguluje klapa popielnika miarkownik szczelina jak dojdIe do zadanej temperatury ok 2 mm przeciaga do 5 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS

 

Strasznie powoli mi się nagrzewa piec, mam temperaturę zadaną 70 stopni i tak żeby doszło od 40 musi zejść ze 2 godziny, zastanawiam się czy przyczyną nie jest zły typ węgla>? Mam kostkę, którą teraz rozdrabniam, żeby lepiej upchać w piecu, czy jest jakiś sposób na rozpoznanie typu węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS

 

Strasznie powoli mi się nagrzewa piec, mam temperaturę zadaną 70 stopni i tak żeby doszło od 40 musi zejść ze 2 godziny, zastanawiam się czy przyczyną nie jest zły typ węgla>? Mam kostkę, którą teraz rozdrabniam, żeby lepiej upchać w piecu, czy jest jakiś sposób na rozpoznanie typu węgla?

 

a powietrze wtórne jest ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS

 

Strasznie powoli mi się nagrzewa piec, mam temperaturę zadaną 70 stopni i tak żeby doszło od 40 musi zejść ze 2 godziny, zastanawiam się czy przyczyną nie jest zły typ węgla>? Mam kostkę, którą teraz rozdrabniam, żeby lepiej upchać w piecu, czy jest jakiś sposób na rozpoznanie typu węgla?

 

a powietrze wtórne jest ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...