Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A u mnie nie ma :( ten sam kocioł ponad 30lat. Temperatura CO 38 stopni w mrozy trochę więcej. Palę (znowu) na ruszcie w cienkiej warstwie. (własny podajnik) węgiel + zrębki 1/1 ogromnie przewymiarowany kocioł GS

 

Napisz coś więcej na temat tego podajnika ,może jakieś fotki dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodziło mi o to że 100 % szczelności nie u uzyskasz, ale u mnie to jest mniej niż milimetr prześwitu na odległości centymetra i tak w trzech miejscach kocioł trzyma temperaturę po zamknięciu, nie przegrzewa, więc jest ok. Pompę mam.

Muszę jeszcze zainwestować w RCK, bo ostatnio u mnie bardzo wietrznie i raz tak mi w komin wiało, że zgotowała się woda w układzie.

Wkurza mnie to że idzie mi 12 kg węgla na 12 godzin. Będę testować inny opał to się zobaczy.

 

Jak przy takiej małej nieszczelności mogło Ci zagotować wodę w kotle?:no: RCK to jest pomysł, ale gdybyś miał dobrze uszczelnione wszystkie drzwiczki (chodzi mi tutaj o ich uszczelnienie po obwodzie sznurem), to naprawdę, choćbyś miał halny na dworze, to kocioł nie pozwala temu wiatrowi do niego wlecieć.:yes: Więc najpierw sprawdź uszczelnienia drzwiczek kotła, a później zajmij się tymi które mają powietrze dostarczać. Bo, żeby się w kotle paliło...no to musi się skądś powietrze wziąć. Ale właśnie tymi "małymi"- czyli klapką regulującą PG. Pozdrawiam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi szczelne sprawdzałem. Zagotowanie to była szybka akcja, poleciałem do pieca PG zamknięte i zaraz temperatura zaczęła spadać. Piec był pełny i według mnie powietrze wpadało, robiło zamieszanie i uciekało klapą PW. Zdarzyło się to tylko raz, zawsze temperatura na piecu jest taka jak zadana z dokładnością do 2 stopni, więc musi być szczelny. Ta krótka stalopalność mnie denerwuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi szczelne sprawdzałem. Zagotowanie to była szybka akcja, poleciałem do pieca PG zamknięte i zaraz temperatura zaczęła spadać. Piec był pełny taka jak zadana z dokładnością do 2 stopni, więc musi być szczelny. Ta krótka stalopalność mnie denerwuje.

 

To się nie denerwuj. Chodziło mi tylko o to, że jest nieszczelny. A stałopalnością się nie przejmuj- każdy dom potrzebuje trochę więcej, lub trochę mniej.:yes:Jak się nie dymi z komina; to znaczy, że Twój dom tyle potrzebuje ciepła.:yes: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to moj pierwsz post wiec prosze o wyrozumialosc. Posiadam mieszkanie 85m2 w starej kamienicy budynek ocieplony okna plastiki. Posiadam piec tz smieciuch pan ktory go spawal mowil ze ma 12 kw piec posiada sterownik ktory regoluje za pomoca silownika doplyw powietrza do popielnika.

Teraz kilka pytan

Jak najlepiej ustawic histeryze

Jak zwiekszyc stalopalnosc jezeli pale weglem oczywiscie od gory to tem zadana 65 stopni to pali sie ok 5h natomiast gdy pale drewnem to ok 3h.

Kolejne pytanie czy moge bez Zadnego strachu rozpalic weglem na noc pytam bo pierwszy sezon bawie sie w palacza i bojesie czadu a mam rodzine . z tego co wyczytalem na forum gdy komin jest wysoki i jest dobry cug to nic sie nie stanie. Czekam na odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO.jpg

Tu jest jedna z odpowiedzi, dlaczego jest tak niska sprawność przewymiarowanego kotła. Szczególnie aktualnie to jest przy spalaniu "mocniejszych" węgli, które wytwarzają duże ilości koksu. Żeby spalić cały CO, musimy trzymać temperaturę palącego się koksu powyżej 900°. Instalacja nie jest w stanie odebrać tyle energii, więc zamyka się PG i temperatura koksu obniża się- mamy niespalony CO. Do tego dokłada się jeszcze jedna nieprzyjemna rzecz, jak mamy za grubą warstwę koksu i wysoką temperaturę, to CO2 reaguję z węglem, С + СО2 = 2СО, i znowu mamy niespalony CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz ze mam ponadwymmiarowy kociol? Ogrzewam nim 7 grzejkow oraz bojler 150 litrow. Jak bede w domu zrobie zdjecia kotla i wrzuce ,a co z reszta odpowiedzi najbardziej o palenie w nocy zaznacze ze piec mam w kuchni.

To co napisałem, było dla wszystkich. A co chodzi o Twój kocioł, to ja na 200m² ocieplonego domu i bojler 200 litrów mam ok. 8kW .

Edytowane przez Dikij.Petia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Attex nawet nie proś było to już przerabiane kilka razy nikt się nie doczekał odpowiedzi więc ten podajnik to chyba taki wirtualny:lol2:

Odpowiedziałem na każde pytanie załączyłem zdjęcia (str 663/13253 i dalej) obiecałem sesje zdjęciową z budowy następnego podajnika lecz stan kasy i zdrowie pozostawiają wiele do życzenia. Na pewno wrócę do tematu lecz w innym wątku, tu przeszkadzam - utrudniam otrzymanie odpowiedzi potrzebujących pomocy. Odzywam się czasami, być może to błąd lecz "mój" podajnik to koniec kłopotów z paleniem. Moje ponad dwudziestoletnie doświadczenie palenia z podajnikiem w kotle śmieciuchu GS jest zaprzeczeniem prawie wszystkich "mądrości" jakie czytam w temacie ogrzewanie. Mój sposób palenia jest bardzo ekonomiczny i ekologiczny, nie zainteresował jednak nawet tych co walczą o brak dymu w tym upatrując całe zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuru! mając kocioł w kuchni postaraj się w pierwszej kolejności nabyć czujnik czadu,a wymiana kotła to sprawa mniej ważna niż taki czujnik,bo lepiej marznąć i obudzić się następnego dnia.Proszę potraktuj moją radę poważnie ,bo wiem o czym piszę.

 

Przecież ja nie mam kotła w kuchni :confused:

Kocioł znajduje się w kotłowni / piwnicy za zamkniętymi drzwiami.

 

A wymiana kotła jest dla mnie raczej ważna bo nie mam zamiaru czekać aż rozszczelni się jeszcze bardziej, co uniemożliwi dalszą eksploatację.

Wtedy przyjdą mrozy i co ? Kalesony ?

 

Oczekiwałem raczej konkretów, w postaci jaki kocioł kupić. Jaką moc itd ...

 

A na razie nie dowiedziałem się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurgonka dlaczego jesteś rozgoryczony tym że nie zainteresował nikogo? Podajesz stronę i numer postu w którym link nie działa. Userzy skaczą po łebkach, a nie czytają po kolei postów. Dlatego powinieneś podać post animussa(664/13261).:)

 

Edit: @Jacuru w tym temacie nikt nie powie Tobie jaki typ kotła masz kupić. Nawet założyciel tego wątku o tym wspominał. Masz sam dojść do tego co dla Ciebie będzie najlepsze. Masz temat obszernie opisany. Dodatkowo czytałeś ranking kotłów na stronie juzefa.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ->Jacuru

 

Jeśli koniecznie musi to być kocioł GS,wybrałbym dla siebie na taką pow. do ogrzania jaką Ty posiadasz

1 Viadrus Hercules u22 11KW(2 członowy),nic nie trzeba przerabiać,podłączyć i palić.

2 Kon-Bud Setlans 12 KW,porządny wymiennik,oddzielne drzwiczki popielnika i rusztu(nie trzeba się martwić lewym powietrzem),brakuje tylko PW w drzwiczkach zasypowych ale to mały problem.

To mój wybór,z którym nie musisz się zgodzić.

Pozdrawiam.

Za chwilę mi się oberwie.

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuru. Wybór kotła to poważna sprawa , trzeba to dobrze przemyśleć żeby wybrać ten odpowiedni . Najlepiej Idealnie dopasowany do Twoich potrzeb . Ja wybrałem górniaka Defro . Jestem z niego bardzo zadowolony bo ma szereg zalet . W raincingu polecanych kotłów zajmuje czołowe miejsca . Ważne że bez problemu można w nim wydajnie i ekonomicznie palić . Według mnie ma też kilka drobnych wad o których pisałem wcześniej ale nie wpływa to znacząco na jego podstawowe funkcje . Myślę że jednym z parametrów które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem to masa kotła . Im cięższy tym lepiej . Bywa że różnica porównywalnych kotłów tej samej mocy ale innych producentów wynosi nawet 60kg ! a to już daje do myślenia - na czym producent chciał zaoszczędzić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie mam kotła w kuchni :confused:

Kocioł znajduje się w kotłowni / piwnicy za zamkniętymi drzwiami.

 

A wymiana kotła jest dla mnie raczej ważna bo nie mam zamiaru czekać aż rozszczelni się jeszcze bardziej, co uniemożliwi dalszą eksploatację.

Wtedy przyjdą mrozy i co ? Kalesony ?

 

Oczekiwałem raczej konkretów, w postaci jaki kocioł kupić. Jaką moc itd ...

 

A na razie nie dowiedziałem się nic.

Dla Ciebie na 100mkw plus cwu wystarczy 10kw.Mieszkasz w najcieplejszym rejonie Polski ,kolo Wroclawia a tam -15st to jest od wielkiego dzwonu.

Jaki kociol konkretnie to ci nie doradze bo to twoj wybor ale napisze o kilku cechach ktore powinien wg.mnie posiadac normalny kociol.

1.Waga.Jak kociol jest ciezszy tzn ze jest solidniejszy,ma grubsza blache i ogolnie wiecej wazy to cos w nim "musi byc".

2.Jaka jest powierzchnia wymiennikow im wieksza tym lepsza i zeby dym nie mial drogi do czopucha na "przestrzal".Lepiej jest jak dym musi pokrazyc w kotle zanim wejdzie w komin.Lepsze sa wymienniki pionowe niz poziome bo r pionowe lepiej czyscic i popiol grawitacyjnie sam opada do wyczystki.

3.Drzwiczki powinny byc solidne z mozliwoscia regulacji docisku na zawiasach,oczywiscie uszczelnione sznurem

4.Ja preferuje kotly z szyberkiem w czopuchu bo lubie przymykam szyber regulujac cug.Wiem ze sa glosy negatywne w tej kwestii ale z wlasnego dosw. wychodzi mi ze sie oplaca przymykac czopuch.

5.Komora zaladowcza w srodku powinna byc waska ale wysoka[moja ma ruszt 28x20,wys do drzwiczek zaladowczych 48cm,kociol 13kw].

Juz nie wspomne o tym zebym ogolnie pasowal wyczystkami,czopuchem itd do twojej kotlowni.

A tak ogolnie to nie sugeruj sie wygladem zew,to nie mebel.Wiem ze defro zew ladnie wyglada,moze i jest dobrym kotlem ale uwazam ze dobry kociol nie musi nadrabiac wygladem.

Jak kupujesz GS to nie jakis posredni ze od biedy mozna palic GS i DL.To jest jak z oponami,uniwersalne zawsze beda gorsze od zimowych i letnich.Wyjscie dymu z komory zaladowczej powinno byc tylko od gory.

Co do kotlow DS to sie nie wypowiem bo nigdy w nich nie palilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...