Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie czy mogę zastosować w moim kotle DS dwie rurki obok klapy zasypu np.10mm powietrza wtórnego ,zaznaczone na foto .Gdy miarkownik boleckiego jest przymknięty 2mm PW podane poprzez rurki dopalały by gazy zebrane w kotle i czystszy zasyp ,palę drzewem ,robiłem wstępne próby i pomału ciągnie gdy uchylę klapę zasypu na 4 mm .Czy to jest dobry pomysł ? Już wywierciłem Q10 otwór z dwóch stron ,jak na razie jest dobrze ciągnie powietrze do komory zasypowej tylko jak otworze drzwiczki od popielnika to wyrzuca dymek poprzez otwór ale to szczegół ,dodatkowo oprócz palnika z szamotki wyłożyłem ruszta wodne szamotką .Otwory wywierciłem w tym miejscu ; http://images63.fotosik.pl/818/b543ffb118351e88med.jpg Edytowane przez zbyszekr114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no i w mojej okolicy są górnopalacze, którzy nie wstydzą się mówić o tym głośno, ale jak to zwykle bywa są przeciwnicy ze swoimi teoriami, polecam poczytać komentarze : http://www.rybnik.com.pl/video,eko-serwis-wydanie-29,vid5-22-1123.html

 

Słuchać takich :(

Lepiej ostro truć, ciekawe kogo stać na zmianę kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tak myślę nad szamotowaniem kotła, ale powoli dorastam do myśli aby go jednak wymienić na przyszły sezon (pal licho terakotę, położy się nową). Z ostatniego palenia wynika, że potrzeba mi około 10 kW -- oglądam sobie właśnie ranking kotłów na czysteogrzewanie.pl -- i zastanawiam się czy lepiej brać DSa (ze względu na ciągłość palenia i tu np. Dakon DOR, choć dopiero od 13kW) czy jednak zostać przy GS (bo niby znana mi konstrukcja i tu np. "zafascynował" mnie, a i moc odpowiednia, Via*drus Her*cu*les U22). Naturalnie mam zamiar palić kamiennym (tylko lżejszym niż ostatnio). Co byście sugerowali?

Palę w takim wynalazku jak u22. Nie ma pierwszego górnego wymiennika, kocioł około 27kW, bardzo krótki wymiennik.

Przejdź się do salonu z kotłami, zobaczysz. Ten najmniejszy, to albo ma jeden mały wymiennik na górze (z 15cm) albo nie ma w ogóle górnego. Nie wiem. Sprawdź.

Wydaje mi się, że chyba byłby lepszy większy z wyłożonym szamotem z tyłu albo jednego boku.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

posiadam piec produkcji rzemieślniczej klasyczny o komorze paleniskowej szer. 25cm, gł. 35cm, wys. 35cm.

Ogrzewam dom o powierzchni ok. 220m2. Moc kotła nie jest mi znana jedyny parametr jaki udało mi się ustalić to 3m - chyba powierzchni grzewczej. Proszę o jakieś informację czy mój kocioł ma prawidłowe wymiary do powierzchni ogrzewanej, czy należy zmniejszyć ja, jeśli tak to ile cm i którą ściankę obmurować najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarek, ja się wkliknąłem w podany przez Ciebie link z samego rana, jeszcze zaspany, i się dałem zrobić w jajo! ;D

 

tofek, chociaż napisz jaką masz instalację CO, jakie ocieplenie domu, i jak się pali teraz (ile i jakiego węgla schodzi). Na pierwszy rzut oka to niby masz odpowiednie palenisko. Pytanie jeszcze co to za piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanarek, ja się wkliknąłem w podany przez Ciebie link z samego rana, jeszcze zaspany, i się dałem zrobić w jajo! ;D

 

tofek, chociaż napisz jaką masz instalację CO, jakie ocieplenie domu, i jak się pali teraz (ile i jakiego węgla schodzi). Na pierwszy rzut oka to niby masz odpowiednie palenisko. Pytanie jeszcze co to za piec.

 

Instalacja starego typu grube rury i żeliwne grzejniki z pompką C.O., brak ocieplenia, sciany z cegły dziurawki podwójnej z kanałem w środku (mur 50cm). Pale od góry węglem z rosyjskich kopalń kal. 24Mj, spalam 20kg przez 8h przy temp. zew. poniżej zera. Piec z łamanym wylotem spalin z 2 wyczystkami od góry pieca.

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mej skromnie doświadczonej osoby nie masz ani przewymiarowanego pieca, ani nie spalasz dużo w takich warunkach. Pozostaje jedynie pytanie, czy spalasz czysto i ekonomicznie, tj. czy z komina dymi, czy piec i komin zarasta sadzą/smołą.

Tak jak u wszystkich którzy pokazują materiał wideo swoich kominów, piec mam czysty zero sadzy i suchy staram się palić w zakresie temp. od 55 do 65 czasmi 70 jak duże mrozy. Komina nigdy nie czyściłem z sadzy ale jak czyszcze wyczystkę w kominie to widze światło, więc chyba jest czysty. Pale węglem rosyjskim sprowadznym przez firmę Energo (mają skład węgla w mojej miejscowości).

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy;

 

Czytam forum dłuższy czas mam per-eko ksw 12 bez dmuchawy z miarkownikiem i kpw (od niedawna) palę tylko twardym drewnem nie do końca suchym z racji nie możności dwuletniego jego sezonowania, kocioł jest osmolony, ale nie tak jak kiedyś, ale dalej tworzy sie smoła i sadzaObraz 031.jpgObraz 035.jpgObraz 033.jpg

 

Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc proszę o kontakt [email protected] bądź 663-775-063

 

Mam wkład kwasiaka owal nie duży przekrój, i ciągle mi zarasta sadzą, chociaż teraz mam kpw od kilku dni dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy;

 

Czytam forum dłuższy czas mam per-eko ksw 12 bez dmuchawy z miarkownikiem i kpw (od niedawna) palę tylko twardym drewnem nie do końca suchym z racji nie możności dwuletniego jego sezonowania, kocioł jest osmolony, ale nie tak jak kiedyś, ale dalej tworzy sie smoła i sadza[ATTACH=CONFIG]252677[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]252678[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]252679[/ATTACH]

 

Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc proszę o kontakt [email protected] bądź 663-775-063

 

Mam wkład kwasiaka owal nie duży przekrój, i ciągle mi zarasta sadzą, chociaż teraz mam kpw od kilku dni dopiero

 

Tu o węglu piszą :) ale coś doradzę. Zajrzyj na: http://www.woodheat.org/top-down-steps.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o węglu piszą :) ale coś doradzę. Zajrzyj na: http://www.woodheat.org/top-down-steps.html

 

Dzieki za info, patrzyłem wygląda na to że muszę całe palenisko wyłożyć szamotem?

a może na początek dać dwie cegły i zobaczyć różnice?

albo te cegły wsadzić nad paleniskiem gdzie są te zawirowacze spalin pomoże?

Mam dość co miesięcznego czyszczenia komina, skoro tu są tacy "naukowcy" proszę niech coś poradzą, z góry zaznaczam że mój piec to GS i do spalania drewna się nie nadaje, ale teraz to za późno, a że drewna mam dostatek za free to muszę jakoś to przepalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń (przy samym tylko rozpalaniu) z drewnem wynika, że. Drewno powinno być ułożone jak najbardziej na ścisk tak aby ew. podawane PG wolniej penetrowało "zasyp". W końcu przy paleniu drewnem zdecydowanie więcej musi być PW niż PG a samo PW musi być rzucane wysoko nad zasyp i nie może być skierowane prosto w zasyp tylko rozpraszane nad nim. U Ciebie z tego co widzę jest najgorzej jak może być, mianowicie masz napchane paliwa pod kokardę, aż ponad KPW, co powoduje bardzo mocne podsycanie i tak dobrze palącego się drewna, w wyniku czego osiągasz w palenisku kosmiczne temperatury i ogromne gazowanie całego "zasypu". Takiej ilości gazów nie sposób spalić, stąd komin podczas palenia i piec wyglądają jak wyglądają. Musisz znaleźć sposób na lepsze upchanie drewna, dostosować ilości powietrza. Jednym słowem, spalać mniej w jednym rzucie i wolniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

 

więc zrobię tak że tą kierownice odetnę, wtedy PW będzie wyżej sięgało i nie będzie kierowane na dół, albo spróbuje odkręcić te śruby z kierownicą i przełożyć wyżej, ażeby KPW była skierowana w górę, jutro dodam fotki,

Forumowicze ja muszę dojść do ładu z tym piecem i spalać to drewno, więc znajdźmy jakieś rozwiązanie żeby ten mój wkład tak się nie zapychał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...