Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ przerabiałem już ten temat i poniosłem porażkę, mam dwa pytania:

To też bardzo ciekawe. Rozwiń może ten temat. Skąd będziesz czerpał ciepłe powietrze (jaki wymiennik?) i o ile planujesz zwiększyć stałopalność? Rozumiem, że stalopalność ma się wydłużyć, bo wzrośnie sprawność układu kocioł+komin?

Pozdrawiam

Wokół czopucha będzie ściśle ułożona rura spiro o łączej długości ok. 3m przykryta „kołdrą” z wełny mineralnej to wszystko obuduje blachą 0,5 Dzięki tej konstrukcji powietrze główne zasysane przez kocioł za pośrednictwem klapki – przepustnicy PG będzie musiało przejść dłuższą drogę przez 3m rury spiro ułożonej wprost na czopuchu . W ten sposób zdąży się już wstępnie nagrzać i dalej kanałem będzie podawane pod ruszta . Jeżeli cały czas będzie podawane ciepłe powietrze to myślę że powinna się wydłużyć stałopalność bo wsad nie będzie tak szybko chłodzony zimnym powietrzem . Liczę na przedłużenie stałopalności w granicach 5 -15 % Wszystko jest w fazie prób , czas pokaże co z tego wyjdzie . Warto spróbować bo koszt tej konstrukcji nie jest wielki , rura spiro 14zł wełna i blacha to pozostałości po budowie . Swoja robocizna i inwencja twórcza – nie policzalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takim węglem nie powinno się palić. W jakichkolwiek kotłach i jakimkolwiek sposobem. Gdzie udaje Ci się opchnąć smołę?

 

Poważnie? No popatrz :eek:. A to są moje Szczygłowice:

 

1.jpg

 

Tu jest bardziej szczegółowo: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8043-z-której-kopalni-kupić-węgiel/?p=182672

Smołę upycham do beczek :D.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apap5 mieszkam niedaleko ciebie przyjade i upcham tą smołę w twojej d..........ie mam kociol ja sucha sahara.:robisz tylko zament na tym forum.Odejdz!!!!!!!

 

Opanuj się człowieku, będziesz wyganiał z forum każdego kto poda wątpliwości twoją wypowiedź lub będzie miał inny podgląd niż ty? Forum jest po to aby dyskutować a jak nie chcesz dyskusji to załóż sobie bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanuj się człowieku, będziesz wyganiał z forum każdego kto poda wątpliwości twoją wypowiedź lub będzie miał inny podgląd niż ty? Forum jest po to aby dyskutować a jak nie chcesz dyskusji to załóż sobie bloga.

To niech poda argumenty i DYSKUTUJE, a nie stwierdza fakt zakładając że jak on czegoś sobie nawet nie wyobraża, to NIKT nie będzie w stanie czegoś zrobić. Ja sobie nie wyobrażam palenia takim mocnym węglem, bo porażkę poniosłem już przy marcelu -- ale wielu jest takich, co pali marcelem czyściej niż ja piastem. To są fakty, a słodkie pierdzenie (w stylu apap5) nikomu potrzebne nie jest.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie można już w kulturalny sposób napisać się że się z nim nie zgadza, zapytać dlaczego tak uważa i ewentualnie opisać swoje doświadczenia (tak jak to zrobił łysy) tylko od razu że mu w du..ę itd., Kotłopal43 założył nicka tydzień temu i od tej pory napisał 5 postów w 4 z nich w podobny sposób wylewał swoją „niechęć” do apap5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie można już w kulturalny sposób napisać się że się z nim nie zgadza, zapytać dlaczego tak uważa i ewentualnie opisać swoje doświadczenia (tak jak to zrobił łysy) tylko od razu że mu w du..ę itd., Kotłopal43 założył nicka tydzień temu i od tej pory napisał 5 postów w 4 z nich w podobny sposób wylewał swoją „niechęć” do apap5

Ale moment, jak napiszesz że myjesz głowę szarym mydłem, a ktoś ni z gruchy i pietruchy odpali żeś w związku z tym głupi i masz wszy, to też się go będziesz kulturalnie pytać na jakiej podstawie tak twierdzi? Więc rzecz w tym, żeby temu co brakuje wyobraźni, się zachował należycie jako pierwszy i zapytał jak to robisz (o ile go to w ogóle interesuje). Czy takie rzeczy trzeba w ogóle tłumaczyć?

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie

Wiec jestem po pierwszym paleniu w zwezonym kominie prawie 40x40cm. Obecnie wylot jest 17x17cm. I albo to efekt placebo albo faktycznie widze duze zmiany po nocnym paleniu:

- zauwazalnie mniej popiolu. Zwykle byla czubata, duza blacha od ciasta. Dzis troche brakowalo do pelnosci.

- w piecu garsc zimnych, skoksowanych wegielkow. Zwykle bylo duzo wiecej i to goracych

- dym z komina leci bardziej w gore, a nie sciele sie dookola

- w piecu slychac szum

- dym tez jakby troche inny ale to musze pokazac na foto bo pewnie nadal jest duzo do poprawienia

 

Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego ze akurat miala miejsce zmiana pogody. Spadek temperatury, obfite opady sniegu itp i moglo to spowodowac przynajmniej czesc tych zmian. sam Last Rico pisal, ze natura sama reguluje nasze kotly i np im zimniej tym ciag mocniejszy ale mimo wszystko chyba jest lepiej. :)

Jutro zasypie do pelna i zobacze czy po skoskowaniu wegla temperatura spadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ten gamon apap5........ z taki trzeba ostro............ znam sie na tym a nie jakis filozof bedzie mnie pouczalł
utwierdzasz mnie tylko w moim przekonaniu

 

Ale moment, jak napiszesz że myjesz głowę szarym mydłem, a ktoś ni z gruchy i pietruchy odpali żeś w związku z tym głupi i masz wszy, to też się go będziesz kulturalnie pytać na jakiej podstawie tak twierdzi? Więc rzecz w tym, żeby temu co brakuje wyobraźni, się zachował należycie jako pierwszy i zapytał jak to robisz (o ile go to w ogóle interesuje). Czy takie rzeczy trzeba w ogóle tłumaczyć?

w takiej sytuacji jak opisałeś to i może, ale trochę przejaskrawiłeś temat ja to widzę tak:

jak napiszesz że myjesz głowę szarym mydłem, a ktoś ci powie że nie powinno się myć głowy szarym mydłem to ty go od razu straszysz że mu to mydło w dupe wsadzisz? no proszę cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to są wszystko objawy lepszego ciągu kominowego porównując do poprzedniego stanu. Tak działa właśnie zwężenie komina u nasady. Podobny efekt dają różne nasady metalowe lub ceramiczne "nakładane" na komin

 

Tak tak tylko u mnie jest naprawde potezny komin i strone temu bylo kilka osob, ktore odradzaly zwezenie wylotu. Mowiac ze przy takim rozmiarze to tylko wkladka w komin ma sens. Domyslam sie ze wtedy byloby jeszcze lepiej ale juz teraz jest znacznie lepiej. Za jakis tydzien zobacze jak komin wyglada od srodka. Jak wyschnie to bedzie wogole super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie

Wiec jestem po pierwszym paleniu w zwezonym kominie prawie 40x40cm. Obecnie wylot jest 17x17cm.

Udało się go jakoś ocieplić?

 

bylo kilka osob, ktore odradzaly zwezenie wylotu. Mowiac ze przy takim rozmiarze to tylko wkladka w komin ma sens. Domyslam sie ze wtedy byloby jeszcze lepiej ale juz teraz jest znacznie lepiej.

Wtedy (samo zwężenie wylotu) nie byłoby lepiej -- wręcz mogłoby to być IMO niebezpieczne (cofka). Najpierw trzeba mieć mniej więcej odpowiednią średnice, potem można kombinować ze "strażakami", itp.

 

w takiej sytuacji jak opisałeś to i może, ale trochę przejaskrawiłeś temat ja to widzę tak:

jak napiszesz że myjesz głowę szarym mydłem, a ktoś ci powie że nie powinno się myć głowy szarym mydłem to ty go od razu straszysz że mu to mydło w dupe wsadzisz? no proszę cię.

Ale ;) Przecież oprócz wzmianki o tym że nie powinno się myć głowy szarym mydłem, była dodatkowo "szpila" pt. co zrobisz (a konkretnie gdzie sprzedasz) z wyhodowanymi wszami... Co sugeruje z góry, że te wszy masz (jakby ludzie wesz nie mieli przy myciu normalnym szamponem). ;) Generalnie jeśli już decydować się na wykazywanie niewłaściwego zachowania, to temu pierwszemu co szpilę zasadził też by wypadało -- bo potem się utwierdzi w przekonaniu, że taki styl dyskusji jest poprawny.

 

:offtopic: :mad:

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się go jakoś ocieplić?

 

Wtedy (samo zwężenie wylotu) nie byłoby lepiej -- wręcz mogłoby to być IMO niebezpieczne (cofka). Najpierw trzeba mieć mniej więcej odpowiednią średnice, potem można kombinować ze "strażakami", itp.

 

Nic nie probowalem nawet ocieplac bo i nie bardzo jest teraz jak i czym, a palic trzeba. zwezilem wylot i jest sporo lepiej niz bez czapki.

 

Kilkanascie postow wyzej ktos pytal o przejsciowki do mierzenia temperatury/miarkownika czy cos w tym stylu.

Jako ze w instalacje mam wpiety wymiennik oddzielajacy obieg wody na grzejniki od wody wyplywajacej z kotla wiec kontrolnie wpialem termometr. Na trojniku (alupex) zaraz ponizej pompy i... lipa. Wskazania totalnie oderwane od rzeczywistosci. Mam wrazenie ze lepszy bylby termometr przylgowy na zewnatrz stalowej rury niz mocowany w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie probowalem nawet ocieplac bo i nie bardzo jest teraz jak i czym, a palic trzeba. zwezilem wylot i jest sporo lepiej niz bez czapki.

Ah, przepraszam, źle przeczytałem. Więc sugeruję uważać przy takim rozwiązaniu, bo mnie wyobraźnia podpowiada, że może to nie być bezpieczne rozwiązanie jak pójdzie mocne i długie "dmuchnięcie" w czapę i wejdzie cofka do pieca. Było o takim efekcie nawet przy dobrze dobranych przekrojach, ale np. braku należytego ocieplenia. Nawet przy moim kominie (11m) ciężko powietrze rusza w górę, a co dopiero u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apap5 mieszkam niedaleko ciebie przyjade i upcham tą smołę w twojej d..........ie mam kociol ja sucha sahara.:robisz tylko zament na tym forum.Odejdz!!!!!!!
Przez chwilę zastanawiałem się, czy odpowiedzieć na tak chamskie zachowanie, - przemogłem się, bo w tym samym temacie (palenia w domowym kotle węglem koksującym) i w podobnym tonie odezwały się jeszcze dwie robiące na tym forum za specjalistów osoby.

Najpierw do kotlopala43: patrząc na Twoją ortografię i gramatykę oraz wszystko to co udało Ci się napisać w sześciu postach tego wątku mam obawy, że niewiele zrozumiesz z tego co niżej piszę, więc raczej tego nie komentuj. Na dodatek, podkreślając na ogólnopolskim forum swój górniczy zawód i górniczy rodowód czynisz krzywdę innym górnikom.

Teraz do Myjka i lysego1l: żałosne, że w rekordowym, niezwykle na początku konstruktywnym, ciekawym i owocnym wątku, takie osoby jak wy kontynuują go, po kolegach z naprawdę rzetelną wiedzą. Sprawiacie wrażenie speców, natomiast wiedzę macie marną, by nie powiedzieć - żadną. Gdzieś dzwoni, tylko nie wiecie gdzie. Z lenistwa nie zacytuję tu Waszych "porad" i "mądrości", przy których palenie węglem koksującym typu 34.2 to pikuś.

Co do sukcesów w paleniu ww. węglem. Nie przyszło Wam do głowy, że coś musi być na rzeczy, że cała Polska nie pali tym węglem tylko Wy i pewnie jeszcze paru podobnych do Was speców? Że ktoś nie zakwalifikował go do węgli energetycznych bo musiał być jakiś powód? Ciężko Wam przeczytać co się z tym węglem dzieje pod wpływem temperatury? Kpiny sobie robicie pisząc, że macie czyste kotły? Jeśli tak jest, to każdy litr spalonej przez Was smoły wysłaliście z tych czystych kociołków kominem do sąsiada. Wiecie dlaczego od prawie 30 lat smoła pogazowa nie jest w sprzedaży? Też nie wiecie? No to pewnie też nie wiecie, że ta smoła to nie C ani CO ani CO2. Ta Wasza utylizacja tego typu węgla to wypuszczone w atmosferę ca 300 najbardziej kancerogennych związków chemicznych, głównie węglowodorów aromatycznych, fenoli, zasady pirydynowych i chinolinowych. Nie lepiej palić papą? Przecież to co piszę jest w zasięgu ręki, wystarczy wpisać ten Wasz węgiel w wyszukiwarkę. Nie chce mi się więcej pisać i nad Wami znęcać. Nie spodziewam się też przeprosin.

Już tylko w uzupełnieniu tematu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...