Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisałem Ci, że ta pompa nazywa się pompą obiegową. Mogłeś napisać: "dziękuję za informację, będę pamiętał", a Ty nie dosyć, ze tego nie zrobiłeś, to próbujesz coś motać.
A kto ją tak nazwał? Zdefiniowałem, co rozumiałem pod określeniem przeze mnie użytym "pompa zasilająca".

Dziękuję za informację:D

 

----------

Myjk,

medium grzewcze zawsze stygnie, inaczej po co by ogrzewać? Nie rozumiem tylko, dlaczego ograniczasz system do wymiennika kotła i grzejników ciepła a pomijasz użytecznie bierne składniki systemu takie jak: ilość nośnika ciepła(woda) w rurkach doprowadzających/wyprowadzających ciepło.

 

Przy duzej powierzchni przekroju rur w ścianach (infrastruktura grawitacyjna starego typu) pozorne straty ciepła wzrastają bardziej w porównaniu z cieniutkimi rureczkami doprowadzającymi ciepło do jego odbiorników.

 

Dlatego tez stawiam tezę, że dołożenie pompy do starej instalacji grawitacyjnej wpływa ujemnie na portfel (i nie chodzi o zasilanie tej pompy energia elektryczną).

 

A później toczy sie dyskusja o spalaniu węgla.... fałszywy temat, bo chodzi o straty w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie . To mój pierwszy post w temacie. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii odnośnie sterowania powietrzem wtórnym. Spotkałem się z różnymi metodami na tym forum i innych, chodzi o to by nie biegać do kotłowni i nie przestawiać powietrza przy odgazowywaniu spalaniu itd. Założyłem na powietrze wtórne coś w rodzaju RCK tylko w wersji mini . Działa to w ten sposób że gdy miarkownik zamyka PG klapka PW też jest zamknięta kocioł pobiera powietrze tylko przez otwór zrobiony w tej klapce dobrany na razie na chybił trafił . Natomiast gdy miarkownik tylko zastartuje klapka PW zaczyna powoli się otwierać . Zasada jest taka czym większa szczelina PG tym większe wychylenie klapki PW . Gdy piec wygasa i miarkownik otwiera PG to klapka PW już się nie uchyla bo podciśnienie jest już za małe . Szerokość wychylenia klapki można regulować jak w RCK za pomocą przeciwwagi . Zaznaczam że dopiero to zamontowałem i są to tylko testy ale stałopalność ani nie wzrosła ani nie spadła . Dodam że jeśli chodzi o porywy wiatru to klapka się domyka . Mam oczywiście zrobioną KPW. Pozdrawiam i proszę o sugestie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk zmniejszyłem palenisko ma teraz 32na13cm 8kg węgla zasyp 5cm poniżej drzwiczek na to drewno jak zaleciłeś ustawienia te same co poprzednio .W domu 21,5s .Po 1 god temperatura 50 i zasyp zaczął usypiać wziąłem stary odkurzacz rurkę w dupkę 2 koniec pod klapkę i jazda tem zaczęła rosnąć więc przestałem dmuchać kociołek zaczął spać i tak 3 razy .aż ruszył temp 60 w domu 22 teraz kociołek gaśnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie z odkurzaczem nie jest zbytnio ekologiczne a tym samym ekonomiczne. Coś za bardzo kombinujesz zamiast ręcznie dozować PG nawet otworzyć na maxa Ty wpinasz tam "dupkę" odkurzacza. Weź poszukaj jakiegoś Unistera on wykona większość roboty i będzie wachlował PG aż dojdzie do zadanej.

 

Ze względu na usunięcie kilku moich postów zaprzestaję tu pisać.

Nota bene: groch o ścianę.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na usunięcie kilku moich postów zaprzestaję tu pisać.

Nota bene: groch o ścianę.

 

Jednego trolla zaśmiecającego forum mniej. Czytam z uwagą informacje dotyczące czystego spalania bo chciałbym zdobyć w tym temacie jakąś wiedzę, a tacy jak ty tylko w tym przeszkadzają. Więc ADIJOS! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo wybuchów.

Komin 14x14 wysoki ok 12m niedawno wyczyszczony. U mnie mci faktycznie działa 0/1 bo mam lichy sterownik i jaka kolwiek zmiana w sile ustawienia siły nadmuchu na mci nie działa (mci v1). Do klapki PG mam dorobiony ogranicznik żeby mci nie otwierało zbytnio klapki. Dziś spróbuje zrobić większą szczelinę w PG i zobaczę czy też strzeli. Kocioł fakt mam przewymiarowany, zmniejszony o 6cm ( tylna ściana wyłożona szamotem) ale zmniejszać nie chcę bo niema mnie w domu żeby rozpalać dwa razy dziennie mniejszą ilość węgla. Spala się w miarę czysto co najważniejsze nie mam już tych frędzli brązowych w piecu. Aha wydaje mi się że wczorajszy wybuch był w kominie a nie w piecu, bo naruszyło mi obsadzenie rury z czopucha w kominie i w piecu na wymienniku była taka sadza puchowata jaką wygarniam z komina przy czyszczeniu. Może rozszczelnić trochę wyczystkę żeby była cały czas wentylacja w kominie (może PW nie wystarcza gdy PG jest zamknięte) i trochę uspokoi też mi się spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

17.12.2014. Chciałem zgłosić problem z niedziałającym "trójkącikiem". Wraz z moderatorem przetestowałem wszelkie możliwe kombinacje, od dwóch przeglądarek na dwóch różnych komputerach (Firefox i IE) po komórki moja i żony (Chrome i coś samsungowego). Moderator potwierdził, że ŻADNE z moich zgłoszeń postów do moderacji nie dotarło. Problem, jak się okazuje, występuje od zeszłego roku.
Plosie pana, plosie pana! a apap5 pisie, zie ja pisie bzdury! Mógłby go pan zbanować to ja byłbym na nowo guru od klapek i nikt by się ze mnie nie śmiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

Plosie pana, plosie pana! a apap5 pisie, zie ja pisie bzdury! Mógłby go pan zbanować to ja byłbym na nowo guru od klapek i nikt by się ze mnie nie śmiał.

 

Pisz do rzeczy a nie do ludzi. Zdaje się, że co nieco wiesz... Prosiłem Cię o kilka słów na temat dwóch zjawisk, które moim zdaniem mają związek z paleniem w kotle. Nie warto odpowiadać, lepiej się pokłócić z każdym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza. Bezcenna.

Zaraz idę zakotłować bez bojlera w obiegu i będę się szkolił. ;)

 

Myjk zmniejszyłem palenisko ma teraz 32na13cm.

Takie podłużne palenisko nie jest korzystne.

 

W domu 21,5s .Po 1 god temperatura 50 i zasyp zaczął usypiać

Jak usnął bez dojścia do zadanej np. 60sC, to za mało było PG, albo za dużo PW.

 

P.S.

Plosie pana, plosie pana! a apap5 pisie, zie ja pisie bzdury! Mógłby go pan zbanować to ja byłbym na nowo guru od klapek i nikt by się ze mnie nie śmiał.

Zgłaszałem cię trolliku przebrzydły za śmiecenie w tym wątku już od dawna -- jeszcze zanim zacząłeś leczyć swoje kompleksy czepiając się moich słówek. Jesteś typem trolla co udaje że dużo wie (a może i wie nawet), ale zamiast się podzielić i pomóc innym, wolisz tylko przytruwać. Dlatego spływaj, nikt nie będzie za tobą tęsknił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że przyda się prosty przelicznik, czyli ile energii trzeba dostarczyć aby podgrzać daną ilość wody.

czyli 4,2 kJ/kg ciepło właściwe wody * 1000 L czyli przysłowiowy kubik = 4200 kJ /3600 =1,16kWh energii na podniesienie o 1st 1 kubika wody.

Teraz można mnożyć to przez ilość wody np 400 L = razy 0,4

oraz dowolną deltę temp, od oszacowania pojemności wodnej układu, oraz zliczenia mocy grzejników trzeba zacząć.

średnice rur calowych można wyszukać w googlarce, PI*r2*L = V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apap5, jestem z Tobą, jakiś głos rozsądku w tym szaleństwie jest konieczny,bo sam jestem czasem przerażony pomysłami przeróbek w kotłach, zaznaczam, że wiedzą nie grzeszę, również dokonałem kilku przeróbek w moim kotle, ale zawsze, podkreślam, zawsze, miało być tak, żeby działało bez prądu, można było w każdej chwili wrócić do fabryki, jakbym zaniemógł i żona by musiała palić w kotle i jak najmniej mechaniki i co gorsza elektroniki, dlatego rozpalam 2 razy na dobę (teraz, przy tych temp. jeden raz) i mogę spokojnie spać, iść do pracy czy po prostu zająć się innymi sprawami, bez strachu czy zgaśnie, czy nie za mocno pali, czy wybuchnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk palenisko nie foremne ale tylko na próbę ale i tok ciemny dym leciał

Czyli zbyt mały sort, zbyt mocny węgiel.

 

Jak zmniejszyć ten komin bo to on jest problemem ,masz jakiś pomysł ,czy będzie trzeba budować nowy

Możesz wpuścić mniejszą rurę, ale jak już pisałem chyba nie ma sensu stali montować do pieca węglowego. Jeśli już, to ceramikę by wypadało. U mnie też był uwalony komin, mam wkład, ale ani z ceramiki ani ze stali. Chyba coś azbestowego. :|

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że przyda się prosty przelicznik, czyli ile energii trzeba dostarczyć aby podgrzać daną ilość wody.

czyli 4,2 kJ/kg ciepło właściwe wody * 1000 L czyli przysłowiowy kubik = 4200 kJ /3600 =1,16kWh energii na podniesienie o 1st 1 kubika wody.

Teraz można mnożyć to przez ilość wody np 400 L = razy 0,4

oraz dowolną deltę temp, od oszacowania pojemności wodnej układu, oraz zliczenia mocy grzejników trzeba zacząć.

średnice rur calowych można wyszukać w googlarce, PI*r2*L = V.

 

Panie magistrze, przewróć stronę do tyłu :cool:.To co ty wymyślasz zostało już dawno wymyślone,ale dobrze że myślisz :).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz121

 

1. Z mojej strony mogę Ci zasugerować , byś choć prowizorycznie na próbę , na końcu kierownicy pw wcisnął blaszkę tak , by powietrze dmuchało więcej bliżej drzwiczek zasypowych .

2. Drugie to wygrzej dobrze komin paląc mocno suchym drewnem.

oba punkty na poprawę palenia przy Twoim kominie

3. Jak Ci kopci za mocno przy schodzeniu żaru w dół , to ja bym próbował dać więcej tlenu przez kpw by płomienie się zaginały a mniej przez pg by za szybko nie schodził w dół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...