Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dlatego kupiłem kociołek z podajnikiem, i na dobę schodzi około 17kg węgla a w domu cieplutko. Z komina nie widać nawet odrobiny dymu. Żadnego łażenia do kotła sterowanie przez internet więc wszystko załatwiam telefonem bądź lapkiem. Raz na 8 dni idę przeczyszczę kocioł zasypie paliwem i koniec. Rano ciepło, wieczorem ciepło, kocioł pilnuje temperatury w domu prawie jak w bloku z ogrzewaniem miejskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja chyba wolałbym bardzo dobrego DS-a. Z dużego względu na prostotę konstrukcji, działania i przede wszystkim możliwość obsługi przez innych domowników (np. żonę ).

Nie wiem dlaczego ale nie ufam kotlom z podajnikiem. Rożnie o nich słyszałem.

Poza tym chłopaki.... zanim zatracicie sie w kłóceniu, najeżdżanie na siebie itp przeczytajcie jeszcze raz pierwsze strony wątku dla kogo LastRico utworzył ten wątek i w jakim celu.

Dla ludzi którzy posiadają juz GS-y. Stare bądź nieświadomie kupione nowe a ich użytkownicy nie znaleźli sposobu na poprawę palenia, aż trafili tutaj itp fora. LastRico nie twierdził: kupujcie GS-y i przerabiajcie je. Pomagał tym, którzy juz je posiadają.

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last Rico.

 

Mam dla Ciebie ważną wiadomość. Mianowicie metoda palenia w kotłach promowana przez Ciebie została uznana za niebezpieczną przez ekspertów z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu – jednej z trzech w Polsce jednostek akredytowanych do badań kotłów grzewczych.

Tu odnośnik http://powietrze.malopolska.pl/news/eksperci-ostrzegaja-przed-metoda-spalania-od-gory-w-zwyklych-kotlach/

 

Witam, nosz to są chyba kpiny.

Powstrzymałem się od napisania, czegoś gorszego.:mad:

Widać, że w tych instytutach siedzą, tacy sami jak w sejmie, uczeni ludzie. ;)

 

Podpisuję się dwoma rękoma, pod tym co kolega wyżej pisze.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomek 1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kotłom z podajnikiem zaufałem, ale i przeczytałem wystarczająco dużo o nich i wybrałem taki jaki był dla mnie najlepszy. Dla mnie to niebo a ziemia, żona musi umieść podnieść worek i wrzucić paliwo do podajnika. Jak kocioł zgaśnie to musi włożyć drewka i gazetę i podpalić a ja kocioł rozpalę przez internet ;)

Więc nawet moja 89 letnia babcia by sobie dała radę o ile ktoś by jej drewek narąbał :)

DS to nadal kursowanie do kotła co około 15-24h,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem kociołek z podajnikiem, i na dobę schodzi około 17kg węgla a w domu cieplutko. Z komina nie widać nawet odrobiny dymu. Żadnego łażenia do kotła sterowanie przez internet więc wszystko załatwiam telefonem bądź lapkiem. Raz na 8 dni idę przeczyszczę kocioł zasypie paliwem i koniec. Rano ciepło, wieczorem ciepło, kocioł pilnuje temperatury w domu prawie jak w bloku z ogrzewaniem miejskim.
SPAMEROM, REKLAMODAWCOM I AKWIZYTOROM kotłów retortowych mówimy w tym wątku WON!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPAMEROM, REKLAMODAWCOM I AKWIZYTOROM kotłów retortowych mówimy w tym wątku WON!

Użytkownikom którzy przyznają się że palą z biedy też dziękujemy bo chodzą słuchy że jak bieda to i palenie śmieci. Jak ktoś ma biedę to nie ma kasy na komputer, internet. Stary 20k PLN sę wziąłem i pale ekogroszkiem i też palę z biedy bo od maja ubiegłego roku nie pracuje jakoś nie chce mi się, w czerwcu z rodziną jadę na 3 tyg. do Włoch. Bieda biedzie nie równa ;)

 

Czecha dodaje aby było mniej spieków worek czecha 4 worki groszku polskiego wymieszać w podajniku na razie na palaniu grupowym jest nieźle, apap nie ogarnie ale schodzi 17kg/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem kociołek z podajnikiem, i na dobę schodzi około 17kg węgla a w domu cieplutko. Z komina nie widać nawet odrobiny dymu.

Tutaj nie ma co bronić przegranej sprawy.

 

Wszyscy nie jesteśmy młodsi.

Wygoda niesamowita.

Wydajność bardzo dobra.

Pełna sterowalność.

Koszty roczne- ośmielę się napisać, że lepsze jak w naszych cudownych GS/DS.

 

Nigdy już bym nie kupił kotła zasypowego. Tylko z zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czecha dodaje aby było mniej spieków worek czecha 4 worki groszku polskiego wymieszać w podajniku na razie na palaniu grupowym jest nieźle, apap nie ogarnie ale schodzi 17kg/doba.

 

Marcin,przypomnij jaką pow. ogrzewasz(docieploną,niedocieploną)?

 

U mnie do tej pory schodzi 30kg/doba miału po 580zł na 140m2 ale można powiedzieć,że chata "durszlak"-2 balkony i taras,ściany niedocieplone(wymienione okna i drzwi+ docieplony strop na strychu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja zostałem postawiony przed ścianą kocioł przy 55oC gotuje wodę a bufoa 400l nie może wygrzać do 60oC.

Kocioł w domu i 3 letnie dziecko to złe połączenie, więc przymusowa wyprowadzka kotłowni do gospodarczego.

Chętnie udostępniam statystyki https://esterownik.pl/statystyki/6959 bo ktoś powie że niemożliwe spalać 17 kg na dobę, dziś jak kolektory słoneczne grzały kocioł w ogóle nie pracował tylko jechał na podtrzymaniu.

Owszem kocioł kosztuje ale obsługa sprowadza się do klikana przez net... by jeszcze ktoś wysypywał popiół i sypał węgiel do podajnika ;)

 

Edit:

Dom 90m2 ocieplony, pralnie obok kotłowni bez ocieplenia 15m i kotłownię 20m2 ale to gospodarczy z kotłownią. MIędzy domem a kotłownią jest 12m rury preizolowanej

 

Aha tu warunki w domu:

https://device.esterownik.pl/device/6959/

22,8oC a chodzi tylko podłogówka bo kaloryfery odłączyłem

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPAMEROM, REKLAMODAWCOM I AKWIZYTOROM kotłów retortowych mówimy w tym wątku WON!

Nie wiem czy to była ironia ze względu na temat wątku, ale kompletnie niepotrzebne.

 

Użytkownikom którzy przyznają się że palą z biedy też dziękujemy bo chodzą słuchy że jak bieda to i palenie śmieci. Jak ktoś ma biedę to nie ma kasy na komputer, internet.

To tez było niepotrzebne

Stary 20k PLN sę wziąłem i pale ekogroszkiem i też palę z biedy bo od maja ubiegłego roku nie pracuje jakoś nie chce mi się, w czerwcu z rodziną jadę na 3 tyg. do Włoch. Bieda biedzie nie równa ;)

A przechwałek nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przechwałka tylko ilość gotówki którą trzeba wyłożyć na moją instalację. Podobnie jak z węglem jeden kupi 6t i pali od dołu a tym co kupi 3t i pali od góry. Kupiłem tonę i wiem że jeszcze zostanie, oszczędności zauważalne ale za 20k PLN w kotle og góry można palić przez lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda palenia od góry jest najwydajniejszą i najzdrowszą (dla kotłów GS; --> górnego spalania). W kotłach DS proces palenia(a często spalania opału) wygląda identycznie co do idei. To, czy powietrze nalega na opał z dołu czy z góry - nie ma większego znaczenia (poza praktycznym). Zasada jest taka sama, o czym świadczą przeróbki kotłów GS na DS. Dolne spalanie w piecach DS to rozwiązanie wygodne...bo dosypujesz kiedy chcesz.

 

Z paleniem od góry w typowych piecach GS istnieje jedno niebezpieczeństwo: brak regulacji powietrza przy pełnym(lub tylko sporym) zasypie w kotle bez miarownika ciągu czy sterownika dmuchawy. Tak definiuję kocioł typowy(tradycyjny).

 

Palenie "od góry" jest najwydajniejszą metodą(w aspekcie wielu współczynników optymalizacyjnych) - pod warunkiem, że posiada się urządzenie kontrolujące proces spalania poprzez regulację dopływu niezbędnego powietrza(w różnych torach - powietrze główne i wtórne albo hybrydę tychże w postaci dmuchawy ze sterownikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinbbb, coś duże te Twoje spalanie, ja na moje ok. 160m ogrzewanej powierzchni, w tym tygodniu, przy tych temperaturach, spalam ok 20 kg groszku, w domu średnio 23 stopnie, a wietrzenia nie żałuję, do kotłowni schodzę raz na dobę na 15-20 minut i 140l CWU też nagrzewam.

 

a tak przy okazji marcinbb, widzę że całkiem niedawno kupiłeś ten kociołek, to po co tu zaglądasz ? szukasz potwierdzenia słuszności swojego zakupu i wydania 20k PLN ? a ile kosztował sam sterownik z możliwością sterowania przez net ?

Edytowane przez potle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...