Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[quote name=" amade"

]Zobaczyłem u znajomej na wsi piec,też z kafli tylko w konstrukcji z kątownika. Taki zamierzam zrobić, po rozebraniu obecnego. Nawet nie będe pisał jak grzeje. Chciałem zasięgnąć rady, skoro temat o efektywnym paleniu, czy ktoś ma jakieś doświadczenia lub patenty z takimi piecami.

 

Witam, może to w czymś pomoże?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128625-Ogrzewanie-Ceramiczne

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Zastanawiam się nad kupnem wersji Air (z kierownicą PW),jak możesz napisz jaka masz stałopalność

Pelnego kotła nigdy nie pakowałem, mam sporo koksu sprzed lat i troche mialu, wegiel tez mialem gorszej jakosci z rosji, dopiero teraz sie pozbylem. Robilem mieszanke wegla ok 8kg, koks i miał.Temp na piecu 51-53 stopnie,Trzyma mi to ok 10 godz. Tak narazie pale. Teraz dopiero bede palil weglem naszym polskim z Katowickiego Holdingu i mysle ze wytrzyma dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam praktyków. Za mną już chyba kilkaset stron forum, a im więcej, tym więcej wątpliwości, a kilka (dla Was prostych) odp. potrzebuję.

Region płn-wsch (IVstrefa). Dom lata 70-te, 110 m kw, cegła+siporeks, okna wymienione, strop - beton+10 cm trociny z wapnem, strych zimny, posadzka/ściana- mostki termiczne, fundament – „pije wodę”, bojler 140l – przewymiarowany min. 2x, zabudowa terenu luźna- brak przewyższeń w promieniu 100 m, komin – wys. 10,5m z rurą 130mm (nie pytajcie dlaczego- tak być musi), wyjście komina na czopuch fi 150 mm, nawiew – fi 150 mm, wyciąg -fi 100 mm.

Drastyczne zmiany w budynku (komin) nie wchodzą w grę ale przymierzam się do nowego kotła dlatego pytam.

- jaki? GS czy DS.- który lepiej chodzi na niższym ciągu (wiosna /jesień palę sezonowanym drzewem, zimą na okrągło –węgiel /”ruski”/).

-jaka min/max moc kotła

-konkretne sprawdzone typy (producentów) z max średniej półki cenowej

Dzięki, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam praktyków. Za mną już chyba kilkaset stron forum, a im więcej, tym więcej wątpliwości, a kilka (dla Was prostych) odp. potrzebuję.

Region płn-wsch (IVstrefa). Dom lata 70-te, 110 m kw, cegła+siporeks, okna wymienione, strop - beton+10 cm trociny z wapnem, strych zimny, posadzka/ściana- mostki termiczne, fundament – „pije wodę”, bojler 140l – przewymiarowany min. 2x, zabudowa terenu luźna- brak przewyższeń w promieniu 100 m, komin – wys. 10,5m z rurą 130mm (nie pytajcie dlaczego- tak być musi), wyjście komina na czopuch fi 150 mm, nawiew – fi 150 mm, wyciąg -fi 100 mm.

Drastyczne zmiany w budynku (komin) nie wchodzą w grę ale przymierzam się do nowego kotła dlatego pytam.

- jaki? GS czy DS.- który lepiej chodzi na niższym ciągu (wiosna /jesień palę sezonowanym drzewem, zimą na okrągło –węgiel /”ruski”/).

-jaka min/max moc kotła

-konkretne sprawdzone typy (producentów) z max średniej półki cenowej

Dzięki, pozdr.

 

jest taka storna ciepłowłaściwe.pl tam obliczysz moc kotła do drewno to lepszy ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekam się tu odpowiedzi czy nie????????:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

Kolego Czystepowietrze vel Palacz60, chciałbym cię łagodnie zachęcić do

istniejącego w tym wątku zwyczaju. Nie jest on skomplikowany - więc łatwo

pojmiesz o co chodzi. Wszyscy tu kierujemy się rozumem, a nie emocjami.

Jeśli więc chcesz być w jakimś sensie wyjątkowy - i ten zwyczaj złamać, to

obawiam się że taka komunikacja się nie uda... Zadajesz pytanie i czekasz.

Jeśli ktoś zna odpowiedź i będzie chętny jej udzielić, to ją dostaniesz. Jeśli

nie, to będziesz musiał sam trochę poczytać. Dobra wiadomość jest taka,

że od czytania jeszcze nikt nie umarł.

:)

-------------------

------------

----

 

 

Teraz w sprawie nowej konstrukcji kotła GS. Mam dwie informacje, jedną

dobrą i jedną złą. Zacznę od tej złej. Otóż nic nie narysowałem i nic nie

opisałem, no zwyczajnie nie mam kiedy. Gdybym wiedział że tak będzie,

to może powstrzymałbym się od zamieszczania ostatniego posta. Po prostu

nie przewidziałem wszystkiego i tyle.

 

Dobra wiadomość jest taka, że obietnicę spełnię na pewno - już chciałem

napisać że w tym tygodniu, ale tak nie napiszę - bo nie chcę się tłumaczyć

gdyby mi znowu coś przeszkodziło. Konstrukcja wymaga zamieszczenia

przemyślanego i czytelnego rysunku albo dwóch - oraz wyczerpującego

opisu tekstowego, tak aby wszystko było jasne od początku do końca, ale

to kosztuje trochę pracy, parę kresek tu nie wystarczy. Proszę więc

wszystkich o jeszcze trochę cierpliwości i pozdrawiam!

:D

 

 

P.S.

Do kolegi Okta.

Witaj w naszym wątku, niestety nie jestem w stanie "obsługiwać" skrzynki

prywatnych wiadomości. Bardzo żałuję i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków walczy ze smogiem a wystarczy walczyć z niewiedzą(nieświadomością) użytkowników kotłów węglowych, którzy "palą oddolnie". Gdyby tak pomyśleć logicznie, to przydałyby się broszury(opracowania, książki) finansowane przez budżet lokalny a może nawet w ramach akcji rządowej (jakiś patronat) - napisane przez Last Rico mającego czas i motywację, także finansową. Znając jednak żywot, zaraz ktoś będzie chciał na tym zarobić i w ramach przetargu wybiorą jakiegoś pseudo znawcę o wysokich zdolnościach lobbingowych :yes: Istnieje jeszcze coś takiego jak lobbing negatywny. Polega on na celowym blokowaniu racjonalnych rozwiązań(decyzyjnych, prawnych) tylko po to ażeby dana branża (producenci kotłów, polskie kopalnie) nie straciła na rentowności. Chyba ten drugi argument jest najbliższy prawdzie, bo im klient kopalni mniej spali węgla, tym gorzej dla kopalni i - w rozważaniach systemowych państwowości - gorzej dla rządu. Ale lepiej dla środowiska i zdrowia. "Po owocach ich poznacie".

 

Mimo wszystko dziwię się, że jeszcze na rynku nie pojawiła się przystępnie napisana książka (trochę łopatologii na wstępie i bardziej szczegółowych opisów w jej środku oraz wnioski na końcu) traktująca o optymalnej metodzie spalania węgla, w tym doborze kotłów. Mam tu na myśli prace popularne a nie podręczniki akademickie - pełne wzorów całkowych, równań różniczkowych.

 

Takiej książki oczekuję. Piszę o tym dlatego, ponieważ sam jestem w trakcie pisania książki (typu podręcznik) - z innej branży.

Edytowane przez babilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...