Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla mnie to ten apel jest trochę śmieszny.To co minister ma nakazać ludziom palić od góry?Kto chce to bedzię tak palił reszta będzie paliła po staremu.Mają chodzić po domach i sprawdzać?Do tej pory nie sprawdzają palaczy śmieci to i tego nie będą.Wg to dziecinada ale ja również palę od góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ewentualnie zmieniłby sposób palenia ten wie o paleniu od góry.Nie każdy przecież może tak palić,np ludzie starsi raczej nie daliby rady i może i lepiej-bezpieczniej.

Palenie od góry ma też i swoje wady:częste rozpalanie szczególnie przy dużych mrozach gdzie trzeba powtórnie rozpalać gdy jeszcze jest "mocny" żar-kusz.A i oszczędności nie zawsze są takie oczywiste,szczególnie przy przewymiarowanych kotłach.A co jak rozpałka przypadnie w nocy,ja osobiście w takiej sytuacji wcześniej dorzucam do pieca i ide spać.

A ekologię sorry ale większość ma ją w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ewentualnie zmieniłby sposób palenia ten wie o paleniu od góry.Nie każdy przecież może tak palić,np ludzie starsi raczej nie daliby rady i może i lepiej-bezpieczniej.

Palenie od góry ma też i swoje wady:częste rozpalanie szczególnie przy dużych mrozach gdzie trzeba powtórnie rozpalać gdy jeszcze jest "mocny" żar-kusz.A i oszczędności nie zawsze są takie oczywiste,szczególnie przy przewymiarowanych kotłach.A co jak rozpałka przypadnie w nocy,ja osobiście w takiej sytuacji wcześniej dorzucam do pieca i ide spać.

A ekologię sorry ale większość ma ją w d...

 

zrób se kocioł ds i po problemie ale jest jeszcze dokładanie kroczące obok żaru i można żar wyjąć wszadzić do popielnika naładować kocioł węglem i położyć żar z popielnika na węgiel przeciesz ludzie starci paląc od dołu musieli by wstawać co godzinę w nocy i dokładać a tak to rozpalają nawieczór i pali się całą noc.

JAK COŚ CI SIĘ NIE PODOBA TO SE ZRÓB KOCIOŁ DS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych ekspertów oraz majsterkowiczów przyszedł mi do głowy pomysł podawania powietrza wtórnego rurami przez wyczystkę-komin-czopuch i wymiennik ciepła prosto nad zasyp ciekawi mnie czy ma to sens.

 

a i proponował bym pousuwać wpisy typu "podpisane" bo nic nie wnoszą a tylko powiększając liczbę stron :)

kpw.jpg

Edytowane przez sibik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i można żar wyjąć wszadzić do popielnika naładować kocioł węglem i położyć żar z popielnika na węgiel (...)

Próbowałeś kiedykolwiek wyjąć żar z paleniska i wsadzić do popielnika? Jak wrażenia? Ja próbowałem. Wierz mi wole tak wycyrklować z wsadem, zeby w porę wygasło i rozpalić jeszcze raz. Raz tylko chciałem na skróty. Dym, smród itd itd. Podziękował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś kiedykolwiek wyjąć żar z paleniska i wsadzić do popielnika? Jak wrażenia? Ja próbowałem. Wierz mi wole tak wycyrklować z wsadem, zeby w porę wygasło i rozpalić jeszcze raz. Raz tylko chciałem na skróty. Dym, smród itd itd. Podziękował ;)

 

 

widocznie za szybko

ja ostatnio zrobiłem to przy 60 na piecu trochę ciepło było ale zero dymy w piwnicy ,

ważne aby mieć odpowiedni sprzęt do tego bo na początku to sobie włosy na dłoniach popaliłem :)

Edytowane przez sibik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób se kocioł ds i po problemie ale jest jeszcze dokładanie kroczące obok żaru i można żar wyjąć wszadzić do popielnika naładować kocioł węglem i położyć żar z popielnika na węgiel przeciesz ludzie starci paląc od dołu musieli by wstawać co godzinę w nocy i dokładać a tak to rozpalają nawieczór i pali się całą noc.

JAK COŚ CI SIĘ NIE PODOBA TO SE ZRÓB KOCIOŁ DS

 

Kolego chyba trochę przesadzasz i naginasz fakty.Jak żar jest mocny to nie ma bata musi się kurzyć nie wspomnę że mozna się poparzyć itd.Przecież w takim aktywnym żarze występuje jeszcze spalanie czyli dym co w połączeniu z temp. otoczenia potęguje efekt dymu i latającego popiołu.

Paląc po staremu nie dorzuca się co godzinę do kotła a ludziom starszym jest prościej rozgrzebać żar i dorzucić węgiel niż co kilka godzin wyjmować żąr i rozpalać powtórnie.

Od góry pale gdzieś od 5 lat,jest ok ale też i nie uwazam że korzyści ekonomiczne są aż tak wielkie.Dużo się traci na tym ,że trzeba czekać czyli wychładzać kocioł aż będzie można ruszyć żar i rozpalić ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba trochę przesadzasz i naginasz fakty.Jak żar jest mocny to nie ma bata musi się kurzyć nie wspomnę że mozna się poparzyć itd.Przecież w takim aktywnym żarze występuje jeszcze spalanie czyli dym co w połączeniu z temp. otoczenia potęguje efekt dymu i latającego popiołu.

Paląc po staremu nie dorzuca się co godzinę do kotła a ludziom starszym jest prościej rozgrzebać żar i dorzucić węgiel niż co kilka godzin wyjmować żąr i rozpalać powtórnie.

Od góry pale gdzieś od 5 lat,jest ok ale też i nie uwazam że korzyści ekonomiczne są aż tak wielkie.Dużo się traci na tym ,że trzeba czekać czyli wychładzać kocioł aż będzie można ruszyć żar i rozpalić ponownie.

 

Z żaru nie ma dymu co ty gadasz. A paląc od góry zasyp dobrego węgla starczy na 12 -24 na noc rozpalają i ran rozpalają a przez całą noc się pali. A to jak dokładasz to masz katastrofe bo opał paruje zanim się zapali. A jak za małe korzyści ekonomiczne to zrób sobie kocioł ds i będziesz miał duże korzyści ekonomiczne.

 

PS PALIŁEM KOKSEM OD GÓRY I NA DŁUŻEJ STRACZYŁO NIŻ OD DOŁU BO TLENEK WĘGLA SIĘ SPALIŁ I CO TY NA TO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

PS PALIŁEM KOKSEM OD GÓRY I NA DŁUŻEJ STRACZYŁO NIŻ OD DOŁU BO TLENEK WĘGLA SIĘ SPALIŁ I CO TY NA TO

Myślę, że tlenek węgla nie ma tu nic do rzeczy. Zwyczajnie koks palił sie warstwami jak węgiel a nie cały zasyp rozpalony od dołu. Rozpal drewno od dołu a tyle samo drewna od góry...

Amen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was wykorzystuje technikę zgazowania? Chciałbym przekonać do inwestycji w kocioł zgazowujący drewno - paliwo stałe, ale efektywnie i ekologicznie, bo najbardziej efektywne wykorzystanie energii z drewna to własnie zgazowanie

To może polecaj w odpowiednim wątku a nie znowu gdzie popadnie. To jest wątek owszem o odgazowywaniu, ale WĘGLA.

 

Zapraszam do kontaktu

Ja zapraszam do pracy moderatora, po raz kolejny, spamerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pisałem tu jakiś rok temu z okładem. Nie jestem na bieżąco. Czy przeprowadzono już badania kotła rozpalanego do góry, tzn. czy potwierdzono zwiększenie sprawności o blisko 30% i czy wiadomo już co i ile wylatuje z komina podczas prowadzonego w ten sposób procesu spalania?

Aha, jeśli to możliwe, proszę o niewywalanie tego posta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pisałem tu jakiś rok temu z okładem. Nie jestem na bieżąco. Czy przeprowadzono już badania kotła rozpalanego do góry, tzn. czy potwierdzono zwiększenie sprawności o blisko 30% i czy wiadomo już co i ile wylatuje z komina podczas prowadzonego w ten sposób procesu spalania?

Pozdrawiam

 

Wyłóż z własnej kieszeni stosowną kwotę,zleć badania kotła GS w laboratorium i się dowiesz.

Wiedza kosztuje,a Ty chcesz mieć to za darmo?

Dlaczego inni mają płacić za czyjeś chciejstwo?

Bez pozdrowień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...