Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale jak koks się pali w cienkiej warstwie to się spala tlenek węgla tak pisał kolega heso a po za tym w drewnie są części lotne które uciekną w atmosfera jak się pali od dołu.

 

Widzę, że nie czytałeś dokładnie. Przeczytaj jeszcze raz, jak się spala ten koks.

 

Witaj Apap, jak tam moja sprawa. Obiecałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozpalałem tym koksem tak koks na koks węgiel a na to drzewo i się koks zapalił a koks najlepiej pali ������ się w cienkiej warstwie.

 

5 razy słowo koks w jednym zdaniu, brawo. Czlowieku pisz po polsku i uzywaj znakow interpunkcyjnych, bo twoje posty są nieczytelne i bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu jakiś rok temu z okładem. Nie jestem na bieżąco. Czy przeprowadzono już badania kotła rozpalanego do góry, tzn. czy potwierdzono zwiększenie sprawności o blisko 30% i czy wiadomo już co i ile wylatuje z komina podczas prowadzonego w ten sposób procesu spalania?

Wyłóż z własnej kieszeni stosowną kwotę,zleć badania kotła GS w laboratorium i się dowiesz.

Wiedza kosztuje,a Ty chcesz mieć to za darmo?

Dlaczego inni mają płacić za czyjeś chciejstwo?

Bez pozdrowień.

Na tak prostacko sformułowany post nie powinienem odpowiadać, ale sprawa jest poważna.

Przecież podpisujecie petycję skierowaną do władz państwowych, oczekujecie pewnie nie tylko odpowiedzi, ale podjęcia działań. To co podpisujecie, skoro nikt do tej pory nawet nie sprawdził czy ten sposób palenia nie zrobi komuś krzywdy, a o badaniu spalin nawet wspomnę. Rząd ma promować metodę, którą tu klepie się przez 8 lat i nikt niczego nie zbadał? A ja ktoś się ktoś zaczadzi, komuś rozerwie kocioł, albo rozbije głowę wyrwaną furtką, to co. Będzie yyyyy?

Edytowane przez apap5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Witam,

Pisałem tu jakiś rok temu z okładem. Nie jestem na bieżąco. Czy przeprowadzono już badania kotła rozpalanego do góry, tzn. czy potwierdzono zwiększenie sprawności o blisko 30% i czy wiadomo już co i ile wylatuje z komina podczas prowadzonego w ten sposób procesu spalania?

Aha, jeśli to możliwe, proszę o niewywalanie tego posta.

Pozdrawiam

 

 

a mnie też to ciekawi bo dopiero co poznaję jajniki palenia (świeży palacz) bo ja mam górnego spalania defro i tak też palę , ciekawi mnie też różnica w ilości spalonego opału między kotłem dolnego a górnego spalania , ktoś to uzna za idiotyczne pytania ale dla mnie to są bardzo ciekawe rzeczy , ciekawi mnie też eksploatacja kotła z podajnikiem czyli stałe palenie zwłaszcza że ja mam podłogówkę i trochę to kłopotliwe ale kto to przedtem wiedział skoro 30 lat mieszkał w bloku , doradzili mi kocioł taki jak mam który okazał się przewymiarowany chyba o połowę

Edytowane przez Konto usunięte_1*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ciekawi mnie też różnica w ilości spalonego opału między kotłem dolnego a górnego spalania(...)

Ja mam nierewelacyjny GS 15 kw po przeróbkach, moi rodzice natomiast DS 17 kw, raczej z dolnej półki i niestety (tak jak mój) z dmuchawą. Metraże podobne, energochłonność domów również. Opał przeważnie z tego samego źródła, zużycie opału powiedziałbym identyczne,+- 5 kg/doba (raz ja więcej, raz Oni). Różnica natomiast jest taka że u Nich praktycznie nigdy nie dymi z komina i przy odrobinie szczęścia mogą rozpalać raz w roku, a u mnie (nas) wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Ja mam nierewelacyjny GS 15 kw po przeróbkach, moi rodzice natomiast DS 17 kw, raczej z dolnej półki i niestety (tak jak mój) z dmuchawą. Metraże podobne, energochłonność domów również. Opał przeważnie z tego samego źródła, zużycie opału powiedziałbym identyczne,+- 5 kg/doba (raz ja więcej, raz Oni). Różnica natomiast jest taka że u Nich praktycznie nigdy nie dymi z komina i przy odrobinie szczęścia mogą rozpalać raz w roku, a u mnie (nas) wiadomo...

 

 

 

ja ci powiem że u mnie akurat nic nie dymi bo zawsze rozpalam z góry i zero dymka ale denerwuje mnie to codzienne rozpalanie zwłaszcza że mam podłogówkę to lepiej by było jak by ogień był cały czas a dokładanie węgla do tego kotła GS to strata bo po pierwsze strasznie dymi a jak już to momentalnie wypala wegiel , a paląc od góry chodzi te 12 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rząd ma promować metodę, którą tu klepie się przez 8 lat i nikt niczego nie zbadał? A ja ktoś się ktoś zaczadzi, komuś rozerwie kocioł, albo rozbije głowę wyrwaną furtką, to co. Będzie yyyyy?

Część apap.

A nie przyszło ci do głowy, ze nigdy taka petycja nigdzie nie wyszła. Moze po tej rząd sie zainteresuje i zleci odpowiednie badania. O producentach kotłów GS, którzy zalecają palenie od góry nie wspomnę. Oni badan takich nie wykonali przed drukiem instrukcji? To nie złośliwość tylko jestem ciekaw.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część apap.

A nie przyszło ci do głowy, ze nigdy taka petycja nigdzie nie wyszła. Moze po tej rząd sie zainteresuje i zleci odpowiednie badania. O producentach kotłów GS, którzy zalecają palenie od góry nie wspomnę. Oni badan takich nie wykonali przed drukiem instrukcji? To nie złośliwość tylko jestem ciekaw.

Amen

 

Tych na górze tyle interesuje spalanie od góry co zeszłoroczny śnieg.W dobie protestów gorniczych,w czasach zalegającego węgla w kopalniach oni mają promować ekonomiczne spalanie węgla?Niech oszczędności bedą ok 20 % to kto na tym straci-rząd i górnicy.Dla nich to byłby strzał w stopę.A ekologię to oni promują taką na której nie tracą.W ich interesie jest żebyśmy spalali jak najwięcej węgla bo po części to by rozwiązała problem kopalń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych na górze tyle interesuje spalanie od góry co zeszłoroczny śnieg.W dobie protestów gorniczych,w czasach zalegającego węgla w kopalniach oni mają promować ekonomiczne spalanie węgla?Niech oszczędności bedą ok 20 % to kto na tym straci-rząd i górnicy.Dla nich to byłby strzał w stopę.A ekologię to oni promują taką na której nie tracą.W ich interesie jest żebyśmy spalali jak najwięcej węgla bo po części to by rozwiązała problem kopalń.

 

zgadzam sie ze oni mają to gdzies, ale dlaczego Polacy kupują wegiel od ruskich? bo jest tanszy, jak ludzie przewalaja przez sezon po 5 ton i wiecej palac brudno od dolu, to muszą kupic wegiel za 600zl bo kupujac polski za 800zl poszliby z torbami. Jak przeszliby na palenie od gory mogliby kupic 3 tony a polskiego wegla. Cena polskiego wegla musi spasc inaczej nic nie uratuje naszych kopaln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech zamykają te kopalnie a swoją drogą to jak czy szamot w komorze zasypowej dolniaka 4 płytki wpływa na temperaturę spalin i jak ją obniżyć. Przepraszam pisałem telefonem i nie ma kotła gs więc nie będę palić od góry jak paliłem u rodziców do paliłem koksem od góry bo oni kupowali koks luzem a teraz palą węglem 34 i dużo jest sadzy palą od góry co z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych na górze tyle interesuje spalanie od góry co zeszłoroczny śnieg.W dobie protestów gorniczych,w czasach zalegającego węgla w kopalniach oni mają promować ekonomiczne spalanie węgla?Niech oszczędności bedą ok 20 % to kto na tym straci-rząd i górnicy.Dla nich to byłby strzał w stopę.A ekologię to oni promują taką na której nie tracą.W ich interesie jest żebyśmy spalali jak najwięcej węgla bo po części to by rozwiązała problem kopalń.
To jak wyjaśnisz fenomen Krakowa? "Spalajcie jak najwięcej węgla a my zabronimy wam nim palić" Cos powinno sie ruszyć w tym kierunku tak? Tyle ze to możemy popisać sobie miedzy nami... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech zamykają te kopalnie a swoją drogą to jak czy szamot w komorze zasypowej dolniaka 4 płytki wpływa na temperaturę spalin i jak ją obniżyć. ?

 

Dodaj zimnego powietrza

 

Przepraszam pisałem telefonem i nie ma kotła gs więc nie będę palić od góry jak paliłem u rodziców do paliłem koksem od góry bo oni kupowali koks luzem a teraz palą węglem 34 i dużo jest sadzy palą od góry co z tym zrobić?

Wyczyścić z sadzy bo obniża sprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wyjaśnisz fenomen Krakowa? "Spalajcie jak najwięcej węgla a my zabronimy wam nim palić" Cos powinno sie ruszyć w tym kierunku tak? Tyle ze to możemy popisać sobie miedzy nami... :/

To jest lokalna inicjatywa której efekty ekonomiczne jak i polityczne poznamy pózniej.Ciekawe co będzie jak normalni ludzie starych domów dostaną pierwsze rachunka za gaz czy olej.Może być tak ,że przed następnymi wyborami samorządowymi ktoś obieca wycowanie się z tego.

A co powinno się ruszyć wg Ciebie?Bo wg. mnie to ludzie powinni zarabiać normalne pieniądze to gwarantuje ze sami przestawią się na gaz czy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o normalnych zarobkach miałem na myśli min. 5-6 tys.Tyle powinien zarabiać przysłowiowy Kowalski,żeby mysleć o normalnym życiu.Wtedy taki Kowalski grzeje chate np. prądem i ma w d... papranie sie w popiole.Płaci za prąd 1 tyś zł i ma spokój.Obecnie przy zarobkach 1,5 na ręke nie jeden mysli o wspomaganiu się poprzez spalanie śmieci.Wszystko na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...