Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rekord zużycia węgla padłu u siąmsiadki moich rodziców 10 kg/h przy obecnej temperaturze. Mam u siebie szamot w ds a zawirowywacze coś dadzą a i pomyślałem o spiralach w komorze zasypowej na suficie, mam niebieski płomień z drewna bo drewno ma tlen w sobie i intensywnie żółty z węgla węgiel nie zawiera telnu:mad::mad::mad::p:P:P:(:(

 

Co mam zrobić z żużlem???

Edytowane przez palacz60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie myślę że z tym polskim węglem to nie całkiem jest tak jak piszecie , ja kupuję talony od górników i kosztuje mnie to 530zł +70zł transport (kop Wesoła)

więc różnica do tych 800 to marża pośredników , a często bywa tak że kupując na składzie rzekomo polski węgiel tak naprawdę kupujemy ruski a w najlepszym razie mieszany. Mając w pamięci kłopoty z węglem rzekomo polskim kupionym na składzie, wolałbym dać 800 za pewny węgiel z polskiej kopalni niż 500 za ruski

pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej miejscowości jest terminal przeładunkowy rosyjskiego węgla, co sezon kupuję u nich groszek po ok. 430 zł/t, granulacja 25-50, jeśli chodzi o kamień to pojedyncze przypadki. Jedynie może ma więcej popiołu, kaloryczność 24MJ, mają papiery na składzie do wglądu.

Popyt na węgiel jest spory, widzę jak stoją patelnie w kolejce i czekają na załadunek. A najlepsze jest to, że cwaniaki ze Śląska (rejestracja) też kupują u nich :)

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej miejscowości jest terminal przeładunkowy rosyjskiego węgla, co sezon kupuję u nich groszek po ok. 430 zł/t, granulacja 25-50, jeśli chodzi o kamień to pojedyncze przypadki. Jedynie może ma więcej popiołu, kaloryczność 24MJ, mają papiery na składzie do wglądu.

Popyt na węgiel jest spory, widzę jak stoją patelnie w kolejce i czekają na załadunek. A najlepsze jest to, że cwaniaki ze Śląska (rejestracja) też kupują u nich :)

 

no właśnie z tej przyczyny nie kupuję węgla na składzie tylko na kopalni , a ta kaloryczność to raczej marna , dobry węgiel to ponad 30 MJ, teraz dokopałem się jeszcze do węgla który kupiłem kilka lat temu na składzie i był pod spodem , męczarnia, czas spalania załadunku spadł o ok 8godz:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtam mam pytanie jaki kociołek byscie polecili do ogrzewania mieszkania 64mkw z ogrzewaniem podlogowym w 65% .

mieszkanie będzie po kapitalnym remoncie .

 

http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/kon-bud-setlans/

http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/defro-optima-komfort-plus/

 

a możne jakiś inny?

 

A czym będziesz palił jak drewnem do bierz ds , kocioł ds jest lepszy i do węgla jedyny dobry kocioł na ds na polskim rynku to mpm ds tylko nie bierz przewymiarowego kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej miejscowości jest terminal przeładunkowy rosyjskiego węgla, co sezon kupuję u nich groszek po ok. 430 zł/t, granulacja 25-50, jeśli chodzi o kamień to pojedyncze przypadki. Jedynie może ma więcej popiołu, kaloryczność 24MJ, mają papiery na składzie do wglądu.

Popyt na węgiel jest spory, widzę jak stoją patelnie w kolejce i czekają na załadunek. A najlepsze jest to, że cwaniaki ze Śląska (rejestracja) też kupują u nich :)

 

Ja kupuje ruski orzech po 620 zł i pali się ok,nie spieka się,wypala się prawie w całości do "puchowego" popiołu którego też uważam że jest trochę za dużo ale w sumie nie mam skali porównania bo polski węgiel kupilem ostatnio z 15 l temu.W mojej miejscowości widziałem ,jak handlarze polskim w. kupowali właśnie ten ruski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja kupuję talony od górników i kosztuje mnie to 530zł +70zł transport (kop Wesoła)

a niby talonów już chyba od dwóch, trzech lat nie ma?

Rozmawiałem z kilkoma górnikami, z różnych kopalni.

 

[quote name=" tofek

"]A najlepsze jest to, że cwaniaki ze Śląska (rejestracja) też kupują u nich :)

Dlaczego nazywasz hanysów cwaniakami?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek1980

A to dlatego, ze kupują ruski węgiel i jeżdżą po wioskach i sprzedają jako polski. Pracownicy tutejszego składu mają identyczne zdanie na ich temat.

Mało tego, ja kupuję po 430zł/t z akcyzą a on (hanys) bez akcyzy jeszcze taniej i sprzedaje ludziom po 800zł/t.

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej miejscowości jest terminal przeładunkowy rosyjskiego węgla, co sezon kupuję u nich groszek po ok. 430 zł/t, granulacja 25-50, jeśli chodzi o kamień to pojedyncze przypadki. Jedynie może ma więcej popiołu, kaloryczność 24MJ, mają papiery na składzie do wglądu. ...

Zdradzisz swoją lokalizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w mojej miejscowości jest terminal przeładunkowy rosyjskiego węgla, co sezon kupuję u nich groszek po ok. 430 zł/t, granulacja 25-50, jeśli chodzi o kamień to pojedyncze przypadki. Jedynie może ma więcej popiołu, kaloryczność 24MJ, mają papiery na składzie do wglądu.

Popyt na węgiel jest spory, widzę jak stoją patelnie w kolejce i czekają na załadunek. A najlepsze jest to, że cwaniaki ze Śląska (rejestracja) też kupują u nich :)

To teraz już wiem skąd mam węgiel niby polski:(

Kupuję 25-50mm orzech II niby polski a to rusin jest!!!!

Tu leci kompendium wiedzy:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16022-orzech-workowany-z-be-energy/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem że ty masz jedną cząsteczkę wody w swoim 20-letnim mokrym drewnie. Oraz że masz kocioł z tytanu że 1400sC to żaden dla niego problem.

 

PS widzę, że na następny raz trzeba Cię cytować w całości, bo zmieniasz wypowiedzi gdy zobaczysz jakie dziwne rzeczy wypisujesz...

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A to dlatego, ze kupują ruski węgiel i jeżdżą po wioskach i sprzedają jako polski. Pracownicy tutejszego składu mają identyczne zdanie na ich temat.

Mało tego, ja kupuję po 430zł/t z akcyzą a on (hanys) bez akcyzy jeszcze taniej i sprzedaje ludziom po 800zł/t.

Rozumiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...