Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam !!!!!

wszystkich pseudo palaczy co dawają tuta na forumj zamiast jakiś konkretnych porad to same żałosne wypowiedzi czy też odpowiedzi , nie pomagając nikomu w niczym. Jak się nie znam na czymś to nie piszę stek bzdur do kogoś bo po jaką cholerę truć komuś dupsko na dany temat jak się samemu nie zna nic lub trochę się poczytało na forum.Nie piszę tutaj o wszystkich , ale są tacy "mądrzy inaczej" , którzy to myślą , że wiedzą i doświadczeniem przewyższają Pana LR czy też wyśmienitego mistrza z "Czystego ogrzewania" Pana Wojtka , który pomógł mi i bardzo wielu innym osobom w konkretny i rzeczowy sposób. Bardzo rzetelny , sumienny , dobry , uczciwy gościu marnując swój drogocenny czas nie chce nic w zamian a takich ludzi jak właśnie Pan Wojtek z "Czyste ogrzewanie" jest dzisiaj bardzo mało i takim właśnie ludzim należy się bardzo wielki szacunek za to.Pozdrawiam wszystkich i życzę bardzo dużo czystego spalania od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Proszę o pomoc.

 

Z racji przewymiarowania kotła jak już wcześniej pisałem, wyłożyłem komorę paleniskową szamotem na tylnej ścianie na płasko zasłaniając kątownik z dyszami idący pionowo. Palenisko zmniejszyłem o prawie 1/3 czyli obecnie moc kotła to ok 15,5 kV. Po wczorajszej próbie proces spalania był ok, ale mam wrażenie że, przez pozostałe dwa kątowniki z dyszami kocioł zbyt mocno się wychładza co odbija się na stałopalności. Zasypałem 20 kg węgla, a stałopalność na poziomie 8 godz. (temperatura w domu ok 24 stopnie). W związku z powyższym mam pytanie: czy pozostałe dwa kątowniki mam zaślepić, by nie dostawało się powietrze?. Jeśli tak, to czym je zaślepić?.Witam, Mam jeszcze pyt. odnośnie wyłożonych cegieł szamotowych tj.: - pojemność komory zasypowej przed wyłożeniem szamotem wynosi 55 kg. - po wyłożeniu cegłami szamotowymi o wadze ok 31,2 kg + ciężar opału ok 36 kg daje 67,2 kg, czyli ok 12 kg więcej. Czy ruszt wodny wytrzyma taki ciężar przy pełnym załadunku?????????????, czy konieczne jest wykonanie podbudowy pod ruszt????. Z góry dzięki odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po rocznej przerwie wróciłem do walki z moim kotłem ULTIMA 2 .

Poprzednio zbudowany palnik rozebrałem i poprzedni sezon jechałem na niemodyfikowanym kotle -a paliłem drewnem.

 

Postanowiłem jednak zbudować poniższe ustrojstwo wzorując się na koledze Dikij.Petia.

Dość dokładnie udało mi się odwzorować palnik szamotowy prezentowany we wcześniejszych postach.

 

Na poniższych zdjęciach widać jak to poskładałem:

 

http://pics.tinypic.pl/i/00733/5b9qg751uysi_t.jpg

http://pics.tinypic.pl/i/00733/w9nr5st77wx5_t.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00733/pwcerp4v6aao_t.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00733/to8ssx1kw2fg_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00733/fl2lfwi950tq_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00733/zdc7okvuoczw_t.jpg

 

Muszę jeszcze wykombinować jak podawać PW w palnik i tu nie mam pojęcia jak to zrobić ponieważ dolne drzwiczki kotła z klapką miarkownika dość mocno to utrudniają.

Na chwilę obecną włożyłem stalowy profil 30x30 który położony na ruszcie łączy palnik z przestrzenią za drzwiczkami.

Problem jest taki ,że jak kocioł złapie temp. to klapka się zamyka i ani PG ani PW :/

 

No ale wczoraj odpaliłem kociołek na drewnie na próbę:

 

- strasznie ciężko było odpalić (komin czysty i ciąg też dobry)

- jak już ruszył to ładnie się paliło i było słychać tylko szum ognia

- temperaturę zadaną uzyskał w około 40min. czyli dość długo.

- dużym problemem jest na chwilę obecną przy paleniu drewnem jest mocne zadymienie komory załadunkowej

- po nocy w komorze załadunkowej na ścianach kotła smoła:/ (drzewo suche leży 3 rok pod wiatą)

- nie mam możliwości rozpalenia na węglu bo zasypany drewnem :/

- jakieś pomysły jak usprawnić spalanie drewna ? (myślałem żeby wykonać drugi ruszt który by był na wysokości góry dyszy powstała by wtedy komora do spalania z dostępem powietrza z istniejącego już rusztu)

 

Dzień dobry,

 

czy mógłbym prosić o wrzucenie zdjęć z tego posta na inny serwis, gdyż aktualnie już ich nie ma, a posiadam ten sam kocioł i nie chciałbym dublować postów.

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zaślepiać skierować powietrze na opał.Jak to jakiś złom produkcji garażowej to zrób podbudowę pod ruszt.

 

Witam,

 

Pytam na forum o konstruktywne odpowiedzi, a nie w tym stylu. Jeśli nie masz nić konstruktywnego do napisania, to lepiej nie pisz. Wnioskuję, iż Twoje wypowiedzi w tym stylu są spowodowane brakiem wiedzy oraz brakami intelektualnymi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

masz racje Markus78 to co napisałeś , ja w swoim poście wyżej także odniosłem się do takich "pseudo" pomocników z forum co trochę poczytali gdzieś tam a myślą , że są najmądrzejsi na świecie.Człowiek prosi o konkretną odpowiedź , a zamiast tego dostaje .......wiesz co :D Wejdź na stronę " Czyste Ogrzewanie" tam jest od nich adres mailowy , napisz do nich tak jak ja a nie pożałujesz.Na odpowiedź poczekasz do czterech dni lub krócej , ale będziesz miał wszystko wyjaśnione ,pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

masz racje Markus78 to co napisałeś , ja w swoim poście wyżej także odniosłem się do takich "pseudo" pomocników z forum co trochę poczytali gdzieś tam a myślą , że są najmądrzejsi na świecie.Człowiek prosi o konkretną odpowiedź , a zamiast tego dostaje .......wiesz co :D Wejdź na stronę " Czyste Ogrzewanie" tam jest od nich adres mailowy , napisz do nich tak jak ja a nie pożałujesz.Na odpowiedź poczekasz do czterech dni lub krócej , ale będziesz miał wszystko wyjaśnione ,pozdrawiam serdecznie.

 

Wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł DS zobacz sobie mój wymiennik (ostatnia strona ekonomicznego spalania paliw stałych) i pokarz swój. NIE TYLKO ja twierdzę że górne i górni dolne kopciuchy nadają się na złom.Jak skierować powietrze nad opał ??? Pewnie rurą.

 

Witam,

 

Mam kocioł dolnego spalania UKS z dmuchawą - Witkowski. Teraz jestem w trakcie przerabiania, by zmniejszyć moc oraz obniżyć spalanie opału. Na razie udało mi się zejść z 2,8 kg na 2 kg na godz. spalania, ale, i tak mi się wydaje za dużo na mój metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka życzę wszystkim bardzo dużo kopcenia od góry.

 

Sąsiedzi pytają się mnie,, co ty palisz w piecu tylko dwie godziny na dobę?" Bo tyle czasu widać dym z komina na moim domu. Ja sąsiadom odpowiadam, że pale po 12 -14 godzin na dobę, mimo, że dwie godziny widać dym, bo ja palę od góry. Kocioł camino, 18 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi pytają się mnie,, co ty palisz w piecu tylko dwie godziny na dobę?" Bo tyle czasu widać dym z komina na moim domu. Ja sąsiadom odpowiadam, że pale po 12 -14 godzin na dobę, mimo, że dwie godziny widać dym, bo ja palę od góry. Kocioł camino, 18 kw.

 

O godzinę i 50 minut za długo widać dym.Przy dobrym rozpalaniu, dym jest tylko 2 minuty, max, do wypalenia papieru.

Później powinno iść bez dymu.

Ciężko jest to osiągnąć.

Jeśli jednak sąsiedzi widzą dym, to musisz popracować nad paleniem, by zejść do dymku :)

Ewentualnie masz jakiś lipny węgiel. Wtedy nic nie pomorze.

Ale dym, to i tak kopcisz.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godzinę i 50 minut za długo widać dym.Przy dobrym rozpalaniu, dym jest tylko 2 minuty, max, do wypalenia papieru.

Później powinno iść bez dymu.

Ciężko jest to osiągnąć.

Jeśli jednak sąsiedzi widzą dym, to musisz popracować nad paleniem, by zejść do dymku :)

Ewentualnie masz jakiś lipny węgiel. Wtedy nic nie pomorze.

Ale dym, to i tak kopcisz.

Fakt. gazem nie grzeje, coś dymu jest. . Ale czym grzeją moi sąsiedzi, że dymią non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaki miarkownik ciągu polecacie? Rozpiętość cen jest od 70 do 200. Chodzi mi o zwykły analogowy.

 

Ja polecam Honeywell FR124. Tylko jak kupujesz pamiętaj jaki gwint masz w kotle. Dokładny, trzyma temperaturę plus minus 2 st. na węglu palone od góry.

Dodatkowo otwarcie klapki w Defro Optima Komfort 12kw LUX prod. 2013 ma blokadę max 1 cm. a na łańcuszku miarkownika sprężyna długa (10cm) i miękka, dzięki czemu miarkownik pracuje w całym zakresie temp, a klapka tylko na 1 cm.

 

i-regulator-paleniskowy-miarkownik-ciagu-honeywell-fr-124-zlacze-3-4.jpg

 

Ps Łańcuszek wisi w połowie ramienia miarkownika i mam nawiercone kilka otworów co ok. 1 cm.

Edytowane przez odzio42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem tu nowy, ale od pewnego czasu zacząłem śledzić to forum.

Nie wiem czy jestem jakiś ułomny czy jeszcze nikt nie opisał dokładnie jak ma być regulowane powietrze wtórne? Bynajmniej nigdzie tego nie przeczytałem ani nie widziałem zdjęć lub filmu. czy PW ma być jakoś sterowane tak jak PG miarkownikiem czy wystarczy ze będzie leciutko otworzony otwór (klapka, rozetka itp.)

Nawet na forum czysteogrzewanie oprócz wszystkim dobrze znanego standardowego rysunku nie ma napisane. A ludzie co pokazują filmiki w YouTube to nagrywają tak bezsensu i w kiepskiej jakości i co najważniejsze nie pokazują szczegółów i co najgorsze w bardzo ciemnej scenerii. nie wiem czy szkoda im na prąd żeby kilka lamp zapalić podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć.

Śledzę posty LAST RICO i jakby mógł się do mnie odezwać byłbym bardzo wdzięczny.

Moje pytanie wyżej jak to ma wyglądać z tym PW. Bardzo mi się podoba pewien kiepskiej jakości filmik na YouTube

.

Nasuwa mi się myśl czy to ma własnie tak wyglądać?

Mam miarkownik MCI v4 który otwiera dolna klapkę od popielnika i chciałbym dołożyć do drzwiczek zasypowych taka rozetę z KPW którą własnie dwa dni temu zamówiłem na allegro i sprzęgnąć to razem. Jak zacznie się otwierać dolna klapka to razem z nią będzie się otwierać rozeta od KPW. Potem klapka się zamknie i rozeta razem z nią. Albo czy rozetka ma być zawsze minimalnie otworzona ale to w tym momencie będzie podciągać temperaturę wyżej i w momencie otwierania dolnej klapki , rozetka będzie się otwierać mocniej.

Jak to zrobić?

Drugie pytanko bo tez nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak zrobić palnik w GS tak jak opisują te palniki w DS czy robił już ktoś palnik do GS jak tak to proszę o zdjęcie.

Szkoda że z pierwszych wątków nie ma możliwości podglądnięcia zdjęć bo straciły ważność na serwerach.

Jak ulepszę mój kocioł GS made by Stempień z Wolsztyna to dodam zdjęcia i film pokazowy.

Proszę o pomoc Last Rico bo kolega zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PW, nikt tobie nie odpowie jak powinieneś u siebie robić. Musisz spoglądać na swój komin. Nie ma dymu od początku to znaczy, że wypalasz go w kotle.U mnie paląc Marcelem w kotle 10kW zasypie 5-9 kg podaję powietrze wtórne przez całą średnicę rury 1,5 cala do momentu skoksowania potem zamykam PW całkowicie, koksików z marcela zostaje pół-litra po użyciu ruchomego rusztu. Nie wybieram . Jest też taka u mnie zależność, że od momentu rozpalenia do palenia się ok 1/2 zasypu temperatura spalin jest wyższa z otwartym PW i max PG niż przy otwartej jedynie na max klapie PG. Mój miarkownik działa w zakresie 2mm-10mm

Przy słabym węglu PW otwieram na 1/3. Przy drewnie (palone od góry) powietrze cały czas prze PW i stałej do 2mm szczelinie PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktord

"Drugie pytanko bo tez nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak zrobić palnik w GS tak jak opisują te palniki w DS czy robił już ktoś palnik do GS jak tak to proszę o zdjęcie".

Ja mam dołożoną półkę z szamotu. Palę tylko drewnem, rozpalam od góry i pod koniec palenia przegarniam żar do przodu i dokładam drewna na ful. Od tego momentu palę tradycyjnie. Kocioł nie czyszczony trzy tygodnie ( będzie w sobotę) ale widzę że już najwyższy czas. :rolleyes:

DSC02518.jpg

DSC02519.jpg

DSC02523.jpg

DSC02529.jpg

DSC02522.jpg

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Hej.

Jestem tu nowy, ale od pewnego czasu zacząłem śledzić to forum.

Nie wiem czy jestem jakiś ułomny czy jeszcze nikt nie opisał dokładnie jak ma być regulowane powietrze wtórne? Bynajmniej nigdzie tego nie przeczytałem ani nie widziałem zdjęć lub filmu. czy PW ma być jakoś sterowane tak jak PG miarkownikiem czy wystarczy ze będzie leciutko otworzony otwór (klapka, rozetka itp.)

Nawet na forum czysteogrzewanie oprócz wszystkim dobrze znanego standardowego rysunku nie ma napisane. A ludzie co pokazują filmiki w YouTube to nagrywają tak bezsensu i w kiepskiej jakości i co najważniejsze nie pokazują szczegółów i co najgorsze w bardzo ciemnej scenerii. nie wiem czy szkoda im na prąd żeby kilka lamp zapalić podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć.

Śledzę posty LAST RICO i jakby mógł się do mnie odezwać byłbym bardzo wdzięczny.

Moje pytanie wyżej jak to ma wyglądać z tym PW. Bardzo mi się podoba pewien kiepskiej jakości filmik na YouTube

.

Nasuwa mi się myśl czy to ma własnie tak wyglądać?

Mam miarkownik MCI v4 który otwiera dolna klapkę od popielnika i chciałbym dołożyć do drzwiczek zasypowych taka rozetę z KPW którą własnie dwa dni temu zamówiłem na allegro i sprzęgnąć to razem. Jak zacznie się otwierać dolna klapka to razem z nią będzie się otwierać rozeta od KPW. Potem klapka się zamknie i rozeta razem z nią. Albo czy rozetka ma być zawsze minimalnie otworzona ale to w tym momencie będzie podciągać temperaturę wyżej i w momencie otwierania dolnej klapki , rozetka będzie się otwierać mocniej.

Jak to zrobić?

Drugie pytanko bo tez nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak zrobić palnik w GS tak jak opisują te palniki w DS czy robił już ktoś palnik do GS jak tak to proszę o zdjęcie.

Szkoda że z pierwszych wątków nie ma możliwości podglądnięcia zdjęć bo straciły ważność na serwerach.

Jak ulepszę mój kocioł GS made by Stempień z Wolsztyna to dodam zdjęcia i film pokazowy.

Proszę o pomoc Last Rico bo kolega zna się na rzeczy.

 

ja to robię tak , powietrze główne zamknięte ze szparką ok 0,5cm a powietrze wtórne (rozetka) otwarte na maxa do 2 godz po tym czasie schodzę do piwnicy podłączam łańcuszek miarkownika i zamykam powietrze wtórne , myślę że 2 godz starczy aby odgazować węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Jak już wcześniej pisałem zmniejszyłem komorę zasypową o 1/3 poprzez obmurowanie szamotem, ale bocznych ścian kotła, co dało zasłonięcie dwóch rusztów z sześciu. Powietrze wtórne dostarczam przez KPW o wymiarach 4x2,7. Stałopalność się poprawiła, ale po ok. 2,5 godz. wygasa kocioł.

 

Co może być przyczyną?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...