Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co ma węgiel do spalania???

Nakołkować zasyp,drewnem postawionym pionowo i dać dużo drewna na rozpałkę.Próbował ktoś w gs spalać z dyszą na węglu,efekty takiego spalani są zachwycająco powalające.

Ten węgiel to nie dziadostwo gazowy i wysokokakoryczny.

Na węglu połuż blach/szamot tak aby na środku była dysz 10cm na 10cm i podaj pod nią PW ma to być szczelne aby gazy wymieszały się z pw i spaliły w Dyszy.Jak wszystko pujdzie dobrze zapomnjsz o sadzy i dymie.

 

Różnice(łatwość) w spalaniu poszczególnych typów węgla są bardzo duże. Marcel którego posiadam na początku super się spala natomiast poźniej tragedia i nawet przeciągnięcie górnej warstwy by dostać się do żaru nic nie daje. Dopiero jak położyłem drewno na wierzchu to się zaczęło dość dobrze palić jednak kocioł do 55 stopni nie może dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg za mały. Przeczyścić komin.Koks z marela to wielkie bryły,które mają małą powierzchnię i prze to wolno się palą=nie mogą osiągnąć wysokiej temperatury=wolno się palą. Drewno ma dużo gazów a gazy się spalają i dają dużo pary wodnej w spalinach stąd lepszy ciąg i lepiej zaczyna się koks palić. Musisz zamontować podajnik drewna na wierzch.A najprościej wymieszaj ten węgiel z drewnem.Warstwa węgla warstwa drewna.

 

Ciąg jest super gdyż przy rozpalaniu ogień szaleje i do tej pory przy innym węglu problemu nie było ponadto komin czyszczony w zeszłym tygodniu. Kurcze a ja właśnie nie mam brył tylko wielkości orzecha. Zamówiłem orzecha marcela, silesie oraz wesoła i to może któryś z tych się gorzej pali u mnie? Chyba rzeczywiście spróbuje układać drewno z węglem na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazl sie nastepny wielki znawca i autorytet tego forum

Może i nie znawca, może i nie autorytet, co nie zmienia faktu, że ty profesjonalnie kisisz opał -- co widać po komorze i tym co wylatuje z komina. Tak palić to każdy głupi potrafi. Jakbyś nie zanotował co większość ludzi tutaj pisze (także znawcy tematu i "autorytety"), 15-20 min. po rozpaleniu (a konkretnie wypaleniu drewna i zajęciu węgla) z komina POWINNA lecieć co najwyżej lekka mgiełka dymu (a najlepiej to już nie powinno być nic widać) -- u ciebie po DWÓCH GODZINACH leci żółty, gęsty SMOG. Się potem dziwią, że im biednym palić zabraniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, czy to Twoje palenisko czy też nie. Widać ktoś się mocno nastawił na stałopalność, bo w opisie jest 24H co jest bardzo dobrym wynikiem, ale po drodze czystość spalania trochę uciekła - kolor dymu identyczny jak w linkowanym w opisie na YT "antyfilmie" od trującego sąsiada, tyle, że intensywność mniejsza (ale też u tego sąsiada widać proces rozpalania, a nie po 2H od startu).

Przy tym składzie węgla i takim kotle trza spalać trochę krócej a intensywniej, przy większej ilości powietrza - ale za to będzie czyściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet glupi wie ze to nie ja pale w tym kotle natym filmiku .Okulary!! i czytaj! hehe

Nick na YT nie jest powiązany z kontem na FM -- można mieć różne. Zapodajesz film z kiszenia opału bez elementarnego komentarza co chcesz tym filmem przekazać, a jak się to kiszenie wykazuje, jeszcze tego bronisz uciekając się do jałowych przytyków. Jak dzieło nie jest twoje, to przepraszam -- jednak to nie zmienia faktu, że na filmie jest pokazane klasyczne kiszenie opału, co jest jeszcze chyba gorsze od palenia zasypowo z cyklicznym dorzucaniem, czyli jak spalać nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kazdy najpierw patrzy na ekonomie , stalopalnosc a potem jest (u mnie) ekologia . Takie zycie niestety he

 

Tyle, że to ani ekonomia ani ekologia. To lenistwo w obsłudze kotła - z zanieczyszczonym wymiennikiem to kocioł sprawności nie ma żadnej. Lepiej spalić trochę mniejsze porcje w krótszym czasie ale z większą sprawnością - będzie i ekonomia i jakaś tam ekologia (raczej czystsze spalanie). Albo zmienić rodzaj węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie kazdy najpierw patrzy na ekonomie , stalopalnosc a potem jest (u mnie) ekologia . Takie zycie niestety he

Z tego wątku wynika, że większość dąży do tego aby palić ekonomicznie, potem czysto (czyli jakby najbardziej ekologicznie i tym samym ekonomicznie), a stałopalność jest wynikiem kompromisu pomiędzy pierwszym a drugim. Przedstawiony film to szczytowe lenistwo (nacisk na stałopalność) oraz ignorancja (kiszenie) i przykład jak palić nie należy oraz przykład przez kogo szykują zakazy spalania paliw stałych. Czystość w czarnej d..., co za tym idzie także ekonomia, pozostała tylko stałopalność i nic więcej. Autor tego filmu i jemu podobni mogą sobie pogratulować "dobrej roboty".

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)

Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.tak bym tez chcial miec ale mnie na to nie stac gdybym tak mial to napewno drugiego nie nazywalbym leniem i jest takie przyslowie " nie pamieta .................. jak... byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)

Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.tak bym tez chcial miec ale mnie na to nie stac gdybym tak mial to napewno drugiego nie nazywalbym leniem i jest takie przyslowie " nie pamieta .................. jak... byl

Czyli nadal potwierdzasz tylko regułę. Przez takich leni i ignorantów jak na tym filmiku kręcą bat w postaci zakazu spalania paliw stałych. Jaki kto ma dom nie ma znaczenia, bo w każdym da się to zrobić lepiej niż pokazane w tym żenującym filmie -- bo nie tylko będzie taniej ale i czyściej, a wcale niekoniecznie więcej pracy to będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...