Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość mtdeusz

Przecierz te ustawy antysmogowe to buble prawne.

Prawo nie działa wstecz.

A jakby tak wepchać 2łopaty węgla,dużo drewna,całą opone na raz+mokrą biomasę:lol2::lol2:

Mniejsza o to.

Próbowałme przekonywać ludzi to czystego spalania ale mur beton,jak się pali to musi być dym,sąsiada trza (trzeba) zadymić,musi się dymić.

Po za tym ludzie mają zwykłe kopicuchy,w których nie da się czysto spalać.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem po przeróbce mojego gs na ds według pomysłu mtdeusz. Pierwsze palenie juz za mną. Pali sie fajnie, przyjemnie chuczy w kotle, ale nie daje odpowiedniej temperatury na piecu. Wkleję wyniki z kalkulatora http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3sq7

Coraz bardziej zastanawiam się nad reklamacja kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Przepraszam za naruszenie miru domowego ale, to pod spodem to cytat jest, możecie sprawdzić – nie pretensja do Was ale w Was moja nadzieja.

https://youtu.be/9QKHx-43Zwc

https://youtu.be/9QKHx-43Zwc

https://youtu.be/vosQepeiOj8

http://forum.interia.pl/oskarzam-polski-rzad-o-zaniechanie-tematy,dId,3167921

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26039-czy-to-nie-przesada/

A wy Koledzy i Kamraci dalej kolaborujcie i pustosłowiem argumentujcie oraz napadajcie na innych którzy chcą przyłączyć się do mojego (naszego projektu – nas takich jest więcej) jak i trzymajcie w głębokiej tajemnicy swoje i innych zmagania i odkrycia. Zmarnujcie lat poświęceń, zniweczcie ten trud i wysiłek, tą rozlaną krew, poparzenia, zatrucia, kupe chajsu wywaloną na szamotki i.t.d. - że możemy spalać węgiel i koks bez dymu, że nie musi wróg nam pluć w twarz tem, że mu tu pod nosem POLSKIM KOKSEM, czy BŁĘKITNYM WĄGLEM kopcimy, że tu kraj jego jest a nam jak się nie podoba to mamy mu stąd WY!PI@RD#AL$Ć bo on ma na to ustawę eko-projekt i nie zmożone zastępy bojowników, którzy sztandarami swemi nas przebrzydłych kopciuchów, smoluchów i fajcarzy rozwalą w drobny mak.

Samsu pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że to pierwszy post na tym forum. To witam wszystkich, a kobietą składam spóźnione życzenia.

Ale do rzeczy.

 

Od jakiegoś roku jestem posiadaczem pieca Central 23. Trochę przechodzonego. Miarkownik ciągu już dawno powiedział papa... no nic ... miałem z nim problemy ale pouszczelniałem no i piec w miarę się mnie słucha tzn. jestem w stanie zapanować nad nim żeby woda mi się po chwili nie gotowała itp.

 

Oczywiście jak każdy najpierw paliłem od dołu ...ale że jestem młody to chciałem się dokształcić i już nikt nie musi mnie przekonywać o wyższości palenia od góry nad paleniem od dołu w piecu górnego spalania.

 

Moi sąsiedzi dzień w dzień pokazują jak to jest palić od dołu, a u mnie jakby w piecu się w ogóle nie paliło ...dym tylko przy rozpalaniu (2xdobe).

Żeby nie było tak pięknie mam problemy z moim piecem/z paleniem.

 

Pierwszy to to że do pieca mieści się około (prawie 4 wiaderka) 24 KG węgla . - to starczyło by mi na 24h przy dobrym jakościowo węglu. Ale i tu jest problem .

Gdy zasypie 2 wiaderka tj. 12kg rozpalę od góry, palenie wygląda prawie wzorcowo ... może z wyjątkiem tego że ogień/żar moim zdaniem za szybko schodzi na dół ... i dopiero jakby wszystko się dopala i spala jak należy. Gdy zasypię cały piec mam jakby ten sam problem tylko w większe skali. Ogień/żar schodzi na dół zatykają się "pory" w węglu i w piecu zamiast się palić to się dusi ...temp. na piecu zamiast 60 spada do 40... a dym najchętniej uciekał by dolnymi drzwiczkami.

Powiedzcie mi w którym miejscu robię błąd ? Zamiast miarkownika mam klapeczkę regulującą śrubą, i górne drzwiczki również są podczas spalania uchylone aby dostawał PW.... Co prawda nie mam kierownicy żeby to powietrze doprowadzić idealnie w ogień ale nei mam pomysłu jak ją wykonać.

To jesli chodzi o informację tyle. bardzo proszę bardziej doświadczonych palaczy o pomoc. Jak będzie trzeba uzupełnię mój watek o informacje/zdjęcia...

W piecu poza uszczelnieniem i wyjęciem dolnej części sznura z górnych drzwiczek nie robiłem żadnych innych przeróbek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubas to nie oznacza,że kocioł jest za mały,tylko nie masz zasłoniętego rusztu za przegrodą i tamtędy leci ci huragana powietrza, który chłodzi kocioł.

Wój-jak nasypiesz cały to masz za gróbą warstwę,węgla i jak kokujący to się skleja nie pali.

Nie syp całego kotła lub nakołkuj zasyp drewnem by był przepływ powietrza.

Po tym jak napisałeś ze brakuje mi jeszcze zasłoniętego rusztu za przegroda wyciągnąłem z pieca szamot i napaliłem bez. Nie wiem czy to ma znaczenie.

A druga sprawa po włożeniu komory szamotem robi się masakrycznie mało miejsca na opał:(

Edytowane przez KubaS1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtdeusz -zakołuj drewnem ? co dokładnie masz na myśli drzewo pionowo ? w jakiej ilości ....... mniemam że drzewo odrazu się spali i efekt będzie ten sam. Czy rurka pionowa z powierconymi otworami będzie lepszym rozwiązaniem ? Nie syp całego pieca... no dwa razy się tak porobiłem, że zamiast dwa wiaderka wsypałem cztery .. a że piec w mieszkaniu ...to nocka nie przespana, bo ani to wyciągnąć z pieca ani się palić nie chciało ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce na DSa nie idzie dostać temp. Stara śpiewka.A czy ktos się zastanawiał o ile zmniejszył powierzchnię wymiany ciepła? Odeszła część komory zasypowej bo teraz w niej już nie ma tyle ognia co było przy paleniu od góry.Po drugie nie każdy kocioł nadaje się na takie przeróbki ze względu na błędy konstrukcyjne.Mam na mysli szerokość kanałów.W DS-ie musi się palić szybko i spaliny lecą szerokimi kanałami jak Porsche po autostradzie grzejąc w końcu wszystko wkoło domu a nie wodę w kotle.Sam mam ten problem i wynalazki typu zawirowywacze nie dają zadawalających efektów.Męczyłem się z przeróbkami którys sezon w końcu odpuściłem i palę od góry ze spokojem i minimalnym czasem na obsługę kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

Art23 muszę cie niestety zmartwić udało się przerobić SAS NWG na dolne spalanie i dobrze grzeje.

Więc,da się da się.

Powierzchnia wymianyc ciepła tu nie ma dużo do rzeczy,najwyżej będzie wyższa temperatura spalin.

U Kubasa nie jest zasłonięty ruszt za przegrodą i mu tam szaleje huragan powietrza co chłodzi kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że wszystkie kotły są źle zrobione ale zdarzają się kwiatki.Powierzchnia wymiany ma do rzeczy bo pomyśl logicznie czy powierzchnią powiedzmy 1 m2 nagrzejesz tyle samo co 2 m2,nie mówiąc jeszcze o ilości wody w kotle.Zrobisz gruby płaszcz wodny i nie dogrzejesz wody,zrobisz cienki i gotujesz wodę.jak człowiek popatrzy na to wszystko to nawet mała pierdołka a dużo zmienia.tobie sie udało i dobrze a inny bedzie kombinował i się wku....ł a i tak mu nie wyjdzie jak będzie chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u Mnie w domu operatorzy pieca zdecydowali ze kocioł trzeba będzie wymienić także wstrzymałem się z dalszymi zmianami. Przesadził o tym bardzo mała komorą spalania po włożeniu cegieł szamotowych. Zastanawiamy się w domu teraz nad kupnem MPM DS a stary nowy piec będziemy próbowali reklamować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

@KubaS1988

Czy to znaczy ze kocioł jest jednak za mały

Tak, za mały o jakieś 6KW.

Przesadził o tym bardzo mała komorą spalania po włożeniu cegieł szamotowych

Szamotu jak najmniej w komorze pieca.

@woj_gothic

Powiedzcie mi w którym miejscu robię błąd ?

Musisz częściej odpopielać ruszt.

Pozdrawiam, V.A.M.

Edytowane przez Karolek_2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaS1988 zrobiłeś tak:20180307_092301.jpg

 

A należałoby spróbować tak:

Widok z przodu 10d152469cd58f215d57bb34a7dbd949e37f2439.jpg

 

Widok z góry 231564415_7_1000x700_mpm-ds-ii-12-14-kw-kociol-z-dolnym-spalaniem-dolniak-.jpg

 

Dodatkowo docieplić w kotłowni rury CO(z tego co pamiętam masz 2 cale a więc duże straty)

I przyjąć zasadę,że palimy na okrągło czyli nie dopuszczać do wyziębienia wody w kotle.

Edytowane przez G69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...