Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O widzicie jaki dziad opłaty się domaga.

 

No ja ci mówie tak nawala na czarno,że całą administracje wytrułem dokładnie tak.

A wiesz co pada sadzą i mamy czarnoziema a on jest bardzo żyżna.

Jeszcze może podkłady olejowe się znaczy kolejowe dorzucim?

Co???

 

Ten Brodkab to specjalista od produkcji sadzy w kopciuchu MPM.

To gówno MPM to ledwo mieści się w 5klasie jak czysty kocioł,produkuje tony smoły,sadzy,zadyme w kotłowni zalycha się i ogólnie jest to GÓWNO.

A niby dlaczego wiosna ma kraść płomień co?

No w tych waszych mikropalnikach to możliwe.

 

Panie aleś głupotów napyierdolił aż dziki się w lesie z ciebie śmieją :lol2: :lol2:

Spadłem z krzesła.

Te moje zadymy dla ciebie to powstały wtedy gdy zapchałem palnik żarem tak tak napchałem do palnika żaru a według waszej logiki to dym po przejściu przez żar miał się spalić a się nie spalił.To coś z tą waszą logiką nie tak:lol2:

A to trzecie to para wodna w -10stopni baranie.

A ja mam o taki o i pale sobie drewnem od rana na 55-60 stopni na stałej szczelinie bez żadnych miarkowniaków rozciągu.:lol2:

https://drive.google.com/file/d/1-UI678yci7jaZ8xIhcLW-nvBIxTpb8oj/view?usp=drivesdk

Tak wiem trochę sadzy jest.

 

Samsunie.

https://drive.google.com/file/d/1-CiOuWh9X3rmDrnE9OVdlXEa1zo007HU/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1-Cx_N_AV8bdk0uEQGQg3vk_ctD9EcKQn/view?usp=drivesdk

 

Samsunie zrób takie coś do samego komina i napewno będzie ,,dobrze palić,,

Tylko nie zapomnij założyć wentylatora wyciągowego na komin by się w ogóle paliło.

:lol2:

Takie ciasne palniki to o kąt dupy potłóc same z nimi problemy i prawie nic nie dają a ,zazwyczaj jest tylko gorzej, oprócz potężnej zadymy w kotłowni.Nawet Dikij Petjia o tym mówił a wy dalej swoje.

 

Czyżby zadyma Samsuna zburwersowała?

I prawidło węgiel ma zniknąć i walnie się to tego przyczynię na wszelkie możliwe sposoby a wasze szamotówki i tak gówno dają bo to spalanie węgla nadal jest NIECAŁKOWITE.

Sadza dla Samsu muwiłem że potężna.

[ATTACH=CONFIG]426343[/ATTACH]

Druga sadza z miału dla Samsu.

https://drive.google.com/file/d/1-AiOX-yaWjL6PzQXSskhi7FOWLPDgyfz/view?usp=drivesdk

 

Spokojnie i tak idzie wymiana kopciuchów na ekodebil i 5klasa, więc większości nie chcec się nic poprawiać w kotłowni bo i tak będą musieli wymieniać kocioł.

 

Bo PW drzwiczkami zasypowymi sprawia,że jara się wszystko na raz.

I nie chce mi się niczego psuć bo będzie tylko gorzej.

 

A po co mam czytać twoją twórczość?

I po co mam poznawać?

Nie ma pytań nie ma odpowiedzi,proste.

 

Nie tam zaraz tak dowale że będziesz z polski uciekał bo taką zadyme postawie xd.

I mam dom i apoartomanotwiec czyli 2 a nie jedno.

 

No co kiedyś miałem kocioł na paliwo stałe.

Teraz mam na gaz i tyle.Kumasz czy nie?

 

NIe wiem gdzie w kotle gazowym jest powietrze wtórne więc go nie zakryłem.:lol2::lol2:

Ja nie muszę palić pali się automatycznie:lol2:

Po za tym po co przesłaniać wlot powietrza jak bez powietrza się nie spali tylko zadymi???

A to to już

bo - tam z tyłu musi martwa strefa być. :lol2::lol2::lol2:

Po za tym u ciebie jest płomień żółto niebieski a nie niebieski.

Spraw naśladowcy nie moja.Nie nie naśladuje:lol2:

 

Czytaj komina jak w elektrowni.

Jak się chce mieć duże palenisko to 99,9% domowych kominów jest za mała.

 

Dobrze gadasz jak powstanie syf typu pajęczyny sadzy,strugi sadzy i czerwone płomienie w palenisku to jest totalny problem,żeby to spalić szczególnie sadze.

A powstaje to wtedy gdy wszystko zaczyna się palić na raz jak szalone a wszystko na raz pali się wtedy gdy jest za mały ciąg (ssanie) i gorące gazy idą w góre zasypu grzejąc rozpalając wszystko po drodze.

A jak nam się nie pali w palenisku tylko gazuje to jest dobrze,bo palnik spala gazy.

 

To z żaru czy dymu takie płomienie???

 

Opony,meble i inne substancje palne w ruch.

 

Zrozum to wreszczie węgiel wcześniej czy puźniej pujdzie w piz....

W Krakowie zakaz,wzorem Krakowa zaraz pujdą inne miasta w Polsce.

Program czyste powietrze poszedł z dymem i dobrze,że UE nie zamierza finansować tej (tu wstaw stosowne epitety) branży kotlarskiej(raczej kopciuchowej).

W takich kotłach nawet 5klasy spalanie jest nie pełne widać zółty płomień czyli sadze.

Dopiero niebieski płomień nie emituje sadzy ale to wymaga całkiem innej konstrukcji kotła i podawania powietrza.

Dym zapalić to nie problem,gorzej jest go spalić bez redukcji.

 

A na infoogrzewanie to tacy udani jak mafia węglowa na ślasku,szczegulnie ten od MPM co gadał,że nie należy dażyć do niebieskiego płomienia i niebieski płomień to za dużo powietrza pierwotneg :lol2: :lol2: za dużo powietrza pierwotnego jest wtedy gdy płomień jest żółty ponieważ opał pali się gwałtownie jest dużo gazów brakuje tlenu i powstaje sadza w strefach redukcji.

 

Po za tym w górnym kopciuchu też da się spalać węgiel ,,czysto,, żółtym płomieniem bez żadnego dymu z komina czy lawiny sadzy.

 

To ja taż mogę wkleić zdjęcia z kiedyś białego jak śniego, wysoka temperatura spalin dużo tlenu w spalinach i wszystko się wybiela.

 

Tu przynajmniej raz o sobie prawdę jak na spowiedzi wyznał.

 

Apartament.

To cię oponami poszczuje i gumofilcami tyż jeszcze koksem bo on mocno sadze produkuje.

Prawidłowo jak bydło kopci to trza bydłu zabrać narzędzia do kopcenia bo te narzędzia do kopcenia i tak będą kopcić.

A ciebie która kopalnia sponsoruje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O widzicie jaki dziad opłaty się domaga.

 

No dawaj dawaj dalej dawaj.

:lol2:

 

Podaj mi adresy w Lublinie do administracji państwowej, organów ścigania oraz zajmujących się walką ze smogiem zgodnie z programem czyste powietrze - tego mi nie usuniesz - kumasz.

Czy wolisz żebym sam sobie adresów poszukał do powyższych w Warszawie - kumasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzicie jaki dziad opłaty się domaga.

 

No dawaj dawaj dalej dawaj.

:lol2:

 

Przecież ja w Lublinie mam gaz.

To jak do kotła gazowego wsadziłem opony?

Ale Samsu jak wiemy wepcha opone nawet do kotła gazowego bo to pip ...

 

Na filmach, które nakręciłeś z tym procederem i które pousuwałeś - Lubelskiego Zamku i Ratusza nie widać ale tego coś tu na wypisywał propagując spalanie śmieci oraz występując otwarcie i oficjalnie przeciwko programowi czyste powietrze - na ciebie w zupełności wystarczy - Program Czyste Powietrze - wiesz pod czyim patronatem to jest - kumasz.

Tu nie ma znaczenia ile wiorst czy za ile pacierzy wołami do centrum Lublina dojedziesz - kumasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wiem że nie to forum ale chciałem powiedzieć że zmieniłem ogrzewanie na gazowe i co? Płacę niższe rachunki i mam spokój z czyszczeniem komina ,węglem,rozpalaniem i pilnowaniem żeby nie wygasło. Pozdrawiam wszystkich i nie wierzcie że gaz tak drogo wychodzi.Piece kondensacyjne to naprawdę rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piec węglowy z emisją pyłów jak z kotła olejowego. A gdyby nawet w praktyce był 10 razy brudniejszy, to dalej będzie dużo czystszy niż wymaga Ecodesign. To efekt dekady prac rozwojowych pod patronatem Banku Światowego. Raport z tych prac potwierdza, że nie ma przeszkód technicznych dla ultra-mało-emisyjnego spalania węgla w warunkach domowych, w tanich i prostych urządzeniach. Przeszkody są natury mentalnej."

 

Polecam cały artykuł na http://www.czysteogrzewanie.pl.

Można również ściągnąć w PDF cały raport w oryginale.

 

http://czysteogrzewanie.pl/2019/02/czysty-i-tani-piec-weglowy-w-raporcie-banku-swiatowego/?fbclid=IwAR2Wm3zaBVev8fw_U3UMhU4pdIDLhwaWM-NkRLLK4X8x7t1Vtmk-ws3b5TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie.

Tak jak w tytule – teraz do tego używam w rodzaju czegoś jak tu : https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=421280&d=1541445265 – czyli mała zagródka – w kształcie litery „ L „ i blaszką z wierzchu trochę od tyłu nakrywam tak by przy palniku odkryta przestrzeń była - lub : https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=421282&d=1541445312 – co też blaszką nakrywam a od frontu kawałek cegiełki by mini palenisko zamknięte było - #20065 Rozpalarki Jacka M samsu.pl - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7731436&viewfull=1#post7731436 - to tak by drewno do rozpalanie po palenisku nie rozłaziło mi się – zwłaszcza że : na początku potrzebne są niewielkie ilości ale tyle by w późniejszym okresie palnik był cały zakryty.

 

Przy zimnym starcie zaczynam dosłownie od garstki do której po trochu dokładam i obserwuję czy z komina wylatuje dym czy nie. Jak palnik i komora dopalenia oraz komin trochę zagrzeją się – co oceniam po - ZERO - z komina i że palnik drze – drewnem palnik zakrywam i rozpoczynam rozgrzewanie układu po przez sukcesywne dokładanie drewna oraz obserwację zegara na kotle. Gdy układ rozgrzany wstępnie już jest – co wiadomo po tym, że palnik bez jakichkolwiek problemów drze.

1.) W przypadku palenia z węglem : przy palniku drewna dokładam a od tyłu trochę węgla wkładam i tak węgiel rozpalam aż przestanie dymić się. Płonący węgiel pod palnik przegarniam i na wierzch zaś nową porcję drewna układam i trochę węgla na wierzch. Blachę albo ruszt dookoła węglem obsypuję, co po tym wyciągam i zasypuję resztę mieszanką węglową na ile mi trza. Na płonący już węgiel przed palnikiem jeszcze drewna i węgla dokładam i wszystko razem blachą nakrywam – jak tu : #20151 - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=7771428&viewfull=1#post7771428 .

2.) W przypadku palenia bio-paliwem ( obecnie palę suchutką zgrabką z pod drzew a wcześniej w okresie przejściowym zgrabkę po wierzchu zasypywałem suchym miałem węglowym ) - tak jak wyże tylko tu warstwy zasypu pogrzebaczem układam i pcham tyle by blachy na wierzch weszły mi – no i oczywiście przed palnikiem tylko drewno daję.

 

ZERO z komina – po zagrzaniu j/w - przede wszystkim w przepływie strumienia płomienia ukryte jest – dalej w temperaturze palnika i tak po kolei – następną sprawą jest pogoda nad kominem – jak pogoda jest zła – trzeba układ rozpędzić do wyższej temperatury i dopiero palenisko załadować i tu czasami oprócz PP i PW muszę podawać.

Dzięki takiemu podejściu nic nie ma nad kominem - od zapalenia po rozgrzaniu aż do wypalenia.

 

Gdy jest konieczność dołożenia albo zawalenia dziury która się przed palnikiem wypaliła – to tak jak wyżej – najpierw drewno przed palnikiem zapalić co działa jak warstwa żaru a później reszta dookoła i na wierzch.

 

Bardzo ważne jest tu aby paliwo było suche i nie brakło żaru oraz płomienia z tego – dzięki temu z utrzymaniem czystości spalin nie ma żadnego problemu - co dalej skutkuje zachowaniem prawidłowego ciągu kominowego. Mimo to, też tak zdarza się, że wszystko pięknie szło i coś zwaliło się – po mimo tego, że w palenisku ładnie pali się ale z komina wali dym, to z boku w paliwie do palnika robię kanał przez który w palnik podaję powietrze PW jeśli to nie pomoże, to – ja na tą okoliczność palenisko zamykam i przerywam proces spalania – klapą zasypową albo wyczystką komin wietrzę i po jakimś czasie zaczynam po kolei od nowa.

 

Następną sprawą jest to, że po ostatnich moich osiągnięciach dopalacz już nie wiem który raz z rzędu przerobiłem dzięki czemu w końcu zyskałem stosowny przepływ a przy spalaniu bio-paliwa to niesamowicie ważna rzecz – po przez co mogłem zacząć podawać w większych ilościach PP. To z kolei skłoniło mnie do zrobienia czegoś w rodzaju przedpalnikowego PW, które u mnie za przedpalnikowym rusztem pionowym jest i tylko ten ruszt określa szczelinę tą.

Do tego zawirowywacz płomienia ( mieszacz ) w kształcie litery „ X „ na wejściu w palnik włożyłem.

Wszystko razem doprowadziło do tego, że przy spalaniu bio-paliwa : palenisko ustawione na pracę już nie potrzebuje PW – tylko PP z pod rusztu z którego jest i przedpalnikowe PW oraz powietrze PD z zewnątrz podawane do komory dopalenia, bo bez tego u mnie ani rusz – no po prostu kaplica i już, bo u mnie zasadniczo w komorze dopalenia jara się.

 

W kwestii płomienia z tego układu jest tyle, że i niebieski też jest a po za niebieskim wszystkie inne też lecz bez czerwonego - przez ten mieszacz jakieś takie mętne one są. Do tego załączam foto mojego nowego słoneczka, które na wyjściu z palnika mam – niebieskiego nie mogę sfotografować za nic – zawsze co innego na zdjęciu wychodzi niż w rzeczywistości jest.

 

Mi to oczywiście w niczym nie przeszkadza, bo to najlepiej widać na załączonych fotach i tak : deflektorów ( duża blach i te węższe paski dwa między innymi będące elementami nośnym tej blachy ), elementu z kanału płomieniowego ( blacha z podgięciem ) na którym widać na biało wyjarany ślad z okopceniem po bokach i na środku mieszacza X.

 

Celowo, to tak pokazuję by zwrócić uwagę na to, że z analizy śladów bardzo wiele można wyczytać – tylko trzeba patrzeć na okopcenia, wypalenia, kolory elementów i jak popiół układa się – dzięki temu można wprowadzać stosowne poprawki albo nie.

 

To co prezentuję to świeża sprawa – mieszacz przeżył palenia cztery a deflektory w nowym układzie palenia dwa. Poprawki zostały zrobione – co z tego będzie, to się dopiero okaże.

 

Tak czy siak – nie ma czego w innowacjach i przeróbkach się bać – z reguły tylko lepiej może być – a jak nie, to zawsze można wrócić do tego co było, bo tu obowiązuje zasada - jak nie spróbujesz, to nie przekonasz się i nie ma takiego mądrego na świecie by radząc mógł gwarancję na to dać, że tak dobrze będzie.

Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

Słoneczko.jpg

Deflektory.jpg

Biały.jpg

Biały.jpg

Edytowane przez samsu
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
witam,mam pytanie,bo jest orzech z halemby wysokokaloryczny 29-32 mega po 720,czy nada się do pieca żeliwnego,dom nieocieplony,stolarka przewiewna?piast to mi szedł jak gazety,mocno kopci ta zdaje się 33 trójka?

 

A musi to być orzech ? przecież za 590 zł kupisz groszek na Halembie o tej samej mocy a kasa w kieszeni .:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszkiem będzie za mocno kopcił.

 

proszę się nie naigrawać,nie każdy śpi na pieniądzach,owszem dopłaty były i będą jeszcze do tego całego eco-ALE-wszystko trzeba zrobić za swoje A POTEM zwrócą dopiero pieniądze,jak zwrócą,po drugie kiedy paliłem mułami:o:lol2: jeszcze w zębcu 28 kw to po zasypaniu tam tej przepastnej komory trzymało 24h,temperatura 70-80 stopni,piec tylko mruczał niczym kot,węgiel jak chodzi o stałopalność jest gorszy i to dużo gorszy,zadymienie zwłaszcza przy za dużym zasypie na raz spore.Myślę nad moderatorem spalania węgla tak aby przy pełnym zasypie piecyk hulał z kulturką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. @pyta123 – dziwnie piszesz – wiesz. Trudno coś wywnioskować z tego zwłaszcza, że porównujesz węgiel z mułem a gdzie były w obrocie muły, to był i folt.

O spalaniu węgla źle się wyrażasz tak jak byś na mule czyste spalanie miał a na węglu nie.

O zamiarze zmiany kotła wspominasz – za pewne podajnikowego masz ma myśli i po tym co napisałeś, to wychodzi na to, że to z Twojej strony nie jest pomysł zły a zanim się zdecydujesz może w okresie przejściowym po próbujesz metody palenia od góry ale sposobem bocznym kroczącym, natomiast na zimę może byś coś z tego dla siebie wykombinował : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?195149-Ekonomiczne-spalanie-paliw-sta%C5%82ych&p=7817113&viewfull=1#post7817113 .

Z tym, że ja nie optuje by załad po wierzchu popiołem zasypywać ale by popiół zastąpić miałem i blachami z których by coś w rodzaju palnika powstało.

 

Tak z ciekawości zapytam o stratę kominową – ciekawi mnie ile stopni miałeś na czopuchu przy paleniu mułem a ile przy paleniu węglem, bo mi wychodzi, że muł tląc się oddawał temperaturę do wymiennika – z kolei węgiel, który za pewne by się palić mógł grzał by Ci komin, bo wymiennik nie był w stanie odebrać temperatury ze spalin zwłaszcza, że przy tym na kotle nie można było by utrzymać zadanej temperatury.

 

Do tego o kotle żeliwnym piszesz a one z reguły do spalania koksu były i są. Teraz jak sobie to policzysz i porównasz, to może wyjść na to, że jak nie opanujesz spalania węgla w tym kotle, to Ci zostanie do wyboru spalanie tylko koksu, by ogrzewanie domu miało jakiś ekonomiczny wymiar – wszak w dostępnych legalnych paliwach już nie ma : mułu, flotu i miału z węgla. Pozdrawiam samsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muł zawsze wolałem jak flot z uwagi na to że długo się palił,dymienia praktycznie nie było po tym jak temperatura weszła na te 80 stopni na pełnej grawitacji,po około 30 minutach w duży mróz,dlatego jestem zawiedziony węglem i to ze względu tez na zadymienie,gdzie wszyscy teraz jadą na węglu,a poprawa powietrza w okolicy mało co,wina kotłów ?że nie w 5 klasie,ale głównie podajniki,wiem od gościa który to montuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. @123 nie mogę uwierzyć w to co przeczytałem. Z jednej strony piszesz o kotłach w 5 klasie a z drugiej o braku poprawy powietrza.

Czyż byś nie wierzył w to, że to nie kotły dymią a tylko ich właściciele i że tu nie ma znaczenia czy kocioł z atestem czy bez.

Z jednej strony opowiadasz jak świetnie Ci szło na mule a z drugiej, że z węglem Ci tak dobrze nie wychodzi.

Cierpliwości jeszcze nic nie napisałeś odnośnie pytań które wcześniej Ci zadałem a z tego co do tej pory napisałeś wychodzi na to, że oczekujesz, iż węgiel sam Ci się spali bez dymu i sadzy do tego.

 

Na marginesie węgiel byle jak palony szybciej się wydymi od mułu.

 

Może jednak byś coś konkretniej napisał o swoich doświadczeniach związanych ze spalaniem tych tak różniących się między sobą paliw.

Nie zaszkodziło by również jak byś i o kotle coś więcej nadmienił, bo jak wiesz za pewne - kotły z żeliwa są po dziś dzień produkowane i też mają 5 klasę.

Co sądzisz na temat tego – co po otwarciu podanego linku znalazłeś. Pozdrawiam samsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nabyłem promocyjnie przed sezonowo orzech piast-ziemowit na nie tym składzie co ostatnio brałem też piasta i jest to całkiem inny węgiel in plus,trudno go rozbić,w przekroju jednolicie czarny bez warstw,w piecu nie spala się jak drewno czy te gazety-ale świeci żarem puchnie i się rozpada potem na popiół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz z faktura dostałem tez świadectwo jakości paliw stałych z numerem i data 2019 rok

 

Katalizator do spalania węgla i drewna w kotłach CO.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356624-Katalizator-do-spalania-w%C4%99gla-i-drewna-w-kot%C5%82ach-CO

 

Witam serdecznie.

Pod tym adresem jest o tym :*https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7825388*- a tu do tego : między innymi o wapnie budowlanym w procesie spalania węgla kamiennego oraz tym samym i drewna.

 

Chcąc co nie którym przypomnieć a nie wiedzących o tym poinformować, że zwykłe wapno budowlane ma zbawienny wpływ na efekty procesu spalania, które objawiają się nie tylko w aspekcie ekonomicznym, bo węgiel zostaje w kotłowni a nie jest wywalany przez komin jak i ekologicznym, bo wapno nie tylko redukuje ale i neutralizuje w spalinach substancje szkodliwe.*

Co jest między innymi w niżej dołączonych artykułach opisane.*

https://esterownik.pl/forum/posty,35...postrzezenia,1.*

https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...lementy-do-co/.

http://elektroenergetyka.pl/upload/f...r_10_11_e1.pdf.

https://se.min-pan.krakow.pl/publikacje/05_02ul_sep.pdf.

http://czysteogrzewanie.pl/opal/cudo...atki-do-wegla/.*

Bardziej dociekliwym polecam Google wyszukiwarkę – wystarczy skopiować tytuł i w okienku wyszukiwarki wkleić – nacisnąć ENTER i już gotowe.*

Samsu poleca i pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to takie i po co to komu?

Każdy węgiel jest dobry tylko większość kotłów jest zepsutych i nie nadających się do spalania węgla.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356469-Ciemny-zaciek-na-%C5%9Bcianie-z-kominem-po-ulewnym-deszczu&p=7825400&viewfull=1#post7825400

 

Grasz dalej czy już więcej z tego swojego bufora nie wyleziesz i na zawsze tam zostaniesz - TROLU MORDECHAJU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...