Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak nawiewu pod kominek. Czy to problem ?


groobcio

Recommended Posts

i przy okapie kominka przy suficie wentylator wyciągowy w kominie wentylacyjnym z ruchomą zastawką.

Niestety, w pomieszczeniu, w którym pracuje kominek, nie wolno stosować wentylacji mechanicznej.

Będziesz miał kłopoty przy odbiorze technicznym domu (kominiarz), no i możesz mieć spore problemy z użytkowaniem takiego rozwiązania (było o tym już na forum).

 

No to wszyscy z rekuperacją i kominkiem: siąść i płakać!

 

BTW. Odbiór kominiarski bywa przeprowadzany lornetką z sąsiedniej wsi, więc wszystko jest względne...

 

Zaraz, zaraz, przecież nie wolno mieć wentylatora (wyciągającego powietrze), a nie nawiewu z reku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, przecież nie wolno mieć wentylatora (wyciągającego powietrze), a nie nawiewu z reku!!!

 

Jasne. Ale wentylacja mechaniczna musi miec też wywiewy. Nawet chyba jest rozporządzenie w temacie nie łączenia wentylacji mechanicznej z grawitacyjną. Czyli wywiewy muszą być. A chętnie nawet z okolic kominka.

 

Bigben

Czytanie ze zrozumieniem, patrzenie w serce i takie tam. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w pomieszczeniu, w którym pracuje kominek, nie wolno stosować wentylacji mechanicznej.

Będziesz miał kłopoty przy odbiorze technicznym domu (kominiarz), no i możesz mieć spore problemy z użytkowaniem takiego rozwiązania (było o tym już na forum).

 

 

no, ciekawostka, tzn że wszyscy z rekuperatorami maja kominki na lewo ?

kuchenki gazowe pewnie też ? i zapewne nawet papierosa w domu zapalić nie można?

 

nie popadajmy w paranoję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w pomieszczeniu, w którym pracuje kominek, nie wolno stosować wentylacji mechanicznej.

Będziesz miał kłopoty przy odbiorze technicznym domu (kominiarz), no i możesz mieć spore problemy z użytkowaniem takiego rozwiązania (było o tym już na forum).

 

 

no, ciekawostka, tzn że wszyscy z rekuperatorami maja kominki na lewo ?

kuchenki gazowe pewnie też ? i zapewne nawet papierosa w domu zapalić nie można?

 

No, wreszcie... 8)

A kolacja przy świecach to jest absolutnie już wykluczona!

Chyba że żarowe... na 24 V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem i mam szanse dorobić wentylację pod kominek ale mam pytanko bo nie będzie to wentylacja poza kominkiem. Mam możliwosć wjechania rurą pod wkład położony na pustakach. Rura wchodziłaby w komorę między obudową kominka a wkładem, a więc powietrze wychodziło by górnymi kratkami jako juz ogrzane powietrze. Czy takie rozwiązanie będzie OK ? Nie mam możliwości wyjscia rurą pozakominkiem.

 

Wydaje mi się że wtedy powinno być OK tymbardziej że w momencie kiedy wkład będzie grzał to sam zassa powietrze z rury zamiast z kratek doprowadzających powietrze w dolnej części kominka.

 

Jak myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...