Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja nigdy nie polubię drewnopodobnych płytek, dla mnie paskudztwo, myślałam , że stały się już niemodne, no nic trzeba będzie jeszcze poczekać

 

eeee...a ja nadal lubie a najbardziej w swojej 'niemodnej' lazience ;P :)

a panele to juz zupelnie inny temat...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee...a ja nadal lubie a najbardziej w swojej 'niemodnej' lazience ;P :)

a panele to juz zupelnie inny temat...;)

śliczna jest Twoja łazienka mimo niemodnych płytek;) w dodatku niemodnie ułożonych bo pod sam sufit;) , też tak mam:P

interesuje mnie drewniany blat pod umywalką, czy jest jakoś specjalnie zabezpieczany przed wilgocią? mam starą dębową komodę która ma robić za szafkę podumywalkową i boję się o jej blat a nie chciałabym go niczym przykrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiadomo, że jedni lubią "to" inni "tamto" i w tym tkwi istota naszego człowieczeństwa, że każdy jest inny ;-)

 

MaggieQ podziwiam, pięknie wyszło i w nosie mam czy ktoś uważa, że modnie czy nie :p Wyślij mi na priv instrukcję kładzenia płytek :), o czym wiedzieć powinnam, bo też się do tego przymierzam. Najpierw jednak muszę skończyć gipsowanie mojego domku, jestem na finiszu :)

 

Instrukcja kładzenia płytek: a więc na początek najlepiej mieć puste konto lub chorą (zdecydowanie) ambicję, a jak się ma i jedno i drugie to już sukces murowany ;-))

 

Kilka lat temu nie miałam wyjścia i musiałam połozyć mały kawałek płytek w starym mieszkaniu (kumpel-glazurnik ktory zaczął robotę dostał robotę w innej części Polski i musiał wyjechać, powiedział "Dokończysz sobie sama ja Ci wytłumaczę" i nie było wyjścia, dokończyłam). No i natchniona tym doświadczeniem stwierdziłam, że w domu to kotłownie to na pewno sama ułożę bo tam "Ładnie być nie musi!". Wyszło fajnie więc stwierdziłam, że podłogę w kuchni to też dam radę, wyszło jeszcze lepiej. Idąc za ciosem zrobiłam korytarz... a potem to już stwierdziłam, że do samej łazienki to już sie nie opłaca nikogo brać, szczególnie takiej małej. No i zakasałam rękawy i się zrobiło. przy cięższych robotach szlifierką wspierał mąż, i on tez na koniec wszystko zafugował ale też robił to pierwszy raz w życiu.

 

Byli niedowiarkowie (wśród znajomych), którzy przyjeżdżali zobaczyć czy nie ściemniam ;-)))

Cudowne uczucie widzieć ich gały wytrzeszczone gdy przycinałam sobie płytki gresowe o wymiarach 120x20 na przykład a potem klej i sru na ścianę.... Wiem, chora jestem...ale to przez moją mamę, takie chore ambicje to niestety w genach dostałam ;-)))

 

MaggieQ wyślij mi na priv instrukcję kładzenia płytek :), o czym wiedzieć powinnam, bo też się do tego przymierzam. Najpierw jednak muszę skończyć gipsowanie mojego domku, jestem na finiszu :)

 

chętnie coś podpowiem, jak juz bedziecie się brać za płytki, ale jestem tylko amatorem więc lepiej chyba poszukać porad u fachowców. Ale jak coś to jestem do dyspozycji w miarę możliwości chętnie coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się bardzo podoba, szafka też! lubię pomieszane różne odcienie drewna:rolleyes: daje to efekt ciepła i przytulności

 

a co to za kabina prysznicowa? jakiej firmy? jakie wymiary ma brodzik w szerszym i węższym miejscu? coś takiego szukam do swojej łazienki:yes:

 

podziwiam zdolności, piękna robota!

 

kabina to Orchid firmy ShowerStar kupiona w Leroy Merlin:

 

http://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/kabiny-brodziki-sauny/kabiny-prysznicowe/kabina-prysznicowa-orchid-shower-star,p159020,l556.html

 

długośc 120, szerokośc w tym wybrzuszeniu czyli maksymalna to 85 cm, a w rogu czyli ta mniejsza to jakos hmmm coś 75 cm o ile pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zapiszę sobie linka bo łazienka górna będzie robiona dopiero w przyszłym roku:)

maggieQ czy pozwolisz mi skopiować zdjęcie Twojej kabiny do mojego dziennika? u mnie pasuje prawa tak jak u Ciebie a w Leroyu jest lewa.

 

Śmiało będzie mi miło ;-))

 

w razie czego na stronie producenta jest zestaw prawy, plus troche więcej informacji:

 

http://www.showerstar.com.pl/index.php/pl/produkty/4,26,27,8,zestaw-orchid-kabina-z-brodzikiem-zestaw-prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaggieQ już Cie kocham! chociaż jeszcze nie wdziałem.:D

Podobuje mi się Twoje podejście do życia i sposób pisania, chyba moglibyśmy iść bez problemu na piwo.

Ale nie o tym.

Uważam że jesteście ? odważni, małą łazienkę zrobiliście na ciemne barwy. Ale my tez przynajmniej podłogę musimy położyć w brązie, bo wczoraj odebraliśmy kafle ścienne i okazało się, że nie mają ciepłej barwy. A w sklepie wyglądały zupełnie inaczej.

 

Przyglądam się uważnie bo Nasza łazienka na dole jest wymiarowo bardzo podobna.

Kabina też będzie asymetryczna, górna łazienka chyba też poczeka na lepsze czasy (i ile nie cała góra).

Jak czytam Twoje posty to jakbym czytał siebie.

Ja kafelek nie kładę (mimo że facet) i nie mam problemów aby to przyznać. Może z ciekawości gdzieś spróbuję położyć jedną czy dwie, zobaczymy.

Poza tym będę miał kafelki "nie płaskie" a to jest problem przede wszystkim przy cięciu, bo krawędź ucieka.

Jest ekipa płacę, to będzie robić.

 

 

Cały czas zastanawiam się czy zakładać bloga budowlanego wzorem innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie znowu się zaczyna, no nie cierpię ich i tyle, ciśnienie mi skacze kiedy je widzę , ale to moje zdanie i finito w temacie

 

reni1980, pięknie tam u Ciebie w Twoich wnętrzach, bardzo mi sie podoba.

 

gdyby mnie było stać na drewno też bym je położyła, ale w życiu jak to w zyciu trzeba się liczyc z kompromisami.

Na szczęście mi ciśnienie nie skacze kiedy muszę sie na nie godzić ;-)

 

Ale u Ciebie na prawdę fajnie, masz super gust. Szczerze.

 

 

MaggieQ już Cie kocham! chociaż jeszcze nie wdziałem.:D

Podobuje mi się Twoje podejście do życia i sposób pisania, chyba moglibyśmy iść bez problemu na piwo.

Ale nie o tym.

Uważam że jesteście ? odważni, małą łazienkę zrobiliście na ciemne barwy. Ale my tez przynajmniej podłogę musimy położyć w brązie, bo wczoraj odebraliśmy kafle ścienne i okazało się, że nie mają ciepłej barwy. A w sklepie wyglądały zupełnie inaczej.

 

Przyglądam się uważnie bo Nasza łazienka na dole jest wymiarowo bardzo podobna.

Kabina też będzie asymetryczna, górna łazienka chyba też poczeka na lepsze czasy (i ile nie cała góra).

Jak czytam Twoje posty to jakbym czytał siebie.

Ja kafelek nie kładę (mimo że facet) i nie mam problemów aby to przyznać. Może z ciekawości gdzieś spróbuję położyć jedną czy dwie, zobaczymy.

Poza tym będę miał kafelki "nie płaskie" a to jest problem przede wszystkim przy cięciu, bo krawędź ucieka.

Jest ekipa płacę, to będzie robić.

 

 

Cały czas zastanawiam się czy zakładać bloga budowlanego wzorem innych...

 

Oszolom, jak nie zmienię podejścia do życia i nie oddam komuś troche roboty do przerobienia to już nigdy chyba z nikim na piwo nie pójdę, więc w sumie to może rzeczywiście „nie idź tą drogą” zapłać fachowcom i miej czas na przyjemności ;-)))

 

A bloga budowlanego fajnie założyć, pod warunkiem, że właśnie znajdziesz czas na jego prowadzenie, bo ja… plany na bloga miałam ambitne, a nie dość, że z DZIENNIKA wyszedł KWARTALNIK to jeszcze najczęściej pisany w pośpiechu dla zabicia wyrzutów sumienia ;-)))

 

 

Ale chyba za dużo wprowadzam offtopów do tematu, więc kończąc przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczna jest Twoja łazienka mimo niemodnych płytek;) w dodatku niemodnie ułożonych bo pod sam sufit;) , też tak mam:P

interesuje mnie drewniany blat pod umywalką, czy jest jakoś specjalnie zabezpieczany przed wilgocią? mam starą dębową komodę która ma robić za szafkę podumywalkową i boję się o jej blat a nie chciałabym go niczym przykrywać.

ja mam blat fornirowany (teak). to nie jest lite drewno. po niespelna 3ch latach uzytkowania nie zauwazylam jakichkolwiek zniszczen (nie liczac drobnych zadrapan) ;) ale o debowa komode bym sie obawiala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie znowu się zaczyna, no nie cierpię ich i tyle, ciśnienie mi skacze kiedy je widzę , ale to moje zdanie i finito w temacie

oj nic sie nie zaczyna...a cisnienie to mi skacze jak czytam takie komentarze...nikt nikomu nie kaze ich 'cierpiec' ani tym bardziej klasc w swoich domach. kazdy robi co mu sie podoba lub/i na co go stac. nic wiecej mnie nie obchodzi. ale denerwuja mnie stwierdzenia typu ''o bosz...ale przecie to juz niemodne'...na forum jest wiele 'modnych' i 'katalogowych' wymuskanych wnetrz, ale to nie ma nic wspolnego z dobrym gustem...i zeby nie bylo - nie pije ani do twojego domku ani do zadnej konkretnej osoby - ot luzne moje wlasne prywatne nic nie znaczace dla pozostalych spostrzezenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj denerwuja mnie stwierdzenia typu ''o bosz...ale przecie to juz niemodne'...na forum jest wiele 'modnych' i 'katalogowych' wymuskanych wnetrz, ale to nie ma nic wspolnego z dobrym gustem...

 

zgadzam się z Tobą

w ubiegłym roku powaliła mnie reklama "podkasanej" choinki z poobcinanymi na 2/3 wysokości gałęziami chyba żeby więcej prezentów się zmieściło:o o zgrozo, na zdjęciach forumowiczów pojawiły się takie obrzępalce i to nawet w pięknych gustownych wnętrzach:bash:

może w tym roku będą reklamować choinki powieszone za pień do sufitu? ciekawe ile zaślepionych modą osób by to powieliło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...