Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jedynie do czego mozna sie przyczepic to wybor grzejnika, za wysoko umieszczone (dlaczego biale?!) kontakty i ta mikroskopijna umywaleczka...zrezygnowalabym z bidetu (wystarczyla by bidetta) i zrobila duza wygodna umywalke...no i moze jeszcze pociagnelabym do konca lustro ;) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czapkaa

Bardzo ślicznie, tylko szkoda, że nie udało się poprowadzić fug na podłodze równo z tymi na ścianie :D Ja mam na tym punkcie fioła, więc się nie przejmuj ;)

A w jaki sposób dałoby sie poprowadzić równo jeśli kafle są rożnych wymiarów? :oPrzecież to awykonalne.Bardzo ładna łazienka mnie jedynie przeszkadzałoby umywaleczka-taka mała....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czapkaa, mnie się łazienka bardzo podoba (moja jest w trakcie tworzenia, kolorystyka podobna). Rozumiem, że dom jeszcze nie jest zamieszkany? Zastanawiam się czy czarne kafle pod prysznicem wystarczy ściągnąć ściągaczką czy trzeba jeszcze przecierać po każdym prysznicu. Z jakiej firmy oświetlenie nad lustrem? Jakiej firmy płytki i odpływ? Edytowane przez roki76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom zamieszkany, wprawdzie od niedawna.

Z kafli pod prysznicem, woda pięknie ścieka do odpływu i przecieram raz dziennie (pewnie na razie tylko, później mi się nie zechce ;) )

Oświetlenie nad lustrem to zwykły Italux, a płytki to Polcolorit- Versal. Odpływ nie pamiętam.

 

Tak właśnie płytki ścienne i podłogowe są różnych rozmiarów, więc nie udało się spasować.

 

Umywalka jest mała, ale naprawdę wystarczająca, w dodatku, tak jak ktoś zauważył, to łazienka na dole, taka ekspresowa i gościnna.

 

Nad kontaktami się nie zastanawiałam dlaczego białe, a z grzejnikiem to nie wiem co jest nie tak.

 

Dziękuję za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czapkaa Razi mnie kącik umywalkowy : lepiej wyglądałoby lustro do końca ściany , umywalka jest za mała , lepiej wyglądałby czarny kontakt na czarnych płytkach . Półka pod prysznicem też mi się nie podoba. Płytki ładne , fajny pomysł na czarny pasek . Ogólnie łazienka jakich wiele .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lustro, wg mnie nie wyglądałoby to lepiej, dlatego jest mniejsze (za bardzo rzucałaby sie w oczy różnica między lustrem a umywalką),

a poza tym duże lustro-dużo mycia, a mi wystraczy w zupełności jak raz w tygodniu, umyję to szklaną ściankę od prysznica.

 

umywalka, jest naprawdę wystarczająca do umycia rąk i zębów-taką ma funkcję

 

oczywiście, że lepiej wyglądałby ciemny kontakt, ale przyznaję się bez bicia, dopiero to zauważyłam ;)

półka pod prysznicem, to nie jest szczyt dizajnu, ale musi być

 

Łazienka jakich wiele, oczywiście, że tak. Tak samo jak cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lustro, wg mnie nie wyglądałoby to lepiej, dlatego jest mniejsze (za bardzo rzucałaby sie w oczy różnica między lustrem a umywalką),

a poza tym duże lustro-dużo mycia, a mi wystraczy w zupełności jak raz w tygodniu, umyję to szklaną ściankę od prysznica.

 

umywalka, jest naprawdę wystarczająca do umycia rąk i zębów-taką ma funkcję

 

oczywiście, że lepiej wyglądałby ciemny kontakt, ale przyznaję się bez bicia, dopiero to zauważyłam ;)

półka pod prysznicem, to nie jest szczyt dizajnu, ale musi być

 

Łazienka jakich wiele, oczywiście, że tak. Tak samo jak cały dom.

ja rozumiem ze to jest 'ekspresowa lazienka goscinna', i jest naprawde fajna. i tu nie o sama umywalke czy jej funkcjonalnosc sie rozchodzi tylko o proporcje.

swietny duzy wygodny prysznic z wieeelka tafla szkla, do tego toaleta i bidet - wszystko pieknie, ale ta rzeczowa mini umywaleczka (mniejsza od bidetu!) na mini poleczce (mniejszej niz polka nad toaleta!) z mini lustereczkiem mnie osobiscie razi ;) :) a i jeszcze ta pionowa noga wydaje sie zbedna ;)

 

ps. i wesolych swiat! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jedna z naszych łazienek. Jeszcze nie jest dopieszczona w 100%, ale kiedyś na pewno będzie :yes:

 

Życzę wszystkim dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych.

 

 

DSC_7493.jpg

 

DSC_7470.jpg

 

DSC_7500.jpg

 

DSC_7502.jpg

 

DSC_7503.jpg

 


Moja galeria:

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5924

Edytowane przez Aga11*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]255779[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]255780[/ATTACH]

 


 

Moja galeria:

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5924

 

 

Witaj Aga, ładna łazienka, dobra kolorystyka, ma klimat, mi osobiście przeszkadza lustro, jest za duże, wygląda jakby na siłę było wciśnięte między kinkiety, czy nie lepsze byłoby okrągłe, mniejsze, może lepiej komponowałoby się z umywalkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga11* - choć to zupełnie nie moje klimaty to muszę przyznać, że cały dom jest piękny i konsekwentnie urządzony. Pokaż proszę więcej, bo naprawdę miło się ogląda Twoje wnętrza :)

Co do łazienki - tak jak cały dom ma swój urok :) Jeśli miałabym się czegoś czepić to kosza i faktycznie, tak jak pisze AnnaMM - lustra.

Kosz jakoś zupełnie mi w takiej formie w tej łazience nie pasuje, ale ja zupełnie na angielskich wnętrzach się nie znam i trudno mi doradzić co mogłoby tam stanąć w zamian. Może drewniany? Nawiązywałby do blatu i wieszaczka. Widziałam kiedyś takie w kratkę jak Twoje drzwiczki od szafki.

Co do lustra: mnie bardziej przeszkadza to że ono nie wisi równo nad szafką, wystaje poza nią z prawej strony i kontakty wypadają nie na środku szafki. Czy to było zamierzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jedna z naszych łazienek. Jeszcze nie jest dopieszczona w 100%, ale kiedyś na pewno będzie :yes:

 

Życzę wszystkim dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych.

 

 

[ATTACH=CONFIG]255775[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]255774[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]255776[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]255777[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]255778[/ATTACH]

 


Moja galeria:

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5924

Mnie sie łazienka podoba bardzo.Mimo ze kompletnie nie w moim klimacie jest naprawde bardzo ładnie.Mysle ze to lustro nie jest za duże tylko kinkiety maja za mało miejsca i zachwiały sie proporcje Moze pomysł nad belka oświetleniowa nad lustrem ? Można dostać ładne stylowe gdzieś ktoś pokazywał tutaj kiedyś..A i jeszcze coś.Baterie umywalkowe...przy każdej z umywalek powinna byc jedna symetrycznie do drugiej - przy umywalce po lewej stronie z lewej a po prawej stronie z prawej.Ale to tylko takie moje prywatne zboczenie wiec sie nie przejmuj.;)

Edytowane przez fajna kobieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny.Odpowiem już hurtem.Szafka była idealnie dopasowana do lustra ale denerwowała mnie dziura po lewej stronie więc ją przysunęłam do ściany.W sumie to mogłam do zdjęć wrócić do pierwotnego ustawienia,żeby było idealnie:D Co do lustra to wybieram się do szklarza po lustro do przedpokoju- fazowana elipsa z ażurowymi metalowymi ozdobami przy dziurkach na łańcuszek do powieszenia.Może przymierzę je do łazienki.Kosz na bieliznę zostaje.Krany są zamontowane tak aby dwie praworęczne osoby odkręcały wodę prawą ręką.Jeśli chodzi o zdjęcia to wrzucam to co jest w miarę ogarnięte a nie jest tego zbyt dużo-podstawowe pomieszczenia a reszta jest dopiero w połowie drogi do celu.Dzięki za podpowiedzi i uwagi.Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jedna z naszych łazienek. Jeszcze nie jest dopieszczona w 100%, ale kiedyś na pewno będzie :yes:

 

Życzę wszystkim dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych.

 

 

[ATTACH=CONFIG]255775[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255774[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255776[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255777[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]255778[/ATTACH]


Moja galeria:

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5924

Nie do końca mój styl ale na prawdę ładnie.

Dwie rzeczy wg. mojej oceny skopane.

1. gniazda powinny być klimatyczne, poza tym, kto wam doradził gniazda w tym miejscu. Po co eksponować, coś co powinno być zdecydowanie na drugim planie? Nie dość, że psują cały efekt (strasznie rażą przynajmniej mnie), to jeszcze ten majtający się centralnie nad umywalkami kabel, brrr...

2. Przycisk miski wc. Szkoda, że nikt wam nie doradził innego przycisku choćby takiego jak na tej inwestycji:

Przycisk.jpg

 

Poza tymi uwagami, jak pisałem ładnie i klimatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wingerman.Dziękuję za opinię.Nikt nam nie doradził bo może wszyscy chcieli żeby było brzydko:)A tak serio to jesteśmy dla siebie jedynymi doradcami i jako główny zarząd inwestycji uznaliśmy,że kontakty są w najlepszym miejscu.Alternatywnie mogliśmy poruszać się z nimi w linii prostej góra-dół lub prawa strona szafki lub lewa.Góra odpada bo lustro,dół odpada bo zwyczajowo nie leje się wody do kontaktów.Lewa strona na ścianie odpada bo jak mąż będzie się przykładowo mył czy golił to nie może trzymać w zębach kabla od mojej suszarki,której będę używała po prawej stronie.Prawa strona analogicznie-no może bez tego golenia w moim przypadku:)

Nie wiem o jaki majtający się nad umywalkami kabel chodzi ale musi być rzeczywiście przerażający wnioskując po ciarkach na plecach brrr...

Przycisk nad wc zostaje bez zmian chociaż ten z Twojego zdjęcia jest bardzo ładny.Kontakty w całym domu zostaną z czasem wymienione na pstryczki angielskie więc nie będzie tak zle.

Jeszcze raz dzięki za komentarz.Miło podyskutować i oprzeć się czasem na pomysłach innych forumowiczów.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jedna z naszych łazienek. Jeszcze nie jest dopieszczona w 100%, ale kiedyś na pewno będzie :yes:

 

Życzę wszystkim dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych.

 

 

[ATTACH=CONFIG]255775[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]255774[/ATTACH]

[...]

 


Moja galeria:

 

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=5924

 

Piękna łazienka jak i inne pomieszczenia które pokazałaś w galerii.

Co do szafki z umywalkami, jednak pozostawiłabym ją na środku. Szkoda że nie przewidziałaś że odstęp od ściany będzie ci przeszkadzał, można by inaczej rozplanować lustro, kinkiety no i gniazdka. Pomysł z wyśrodkowaniem lustra i rezygnacją z kinkietów po bokach bym rozważyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się taki nie urodził, coby wszystkim dogodził Aga ;) To mnie z kolei "przeszkadza" coś, na co nikt wcześniej nie zwrócił uwagi, a mianowicie: kolor armatury, grzejników etc.

Nóżki wanny złote, baterie srebrne, grzejnik złoty, rama srebrna. Złoto i srebro razem rzadko wyglądają dobrze, więc poszłabym albo w jedno albo w drugie.

Można bez problemu znaleźć zarówno wannę retro ze srebrnymi nóżkami jak i retro grzejnik w srebrze. W drugą stronę też nie ma problemu: baterii w starym złocie teraz multum.

To w sumie jedyna rzecz (poza przyciskiem wc), która rzuciła mi się w oczy na niekorzyść.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...