Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miska byla kupiona w internecie, nie moge znalezc strony ale kosztowala okolo 600 zl

A lampy sa z Leroy Merlin :)

 

Takie same, albo bardzo podobne są w castoramie. U nas też zagoszczą w łazience. Są w różnych połączeniach - pojedyńcze, podwójne, potrójne i poczwórne.

 

... kurcze a moze to i byla Castorama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska byla kupiona w internecie, nie moge znalezc strony ale kosztowala okolo 600 zl

A lampy sa z Leroy Merlin :)

 

Takie same, albo bardzo podobne są w castoramie. U nas też zagoszczą w łazience. Są w różnych połączeniach - pojedyńcze, podwójne, potrójne i poczwórne.

 

... kurcze a moze to i byla Castorama :)

bo one są wszędzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto projekt naszej małej dolnej łazienki, którą będziemy robić pierwszą.

 

http://images36.fotosik.pl/126/9a0a2eb87ec212a4med.jpg

 

Czy obok grzejnika będzie umieszczona szafka? Na pierwszej fotce jest, a na ostatniej już jej nie ma. Ponieważ, że drzwi otwierają do środka w lewo, to ustawienie jej tam może być problematyczne, bo drzwi mogą o nią uderzać. Ponadto jeśli ktoś będzie przy niej stał, to drzwi od pomieszczenia będą musiały być zamknięte i nie będzie możliwości wyjścia, ani wejścia do łazienki.

Poza tym wszystkim, wygląda to dość ok - podoba mi się wnęka nad wc. A płytki (rodzaj i rozstawienie) będą takie jak w wizualizacji? Czy po prostu wybrane są takie, bo tylko one są dostępne w programie (jakim?), z którego skorzystałaś/eś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obok grzejnika będzie umieszczona szafka? Na pierwszej fotce jest, a na ostatniej już jej nie ma. Ponieważ, że drzwi otwierają do środka w lewo, to ustawienie jej tam może być problematyczne, bo drzwi mogą o nią uderzać. Ponadto jeśli ktoś będzie przy niej stał, to drzwi od pomieszczenia będą musiały być zamknięte i nie będzie możliwości wyjścia, ani wejścia do łazienki.

Poza tym wszystkim, wygląda to dość ok - podoba mi się wnęka nad wc. A płytki (rodzaj i rozstawienie) będą takie jak w wizualizacji? Czy po prostu wybrane są takie, bo tylko one są dostępne w programie (jakim?), z którego skorzystałaś/eś?

 

Mimmi, ale drzwi od łazienki na 99% otwierane są na zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obok grzejnika będzie umieszczona szafka? Na pierwszej fotce jest, a na ostatniej już jej nie ma. Ponieważ, że drzwi otwierają do środka w lewo, to ustawienie jej tam może być problematyczne, bo drzwi mogą o nią uderzać. Ponadto jeśli ktoś będzie przy niej stał, to drzwi od pomieszczenia będą musiały być zamknięte i nie będzie możliwości wyjścia, ani wejścia do łazienki.

Poza tym wszystkim, wygląda to dość ok - podoba mi się wnęka nad wc. A płytki (rodzaj i rozstawienie) będą takie jak w wizualizacji? Czy po prostu wybrane są takie, bo tylko one są dostępne w programie (jakim?), z którego skorzystałaś/eś?

 

Mimmi, ale drzwi od łazienki na 99% otwierane są na zewnątrz :)

 

Aaa, to zmienia postać rzeczy. :) Akurat w mojej toalecie, w której drzwi otwierają się na zewnątrz, klamka jest umieszczona po drugiej stronie. Oczywiście w większości przypadków drzwi do łazienek otwierają się na zewnątrz (jakieś przepisy związane z gazem, jeśli dobrze pamiętam...), ale zdarzyło mi się trafić raz czy dwa na odwrotne ustawienia. I czy mi się wydaje, czy w innych krajach nie ma takiej zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie wiem czy to właściwy temat na takie pytanie. Jeśli nie to założę nowy watek.

Otóż, poszukuje informacji na temat sposobów wykonania drzwiczek rewizyjnych w obudowie wanny. Wanna jest asymetryczna, zaokrąglona (RAVAK Avocado) i będzie obłożona mozaika, na całej długości przewidziana jest wnęka na stopy, która będzie podświetlana wężem z diodami LED.

Wanna będzie osadzana w styropianie, gdyż taki sposób montażu preferuje mój fachman. Bateria będzie zwykła natynkowa.

Zwracam się z prośbą o rade jak i z czego najlepiej wykonać taka maskownice otworu rewizyjnego, aby zachować krzywiznę i można było do niej przykleić mozaikę.

 

Inna sprawa, ze fachowiec, któremu zleciłem wykończenie łazienki, twierdzi ze owy otwór rewizyjny nie jest potrzebny, gdyż syfony czyści się od góry, a poza tym i tak będzie za mało miejsca by przez taki otwór przeprowadzić ewentualne prace naprawcze. Generalnie nic nie powinno się stać a wiec taki otwór rewizyjny w moim przypadku to rzecz zbędna. Czy ma racje?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi w naszej łazience będą otwierane na zewnątrz, więc nie powinno być problemu.

szafka oczywiście tak jak zauważyłaś będzie stała koło kaloryfera.

 

łazienka będzie wygladala DOKŁADNIE tak ja kna wizualizacji, co do płyteczki :)

projekt był robiony w salonie łazienek, gdzie kupiłam kafelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi w naszej łazience będą otwierane na zewnątrz, więc nie powinno być problemu.

szafka oczywiście tak jak zauważyłaś będzie stała koło kaloryfera.

 

łazienka będzie wygladala DOKŁADNIE tak ja kna wizualizacji, co do płyteczki :)

projekt był robiony w salonie łazienek, gdzie kupiłam kafelki.[/quote

 

 

Osobiście, śrdnio mi się podoba taki układ. Zdecydowanie zrobiłabym coś z pralką :

 

albo przedłużyłabym blat do ściany i schowałbym pod nim pralkę albo ustawiłabym pralkę za drzwiami, a nad nią zrobiłabym szafkę która i tak ma się tam znajdować. Zdecydowanie umywalka w blacie i blat zrobiłabym dłuższy. Średnio mi się podoba wykonany projekt w salonie, co od razu utwierdziło mnie w przekonaniu że zwykły Kowalski poradzi sobie lepiej ze swoją łazienką niż projektant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za spostrzezenia i rady,

tez chcialabym zrobic umywalke w blacie z przedluzeniem na pralke i inne bajery,

ale ze wzgledow finansowych muszę się ograniczyć do tego co jest, zarówno z płytkami jak i mebelkami. Gdybym miała na urządzenie łazienki kilka razy wiecej kasy to napewno bardziej by mnie poniosło.

Jednak i tak jestem bardzo zadowolona z efektow, do urządzenia mam jeszcze jedna duza lazienke, kuchnie i reszte 150m2 domu,

wiec musze dzialac rozsadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATURA di terra firmy Tubądzin

czy ktoś ma łazienkę z tych pieknych płytek (widzialem je dzisiaj w salonie płytek, są piękne), szczególnie interesuje mnie model FARM

http://www.tubadzin.pl/flash.php?lang=1#hStrona=kolekcje_szczegoly,hLan=1,hSound=undefined,hLoop=1,hStrona_sub=natura,hKolekcje_id=90982,hKolekcje_produkt_id=

 

za info z góry dziekuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

łazienka będzie wygladala DOKŁADNIE tak ja kna wizualizacji, co do płyteczki :)

projekt był robiony w salonie łazienek, gdzie kupiłam kafelki.

 

 

Pytałam się o kafelki, bo są one trochę monotonne - podłoga i ściany w podobnym kolorze i tonacji, a dekorów mało i są praktycznie niezauważalne. Przydałoby się coś, co ożywiłoby przestrzeń, trochę więcej kreatywności. No i sama jakość projektu - byłam pewna, że to jakiś darmowy program typu light decor paradyż lub power net+ i chciałam zauważyć, że można je lepiej wykorzystać. Skoro jednak jest to projekt stworzony przez kogoś kto się na tym zna i pracuje w salonie łazienek, to muszę zgodzić się z dg21, że powinno wyglądać to o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi dekorami, najlepiej jak jest ich minimalna ilość (jeden lub dwa) Gwarantuje że taki minimalizm jest atrakcyjniejszy i przykuwa oko. To są sztuczne ozdobniki, a te ślaczki wokól to już wogóle mi sę nie podobają. a dziać to się jeszcze będzie: ręczniki, pudełeczka, szczoteczki, mydelniczka i robi się bałagan. Krótko mówiąc lepiej prościej bo się przedobrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie przypadla wam do gutu moja łazienka, no cóż, kwesia gustu.

Moze płytki za 150zł/m2 były by bardziej atrakcyjne,

dla jednych monotonia, dla innych minimalizm, dla nastepnych bezguscie,

a dla mnie po prostu moja skromna łazieneczka, i tak bede ja lubiala.

ale dzieki za wasze obiektywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...