Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wylewka (kran) powinna wychodzić ze ściany tak jak tu:

Czy z takiej półeczki przy wannie jak tu:

Które rozwiązanie jest częściej wybierane...?

Jakie rozwiązanie jest praktyczniejsze...?

 

Wiele zależy od możliwości finansowych. Bateria z póleczki jest zdecydowanie droższa. Trzeba tez pomysleć o możliwości dojścia do takiej baterii w czasie awarii. Ja w swojej łazience mam wychodzącą ze ściany (Hansa Stela -cudności) i wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na scianie jest Paradyż Mistral grafit. Trzeba kupić od razu z zapasem, bo jak dokupilam kilka paczek to były zupełnie inne (zresztą dużo brzydsze).

Na podłodze mial być Paradyż Mistral grys ,ale w mojej łazience brzydko wygladało ich połączenie, bardzo mdło. Grys poszedł go kotłowni :evil: Mam więc bardzo elegancką kotłownię, tam wygląda cudnie kolor grys.

Na podlogę dokupilam końcówkę firmy Cesara (nie pamietam nazwy kolekcji). Kupiłam w bardzo dobrej cenie ,bo reguralna cena Cesara była wysssoka.

Paradyża w sieci mozna kupić już chyba za około 115zł/m2.

Po połozeniu nie podobało mi się wcale, chciałam wszystko zrywać ,tylko kasa powstrzymywała. Po dodaniu luster, ceramiki zaczyna wyglądać super!!!

 

O to szacun (jak to mówią :D ) Bo ja widziałam te płytki na żywo i odrzuciły mni etrochę. Zupełnie mi się nie podobały, a u ciebie wyglądają naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie wybrac najlepszą wersję,bo my zmieniamy zdanie kilkanaście razy na dobę. Nie wiem co jest bardziej rażące: przesunięcie baterii czy niewyśrodkowanie wzgledem lustra :roll:

Wszyscy są za wersją nr 1 a ja wolałabym mieć baterię na środku płytki :D

 

A ja na środku lustra i fudze równocześnie :D

 

Iva_marti,

jak to się stało, że planując rozmieszczenie płytek, nie wzięliście pod uwagę szafki z umywalką? A jeśli nie Wy, to Wasza ekipa? Moi od razu pytali, gdzie będzie umywalka, jakie duże lustro itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie wybrac najlepszą wersję,bo my zmieniamy zdanie kilkanaście razy na dobę. Nie wiem co jest bardziej rażące: przesunięcie baterii czy niewyśrodkowanie wzgledem lustra :roll:

Wszyscy są za wersją nr 1 a ja wolałabym mieć baterię na środku płytki :D

 

A ja na środku lustra i fudze równocześnie :D

 

Iva_marti,

jak to się stało, że planując rozmieszczenie płytek, nie wzięliście pod uwagę szafki z umywalką? A jeśli nie Wy, to Wasza ekipa? Moi od razu pytali, gdzie będzie umywalka, jakie duże lustro itd.

No jakoś tak przegapiłam ten moment :roll:

Na dole mam dopilnowane ,zeby było tak jak ma być,a w tej niestety nie.

Tytaj trochę długość lustra była narzuconan, chciałam żeby było dokładnie tak długie jak ścianka naprzeciwko. W takim przypadku musiał być przycięty pierwszy rząd płytek ,żeby nie przycinać przy lustrze i żeby lustro kończyło sie tak jak koniec płytki.

Teraz myślę ,ze mogłam to odpuścić zacząć od pełnej płytki,

i zrobi lustro na 3 cały płytki i nie byłoby problemu. Pewnie potem nie zwracałabym uwagi ,ze lustro jest trochę dłuższe od ścianki.

Ekipa ,która kładła płytki nie bardzo wysilala się ,zeby coś doradzić i rozplanować ,czekali na to co ja im powiem.

Teraz to mogę się jedynie zastanawiać jak będzie lepiej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia_KRK napisała:

Ooo, fajnie, że jest wątek, bo ten temat mnie także interesuje

Widzę Basiu, że mamy wiele tematów, które szczególnie nas interesują - wspólnie...

Dobrze jest mieć kogoś kto szuka podobnych rozwiązań. Można się więcej dowiedzieć i nauczyć.

Pozdrawiam.

PS. Ja dziś studiuję temat grzejników kanałowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie wybrac najlepszą wersję,bo my zmieniamy zdanie kilkanaście razy na dobę. Nie wiem co jest bardziej rażące: przesunięcie baterii czy niewyśrodkowanie wzgledem lustra :roll:

 

Ja bym zachowała symetrię względem lustra-zdecydowanie!

Widzę,że dziewczyny z pozostałych postów myślą podobnie 8)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie wybrac najlepszą wersję,bo my zmieniamy zdanie kilkanaście razy na dobę. Nie wiem co jest bardziej rażące: przesunięcie baterii czy niewyśrodkowanie wzgledem lustra :roll:

Wszyscy są za wersją nr 1 a ja wolałabym mieć baterię na środku płytki :D

 

Popieram.

 

Wersja nr 2, ponieważ:

a) lustro narożnikowe - na dwóch ścianach

b) szafka dosunięta do ściany, uwzgl. podpunkt a) dużo lepiej wygląda i jest to bardziej praktyczne (eliminacja niepotrzebnych szpar)

c) bateria na środku płytki.

Wybierając wariant 2 i uwzględniając wszystkie powyższe podpunkty osiągnięta zostanie chociaż jedna wspólna oś. Wybierając wariant 1 - nie ma żadnej osi.

 

Dopełnieniem wyboru wariantu 2 może być wtedy np. zawieszenie nowoczesnego wieszaka na ręczniki po prawej stronie umywalki, http://jdpartners1.home.pl/14%20i%202887%20bold%20C%20tr2%20with%20final.jpg , wyrównując z osią lustra. Byłoby idealnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanacus ja właśnie myślałam o jakimś wieszaczku na wypelnienie wolnej przestrzeni pod lustrem. Wtedy całośc nam sie logicznie zamyka w świetle lustra (umywalka + wieszaczek są w świetle lustra i nic mi nie wystaje na pas płytek obok lustra (pas będzie podświetlony)). Mi sie wydaje ,ze przy takim rozwiazaniu nawet nie będzie widać ,ze szafka jest przesunięta. Będzie wygladało ,ze jest to zabieg celowy, że chcieliśmy strefę umywalki z ręcznikami zamyknąc pod lustrem i już.

Tylo mąż coś nosem kręci.

W szafce są takie długie uchwyty ( zobacz zdjęcie z allegro) i ten uchwyt na reczniki (najlepiej kanciasty, nie zaokraglony) wygladać będzie jak od kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanacus ja właśnie myślałam o jakimś wieszaczku na wypelnienie wolnej przestrzeni pod lustrem. Wtedy całośc nam sie logicznie zamyka w świetle lustra (umywalka + wieszaczek są w świetle lustra i nic mi nie wystaje na pas płytek obok lustra (pas będzie podświetlony)). Mi sie wydaje ,ze przy takim rozwiazaniu nawet nie będzie widać ,ze szafka jest przesunięta. Będzie wygladało ,ze jest to zabieg celowy, że chcieliśmy strefę umywalki z ręcznikami zamyknąc pod lustrem i już.

Tylo mąż coś nosem kręci.

W szafce są takie długie uchwyty ( zobacz zdjęcie z allegro) i ten uchwyt na reczniki (najlepiej kanciasty, nie zaokraglony) wygladać będzie jak od kompletu.

 

Idź za swoją intuicją i radami z zamknięciem osi w wersji 2.

Argument? U mnie było podobnie, tzn wszystko dobrze rozplanowane, ale zamawiając szafkę, równałam do lustra po swojemu, a nie jak podpowiadał stolarz i TŻ. Efekt - wyszło idealnie. Oni dopiero po fakcie przyznają rację.:)

 

A zdjęcie wieszaczka jako przykład na szybko. Oczywiście, że dałabym możliwie kanciasty, ale właśnie taki wychodzący ze ściany, długi i jeden, a nie kilka małych ściennych.

 

Patrząc na zdjęcie szafek i uchwytów - tylko utwierdzam się w swoim przekonaniu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dopytam, czy w przypadku wyśrodkowania umywalki i baterii do płytek - umywalka zacznie się bezpośrednio przy ścianie, dobrze doczytałam, ze 2cm?

 

to ja byłabym za umywalką całkiem dosuniętą do rogu, a z boku po prawej stronie powiesiłabym wieszak na ręcznik taki patyczek równoległy do szafki montowany albo do ściany albo do szafki,

 

o proszę zaczęłam pisać z Venacus jednocześnie i myśląc podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 2 centymetry, ale jak przesunę o te 2 cm to nikt nie zauważy ,ze jest przesunięte. Tam nawet chyba nie ma całych 2 centymetrów, na rysunku jest trochę zaokrąglone.

znalazłam fajny wieszak, niestety z dwoma ramionami (chyba nawet nigdy nie widziałm takich pojedyńczych). Drogi jak diabli ,ale nawet nieźle pasuje:

http://www.allegro.pl/item942738799_tiger_items_wieszak_dwuramienny_2837.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iva_marti widzę że mimo wszystko motasz się z decyzją więc moja rada byłaby taka: przemyśl to dobrze jeszcze i raz i zrób zgodnie ze SWOIM przekonaniem :) Ja już kilka razy uległam namowom męskiej strony rodziny i nie byłam później w pełni zadowolona, a gdy robię po swojemu (nawet gdy faceci mają odmienne zdanie) to w ostateczności i tak każdemu się podoba :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 2 centymetry, ale jak przesunę o te 2 cm to nikt nie zauważy ,ze jest przesunięte. Tam nawet chyba nie ma całych 2 centymetrów, na rysunku jest trochę zaokrąglone.

znalazłam fajny wieszak, niestety z dwoma ramionami (chyba nawet nigdy nie widziałm takich pojedyńczych). Drogi jak diabli ,ale nawet nieźle pasuje:

http://www.allegro.pl/item942738799_tiger_items_wieszak_dwuramienny_2837.html

 

no to ja bym zrobiła umywalkę od ściany, te niecałe 2 cm to się rzeczywiście na płytce zgubią i powiesiła wieszaczek, podobny do tych które pokazywałaś lub pojedynczy

moim zdaniem to wyśrodkowywanie do lustra miałoby sens gdyby lustro nie zakręcało na sąsiednią ścianę i gdyby nie zaczynało się od rogu, natomiast skoro lustro nie jest symetrycznie ułożone na ścianie to i umywalka nie powinna

 

ale to tylko moje "widzimisię" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do voilety-co to za płytki w Twojej łazience? Czy zdjęcie oddaje kolor? Podobają mi się też bardzo dekorki. Pozdrawiam :p

 

Hmm, zrobiłam jeszcze 2 zdjęcia żeby bardziej pokazać kolor płytek bo w rzeczywistości są trochę jaśniejsze ale chyba nie ma różnicy między tymi a tamtymi zdjęciami ( światło robi swoje :( )

Płytki i dekorki są firmy Ventura ( pochwale się ze mąż sam je zakładał :D )

Dodam jeszcze, że płytki na podłodze i na ścianie są dokładnie w tym samym odcieniu ale jedne są matowe a drugie z połyskiem.

 

http://img94.imageshack.us/img94/2885/dscf3045p.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/1994/dscf3047x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...