Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Slav....myślę że masz źle rozmierzone płytki na gebercie. Cała powinna być na samej górze a tak nie dość że masz niedopuszczalny estetycznie docinek na ok 4 cm to i fugi się nie zgrywają.

Pozdr

 

Oj Piterek, Piterek ..... chyba nie do konca znasz sie na sztuce ....

 

Bo po pierwsze

Primo .... probowalismy dac cala plytke na gorze ale niestety nie zgrywalaby sie z plytkami na scianie, wiec "Twoj" pomysl wygladal koszmarnie.

Po drugie

Primo .... Geberit jest taki wysoki lub plytki takie waskie :) , iz tych 4 cm nie dalo sie "zgubic" ....

Po trzecie

Primo ultimo ....... nam sie zajebiaszczo podoba i tych 4 cm nie widac bo jak robisz kupe to siedzisz tylem :):)

 

Pozdro i luzna lydka :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Slav, Piterek dobrze gada, a Ty gadasz....nie bardzo :)

można było podciąć ostatnią płytkę tak, zeby fugi się zgadzały, można było inaczej zacząć i podciąć trochę od dołu, żeby to wyprowadzic równo z koncem geberitu

 

mnóstwo rzeczy mozna było...błąd tkwi w założeniu, ze na ścianie powinno się od dołu zaczynać całą płytką

 

ale łazienka jest całkiem przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te nerwy. Stanę po stronie Pana glazurnika. Napisał swoje uwagi i chwała mu za to. Wiele osób dzięki niemu w przyszłości zwróci na to uwagę.

Jeżeli on zgubiłby te 4 cm to super, znaczy się, że jest dobrym fachowcem.

 

A co do "kupy" to jak faceci robią "siku" to akurat to widzą. Jednym nie przeszkadza, innym tak. Mi by bardzo przeszkadzało.

 

Niestety tu na forum muratora panuje bardzo dziwna zasada "jeżeli chcesz wyrazić zdanie to tylko pozytywne, negatywne zachowaj dla siebie" A szkoda, bo dzięki takim uwagom inny klient zrobi inaczej.

 

Sama łazienka ładna, fajnie, że wam się podoba to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no kruca bomba,

 

Ja jestem jak najbardziej otwarty na wszelka krytyke i porady ....

Ale jak ktos pisze, ze jest nie tak a zrobilby to lepiej nie piszac konkretow jak, w jaki sposob itp. to dla mnie jest to czysta kryptoreklama a takich juz sie naczytalem od bodajze 2007 roku.

 

Powiedzcie w jaki sposob moglibysci to wyrownac majac dla przykladu wysokosc geberitu 100 cm

Plytki wysokosci 40 + 40 +16 = 96 (powiedzmy juz z fugami)

Moim zyczeniem bylo aby plytki na gebrycie pasowaly z fugami z plytkami na scianach ....

To co :):) ze niby mam rozciagnac w piekarniku jedna z plytek o te 4 cm? a moze zaczac od gory a wtedy by sie inne fugi nie zgadzaly chociazby ze sciana ?? :)

A moze zaczac ukladac od geberytow i w calej lazience zostawic 4 cm pas na dole ? :) No innego sensownego rozwiazania nie bylo. Musielismy isc na kompromis ...:) W planie rowniez bylo ewentualne wylozenie tych 4 cm mozaika ale odpadlo w przedbiegach ...............

 

monikaa13

"A co do "kupy" to jak faceci robią "siku" to akurat to widzą."

 

No moja droga, ja jak robie siku to staram sie trafic do muszli a nie rozgladac sie dookola..... w sumie tak mozna robic ale sa tego surowe konsekwencje wymierzone przez malzonke w postaci scierki i wcpicker'a :)

 

 

Pozdrawiam wszystkich najserdeczniejszo w ten srodowy poranek .... :)

Buzka dla glazurnika ...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę . Mam małą dolną łazienkę 2X2 (w przybliżeniu). Na wprost drzwi wejściowych umywalka, w rogu prysznic po lewej, a dalej za narozną kabiną WC. Kupiłam 2 rodzaje płytek Nowej Gali Orientale szara OR12 i OR13 (więcej jasnych). Pod umywalkę chcę dać drewnianą półkę. Czy dac do tego jeszcze jakąś mozaikę czy to już za dużo? Nie mam żadnego planu łazienki, mam nadzieję, że coś wykombinujemy wspólnie, ale podoba mi się bardzo łazienka Inez oraz Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniamar, ja bym zmodyfikowała tę wersję:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15029&d=1277662150

Zlikwidowałabym ściankę pomiędzy kibelkiem a bidetem - głupio tak latać dookoła przez pół łazienki z gołą ... ;). Umywalki przerzuciłabym na przeciwległą ścianę, a wannę dosunęła tam, gdzie są teraz umywalki. Ściankę zasłaniającą kibelki można by dać z luksferów lub czegoś innego dekoracyjnego, tak, żeby osiągnąć efekt podobny jak na zdjęciu, a za wanną koło okna roślinki. Nad wanną można dać też obniżony sufit w stylu tego na zdjęciu. Plus ewentualnie jeszcze jakiś podest od uskoku przy oknie do wybudowanej ścianki (oczywiście nie w przejściu do kibelków), ale nie wiem, czy wystarczy miejsca.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15134&d=1277737595

 

PS. Mam bardzo podobny domek do Twoich Prymulek (D-21 z "M")

Edytowane przez helism
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokroteczka jak dla mnie trochę za dużo się tu dzieje , każda powierzchnia poprzecinana , a to okno , a to lustra lub półki nad wanną w poziome pasy ,a to kartonowo gipsowe półeczki ,drzwi w pasy do tego asymetryczny kształt pomieszczenia.

Uspokoiłabym to wszystko , gładkie drzwi , duże lustro bez tych półek za geberitem , po co ci one będziesz na nich robić wystawę ?.

Edytowane przez gosia4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w ułożeniu płytek w łazience. Płytkami będą Mogano/Travena z Praradyża. Nie za bardzo mam pomysł, czy zrobić po prostu jakieś paski do okoła łazienki, czy może coś innego. Napewno nie chce dawać żadnej mozaiki. Wklejam zdjęcia, w wizualizacji jest kilka małych niedociągnięć i kilka rzeczy będzie inaczej, ale nie chciało już mi się rzeźbić w programie.

lazienka1a.JPG

lazienka1b.JPG

lazienka1c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie w jaki sposob moglibysci to wyrownac majac dla przykladu wysokosc geberitu 100 cm

Plytki wysokosci 40 + 40 +16 = 96 (powiedzmy juz z fugami)

Moim zyczeniem bylo aby plytki na gebrycie pasowaly z fugami z plytkami na scianach ....

To co :):) ze niby mam rozciagnac w piekarniku jedna z plytek o te 4 cm? a moze zaczac od gory a wtedy by sie inne fugi nie zgadzaly chociazby ze sciana ?? :)

A moze zaczac ukladac od geberytow i w calej lazience zostawic 4 cm pas na dole ? :) No innego sensownego rozwiazania nie bylo. Musielismy isc na kompromis ...:) W planie rowniez bylo ewentualne wylozenie tych 4 cm mozaika ale odpadlo w przedbiegach ...............

Jak już ktoś wcześniej napisał, jest wiele rozwiązań, które wyglądałyby lepiej niż ten wąski pasek. Na przykład rozpoczęcie układania nie całą płytką od podłogi: 20+40+16+20 też daje 96.

Ale nie ten czterocentymetrowy pasek jest tu najgorszy - tego się tak nie zauważa. Okropnie wygląda ten czarny, kwiatowy bohomaz nad wanną. Gdyby nie to, mogła być całkiem przyjemna łazienka.

Edytowane przez Margulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziu,

To wymiary mojej nieszczęsnej łazienki. Ściana o wymiarach 285 to ścianka kolankowa o wysokości 91cm od docelowej podłogi. Okno jest wąskie ma wymiary 91 cm szerokości. Od podłogi oddalone jest na 1m.

 

Tak jak napisała Baba_z_wozu, że może mi się zrobić niewygospodarowane miejsce, dlatego chciałam wannę bliżej ściany o wymiarach 263cm.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15029&d=1277662150

albo

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15031&d=1277662192

albo

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15033&d=1277663070

 

 

Projekt nr 1 ma ściankę, za którą by się wchodziło i byłby bidet i sedes. Na foto są odwrotnie ustawione, bo mi program nie chciał inaczej wkleić. Tu robi się pokoik łazienkowy i nie straszą ustępy. Tylko czy nie będzie za ciasno.

 

Projekt nr 2 odstrasza trochę kibelkami bo są widoczne na pierwszym planie.

 

Projekt nr 3 tylko czy nie zahaczę głową o sufit.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Cześć Aniu.

 

Zrezygnowałabym z wersji 2 i 3. Umywalka z lustrem na wprost okna to nie jest dobry pomysł. Światło padające z okna na lustro przeszkadza w przeglądnięciu się. W wersji 1 nieprawidłowe odległości od sprzętów.

 

Widzę, że chcesz zrobić sobie salon kąpielowy. W takim układzie wyeksponowałabym wannę i umywalkę i ukryłabym wc i bidet.

 

Tutaj masz rysunek.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/c6405f2306c9c29fc2bf066fca23baa1,10,19,0.jpg

 

 

Na ściance działowej możesz położyć piękne kafle i dodatkowo ją oświetlić. Na ścianie z wc i bidetem inne kafle. Na rysunku wanna o wymiarach 180x85 cm.

 

Pozdrawiam.

Magda

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokroteczka jak dla mnie trochę za dużo się tu dzieje , każda powierzchnia poprzecinana , a to okno , a to lustra lub półki nad wanną w poziome pasy ,a to kartonowo gipsowe półeczki ,drzwi w pasy do tego asymetryczny kształt pomieszczenia.

Uspokoiłabym to wszystko , gładkie drzwi , duże lustro bez tych półek za geberitem , po co ci one będziesz na nich robić wystawę ?.

 

Właśnie jak zobaczyłam ten projekt pierwszy raz to tez takie wrażenie było, łazienka jest mała a można znaleźć w niej wszystko... nie wiem co z tym zrobić, jakoś sama nie mam konkretnej koncepcji... pomocy!! Proponujesz dać duże lustro na całej ścianie wanna + geberit - a czy to znowu nie przesada? jeśli chodzi o drzwi to takie nie będą, w całym mieszkaniu planujemy jednakowe drzwi, z trzema szybkami i w łazience prawdopodobnie tez, takie całe drewniane bez szyb średnio mi się podobają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! musze odpowiadać hurtowo... to mi się podoba!

 

Wyjaśnij prosze o co chodzi z "Pamiętaj o przeniesieniu dylatacji na wylewce gdzie maksimum to 3x4m" Czy te dyletacje które są w podłodze po jej wylaniu (chodzi o przejścia) nie wystarczą? Płytki będę miała w holu, i kuchni (jeden ciąg)

 

ja wykonując wylewkę staram się "odciąć" każde 12-15 m2 od siebie. jeśli już masz wylewki w domu to po prostu linie takiej dylatacji przenieś na płytki czyli daj fugę. zazwyczaj trzeba dodatkowo ciąc kafle lub tak ustawić aby oryginalne ranty były właśnie na takiej dylatacji. wykonanie fugi na dylatacjach to podstawowa wiedza każdego glazurnika.pzdr

 

 

Oj Piterek, Piterek ..... chyba nie do konca znasz sie na sztuce ....

 

Bo po pierwsze

Primo .... probowalismy dac cala plytke na gorze ale niestety nie zgrywalaby sie z plytkami na scianie, wiec "Twoj" pomysl wygladal koszmarnie.

Po drugie

Primo .... Geberit jest taki wysoki lub plytki takie waskie :) , iz tych 4 cm nie dalo sie "zgubic" ....

Po trzecie

Primo ultimo ....... nam sie zajebiaszczo podoba i tych 4 cm nie widac bo jak robisz kupe to siedzisz tylem :):)

 

Pozdro i luzna lydka :):)

 

być może się nie znam ale to już oceniaja moi klienci:)

 

nie rozumiem stwierdzenia że płytki z geberitu nie zgrywały by się z tymi ze ściany?? muszą się zgrywać i Ty jako klient za to płacisz. plytki planuje się na całą łazienkę już na starcie, a nie najpierw kładzie ściany a pózniej do nich sztukuje wszelakie zabudowy. totalny brak podstawowej wiedzy. najwazniejsze są bardzo widoczne miejsca tak jak np Twoj geberit a całą reszte baboli chowa się tak aby nie byly widoczne na pierwszy rzut oka. rozmierzając płytki nalezy brać pod uwagę KAŻDY narożnik tak aby jego rant był oryginalnym rantem płytki. nie nalezy ciąć płytek wzdłuż i następnie ich szlifować, jest to ostateczność.

Nie neguje tego że wam się podoba. Ja bym za to nie zapłacił i tyle:)

 

PS" odpowiedz jest prosta, cała siatka powinna byc podniesiona własnie o te 4 cm lub na samym gebericie wklejony pasek mozaiki w poziomie. wtedy drogi Slav gwarantuję Ci że z zachwytu robił bys kupe z głową odwrócona w strone swojego geberitu:):):)

 

nie spinaj się tylko przyjmij krytykę.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

 

A co sadzicie o tym ?

http://www.poddebem.org/budowa/01619.JPG

http://www.poddebem.org/budowa/01591.JPG

http://www.poddebem.org/budowa/01592.JPG

http://www.poddebem.org/budowa/01593.JPG

http://www.poddebem.org/budowa/01549.JPG

http://www.poddebem.org/budowa/01557.JPG

Edytowane przez mario0658
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę pomarudzić?

 

Ja bym zrezygnował z tej wklejonej kompozycji karo no ale to kwestia gustu i ważne że Tobie się podoba.

Pomijając rozkład płytek itd mam dwie uwagi...

Otóż w niedalekiej przyszłości może się okazać że będziesz miał problem w brodziku.

Otóż zastosowano zwykłą płytę i to jeszcze gipsową. Nie wiem czy wynika to z oszczędności czy z braku wiedzy wykonawcy.

Płyta gipsowa jest ostatnim materiałem jaki powinno się stosować w miejsca mokre (to moje przekonanie) a takim jest brodzik.

Na niekorzyść wpływa fakt iż nie jest to płyta zielona która jest stosowana w pomieszczeniach wilgotnych

Ale największym błędem jest brak hydroizolacji. Nawet stosując fuge epoksydową na ścianie istnieje ryzyko że łączenie brodzik/ściana kiedyś puści.

Głupi wyciek ze złączek od syfonu pod bordzikiem może narobić kłopotu.

 

Ale plytki widze pierwsza liga:) Versace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za krytyke :)

 

nie pisalem o kilku sprawach a mianowicie :

plyta gipsowa zostala zabezpieczona specjalnym preparatem do zabezpieczania gipsu przed woda (mozesz go trzymac w wiaderku i nie nasiaknie :) - sprawdzalem )

Procz tego na styku dolna plytka-brodzik jest wylozona gruba folia ( zachodzi na sciane i przycisnieta jest plytka do brodzika , ktory jest wyciagany , pod brodzikiem , wanna , kuchni , kotlowni sa czujniki wilgoci )

to tak po krotce .....

Edytowane przez mario0658
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...