Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mario..

 

nie masz taśm do uszczelniania narożników. nie masz opasek na podejsciach do wody. czymkolwiek nie zasmarujesz to i tak woda pójdzie w dół

 

nie wiem kto Ci wcisnał kit że folia wywinieta miedzy brodzik a plytki jest lepsza od HYDRO

mozesz mi podać nazwe specyfiku do gipsu? nigdy nie slyszalem o tym

 

jak chcesz zdjąć brodzik skoro stoi na nim kabina? coś kręcisz kolego. czujniki pod brodzikiem? jak ci zaleje pół piętra to po co Ci czujnik? po za tym co to za czujniki?????:):):):)

Edytowane przez piterek63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak już ktoś wcześniej napisał, jest wiele rozwiązań, które wyglądałyby lepiej niż ten wąski pasek. Na przykład rozpoczęcie układania nie całą płytką od podłogi: 20+40+16+20 też daje 96.

Ale nie ten czterocentymetrowy pasek jest tu najgorszy - tego się tak nie zauważa. Okropnie wygląda ten czarny, kwiatowy bohomaz nad wanną. Gdyby nie to, mogła być całkiem przyjemna łazienka.

 

a mnie ten "bohomaz" się podoba,gdyby go nie było.byłoby za nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli plyta nie nasiaka, klej tez nie , plytki tym bardziej to sciana jest bezpieczna , jedynie jak napisales - narozniki nie sa zabezpieczone hmmmm sadze ze dobry silikon zalatwi sprawe :) a jesli po jakims czasie pusci to te czujniki ktore radzisz sprzedac na allegro to wykryja i po prostu naloze nowy i po sprawie :) zawsze tez moge odsunac brodzik aby obadac sprawe (po odkreceniu kabiny oczywiscie)

jesli chodzi o czujniki wilgoci to najprosciej tlumaczac sa to 2 druciki ulozone w "robaczka" ,jesli pojawi sie woda to wysyla sygnal do systemu sterowania domem o awarii i odcina wode dla prysznica :)

a tak przy okazjii ...w bloku na bialej plycie gipsowej mialem plytki z 10 lat ,przy remoncie oczywiscie wszystko do rozwalenia (wymiana plytek) i suchutko :) a zadnych tasm, folii w plynie itp. nie popadajmy w paranoje - to nie laznia publiczna ,ze non stop leje sie woda . Dobra wentylacja tez wiele pomaga

Ale cenie wszystkie uwagi - jedynie przyloze sie do silikonow bo tu pokazales mi slaby punkt ;)

 

preparat przygotowany zostal specjalnie dla mnie do gipsu , ale pytaj bo sa takie ( cos w stylu preparatow do tzw zastrzykow do muru na wilgoc,lub do zabezpieczania pomnikow z kamienia i innych mineralow , po odpowiedniej ilosci podloze nie przyjmuje zadnej ilosci wody - hydrofobizacja )

Edytowane przez mario0658
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz mieć podłogówkę, proponowałbym wysokoelastyczny Sopro 455.

 

Bardzo słaby wybór. Tu musi być klej samorozpływny tak aby nie tworzyć mikro komór pod płytką które odizoluja ciepło wychodzace z posadzki.

Wg karty technicznej klej taki jest oznaczony jako C2 E.

 

Jeśli chodzi o markę Sopro ktora jest bardzo dobrym wyborem to będzie to Sopro VF 413

 

Pzdr

Edytowane przez piterek63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujecie i krytykujecie ;)

Trzeba przyznać, że mario0658 złapał byka za rogi i poszedł za ciosem odważnych posunięć (mam na myśli styl w jakim jest robiona ta łazienka) za to ode mnie wielkie, ale naprawdę wielkie gratulacje!

Niewiele osób które zdecydowały by się na zrealizowanie tak odważnego projektu.

 

 

PS. Nie wazne czy mi się podoba czy nie tym bardziej, że o gustach się nie dyskutuje ale cos mi nie pasuje tam ten natrysk a właściwie kolor jego okuć.

mario0658 mogłeś zmienić kolor tych ramek od kabiny na kolor zbliżony do płytek i byłoby o niebo lepiej.

 

Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokroteczka , z tymi lustrami to źle napisałam , masz jedno nad umywalka i to wystarczy , nad wanna po prostu dałabym gładkie płytki , nad geberitem raczej zrezygnowałabym z tych półek , no może zostawiłabym jedną na jakieś np. naczynie z suszonymi kwiatami .Pomyśl ze i tak dojdą przedmioty typu wieszaczek , ręcznik , zrobi się misz masz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniamar, ja bym zmodyfikowała tę wersję:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15029&d=1277662150

Zlikwidowałabym ściankę pomiędzy kibelkiem a bidetem - głupio tak latać dookoła przez pół łazienki z gołą ... ;). Umywalki przerzuciłabym na przeciwległą ścianę, a wannę dosunęła tam, gdzie są teraz umywalki. Ściankę zasłaniającą kibelki można by dać z luksferów lub czegoś innego dekoracyjnego, tak, żeby osiągnąć efekt podobny jak na zdjęciu, a za wanną koło okna roślinki. Nad wanną można dać też obniżony sufit w stylu tego na zdjęciu. Plus ewentualnie jeszcze jakiś podest od uskoku przy oknie do wybudowanej ścianki (oczywiście nie w przejściu do kibelków), ale nie wiem, czy wystarczy miejsca.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=15134&d=1277737595

 

PS. Mam bardzo podobny domek do Twoich Prymulek (D-21 z "M")

 

Witaj, helism z tym lataniem to faktycznie byłby problem, ale bałabym się, że nie wystarczy miejsca jak bym dała do ścianki kolankowej.

Wszystko jeszcze ewoluuje w mojej głowie i zmieniam, co chwile pod tym względem zdanie. Twój pomysł ciekawy jak to dobrze, że są osoby które pomogą doradzić.

Faktycznie rozkład pomieszczeń w twoim domku jest podobny do mojego. Szkoda, że nie założyłaś dziennika budowy chętnie bym go pośledziła.:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu.

 

Zrezygnowałabym z wersji 2 i 3. Umywalka z lustrem na wprost okna to nie jest dobry pomysł. Światło padające z okna na lustro przeszkadza w przeglądnięciu się. W wersji 1 nieprawidłowe odległości od sprzętów.

 

Widzę, że chcesz zrobić sobie salon kąpielowy. W takim układzie wyeksponowałabym wannę i umywalkę i ukryłabym wc i bidet.

 

Tutaj masz rysunek.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/c6405f2306c9c29fc2bf066fca23baa1,10,19,0.jpg

 

 

Na ściance działowej możesz położyć piękne kafle i dodatkowo ją oświetlić. Na ścianie z wc i bidetem inne kafle. Na rysunku wanna o wymiarach 180x85 cm.

 

Pozdrawiam.

Magda

 

 

Cześć Madziu, widzę, że wpadłaś na pomysł. Z tym lustrem mam tak zrobione w mieszkaniu i gdyby nie rolety to o niektórych porach rano miałabym kłopot z przeglądaniem się w lusterku. Inaczej się niestety nie dało, ale za to w domu trzeba to wziąć pod uwagę, tu nic cię nie trzyma masz pole manewru.

 

Masz rację marzy mi się salon kąpielowy i za wszelką cenę chciałabym go mieć, niestety mój mąż jest innego zdania on woli dużą przestrzeń a sprzęty poupychać blisko ścian i oczywiście musi mieć dużą wannę. Ja wolę wannę mniejszą, ale za to tak zrobioną, że szczęka opadam z zachwytu. Koncepcja twoja mi się podoba zobaczę, co na to moja 2 połówka. Najlepiej będzie jak pojedziemy do jakiegoś sklepu a on mi pokaże, jaką to dużą wannę chce mieć i od tego zaczniemy. Czy tą ściankę działową proponujesz do samej góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margulka jest pewna różnica pomiędzy wyrażeniem opini na temat czyjejś realizacji a pomiędzy obrażaniem...Wystarczyło napisać, że element kwiatowy nad wanna u Slavo ci się nie podoba i tyle. Po co od razu pisać o "bohomazach" i "kiczu"??? Tak się składa, że łazienka Slavo, a konkretnie płytki nie jest w moim guście, ale o gustach się nie dyskutuje - Slavo się podoba i częśći forumowiczów także więc szanujmy się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Czy ktoś z Was ma - a raczej nie ma w miejscu, gdzie umieszczony jest grzejnik lazienkowy glazury? Usiluję zejść z kosztów ulożenia glazury do sufitu. Mam lazienkę malutką 4,5 m, ale z wieloma rogami których szlifowanie wplywa mocno na podrożenie kosztów robocizny. Zastanawiam się zatem czy by nie uożyć glazury w tzw miejscach mokrych, ale jakoś w różnych miejscach wychodzą mi różne wysokosci do jakiej musialabym ulożyć glazurę. Mam watpliwosci czy to bedzie dobrze wygladalo. Do tego zastanawiam się też czy np. w przypadku takiego miejsca jak okolice grzejnika farba nie będzie szybko ciemnieć i czy zatem w tym miejscu nalezy jednak również ulożyć glazurę do sufitu? Dodam że wybralam jaśniutkie plytki Tubądzin Alabastrino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu dałabym do samej góry. Macie dość wysokie to pomieszczenie, ale pewnie jeszcze będziecie obniżać sufit:rolleyes:

 

Chyba będziemy obniżać. Jak patrzę na projekt w komputerze to wydaje mi się, że wszystko się zmieści a jak jadę na budowę i wchodzę do tej łazienki to mam wątpliwości taka mała się wydaje chyba przez tą ściankę kolankową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś może tani sposób na zasłonięcie dziury w łazience na ścianie??? postanowiliśmy wynająć mieszkanie, zamin będziemy mieć własny kąt. trafiła się całkiem okk kawalerka, ale warunkeim było odmalowanie jej. Niestety podkusiło mnie coś, żeby opukać jedną scianę w łazience i cóż, tynk odpadł. NIe chcemy angażować kasy dodatkowej w remont, no ale z dziurą też przez najbliższe kilka miesięcy nie chcę żyć :(( może ktoś słyszał o jakiś tanich, łatwo kładzących płytkach, albo plastiku. No chyna że jakaś super tania tapeta. Sama nie wiem .. wrre co mnie p[odkusiło wogóle.

 

Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...