Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stefany, wizualkami zajmuje sie profesjonalnie moj maz i uzywal chyba 3D Studio Max. On sam robil wszystkie tekstury i nie pobieral ich z bazy, ale czasem widac np w cersanicie chyba ze mozna sciagnac model czegos tam. Wiem, ze ikea ma jakis program ale oczywiscie tylko dla mebli z Ikei, a maz mowi, ze jest program do projektowania lazienki na stronie pilcha i ravaka wiec mozesz sobie sprawdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam wizualizację mojej łązienki - może coś doradzicie, co zmienić ?

Ja to bym w ogóle zlikwidowała te drewno, również na szafkach. Mirella dałabyś radę zrobić wizualkę z białymi meblami i klapami? Jestem ciekawa efektów. Pozostałość baaardzo mi się podoba. Aha i ten pasek na dole drewniany zrob biały...

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym w ogóle zlikwidowała te drewno, również na szafkach. Mirella dałabyś radę zrobić wizualkę z białymi meblami i klapami? Jestem ciekawa efektów. Pozostałość baaardzo mi się podoba. Aha i ten pasek na dole drewniany zrob biały...

 

Mnie się ogólenie takie połączenie jasne drewno + grafitowe płytki bardzo podoba i taka zapewne będzie moja łazienka, ale w tym przypadku drewo chyba odwraca uwagę od tego, co dzieje się na ścianie. Więc albo ten turkus na skosie i kółka + białe, tam gdzie teraz drewno, albo bez turkusów i drewno zostaje. Ale to moje zdanie. Wydaje mi się, ze teraz trochę za dużo się dzieje. Ogólnie łazienka zapowiada się bardzo ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się może wytłumaczę ;).

Starałam się dobrać łazienki do reszty wnętrz. Ogólnie będą one surowe, nowoczesne, minimalistyczne, wszędzie dominuje szarość, grafit. Nie za bardzo widzi mi się biel na meblach, bo będę miała taką kuchnie, trochę za dużo tego będzie. W całym domu jest bardzo mało drewna (nawet podbitka choć drewniana to pomalowana na szaro) i to drzewo trochę ociepla pomieszczenia. Aby ocieplić trochę kuchnię chcę zrobić blaty drewniane (np palisander), schody pod kolor blatów no i ta łazienka - reszta bez drewna i brązów.

Ale bardzo dziękuję za okazaną pomoc, oczywiście zobaczę, jak będzie ona wyglądała z białymi mebelkami :). Czekam na opinie innych :).

asizo - a jaki planujesz ściany (tzn jaki kolor) ?

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simari1980 programy na stronach producentów to CadDecor, sprawdzałam juz kiedyś, jest dość ..."ubogi" - albo moja inteligencja dość uboga :) A twoja wizualka od razu wpadła mi w oko, bo taka bardziej profesjonalna, stąd pytanie.

Mirela99 generalnie projekt b.ciekawy, jak dla mnie ściana mogłaby być w bieli i niekoniecznie drewniane deski wc i bidetu. Sam pomysł drewna w szarej łazienkce jest moim zdaniem fajny, ociepla wnętrze, nadaje mu bardziej "domowego" charakteru.

Zdradź proszę jaka to wanna i umywalki, bardzo fajne rozwiązanie szafek pod umywalkami, pojemne dzięki temu nie mamy bazaru kosmetycznego w łazience. To konkretne szafki czy robione pod ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirela99....Moim skromnym zdaniem to wanna tuż pod okienkiem raczej ryzykowna sprawa. Z doswiadczenia wiem że para unosząca się z ciepłej/gorącej wody osiada na szybie. Po następne mnie nie pasuje brak intymności w kąciku wc/bidecik. Każdy ma swoje za i przeciw ale widok dla "niechcący" wchodzącego do łazienki w centralnym miejscu "tronów" hmmmm...no koments. Jako że sami mamy ochotę urządzić łazienkę w drewnie to akurat mnie drewno zupełnie nie przeszkadza. Jest superko! Gdyby to co ma koła było mlecznymi drzwiami pod natrysk powiedziałbym THE BEST(kolorkowo również)!

Co do kolorów się nie wypowiadam bo jestem facetem ;)

Edytowane przez Jędruśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asizo - a jaki planujesz ściany (tzn jaki kolor) ?

 

Ściany szarość lub grafit, podłoga też. Tzn. jeszcze nie wiem, co w jakim odcieniu i wiem też, ze nie może być za ciemno, bo łazienka nie jest duża (choć to nasza główna), ale uwielbiam wszelkie szarości, więc muszą one tam być ;) Dom już zrobiony, została ta łazienka i lazienka córek na górze (tam będzie biała z czarnymi akcentami). Teraz poszłabym bardziej w szarosci w całym wnętrzu, min. dałabym szare płytki na podłodze, a nie jasne (jakie mam), więc tę szarość ukochaną chcę gdzieś mieć. Będzie więc szara łazienka :)

 

Mówisz, ze wnętrza masz surowe i dużo szarości... A pokażesz? Bo surowe wnętrza bardzo lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W końcu po wielu miesiącach śledzenia tego wątku i ja mogę się wypowiedzieć w temacie :) będę wdzięczna za opinie na temat wizualizacji moich łazieneczek :) mnie podoba się tak jak jest, ale może ktoś ma jakieś praktyczne uwagi...?

Mała ubikacja:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b84d8e6b35eef6c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe15999540fd99f9.html

Łazienka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/898681a4e1b3e1de.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fe37835a9ab42f0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e3a66552ffaccf9.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa88, bardzo mi się podoba Twoja łazienka :)

Gdyby była moja, zamiast kabiny zbudowałabym ściankę i zamontowała tylko drzwi. Wtedy umywalka i prysznic byłyby bardziej niezależne ;)

 

Ewa88, łazienka bardzo mi się podoba. Fajny pomysł z tymi roślinami wzdłuz skosu :)

Choć przejadły mi się łazienki w bezach i brązach, to ta naprawdę robi wrażenie. Mogłabym taka mieć ;)

 

A z tą ścianką zaproponowana przez Sloneczko, to ja jestem odmiennego zdania. Zrobiłoby sie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, ze wnętrza masz surowe i dużo szarości... A pokażesz? Bo surowe wnętrza bardzo lubię.

Nie pokażę, bo jeszcze nie mam. Na razie kupiłam takie płytki do prawie całego domu (zirconio radica negro). Do tego jasno szare ściany, kuchnia biała na wysoki połysk, takie same drzwi wewnętrzne, blat w kuchni palisander i taki sam parapet w salonie (salon jest połączony z kuchnią). W zależności od tego jaką kupię rogówkę (poluję na bakłażan) - taka sama będzie fototapeta pod szybą w kuchni nad blatem.

Jak coś będzie widać to pokarzę.

radica negro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa88, łazienka bardzo mi się podoba. Fajny pomysł z tymi roślinami wzdłuż skosu :)

[...]

 

A z tą ścianką zaproponowana przez Sloneczko, to ja jestem odmiennego zdania. Zrobiłoby się ciężko.

 

Dziękuję za odpowiedź :) Roślinki to pomysł dziewczyny, która robiła aranżację, ale mi też bardzo się podoba. Nie wiem tylko jakie roślinki wytrzymają taką wilgoć i ciepło (podłogówka...). Może jakieś sugestie??

 

Co do ścianki, którą proponuje Słoneczko to ja też jej tam nie widzę, nie byłoby już tego wrażenia przestrzeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa88 dla mnie bomba. Kolorystyka beż+brąz rzeczywiście jest obecnie masowa, ale ja uważam że to klasyka i zawsze będzie modna. Podoba mi się minimalizm dekorów, pochwal się jakie to płytki. W ubikacji Otylia Paradyż , a w łazience?

Jesli chodzi o rosliny to w tym "klimacie" wydaje mi się, że dobrze trzymałby się zamiokulkas (zwany zamią) i bambus. Doradzałabym Ci zrobić sobie takie "korytko" na te roślinki i wkładac do niego rośliny w donicach czy wazonach, będziesz mogła je w kazdej chwili wymienić, jeśli nie będzie im pasowało to pomieszczenie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa88 dla mnie bomba. Kolorystyka beż+brąz rzeczywiście jest obecnie masowa, ale ja uważam że to klasyka i zawsze będzie modna. Podoba mi się minimalizm dekorów, pochwal się jakie to płytki. W ubikacji Otylia Paradyż , a w łazience?

Jesli chodzi o rosliny to w tym "klimacie" wydaje mi się, że dobrze trzymałby się zamiokulkas (zwany zamią) i bambus. Doradzałabym Ci zrobić sobie takie "korytko" na te roślinki i wkładac do niego rośliny w donicach czy wazonach, będziesz mogła je w kazdej chwili wymienić, jeśli nie będzie im pasowało to pomieszczenie.

pozdr

 

Płytki w łazience to Virga z Cersanitu, nowość w ich ofercie. Dziękuję za radę w/s roślinek, ja jestem zielona w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o takiej zabudowie do mojej lazienki:

http://images40.fotosik.pl/316/aad68da6cc1815ecm.jpg

 

U mnie byloby to zrobione z jasnej mozaiki, ktora jest zabudowana wanna.

Polka albo taka stopniowana jak na zdjeciu, albo rowna z zaokraglonym kantem od strony wanny. Mam nadzieje ze sie jasno wyrazilam :)

 

lub cos takiego, bardziej w moim kolorze

 

http://images37.fotosik.pl/315/a795c161313da3a7m.jpg

 

prosze rowniez o porade ktora umywalka praktyczniejsza, wbudowana czy taka miska nablatowa.

Edytowane przez simari1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFANY napisała:

Kolorystyka beż+brąz rzeczywiście jest obecnie masowa, ale ja uważam że to klasyka i zawsze będzie modna

A my widząc właśnie tę masówkę poszliśmy w innym kierunku. Zero brązu i beżu w płytkach i na podłodze. Ale trzeba przyznać, że jak zaczęliśmy szukać innych kolorów to okazało się, że mamy dużo mniejszy wybór. Producenci chyba zauważyli trend idący ku beżom i brązom bo tych odcieni w płytkach jest po prostu mnóstwo, w przeciwieństwie chociażby do czerwieni i szarości(kilka kolekcji na setki z beżami i brązami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zlikwidowałabym ten turkus na skosie i drewniane deski. reszta bardzo ok :)

 

A może zamiast likwidować drewno, o czym wiele osób tu pisze, zmienić drewno na jakiś ciekawszy gatunek, na przykład Palisander Santos czy Amazouke i takim samym drewnem obudować wannę, tak żeby tworzyło to jakąś harmonijną całość? Widziałem u klienta podobne rozwiązanie i wyglądało naprawdę ciekawie.

 

No i wtedy rzeczywiście trzeba byłoby zlikwidować ten turkus, bo pasowałby jak pięść do oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...