Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Nadal męczę się łazienką na poddaszu, chociaż właściwie podjęłam decyzję, co do wersji bardziej praktycznej, (czyli tej, którą pomogliście mi wybrać!), ale…

Wpadły mi do głowy jeszcze inne pomysły.

Dlatego ponownie je tutaj zamieszczam i proszę bardzo, bardzo, bardzo :rolleyes::

Czy możecie mi powiedzieć, która wersja jest dla Was najlepsza?

 

- Mi jest tę decyzję trudno podjąć – z jednej strony chciałabym mieć dwie umywalki obok siebie, a z drugiej, marzy mi się przestronna i przejrzysta łazienka.

- Mój mąż chce prysznic na kominie, (bo jest wtedy ogromniasty), a ja blat w tym miejscu, (pod którym można przecież zrobić jakieś półki/szafki czy szuflady na babskie „duperele”) ;) Może Wasze wypowiedzi i krytyka pomogą podjąć nam decyzję?

Skos w tej łazience zaczyna się od 140cm, a tam, gdzie jest linia przerywana jest już normalny wymiar (220cm)

PS. Krytykę znoszę dzielnie  mobilizuje mnie do dalszej pracy ;)

 

Różo,

a w jaki sposób chcecie korzystać z wc i bidetu w wersjach 1 i 3, skoro kolanko ma 140 cm? Ile macie wzrostu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie co to są za płytki, jaki jest ich producent?

Znalazłem w internecie takie zdjęcie, ale nie mogę znaleźć informacji o producencie.

Bardzo mi się jednak podobają i chciałbym mieć takie w łazience.

Proszę o pomoc

 

http://lazienki-plytki.pl/site_media/styles/graph/wallpaper.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman nie kpij - popatrz trochę wyżej i na poprzednią stronę tego wątku. ..

 

Podpowiedź dla blondyna - simari1980 ma projekt łazienki w tych płytkach ... I napisała co to jest ...

 

O rany! Chyba się starzeję, bo mi nerwy siadają!

 

Przepraszam wszystkich bardzo. Wykazałem się totalnym lenistwem i ignorancją.

Znalazłem to zdjęcie jako tło strony internetowej firmy z płytkami. Nie przeszukiwałem tego forum bo do głowy mi nie przyszło, że tu taka informacja będzie. To naprawdę bardzo duży zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbea jak dla mnie na ścianie z umywalką zbyt dużo się dzieje. Nie pasuje mi tam pralka, przeniosłabym ją na tą ścianę z grzejnikiem, wydzielając część łazienkową (wanna umywalka) od tej roboczej (pralka). Mam wrażenie że taka bliskość pralki przy umywalce będzie cie denerwować, pewnie nie raz podczas mycia rąk przywalisz łokciem w pralke. No ale to tylko moje subiektywne zdanie:) pozdr

Ja też jestem zdania, że wszystko na jednej ścianie nie fajnie wygląda ale niestety nie mamy wyjścia, musi być cały sprzęt na tej ścianie bo ta przeciwna jest bardzo cienka i nie ma możliwości żeby w niej poprowadzić rurki z wodą itp.

Cały czas szukam rozwiązania na projekt tej małej łązienki :rolleyes: Myślę nawet o zamianie wanny na kabinę prysznicową, tyle że tutaj znowu jest problem bo tam gdzie planujemy ją postawić jest okno więc będzie przysłaniać widok w łazience, a w drugim rogu ściany są drzwi i kabina się nie mieści :bash: Tu projekty amatorskie z płytkami Zebrano Opoczna

http://img121.imageshack.us/img121/4937/projekt2z.jpg

http://img713.imageshack.us/img713/3645/projekt3w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że wszystko na jednej ścianie nie fajnie wygląda ale niestety nie mamy wyjścia, musi być cały sprzęt na tej ścianie bo ta przeciwna jest bardzo cienka i nie ma możliwości żeby w niej poprowadzić rurki z wodą itp.

Cały czas szukam rozwiązania na projekt tej małej łązienki :rolleyes: Myślę nawet o zamianie wanny na kabinę prysznicową, tyle że tutaj znowu jest problem bo tam gdzie planujemy ją postawić jest okno więc będzie przysłaniać widok w łazience, a w drugim rogu ściany są drzwi i kabina się nie mieści :bash: Tu projekty amatorskie z płytkami Zebrano Opoczna

http://img121.imageshack.us/img121/4937/projekt2z.jpg

http://img713.imageshack.us/img713/3645/projekt3w.jpg

 

A na jakim etapie jesteś z rurkami ? Bo jeżeli są one na razie w projekcie, a nie już w ścianie, to gdybyś jednak zamiast wanny zdecydowała się na kabinę, mogłabyś ją zamienić miejscami z sedesem, dzięki czemu nic nie zasłaniałoby Ci już okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądam ten wątek już dłuższy czas poszukując inspiracji i jakoś nadal jak kłopot miałam tak mam...

Musze zaplanować (elektryk i hydraulik tuż tuż) mała dolną łazienkę, tak aby znalazło się tam wc, umywalka, prysznic i grzejnik na ręczniki. Niby nic trudnego, ale że łazienka jest jaka jest to jakoś nijak tego sobie nie wyobrażam. Prysznic powinien być jak największy taki 100 na 100... Pierwotnie nim stanęły ostateczne ściany miała być tez pralka, ale to już wykluczyłam jako nie wykonalne... Prysznic powinien być tam gdzie żółty kwadrat, bo tam jest odpływ.

Macie jakiś pomysł?

łazienka dolna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nairda_g - mam bardzo podobną łazienkę , tylko tam gdzie masz 140cm u mnie jest 166 . W miejscu gdzie zaznaczyłaś prysznic my na całej długości ściany daliśmy wannę prostokątną, idąc w lewo jest wc, a w drugim końcu umywalka nablatowa. Mamy ogrzewanie podłogowe, ale i znalazło się miejsce na ręcznikowiec zaraz po prawej stronie na ścianie z drzwiami. Pralki też już nie wciskaliśmy więc tylko z tym wyposażeniem łazienka nie jest zagracona i przy 4 osobach i na razie tylko tej 1 łazience -dosyć funkcjonalna;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różo,

a w jaki sposób chcecie korzystać z wc i bidetu w wersjach 1 i 3, skoro kolanko ma 140 cm? Ile macie wzrostu???

 

Róża,

U mnie ściana kolankowa ma 120, a wc i bidet mamy podobnie usytuowane i swobodnie się z nich korzysta. Zabudowa stelaża ma zwykle ok 20-24 cm + miska min 40 cm, więc stoi się ok 60 cm od ścianki. Według mnie powinno tam być ok 190 wysokości i dla przeciętnego człowieka (nie koszykarza) to wystarczy. Zresztą widać na rysunku zaznaczoną wysokość 220.

Głosuję za wersją pierwszą :).

 

nairda_g,

Ja bym zrobiła tak jak radzi nea, ale rozważyłabym zabudowę całej krótszej ściany prysznicem (szklana ściana z drzwiami i bez brodzika). Było tu parę fajnych aranżacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images40.fotosik.pl/316/2f9ba4ea562afc18m.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/316/d0bf600edf9bead9m.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/321/37976d0627537d4fm.jpg

 

No wiec tak Anulek :), rzeczywiscie, tej poleczki kolo wanny bym sie pozbyla, ale pralka i tak tam nie wejdzie. U mnie wszystko jest na styk. Zastanawialam sie jeszcze czy nie dac wszystkiego na jedna sciane, ale wtedy tez by bylo nasr... ale tylko po jednej stronie ;) taki urok malych lazienek, ale z nich tez sie da cos wykrzesac, tylko trzeba wiedziec jak, a ja mam z tym wlasnie maly problem.

 

 

czy możesz mi napisać jakie to są płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simari, 50 cm na komunkację pomiędzy WC/bidetem a umywalką, to zdecydowanie za mało - chyba, że koniecznie chcesz korzystać z umywalki siedząc na WC ;-). Lepiej byłoby dać umywalkę i WC na jedną stronę, a bidet zastąpić bidettą. Wtedy po drugiej stronie możesz dać jakieś szafki łazienkowe. Zrezygnuj też z kafelkowych obudów, schodków, półeczek - w małej łazience mniej jest lepiej. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róża,

U mnie ściana kolankowa ma 120, a wc i bidet mamy podobnie usytuowane i swobodnie się z nich korzysta. Zabudowa stelaża ma zwykle ok 20-24 cm + miska min 40 cm, więc stoi się ok 60 cm od ścianki. Według mnie powinno tam być ok 190 wysokości i dla przeciętnego człowieka (nie koszykarza) to wystarczy. Zresztą widać na rysunku zaznaczoną wysokość 220.

Głosuję za wersją pierwszą :).

 

Dzięki - na pewno dojdzie do tego wszystkiego jeszcze system podtynkowy, który dodatkowo "odsunie" kibelokowe elementy od ściany więc chyba powinno być ok :) U kuzynki tak jest i "siedzi" :D sie ok :) Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...