Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]18244[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18243[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18242[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]18241[/ATTACH]A to nasza fioletowo-kremowa górna łazienka :)

 

[ATTACH=CONFIG]18240[/ATTACH]

 

Śliczna łazienka... taka delikatna :) jakiej firmy to plytki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bradykardia1, nea , helism, duś,

B a r d z o dziękuję Wam za odpowiedzi. Spodobała mi się ta koncepcja 'szklana ściana z drzwiami bez brodzika' - prysznic mógłby być wtedy większy niż zakładane przez nas 100/100. Poszukam jeszcze raz tych aranżacji z wątku, o których piszecie - wcześniej nie poświęcałam im wiele uwagi, bo myślałam o tradycyjnym brodziku. Pokombinuję coś z ustawieniem i pewnie jeszcze się niebawem odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna łazienka... taka delikatna :) jakiej firmy to plytki???

 

Kolor kolorem, jednym się może podobać innym nie, mnie akurat fioley się podobają. Jednak w tej łazience, to nawalił zarówno projektant lub ktoś kto aranżował to pomieszczenie oraz wykonawca.

Wystarczy spojrzeć na usytuowanie umywalki na blacie oraz te murki, które się na nim znalazły.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=18240

Pewnie trochę niewygodnie będzie stać centralnie przed baterią z uwagi na przeszkadzającą boczną nogę/sciankę blatu, do tego to odsunięcie samej umywalki pod ścianę :eek: i jeszcze ta nieszczęsna rewizja... glazurnik mógł ja przesunąć kawałek w lewo by zmieściła się na jednej płytce a nawet (co by lepiej wyglądało) zrobić całą wyjmowaną płytkę z fugą klejoną jednostronnie do zdejmowanej płytki.

Widać, że glazurnik poszedł na łatwiznę... ale że inwestor tego nie zauważył (a może nawet zauważył) :)

zabudowa wanny strasznie krzywa zwłaszcza przy lewej linii ściany z prawej tez nie najlepiej, poza tym widać źle położoną mozaikę która ma zęby jak diabli.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=18243 http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=18244

Pierwszy pas na samym dole też woła o pomstę... Nie chciało się wykonawcy dociąć kafli, to teraz wygląda gorzej niż średnio.

Całe kafle są źle wymierzone jeśli chodzi o wysokość początkową. Wystarczyło dać je niżej o jakiś 1-1,5cm, nieco unieść wannę i zarówno już zmieściła by się mozaika w pionie na całej wysokości zabudowy wanny, jak i zniknęłyby fugi tuż nad wanna. Do tego jednak trzeba poświęcić czasem i jeden dzień pracy by to wszystko dobrze rozmierzyć i wyrysować ale przynajmniej później nie ma tłumaczenia... bo tak wyszło, nie dało się itp.

 

Oczywiście czasem trzeba iść na kompromis i z dwojga złego wybrać mniejsze zło ale w powyższym przypadku bo rozmierzeniu kali/powierzchni sprawa była by jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - na pewno dojdzie do tego wszystkiego jeszcze system podtynkowy, który dodatkowo "odsunie" kibelokowe elementy od ściany więc chyba powinno być ok :) U kuzynki tak jest i "siedzi" :D sie ok :) Dzięki za odpowiedź!

 

Siedzenie siedzeniem, ale pasuje pomyśleć, że faceci często stoją przed kibelkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nea, pozwoliłam sobie skorzystać z Twojego planu. Nie mam niestety żadnego programu do projektowania, więc powalczyłam trochę z paint'em :)

Co myślicie o tym pomyśle? W sumie nawet mi się podoba, nie wiem tylko czy można na gips kartonowej ściance powiesić grzejnik i czy da się pociągnąć hydraulikę do umywalki po kominie (który nawiasem mówiąc bardzo mi się podoba i chciałabym go zostawić w stanie surowym nad umywalką)

łazienka_dół_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margulka, dzieki, wiem ze masz racje, ludze sie jednak ze i tak sie uda. W domu bedziemy dopiero za dwa tygodnie i wtedy podejmiemy decyzje, czy nie uproscic tego wszystkiego, choc bede to robic z bolem serca, bo pracujemy nad tym projektem od 2 tygodni...

 

 

Kto jeszcze przyzna Margulce racje, bo mnie jako idealistce ciezko bedzie przekonac na 100% (mojego meza jeszcze bardziej) wiec potrzebujemy wsparcja, w te albo w te strone.

Edytowane przez simari1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi - błagam zdradź gdzie można kupić taki dzban z misa - moje marzenie ...

 

Magdaleno P, sorki, że dopiero teraz odpisuje, ale byłam chwilowo poza netem z powodu przeprowadzki :wave:

 

Polecany sklep świat margo ma zabójcze ceny, wysyłam Ci na priva kontakt do producenta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margulka, dzieki, wiem ze masz racje, ludze sie jednak zei tak sie uda. W domu bedziemy dopiero za dwa tygodnie i wtedy podejmiemy decyzje, czy nie uproscic tego wszystkiego, choc bede to robic z bolem serca, bo pracujemy nad tym projektem od 2 tygodni...

 

 

Kto jeszcze przyzna Margulce racje, bo mnie jako idealistce ciezko bedzie przekonac na 100% (mojego meza jeszcze bardziej) wiec potrzebujemy wsparcja, w te albo w te strone.

Ja przyznam :). I wierz mi, warto posiedzieć jeszcze trochę i przemyśleć wszelkie sugestie, bo papier (komputer) wszystko przyjmie, a jak już wszystko będzie zrobione, to naprawdę ciężko będzie wprowadzić jakiekolwiek zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podazajac uparcie swoja droga ;), usprawnilismy nieco plan aby bylo wiecej przestrzeni. Zrezygnowalismy ze schodka, zwezylismy drzwi do lazienki na 60cm, polke na 40cm. Przestrzen miedzy umuwalka a sedesem 64cm. (wymagana jest min 60cm)

 

http://images40.fotosik.pl/317/59037aae47d06c91m.jpg

 

Jeśli pod blatem chcesz zmieścić pralkę, to nie zwężaj drzwi od strony WC tylko od strony tego blatu. Blat do płytkiej pralki zrób minimum 55cm jeśli przyłącza będą za nią. Nie matw się wcale tym miska WC lekko zachodzi w światło drzwi, nie będzie to w ogóle zauważalne przy użytkowaniu. Ne wiem czy masz kupioną już miskę WC i bidet ale można na rynku dostać o głębokości 50cm (czyli kolejne 3 cm zysku) chyba m.in. Roca robi taki wymiar którejś serii Ściankę stelaża zabudowy WC i bidetu możesz zrobić na 13cm ub nawet mniej jeśli odpływ na to pozwala (czasem wystarczy nieco podkuć ścianę by schować trochę rurę odpływową.

Może warto pomyśleć by pralkę dać wyżej a pod nią umieścić kosz na bieliznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wingerman prakle chcemy 35 cm gleboka ( jest takie cudo z Candy :)) - mowisz ze 5 cm na rurki nie starczy? Co do stelaza, to rzeczywiscie, mozna sie wkuc w sciane, bo tam jest komin i gruba scianka. Bedziemy jeszcze kombinowac, zeby zyskac jak najwiecej przestrzeni i czekamy na dalsze sugestie ;)

 

Malutka ja sie jakos boje ryzykowac z duza iloscia brozow ale jak one sa dobrze rozmieszczone to wyglada fajnie. U Ciebie mi sie podoba - bardzo fajna lazienka.

Co do fotek, sprobuj fotosika, tam masz mozliwosci wyboru trzech kodow.

Edytowane przez simari1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka ja sie jakos boje ryzykowac z duza iloscia brozow ale jak one sa dobrze rozmieszczone to wyglada fajnie. U Ciebie mi sie podoba - bardzo fajna lazienka.

Co do fotek, sprobuj fotosika, tam masz mozliwosci wyboru trzech kodow.

fotosika mam juz dosc, bo jak jest ponad 100 zdjec to potem trzeba placic.

Edytowane przez Malutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wingwrman prakle chcemy 35 cm gleboka ( jest takie cudo z Candy :)) - mowisz ze 5 cm na rurki nie starczy? Co do stelaza, to rzeczywiscie, mozna sie wkuc w sciane, bo tam jest komin i gruba scianka. Bedziemy jeszcze kombinowac, zeby zyskac jak najwiecej przestrzeni i czekamy na dalsze sugestie ;)

To cudo z Candy w takim razie prawie wejdzie, piszę prawie ponieważ 5cm to za mało, sam zawór po odkręceniu będzie wystawał około 6cm a czasem i 8cm (zależy jak głęboko w ścianie jest osadzone przyłącze dla niego, pomijam już fakt że trzeba kupić najkrótszy) a pamiętaj że pralka drży przy wirowaniu i lepiej by go nie dotykała. Dodatkowym "zmartwieniem" mogą okazać się drzwiczki a to dlatego że nie każdy producent ujmuje je w wymiarze głębokości o okazać się może że Twoja pralka ma nie 35 a 38cm głębokości.

Jeśli jednak masz już konkretnie wybraną pralkę i wszystkie wymiary posprawdzane, to zobacz na jakiej wysokości masz z tyłu jakąś wnękę i na tej wysokości umieść zasilanie pralki w wodę i odpływ. Oczywiście możesz te podejścia zrobić na bocznej ściance jednak nie będzie to ładnie wyglądać gdy pralka we wnęce nie będzie stała symetrycznie, chyba że odległości obu boków pralki do murku będą identyczne.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązy Ok, ale te udziwnione sufity mnie nie przekonują.

 

Jestem tego samego zdania, co asizo - nie ma wcale tak dużo brązu, jest ok. Jedno pytanie, czy sufit coś "zakrywa"? A tu masz przykład naprawdę brązowej łaźni ;))))

http://a.imageshack.us/img217/3797/88406649.jpg

Jak chcesz, załóż sobie darmowe konto (chociaż wcale nie musisz się nawet logować) na ImageShack'u :rolleyes: Tak samo dobry jak Picasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...