Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Ponieważ zbliża się czas ostatecznych decyzji, postanowiłem pokazać wam i poddać wszelkiej krytyce mój projekt łazienki.

Ogólnie ma się kwalifikować do wnętrz w szarościch. Kolekcja Calipso z Opoczna, z dodatkiem blizej niezidentyfikowanej mozaiki (rant blatu pod umywalką i drugi pod spodem).

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/73dbbc23f564df07a3d70e6db38b784f,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/f5414ef8940b93eae8f9acd17191889c,10,19,0.jpg

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/5506e24e3d61f0266293d4eef0c6794f,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co:

 

http://images38.fotosik.pl/320/75116f73cc335b82m.jpg

 

Mi cos tu nie pasuje, moze to, ze to okno nie jest po srodku i to bardzo widac, a moze cos innego, moze jednak poprzedzielam to paskami ( albo ciemne paski na jasnym tle albo na odwrot)

 

jak dla mnie za dużo tego ciemnego brązu. w przeciwienstwie do wizualek w rzeczywistości wyjdzie ponuro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek buuuu, nie ma naszych plytek nigdzie, wszystkie sklepy maja jakies tam pojedyncze sztuki. Pilch ma produkcje wznowic we wrzesniu, wiec chyba odpuscimy, no coz chyba tak mialo byc, bo i tak sie wahalismy przez cene, ktora z kazdym unowoczesnieniem projektu rosla i rosla. Chyba wybierzemy jakies standardowe plytki w tej samej kolorystyce, tyle ze wyjda nas 60% taniej no i nie beda tak oryginalne....zreszta zobaczymy jeszcze co nam bezposrednio z Pilcha odpisza.

 

ps. mi sie wlasnie te roznice wielkosci plytek podobaja, ale to juz kwestia gustu.

Witam,

Również czekam na te płytki. Odpisali wam coś z Pilcha?

Z tego co mi wiadomo będzie można dostać te płytki dopiero koniec września. Nie wiem czy nie spróbować z płytkami Paradyż Arkesia w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ zbliża się czas ostatecznych decyzji, postanowiłem pokazać wam i poddać wszelkiej krytyce mój projekt łazienki.

Ogólnie ma się kwalifikować do wnętrz w szarościch. Kolekcja Calipso z Opoczna, z dodatkiem blizej niezidentyfikowanej mozaiki (rant blatu pod umywalką i drugi pod spodem).

 

Skoro tak ładnie prosisz, to pokrytykuję :razz:

 

1. ciemne płytki out ze ściany

2. zabudowa wc ustawiona tak, żeby pokryły się linie płytek ze ścianą wokół zabudowy - jeśli musisz podkreślać wc, to stelaż obuduj dekorem spod prysznica

3. mozaika tylko z prawej strony łazienki - to ładnie podkreśli odrębność tej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co:

 

http://images38.fotosik.pl/320/75116f73cc335b82m.jpg

 

Mi cos tu nie pasuje, moze to, ze to okno nie jest po srodku i to bardzo widac, a moze cos innego, moze jednak poprzedzielam to paskami ( albo ciemne paski na jasnym tle albo na odwrot)

poczekaj, przecież nie musisz zdecydować się na projekt według naszych wskazówek, ale.. ścianę, na której masz muszle i bidet zrób w takiej mozaice jak wannę, proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd. krytyki:

3. out mozaika z pasa dekorów nad wc

 

Fajne te płytki! Niepokoi mnie jedno: czy istnieje lewa i prawa wersja dekoru? Odwrócenie go o 180 stopni nie zda egzaminu :(

 

http://www.opoczno.eu/data/kolekcje/k092/k092p017m1.jpg

 

Mozaikę dałabym z tej samej kolekcji :) Zapewne trzeba będzie co najmniej podwójnego rzędu na blatach.

 

http://www.opoczno.eu/data/kolekcje/k092/k092p008m1.jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj, przecież nie musisz zdecydować się na projekt według naszych wskazówek, ale.. ścianę, na której masz muszle i bidet zrób w takiej mozaice jak wannę, proszę ;)

 

A może zupełnie zrezygnuj z tej mozaiki, którą masz na wannie?Bo to już trzeci rozmiar płytek i zaczyna być za dużo. Ścianę z oknem przywróć jasną, a z ciemnych płytek zrób obudowę wanny, ale ułóż je pionowo. Wyrzuć też tą małą mozaikę z cokołu pod wanną i daj tam jasne płytki. Ciekawe jak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zupełnie zrezygnuj z tej mozaiki, którą masz na wannie?Bo to już trzeci rozmiar płytek i zaczyna być za dużo. Ścianę z oknem przywróć jasną, a z ciemnych płytek zrób obudowę wanny, ale ułóż je pionowo. Wyrzuć też tą małą mozaikę z cokołu pod wanną i daj tam jasne płytki. Ciekawe jak będzie?

może fajnie wyglądać ;) pod warunkiem, że wanna będzie ciemna ;)

o układaniu płytek w pionie już pisałyśmy z asizo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo ja tez tak uwazam, ogladam zdjecia inncych lazienek, i rzadko sie robi takie kontrasty na tak duzych powierzchniach. Moze cos doradzisz, bo mi juz brak pomyslow......

 

jestem kiepska w wymyślaniu. ;) to co napisałam WIEM z własnego doświadczenia i nie widzę powodu żebyś musiała powtarzać moje błedy ;) mam duże brązowe powierzchnie połączone z kremem i łazienka z pieknej na wizualkach wyszła ponura w rzeczywistości. nawet dużo światła jej nie uratowało. szczerze mówiąc mam ochote rwać kafle ale mi się nie chce już z tym walczyć zwłaszcza że musiałaby pójść też podłoga a na niej jest zabudowana kabina.

 

w Twoim przypadku zdecydowanie najgorsza jest zabudowa geberitów. w ogóle nie dawałabym na niej brązowych kafli. ktoś zaproponował mozaikę. spróbuj zwizualizować bo wydaje się to być niezłym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mr6319, moze ja tu cos wtrace pozytecznego. Czy ta zabudowa bedzie taka wielka, i czy bedzie stykala sie z otworem okiennym ??? Mysle, ze zabudowa zabiera swiatlo dzienne umywalce. Ta otwarta poleczka pod umywalka wg mnie niepraktyczna, w sumie co tam mozna trzymac, aby sie nie kurzylo. Ja bym zrobila maksymalna zabudowe z szafek czy szuflad centralnie pod umywalka. Cos w stylu, tak jak ma efilo w bialej lazience... ;).. Edytowane przez Hanneczka
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo dzieki, zawsze lepiej sie uczyc na cudzych bledach niz swoich ;)...Ja wlasnie znalazlam plytki, ktore mnie urzekly, kolekcja Tubadzin Alabastrino. Nie robimy na razie wizualek, bo nam sie juz nie chce :) Kolorystyká trzeba umiec sie bawic. Ja tego nie potrafie i wole chyba juz bezpiecznie trzymac sie jednego koloru, bo wtedy trudno cos zepsuc. Mam nadzieje, ze uda nam sie za jakies 3 tygodnie wrzucic juz jakieds zdjecia, a nie tylko rendery naszej lazienki :) Edytowane przez simari1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanneczka pisze:

Witaj, mr6319, moze ja tu cos wtrace pozytecznego. Czy ta zabudowa bedzie taka wielka, i czy bedzie stykala sie z otworem okiennym ???

Wielkość zabudowy jest taka ze względów na rozdzielacze CO mieszczące się na tej ścianie w łazience. Szafka ma dokładnie taką szerokość jak skrzynka w dolnej części ściany. A czy będzie sie stykać z oknem czy nie to jest to nasz wybór. Ogólnie od ściany do okna mamy 54cm. Na blat potrzeba nam około 46cm by umywalka była na styku z blatem. Czyli szafka może, ale nie musi mieć troszkę odstępu od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta otwarta poleczka pod umywalka wg mnie niepraktyczna, w sumie co tam mozna trzymac, aby sie nie kurzylo.

 

Stanę w obronie pólek pod umywalką - mam taką (ale dużo grubszą, niestety) i sprawdza się rewelacyjnie. Na najniższym poziomie stoją artykuły pralnicze, na wyższym w koszykach moje kosmetyki kolorowe. Wszystkie są przesunięte do tyłu, nie widać ich na 1. rzut oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...