Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emjot mam te kafle w swojej łazience , co prawda łazieneczka malutka bo blokowa , ale kafle naprawdę super , na żywo o wiele lepiej niż na wizualce

Ja mam do nich jako dekor tylko brązowe listwy , bo nie przepadam za mozaiką , zresztą za mała powierzchnia .Ale zmieściłam dwie szafki robione na wymiar , dopasowane kolorystycznie właśnie do tych listew , wygląda ładnie . Z kafli będziesz zadowolony , ba fajne są w obsłudze , nic na nich nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alossa

w dolnej nie podoba mi się kwadratowy kibelek (bo z natury rzeczy kwadadratowe mi nie leżą),

 

:D :D :D no dobra, duś, każdy ma raczej okrągły tyłek, ale żeby zaraz naturę rzeczy do tego mieszać... :)

kwadratowy pasuje jak najbardziej, bo wszystko tam bardzo geometryczne i kwadratowe.

mnie się bardzo podoba ta biała mozaika - co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emjot, pojdziesz z torbami za dekorki ;)

u nas też połozylismy tylko trzy.

uważaj, bo potrafią rozlecec się w rękach :( niestety musielismy połozyć na ścianę taki rozleciany (na szczęście nie widać ;) )

potrafią też pęknąć leżąc już na ścianie (ale to juz zupełnie nie widać, tylko moje sokole oko dojrzało).

 

ogólnie zachwycona mogano i traveną byłam od zawsze, w poniedziałek mam wkleić lustra w łazience to może pykne jakieś foty (choć do wykończenia jeszcze chwila, jeszcze nie mamy mebli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[uważaj, bo potrafią rozlecec się w rękach :( niestety musielismy połozyć na ścianę taki rozleciany (na szczęście nie widać ;) )

potrafią też pęknąć leżąc już na ścianie (ale to juz zupełnie nie widać, tylko moje sokole oko dojrzało).]

 

rozlecieć się w rękach??? , co prawda nie mam tego dekoru bo go jeszcze nie było , a i tak za wzorzysty do małej łazienki , ale grubość zapewne ma taką sama , prawie 1 cm , trudno to było ciąć , nie mówiąc o rozlatywaniu , troszkę to dziwne , chyba miałaś coś wadliwego ( albo materiał albo majstra :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monah - dziękuję za "wszystko" :)

Kibelek -dla mnie boski.....zakochałam się i dalej pałam do niego miłością.Bo jest inny.....niestandardowy....Ale nie krzyczę i nie przekonuję innych do tej miłości:)

Faktycznie dół to jeden wielki kwadrat:)wszystko dopasowywałam do tej figury:)nawet szczotkę do wc:)

Góra to już koła......tam wszystko miało być zaokrąglone....niestety szafki nie wyszły....

W domu mam zdecydowany podział wystroju wnętrz.

Dół--minimalizm i prostota(jak tylko dokończę upiększać salon i kuchnię na pewno się "pochwalę")

Góra-- cieplejsza....kolorowa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia4444, obstawiam material ;)

zamawialismy ze sklepu internetowego, przyszły całe, sprawdzałam przy kurierze, po zaniesieniu do lazienki jedna płytka przestała byc cała...

a nieslismy jak jajko.

sa kruche, widzialas jak sa zapakowane te dekory? tyle folii naokoło to zadne moje płytki nie miały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emjot, wizualka jest śliczna, ale projekt już trochę mniej

zabudowa na wprost prysznica jest dziwna, ma jakies uzasadnienie?

też mi się zdaje, ze dwa rodzaje mozaiki t przesada,

ja wybrałabym tylko tę pstrokatą jako przejście między dekorami a jasnymi płytkami.

 

Zgadzam się z Tobą jak wyżej. Od początku mi się to nie podobało, dlatego zaproponowałem aby projektantka przygotowała wersję z zabudową na całej powierzchni tej ściany. Z mozaiką jak już prędzej wspominałem rezygnujemy i zostawiamy tylko tą pstrokatą w prysznicu.

 

alossa Łazienka na dole bardzo mi się podoba, też podobają się nam te kwadratowe kształty ;) Co prawda kibelek aż tak kwadratowy u nas nie będzie, ale Roca Hall też daje radę ;)

 

gosia4444 Dzięki za pocieszającą informację o kaflach ;) Od początku były naszym faworytem. Na dole chcieliśmy mieć łazienkę w takich właśnie barwach. Początkowo zastanawialiśmy się nad Tubądzinem Calle, ale jak zobaczyliśmy je na żywo, szybko nam przeszło.

Na poddaszu myślimy bardziej o łazience w stylu typu SPA, ale samych kafli tam jeszcze nie wybraliśmy. Myślę, że bardziej o ciepłych i żywszych kolorach.

 

duś Patrz wyżej, zgadzam się z Tobą ;) Mam tylko nadzieje, że jak zabudujemy całą tą ścianę, to zbyt drastycznie nie zmniejszy nam się przestrzeń.

 

yummyyummy Trochę mnie zmartwiłaś tymi dekorami. Może były uszkodzone, gorszego gatunku. Zwłaszcza, jak mówisz, że pękają na ścianie. Widziałem je na żywo co prawda tylko w sklepach ale nie zauważyłem w nich żadnych uszczerbków. Nie chciałaś ich reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kobiety... mnie wykończą ;) W odpowiedzi na moje zastrzeżenia odnośnie tej zabudowy Pani projektantka odpowiedziała mi że nie uważa zbyt dobrym pomysłem aby zabudowywać całej ściany szafką, gdyż wg niej wydłuży to nie potrzebnie ten wąski korytarz a po drugie zbyt duża ilość szafek nie potrzebnie zagraci nam łazienkę. Wg niej na blacie zawsze można wykorzystać przestrzeń dowolnie.

No mam teraz dylemacik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alossa ja mam pytanie o wannę, co to i za ile i jakie ma wymiary? też taką chcę tylko w czarnej mozaice. U mnie dolna łazienka też minimalistyczna i z kwadratowym kibelkiem który baaardzo mi się podoba, nie widzę w nim nic niefajnego, szczególnie kiedy cała stylistyka utrzymana w tym klimacie. Popieram wybór. Pozdrawiam i z góry dziękuję za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emjot,

 

wrzucę za chwilkę moją propozycję oświetlenia. Ale najpierw kilka słów wyjaśnienia. Polikwidowałabym wszystkie zakamarki i półeczki, które nie mają uzasadnienia.

 

Zrobiłam oświetlenie na podwieszanym suficie. I w sumie zastosowałbym tylko halogeny i oświetlenie lustra. Jeśli jednak podoba Ci się dekoracyjne oświetlenie to ja bym tego podwieszanego sufitu nie "ciągnęła" do ściany tylko zrobiła taką przerwę. W tym powstałym otworze umieściłabym listę ledową. Zaznaczyłam to na rysunku czerwoną przerywaną linią.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/c6e04c850638f6fe55c98bf31aa8b911,21,19,0.jpg

 

Uwaga: wymiary sprzętów są orientacyjne:D Wymiary pomieszczenia też mogą się nie zgadzać.

Zlikwidowałam z prawej strony lustra tę wysoką szafkę i zrobiłam długi blat, pod którym możesz zastosować szuflady. Całość nieznacznie przesunęłam symetrycznie do oświetlenia górnego.

 

Moją wersję możecie dowolnie zmodyfikować, to już zależy od Was;) Może ktoś jeszcze wpadnie na jakiś pomysł:rolleyes:

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda 34 Dzięki za propozycję :) Jednak, rezygnowanie z wnęk i półek nie wchodzi w grę ;) Po prostu nam się to podoba, a wg mnie ta dłuższa ściana jest do tego stworzona. Po za tym w kabinie prysznicowej, zależy mi na takiej wnęce lub półce gdyż lubię golić się pod prysznicem ;) I w takim miejscu fajnie można usadowić lusterko i wszelkie przybory do golenia ;)

Podwieszany sufit jest owszem fajny, ale ten paten, który zaproponowałaś - zwłaszcza z listwami ledowymi - chciałbym zastosować w salonie. Tu w łazience, po prostu zmniejszył bym tylko ilość tych halogenów, które zaproponowała nam projektantka i zostawiłbym jak jest. Zastanawiam się też, czy nie podwyższyć górną krawędź wnęk. Z tym blatem przy oknie, musiałbym zobaczyć wizualizację. Taka szafka przy zlewie, zawsze się przyda. blisko i podręczne.

Mimo wszystko, dzięki serdeczne za poświecenie czasu. Wszelkie pomysły mile widziane ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIEDŹI (przepraszam,ale z braku czasu napiszę ogólnie):

 

UMUWALKI GÓRNE - TO ROCA BOL

BATERIA GÓRNA -TO SOBIME (akurat dostałam je w wyprzedaży i skusiłam się(za "grosze")....wannową mam z Tresa....

BLAT -został stworzony na wyskości - 70cm (dla mnie wymiar jest idealny)

WANNA - TO EXCELLENT OVAL (super jest wyprofilowana)

MOZAIKA BIAŁA - to produkt PARADYŻA....jest to gres,tak więc nie bałam się użyć jej na podłodze.Mam fugę epoksydową na całości(fugowanie droższe od płytek:( )

Co do użytkowania-jestem świeżynką w domu (od maja) :) ale na dzień dzisiejszy nie mam żadnych zastrzeżeń.To był trafny wybór.

Dziękuję za komentrze

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja mam do was pytanie odnoście kafelków. Mianowicie - znalazłam jakiś czas temu na meblopol.net takie meble http://www.meblopol.net/sklep_foto/37-lazienka-regina4.jpg i zastanawiam się nad tym jaka glazura mogłaby pasować do takiego kompletu. Szkoda go nie kupić, bo całość kosztuje 560 zł z groszami - tylko teraz jaki płytki, żeby się nie gryzło ze sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...