Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hehe, tez sie nad tym zastanawiam u sibie. i otoz zamierzam dac baterie tak, ze u Ciebei byloby to troche blizej tej oslonietej czesci, ale tak zeby miec swobodny dostep do baterii a glowke od prysznica i ten wieszak zameirzam oddalic o kolejne 15-20cm . chce tak oddalic bo jesli ktos bedzie bral prsyznic i woda bedzie lala się na szybę to w ten sposób troche mniej mi się rozleje na podłogę.

co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze wydaje mi się, że umieszczenie baterii w tym miejscu gdzie jest na projekcie uniemożliwi swobodny dostęp do niej - szczególnie przy dwuskrzydłowym parawanie... Ale nie bardzo zrozumiałam jak planujesz ten kłopot rozwiązać u siebie...? Bateria tak jak jest tylko rurka z prysznicem bliżej ściany z dekorem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mojej łazienki był już wcześniej poruszany, ale ponieważ zapadła ostateczna decyzja co do wyboru płytek, ale mam jeszcze jedną prośbę o radę. Jak sądzicie, z której strony lepiej zamontować baterię - u góry wanny (tak jak na wizualizacji), czy z boku - na ścianie z panelem z kwiatkiem?

 

http://images37.fotosik.pl/333/ee9c2ccb2928cf66med.jpg

 

Chodzi o funkcjonalność rozwiązania. Obawiam się, że w tej wersji co jest teraz parawan może się 'obijać' o baterię, ale w wersji z baterią na drugiej ścianie może być kłopot z przewodem prysznicowym....

 

Co myślicie?

 

Ja bym dała baterię na środku ściany z kwiatkami, a uchwyt na prysznic tam gdzie jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia a nie będzie dziwnie wyglądało przeciągnięcie węża od prysznica do tego uchwytu (będzie drążek)? Bo w sumie to wężyk będzie sobie biegł praktycznie przez pół wanny... A no i co w tej opcji zrobić z wężem? Ma sobie wisieć bezpańsko w wannie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to lazieneczka na pietrze :):):)

 

Patrząc na fotki mam wrażenie ,że każde ujęcie pochodzi z innej łazienki.Śliczna stylowa wanna kompletnie nie pasuje mi do nowoczesnej prostokątnej umywalki i szafki(czarnej!!) kolor też wydaje mi sie nie trafiony,a może to brąz?! Pasowałyby mi tu mebelki bardziej stylowe,lekkie,nie kanciaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madzia12135

dolna łazienka mi się nie podoba, tj. nie podoba mi się ten dekor - wprowadza strasznie dużo zamieszania, dominuje przestrzeń i do tego estetycznie też nie moja parafia.

a propos górnej łazienki - zgadzam się z dorotą (wawrzyn105) - stylowy misz-masz.. nie wiem, czy miało być bardziej klasycznie cyz nowocześnie do tego znów dzieje się tam strasznie dużo - naliczyłam 4 różne brązowe kafle, 2 beżowe, do tego biały i czarny, i jeszcze kolejny kolor - drzwi (to już akurat najtrudniej zmienić, ale przy takim naciapaniu - również zwraca uwagę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mojej łazienki był już wcześniej poruszany, ale ponieważ zapadła ostateczna decyzja co do wyboru płytek, ale mam jeszcze jedną prośbę o radę. Jak sądzicie, z której strony lepiej zamontować baterię - u góry wanny (tak jak na wizualizacji), czy z boku - na ścianie z panelem z kwiatkiem?

 

http://images37.fotosik.pl/333/ee9c2ccb2928cf66med.jpg

 

Chodzi o funkcjonalność rozwiązania. Obawiam się, że w tej wersji co jest teraz parawan może się 'obijać' o baterię, ale w wersji z baterią na drugiej ścianie może być kłopot z przewodem prysznicowym....

 

Co myślicie?

Baterię załóż na tej długiej ścianie pod tym ciemnym dekorem, możesz dać dwa uchwyty na słuchawkę prysznicową, jeden w okolicach baterii a drugi tam gdzie masz na wizualizacji. To jest najprostsze wyjście z sytuacji ale ciężko nazwać to strzałem w dziesiątkę, to po prostu będzie mniejsze zło. Ważne byś miała swobodny dostęp do baterii.

najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie baterii podtynkowej. Dzięki temu bateria a konkretnie mieszacz byłby sobie na środku tej długiej ściany a wylewka i prysznic w dowolnym miejscu. Czysto, ładnie i tak jak być powinno w tych okolicznościach.

Łatwiej będzie jak zobaczysz to na rysunku poniżej.

 

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/85/40/70/1285407007

 

 

A to lazieneczka na pietrze :):):)

Nie mój klimat a poza tym trochę się gryzą style w tej łazience, Solą w oku jak dla mnie pomijając miszmasz stylów jest syfon wannowy, szpeci tę ładną wannę jak diabli.

Proponuję w jego miejsce coś bardziej dekoracyjnego, koszt ooło 300zł.

http://www.hansloren.pl/_var/imgcache/200_3a93fb2910cb51e1124aca7805326ee1.jpg

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mojej łazienki był już wcześniej poruszany, ale ponieważ zapadła ostateczna decyzja co do wyboru płytek, ale mam jeszcze jedną prośbę o radę. Jak sądzicie, z której strony lepiej zamontować baterię - u góry wanny (tak jak na wizualizacji), czy z boku - na ścianie z panelem z kwiatkiem?

 

http://images37.fotosik.pl/333/ee9c2ccb2928cf66med.jpg

 

Chodzi o funkcjonalność rozwiązania. Obawiam się, że w tej wersji co jest teraz parawan może się 'obijać' o baterię, ale w wersji z baterią na drugiej ścianie może być kłopot z przewodem prysznicowym....

 

Co myślicie?

 

Ja bym zostawiła tak jak jest na zdjęciu (u góry wanny). Mam podobny układ i parawan nie obija się o kran, nawet gdy w łazience są małe dzieci ;)

Szkoda baterią "psuć" widok ściany z dekorem kwiatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia a nie będzie dziwnie wyglądało przeciągnięcie węża od prysznica do tego uchwytu (będzie drążek)? Bo w sumie to wężyk będzie sobie biegł praktycznie przez pół wanny... A no i co w tej opcji zrobić z wężem? Ma sobie wisieć bezpańsko w wannie?

Dałabym dwa uchwyty na słuchawkę. Miałam tak kiedyś i było i estetycznie i bardzo wygodnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawiła tak jak jest na zdjęciu (u góry wanny). Mam podobny układ i parawan nie obija się o kran, nawet gdy w łazience są małe dzieci ;)

Szkoda baterią "psuć" widok ściany z dekorem kwiatowym.

Można by się spierać co estetyczniejsze: Pusta ściana, czy ładna bateria...;) Dla mnie przy robieniu projektu oprócz względów estetycznych ważne są też praktyczne...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia - ja też poza estetyką stawiam na praktyczność, ale w tym przypadku można połączyć jedno z drugim :)

Ile osób tyle opinii, ja sugeruję się własnym doświadczeniem ;)

To sobie wyobraź kilkuletnie dziecko wychylające się przez brzeg wanny, obok szklanego parawanu żeby odkręcić lub zakręcić wodę... i dla mnie i dla Ciebie byłoby to dość mało komfortowe nie mówiąc już o dziecku... dziecko wpada do wanny, ja co drugi raz, Ty co trzeci, bo masz już doświadczenie...;) Juniorka, nie gniewaj się, ale piszę to, żeby przestrzec Nemi, bo nie zawsze korzysta się z kranu w wannie wchodząc do niej do środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia – nie gniewam się, no co Ty :), zawsze warto przedstawić kilka punktów widzenia, by wybrać ten najlepszy :)

Nie wiem jak u Nemi, ale u nas, ten parawan otwiera się na 180st. więc jak potrzebuję wodę odkręcić to otwieram parawan w swoją stronę i po problemie. Nie trzeba wchodzić do wanny by skorzystać z kranu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia – nie gniewam się, no co Ty :), zawsze warto przedstawić kilka punktów widzenia, by wybrać ten najlepszy :)

Nie wiem jak u Nemi, ale u nas, ten parawan otwiera się na 180st. więc jak potrzebuję wodę odkręcić to otwieram parawan w swoją stronę i po problemie. Nie trzeba wchodzić do wanny by skorzystać z kranu ;)

Jeśli masz swobodny dostęp do kranu to luzik :), ale u Nemi jest szklana ścianka fix jak widać na projekcie i nie ma swobodnego dostępu do kranu...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia, Juniorka dzięki z całego serducha za opinie. :D Jesteście wspaniałe!

 

U mnie niestety parawan nie otworzy się w stronę 'do mnie' bo ogranicza go blat... Ponieważ deweloper jeszcze nie przestawił mi kranu w górną część wanny to chyba zostanie tam gdzie jest, czyli na ścianie z kwiatkiem, tak mniej więcej na jednej trzeciej długości (nie na środku). Co Wy na to?

 

W tej sytuacji chyba rozwiązanie z uchwytem na słuchawkę przy baterii i drążek prysznicowy na drugiej ścianie będzie chyba ok?

 

A tak w ogóle to poszukuję ładnej NIEDROGIEJ baterii łazienkowej (wanna i umywalka), chrom satyna albo nikiel szczotkowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi – ważne żebyś była zadowolona i było Ci (Wam) wygodnie :). Bateria w 1/3 długości wydaje się być rozwiązaniem kompromisowym, choć nie widzę tego drążka na sąsiedniej ścianie, chyba wyobraźnia słabo pracuje ;).

Co do baterii w stali szczotkowanej, to u nas też taka jest :). Swego czasu nieźle się naszukałam, bo nie dość, że miała być właśnie stal szczotkowana, to musiała być jeszcze kanciasta (kwadratowa). Baterię wannową mam taką http://allegro.pl/bateria-wannowa-nord-stal-szczotkowana-i1303594421.html + prysznic http://allegro.pl/zestaw-prysznicowy-nord-stal-szczotkowana-i1303594422.html, a umywalkowa taka http://allegro.pl/bateria-umywalkowa-nord-stal-szczotkowana-i1303594418.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorka a jesteś zadowolona z baterii BISK?

 

Ja jakiś czas temu wypatrzyłam od nich serię Virginia, ale żadnych opinii na ich temat nie znalazłam i się troszkę przestraszyłam.

 

http://images43.fotosik.pl/350/9e29bc5d6e7b9930.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/334/3d06b78e575ebdabmed.jpg

 

Strasznie ciężko znaleźć ładne baterie łazienkowe, które by się nie świeciły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...