Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli mogę doradzic to proponuję zamiast brodzika kafle z odpływem. Mniej czyszczenia i problemów z uszczelnieniem. A do tego kabina walk-in lub przynajmniej z huppe- mają duży wybór uszczelek do drzwi szklanych. Ja chciałam zaoszczędzic i teraz mam co chciałam :)

 

Od początku chciałam kafle i odpływ liniowy ale niestety mam mieszkanie w nowym bloku i to duże ryzyko. Jak do tej pory żaden fachowiec nam tego nie poleca i nie da nam gwarancji że mimo super uszczelnienia nie przecieknie. Pozostaje nam więc chyba brodzik :( ale właśnie czarny chcę jak coś żeby spokój z czyszczeniem był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki Drogie potrzebuję pomocy

Szukam stelażu do zabudowy wc ale... chciałabym żeby przycisk spuszczania wody był w poziomie czyli na górze a nie normalnie w pionie

Tak mi będzie pasowało żeby był przycisk wyrównany z parapetem. Gdzieś widziałam kiedyś fotkę jak było tak zrobione ale nie potrafię tego znaleźć

Ciekawa jestem czy jest to przeróbka standardowego stelaża czy może jakas firma ma taką opcję?

 

Proszę o pomoc bo być może wymyśliłam sobie coś nietypowego i szukam wiatru w polu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki Drogie potrzebuję pomocy

Szukam stelażu do zabudowy wc ale... chciałabym żeby przycisk spuszczania wody był w poziomie czyli na górze a nie normalnie w pionie

Tak mi będzie pasowało żeby był przycisk wyrównany z parapetem. Gdzieś widziałam kiedyś fotkę jak było tak zrobione ale nie potrafię tego znaleźć

Ciekawa jestem czy jest to przeróbka standardowego stelaża czy może jakas firma ma taką opcję?

 

Proszę o pomoc bo być może wymyśliłam sobie coś nietypowego i szukam wiatru w polu ;)

 

Pozdrawiam

Nie szukasz wietru w polu :)

Polecam stelaż Grohe z przyciskiem pneumatycznym właściwie jak się uprzesz, to przycisk możesz założyć nawet na innej ścianie, ważne by był połączony cieniutką rurką ze spłuczką (stelażem). Wszystko dzięki temu, że nie popycha on mechanicznie dźwigienki spłuczki tylko wykorzystuje do tego powietrze.

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonka77

 

hi,

 

w tym tygodniu kupiłem gohre, w instrukcji przycisku było napisane jak przedstawić układ z pionowego na poziomy. Podejrzewam, że geberit też to ma w standardzie.

O ile się nie mylę, to piszesz o obróceniu przycisku tak by był szerszy niż wyższy a iwonka77 jeśli dobrze odczytałem jej informację, chciałaby położyć na płasko, np. na górnej poziomej części zabudowy (tak jakby np. na parapecie). Niestety jeśli spłuczka jest uruchamiana mechanicznie za pomocą popychanych dźwigienek, to zadanie teoretycznie niewykonalne ale jak pisałem z pomocą przychodzi pneumatyczny system spłukiwania. Nie wiem jak Geberit ale Grohe taki system stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja czarny brodzik to dla mnie coś nowego tzn na fm.

Ale czy na nim nie będzię właśnie bardziej widać zabrudzenia, np kamień nalot z mydła...

 

Edmar70 my lubimy nietypowe rozwiązania ;) a białego brodzika to ja nienawidzę! Słyszałam zresztą że to na białym widać zabrudzenia i przebarwienia, robi się żółty osad itp chyba nie ma idealnych rozwiązań ;)

A ja o takim myślę:

http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/action,get,id,358,t,czarny-brodzik-w-lazience.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonka77 - żeby przycisk montowany był na górze musisz kupić stelaż niższy niż standard. Geberit ma takie na pewno (wiem bo mam taki).

 

Linka do przykładowego:

http://catalog.geberit.com/public/product.aspx?cat=PL_PL-pl_1&p=73464

Edytowane przez Anulek2005
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwonka77 - żeby przycisk montowany był na górze musisz kupić stelaż niższy niż standard. Geberit ma takie na pewno (wiem bo mam taki).

 

Linka do przykładowego:

http://catalog.geberit.com/public/product.aspx?cat=PL_PL-pl_1&p=73464

Stelaż niższy niż standardowy jest również niestandardowo droższy i jeśli kogoś do jego zakupu nie zmusza projekt, koncepcja łazienki, to nie ma sensu go kupować. A już na pewno tylko po to, by mieć możliwość zamocowania przycisku na płasko. Fakt przy tym stelażu po prostu montujemy go jak standardowy przycisk i działa, przy wersji o jakiej ja piszę trzeba spodnią ramkę przycisku przykręcić nie jak zawsze do pojemnika spłuczki a do ściany w miejscu w którym ma być przycisk.

Pisałem w postach wyżej jaki stelaż nada się do tego idealnie.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez wingerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja wingerman - zamiast "musisz kupić" miałam napisać "możesz kupić" - przepraszam.

 

Cena za niższy stelaż rzeczywiście jest wyższa, ale z drugiej strony - jest to artykuł kupowany raz na długi czas a mający spory wpływ na wygląd łazienki czy ubikacji i ja np z premedytacja zdecydowałam się na niższy - ze względów na moją wizję toalety wysoki stelaż był dla mnie po prostu za wysoki :eek: Na usprawiedliwienie :cool: dodam jedynie, że przy niższym stelażu zaoszczędziłam na dekorach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki Drogie potrzebuję pomocy

Szukam stelażu do zabudowy wc ale... chciałabym żeby przycisk spuszczania wody był w poziomie czyli na górze a nie normalnie w pionie

Tak mi będzie pasowało żeby był przycisk wyrównany z parapetem. Gdzieś widziałam kiedyś fotkę jak było tak zrobione ale nie potrafię tego znaleźć

Ciekawa jestem czy jest to przeróbka standardowego stelaża czy może jakas firma ma taką opcję?

 

Proszę o pomoc bo być może wymyśliłam sobie coś nietypowego i szukam wiatru w polu ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Mam takie zdjęcie w swoich inspiracjach właśnie takie rozwiązanie chcę zastosować.

?azienka dó? projekt na przycisk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...