Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie. Nieraz tak wychodzi, że pięknie układają się całe płytki po sufit i docinanie ich na siłę może popsuć efekt bo albo będzie na nisko albo ucięta drastycznie w połowie płytka zgubi wzór, motyw. Wtedy to dopiero śmiesznie wygląda.

Co do wykończenia pasa nad płytkami malowanego farbą to jeśli to będzie dobra farba przeznaczona do łazienek i w pomieszczeniu jest wentylacja to nie ma problemu z grzybem czy zaciekami, nawet w kabinie prysznicowej.

 

Witam,

forum czytam od dobrych kilku miesięcy, niniejszy wątek znam cały. Jednak dopiero teraz pisze pierwszego posta. Wykańczalismy z Żoną nasze mieszkanie 5 lat temu. Obecnie walczymy z wykończeniowką w domu. Tak więc troche doswiadczen wlasnych posiadamy.

 

A wracając do tematu. W obecnej lazience mamy plytki do wys. 210cm, pomieszczenie 260cm, wentylacja jest mechaniczna. Podczas kąpieli prysznicowej wszystko jest w porządku jesli chodzi o poziom wilgotnosci scian, etc. Jednakze warunkiem tego stanu jest wlasnie sprawna wentylacja, bo gdy jakis czas temu wysiadł glowny wentylator na dachu i na wymiane czekalismy 2 tygodnie, to kazdy prysznic kończyl sie strugami wody płynącymi ze scian.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak tak, to sie zgadza, ale przy pomieszczeniu o wys pow. 270cm. przy 'standardowym' 245-250 nie koniecznie to dobrze wyglada...zwlaszcza jak plytki sa na wszystkich scianach. czy moja lazienka wyglada jak studnia? ;) nie chcialabym miec zadnych kilkucentymetrowych docinek pod sufitem. :)

 

ja mam u siebie 2.75 wysokości i nawet mój wc (2m x 1,20m) wyłożony po sam sufit brązowymi snake'ami nie wygląda jak studnia. "duża" łazienka też nie (biel i szarość plus lustro o wymiarach 2,20 x 1.30)

 

co wnętrze to teoria. tak naprawdę o efekcie decydują kafle. bo koncepcji układania jest tyle ile koncepcji malowania (niektórzy malują ściany w ten sposób, że zostawiają na szczycie ściany 2-3 cm biały pas, który się zlewa z białym sufitem - bardzo mi się to nie podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam się na przyszłość. Tyle, że o ile chodzi o Cerim to nie wiem czy on jest jeszcze produkowany, bo kupowałam ponad rok temu i zamawiałam przez Bartico, które już nie istnieje, a nigdzie indziej nie mogłam znaleźć dystrybutorów. Lampki zamawiałam w salonie firmowym Kartella przy Kruczej i czekałam sto lat, ale to było rok temu w okresie przedświątecznym;-). Na pewno z Tubądzinem nie będzie problemów, sprowadzili w dwa dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamaria na te Twoje kartell'e to mi ślinka leci do wiadra;)

Irma-no o cóż Ci chodzi z tym odcięciem, przecie dobrze jest, a łazienka i te kafle sa bajkowe!

Co do farby w łazience to powiem tyle, ze u mnie nie ma łazienkowej farby i płytek mało, a nic się nie dzieje od roku. Rok bez wentylacji przetrwały, teraz juz jest reku. Może to kwestia wielkości pomieszczeń i otwartości-bo drzwi też nie było, ale ja na swoim lustrze jeszcze nigdy pary nie widziałam, a kąpię się w wrzątku;)

tu moje "nadwannie":

http://img403.imageshack.us/img403/8910/lazienkav.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś prysznic bez brodzika (nawet murowanego) - chodzi mi o sam odpływ w posadzce - coś takiego http://www.e-lazienki.pl/a/742,odwodnienia-lazienkowe

 

jak to się sprawdza w praktyce - faktycznie woda nie rozlewa się po całej łazience? I czy to jest szczelne - woda nie przecieka do pomieszczań pod łazienką ? Oczywiście wiem o izolacji, ale w brodziku ta woda spływa tylko do jednego wąskiego kanału , a tu leci wprost na podłogę .. tyle, że samo rozwiązanie mi się podoba, dlatego pytam.

Edytowane przez una
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc bo już sama nie wiem co mam myśleć. Dałam kafelkarzowi projekt do wykonania. Jest tam cokół na którym będą dwie umywalki. Okazuje sie że dla kafelkarza kafelkowanie tego cokołu jest problemem bo twierdzi że jak zacznie kafelkować brzegi które mają 80mm to mu nie wyjdą kąty proste..a róg będzie haczył. Chce dawać listwę metalową. Ja jednak widzę na różnych zdjęciach (również tutaj) że kąty proste są kafelkowane bez żadnych listew i wychodzi to bardzo ładnie. Nie znam sie na tym ale intuicja mi podpowiada że wcale żadnych listew do tego nie potrzeba.

To samo tyczy sie innych kątów prostych w łazience, m.in. okno.

 

Jeżeli coś niejasno napisałam to wklejam zdjęcie:

http://img217.imageshack.us/img217/6008/18564557.jpg

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laurap, masz oczywiscie racje.

Oplytkowanie w ten sposob pokazanego przez Ciebie podestu jest na pewno berdziej pracochlonne (przycinanie plytek pod katem 45° w rzucie poprzecznym) i wymaga duzej starannosci. Ale poza tym nie widze przeszkod, zeby dobry plytkarz nie mogl czegos takiego zrobic.

Ja przynajmniej mialem takiego plytkarza i nie bylo zadnych problemow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicja dobrze Ci odpowiada, da się to zrobić bez żadnych listew.

Twój kafelkarz po prostu nie potrafi ciąć płytek pod kątem 45 st. i sugeruje Ci listwy, żeby mieć łatwą robotę.

Sugestia: Zmień kafelkarza, nawet jeżeli kolejny zawoła więcej, to warto dopłacić za docinanie płytek do kąta. Listwy? Tak, ale w garażu, pomieszczeniu gospodarczym (narażenie na uszkodzenia, itp.) a nie w łazience.

Dlaczego mówił o tych kątach? Nie wiem, może właśnie myślał o swoich możliwościach i dlatego mówił, że nie wyjdą. Z tym haczącym rogiem - takie samo ryzyko przy docinanych płytkach jak i przy listwach, jeżeli się właciświe nie przyłoży do wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...