Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

machtomi - czy pod umywalką ma być jakaś szafka? - bo jeśli nie to ten syfon aż się prosi o wymianę na jakiś ładniejszy chromowany ;) A tak poza tym łazienka przyjemna :)

oczywiscie planowana jest szafka z KOLA oryginalna cala w bialym polysku

albo wykonana samodzienlnie z jakies czarnych blyszczacych frontow MDF

chwilowo brak weny do wykonczenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto z was ma drewnianą podłogę w łazience i może coś na ten temat powiedzieć?

Nasza córka strasznie mocno nas namawia na drewnianą podłogę i dlatego chcę się więcej o takim rozwiązaniu dowiedzieć.

 

nie mam wielkiego doświadczenia w tym temacie ale również zastanawiałem się nad położeniem desek między innymi w łazience. Skarbnicą informacji okazał się mój dziadek - cieśla, stolarz z przed wojennym stażem i radził mi aby dawać miękkie drzewo tam gdzie jest więcej wilgoci np sosna.Generalnie kiedyś na podłogi dawano tylko sosnę a utwardzano ją pokostem i farbą olejną. Oczywiście nie było to efektowne rozwiązanie ale te słabe i miękkie drewno po prostym zaizolowaniu przeciw wilgoci spełniało doskonale swoje zadanie w każdych warunkach. Dzisiaj mało kto daję sosnę ze względu na to, że już nie maluje się olejną a w pomieszczeniach o średnim natężeniu ruchu nie zdaje egzaminu ale do łazienki raczej wchodzimy w kapciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

machtomi absolutnie cudowna łazienka! :jawdrop: Też myślałam o tych płytkach do siebie ale przeraziła mnie wizja ciągłego czyszczenia białych fug i zacieków na czarnych płytkach. Patrząc jednak na Twoje zdjęcia zastanawiam się czy nie warto było to olać i zrobić sobie taką śliczną łazienkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Bardzo Was proszę o opinie co sądzicie o płytkach Rako z serii frostica. Mi się bardzo podobają lecz zastanawiam się jak będą wyglądały na małej powierzchni niestety niecałe 3m:( Poszukuję już od miesiąca turkusowych płytek i te najbardziej wpadły mi w oko

 

http://www.rako.cz/pl/other/produkty/plytki_mieszkaniowe/lazienki/166-frostica/686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzieliśmy jeszcze płytki emigres seria shmith azul i do tego jasne smith blanco + dekor palmera tylko już są duże 20/60 i jak to się ma do małej łazienki?

 

może ktoś ma u siebie małą łazienkę i tej wielkości płytki - jak to wygląda?

 

 

http://files.eurobyt.webnode.cz/200002539-741af7514e/cuadriptico%20emigres%20cervisama%2009%20revestimiento-web.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej inspiracja-może pomocna[ATTACH]45848[/ATTACH]

 

Dziękuję za zdjęcie :-) jeżeli ktoś ma inne to będę wdzięczna;-)

 

O czymś takim myślałam jak coś na tym zdjęciu :-) Łazienka jest mała jakieś 5-6m2 więc nie poszaleję ale musi być jasna bo jest na dole i małe okienko w ścianie.

 

Czy możesz polecić jakiś produkt na ściany drewniane do łazienki? Poniżej moja łazienka w stanie jeszcze surowym:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja surowa łazienka :-) Mam zamiar belki pomalować na ciemno a ściany zostawić takie jakie są (drewniane oczywiście) a reszta pewnie płytki albo jeszcze coś innego :-). Okno jest małe w kolorze teak sosna, takie też będą drzwi do łązienki. Będę coś modzić powoli :-)

19..jpg

Edytowane przez juka25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest wiele, ale według mnie należy postawić na naturalne materiały i neutralne kolory.

Chyba styl rustykalny, czyli do dyspozycji mamy kamień, okładziny kamienne, mozaiki kamienne,mozaika szklano-kamienne kolory: beże, brązy, kremy.

Raczej nie należy mieszać za dużo typu: piaskowiec i granit.

Można pomyśleć o umywalkach drewnianych lub szklanych które mają wzór drewna.

 

Z drugiej strony osoba z fantazją może też zrobić sobie łazienkę w stylu meksykańskim czyli kolorowo i słonecznie. Dużo zależy od tego w jakim stylu będzie cały dom.

 

Zamieszczam zdjęcie gdzie zastosowano nietypowy materiał na ścianę w łazience czyli kamień

lazienka w kamie&#110.jpg

 

Jak coś znajdę nowego to dodam-tylko jaki styl-surowy a la skandynawski czy ciepły, meksykański?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest wiele, ale według mnie należy postawić na naturalne materiały i neutralne kolory.

Chyba styl rustykalny, czyli do dyspozycji mamy kamień, okładziny kamienne, mozaiki kamienne,mozaika szklano-kamienne kolory: beże, brązy, kremy.

Raczej nie należy mieszać za dużo typu: piaskowiec i granit.

Można pomyśleć o umywalkach drewnianych lub szklanych które mają wzór drewna.

 

Z drugiej strony osoba z fantazją może też zrobić sobie łazienkę w stylu meksykańskim czyli kolorowo i słonecznie. Dużo zależy od tego w jakim stylu będzie cały dom.

 

Zamieszczam zdjęcie gdzie zastosowano nietypowy materiał na ścianę w łazience czyli kamień

[ATTACH]45907[/ATTACH]

 

Jak coś znajdę nowego to dodam-tylko jaki styl-surowy a la skandynawski czy ciepły, meksykański?

 

 

Na pewno ciepłe barwy ale zastanawiam się nad elementami grafitu (kamień). Nie wiem czy kłaść na ściany płytki (od dołu do góry) czy zostawić połowę bez. I zastanawiam się nad elementami wykończeniowymi z drewna. Trudno podjąć decyzję. Dzięki za zdjęcie. Łazienka fajna ale do końca w kamiennej łazience nie czułabym się dobrze :-). Dom będzie w barwach ciepłych. Na dole są ściany z bala więc element drewna będzie, część ścian czyli w sumie 3 będą w płycie GK i jedna murowana przy kominie. Zamieszczę zdjęcia to odda obraz obecny domu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Ponieważ rozglądam się za płytkami do dolnej łazienki (właściwie mam już swoje typy) postanowiłam pokazać nad czym się zastanawiam odnośnie mojej łazienki. Mam nadzieję że pomożecie radą :)

w załączniku mam "projekt" wykonany w "Paint". Robiłam go "na szybko". Niestety ale nie mam dostępu do tych fachowych programów to projektowania łazienek . Łazienka będzie niewielka. Z boku rysunku widać rzut z góry. We wnęce będzie prysznic. Nie mam jeszcze pomysłu na tą wnękę prysznicową.

Na podłodze chciałabym ciemnoszare płytki (najprawdopodobniej będzie gres paradyż affron półpoler, ale biorę tez pod uwagę Marconi Brilante Nero), dekor to Alabastrino tubądzin fiore 2. Na ścianach chciałabym białe płytki (seria alabastrino jest budyniowo-śmietankowa co bardzo mi nie odpowiada) dlatego zrezygnowałam z nich na rzecz czysto białych płytek tej samej firmy (seria Floral) bo tylko te pasują "wymiarem" do dekorów.

I to jest właśnie jeden z moich dylematów. Czy płytki na ścianie "muszą" być zgrane wymiarem z dekorem? dekory mają 59,3 cm długości a wiele firm mających tańsze białe płytki ma długość 60cm. czy te 7 mm da się jakoś skorygować fugą? Pozostaje jeszcze kwestia wnęki prysznicowej. Dekorów w niej nie położymy gdyż zostają ślady po każdej kropli wody. Więc zostaje kwestia kładzenia albo białych płytek i tam, albo zastosowanie np. szarej mozaiki (kwadraciki albo podłużne paseczki affron paradyż) z takiej samej serii jak podłoga.

 

Z góry dziękuje za wszelkie rady. Wszelka krytyka [w granicach rozsądku :) ] mile widziana

łazienka2a.JPG

Edytowane przez manhatan17
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...