Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Korozja jakie to płytki?

Hej, kurcze nie pamiętam co to za płytki :confused:wiem tylko że były cholernie drogie. Jak zobaczyłam cenę to dałam sobie spokój żeby zapisywać nazwę płytek :bash:Przepraszam że nie mogę pomóc :cry:

 

korozja to twoja łazienka, daj wiecej zdjęć, jest cudna

Heh niestety to nie moja łazienka :razz: zdjęcie robione było w salonie łazienkowym. Niestety nie mam więcej zdjęć bo sprzedawczyni była strasznie nie miła i opiepszyła mnie za robienie fotek. Cudem udało mi się te 2 zrobić. Owszem podobały mi się płytki ale jak napisałam wyżej cena lekko mnie zabiła heh

 

Korozjo,łazienka super. Mam pytanie, czy możesz mi napisać jak uzyskałaś taki przycisk do spłukiwania? Czy kupiłaś gotowy, czy też robiłaś gdzieś u szklarza czarne szkło na zamówienie i ile cię to kosztowało (może być na priv)? Dzięki.

Jak już pewnie wiesz to nie moja łazienka. A przycisk kupuje się gotowy. Szalenie mi się podoba dlatego pstryknęłam fotkę. Niestety cena też duża więc kupiłam na razie tańszy. Ten przycisk to: GEBERIT SIGMA 50 - CZARNY / CHROM DUOFIX . Jest na allegro:

http://allegro.pl/sigma-50-czarna-przycisk-do-geberit-duofix-up320-i1498315613.html

 

Nie spodziewałam sięże ktoś odkopię to zdjęcie łazienki. Sorki dziewczyny że nie mogę wam więcej pomóc. Jeśli kiedyś trafię na te płytki dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://images40.fotosik.pl/326/9febf1db2029c227med.jpg

Dziewczyny te białe płytki to na pewno VILLEROY & BOCH New Glory. Są też czarne. One są takie jakby pomarszczone ale na żywca wygląda to super!

Znalazłam na necie info o tych płytkach:

http://www.trendir.com/archives/003084.html

 

Te ciemne gładkie to chyba też VILLEROY & BOCH. Znalazłam takie cuś i to chyba te:

http://www.tileclick.co.uk/villeroy-boch/new-glory-bathroom-tiles/Adlon-Anthracite-Floor-Tile-3181EF69.html

 

Jeśli dobrze pamiętam cenę to chyba było jakieś 300-400 zika/m2 ale ręki uciąć sobie nie dam ;) Za dekor cena podobna tylko że za szt. Jeśli komuś mocno zależy mogę się pofatygować do tego sklepu gdzie je widziałam i sprawdzić cenę może coś się zmieniło bo ja je oglądałam w tamtym roku.

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam cenę to chyba było jakieś 300-400 zika/m2 ale ręki uciąć sobie nie dam ;) Za dekor cena podobna tylko że za szt. Jeśli komuś mocno zależy mogę się pofatygować do tego sklepu gdzie je widziałam i sprawdzić cenę może coś się zmieniło bo ja je oglądałam w tamtym roku.

taka cena chyba mnie skutecznie wyleczyła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam...

Wiecie może, co to za wanna, wolnostojąca z wbudowaną baterią?

 

http://img847.imageshack.us/img847/8515/2ba7f7ae2b7e9aa4620x0ro.th.jpg

 

Mam to zdjęcie zapisane w ulubionych, ale nie pamiętam, czyja to łazienka. Teraz przez przypadek znalazłam ją w artykule.

http://muratordom.pl/gazety/zbuduj-dom/moze-kapiel-na-wyspie-aranzacja-lazienki-z-wanna-wolno-stojaca,174_7200.html

 

Będę wdzięczna za jakiś ślad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale nie chcę specjalnie tworzyć kolejnego tematu.

 

Chodzi o to, że wykańczam łazienkę i majster obecnie kładzie mozaikę (Paradyż Travena/Mogano) w prysznicu. W sumie na podłodze i na ścianie jest około 4.5m2. Jako, że są to 2 kolory układa je wg wymyślonego przez nas wzoru co zajmuje mu sporo czasu. Dlatego wczoraj - w połowie roboty - poinformował mnie, że za mozaikę chcę się rozliczać za godzinę a nie za m2. Nie podoba mi się to - niestety nie spisałem z nim umowy. W wcześniej nic nie mówił że za mozaikę chcę się oddzielnie rozliczać. Widział projekt, widział wizualizację i zgodził się że za całość weźmie tyle i tyle.

 

Pytanie do was, jak się rozliczaliście z majstrem za mozaikę. Ile wynosi średnio koszt robocizny za 1m2 przy mozaice układanej wg wzoru - nie całymi płatami.

 

U mnie chcę 10 zł za godzinę a że 1m2 zajął mu jak do tej pory około 17 godzin to koszt 170 zł/m2 wydaje mi się delikatnie mówiąc przesadzony :(

Jestem z okolic Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mozaiki co prawda nie było dużo (tylko obudowa brodzika jakieś 20 cm wysokości) ale nie rozliczałam tego osobno. Płytkarz wcześniej wiedział co i jak będzie - więc umawiałam się za całość. Wydaje mi się , że skoro twój majster zgodził przyjęć robotę za określoną stawkę to nie powinnaś się zgadzać na inne rozliczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za proste układanie płytek 70zł/m2

za szlifowanie płytek 40zł/mb

mozaika na plastrze tyle co płytki

każdy pierd coś tam kosztował

praca wykonana fachowo, warta swojej stawki

 

myślę że 10zł na godzinę to śmieszna stawka, jeśli tyle się schodzi żeby było dobrze to wg mnie tak musi być. ale ja też kilka rzeczy wymyśliłam, które okazały się dość kosztowne, a zrobiłam tak bo mi się podobały i nie myślałam ile będą kosztować.

jeśli wasz wzór jest śliczny i pracochłonny to też musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markoto Nie do końca nie wiedział. Wiedział doskonale. Gdyż gdy uzgadnialiśmy wycenę, miałem już płytki na miejscu i widział zarówno mozaikę jak i wzór wg którego miała być układana. Twierdził, że nie ma najmniejszego problemu. Ta mozaika też jest na siatce. Wycina je paskami i układa razem. Wzór jest taki, że tylko w niektórych miejscach na cały plaster są pojedyncze kostki jednego koloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem? Facet jest naprawdę tak powolny czy wzór tak trudny? No ale piszesz, ze łatwy do wykonania.... Wiec juz nie wiem sama co jest problemem dla niego. Skoro tylko ma kleić i niewielkie fragmenty zmieniać to czemu nie liczy jak za płytki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...