Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jutro zrobię zdjęcia tego co już zrobił i sami ocenicie ;)

Nie chcę się z nim kłócić. Do tej pory współpraca układała się pomyślnie - po za jego wiecznymi skłonnościami do robienia sobie wolnego ;)

W tym przypadku rozdrażniło mnie jednak to, że zmienił warunki umowy w trakcie pracy. Wycenę robiłem u wielu fachowców, których mi polecano. Jego wybrałem bo była najtańsza. Teraz wychodzi, że jest drożej niż u innego. Niestety przy końcówce budowy każdy grosz się dla mnie liczy żebym mógł się wprowadzić w tym roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bez klótni sie nie obejdzie. Opisane zjawisko jest dośc typowe dla fachowców robiacych w kilku miejscach jednocześnie. Nie liczylbym tez na to, ze ten Pan uniesie się honorem jak powiesz, ze wsród genetlmanów slowna umowa jest tak samo ważna jak spisana. Praktyka mówi mi jedno - gość ma mozliwośc innej roboty za wieksze pieniadze. jak nie zaakceptujesz Jego warunków to podziekuje i pójdzie. Jesli Ty zaakceptujesz to licz sie z kolejnymi zagraniami "ponizej pasa" ze strony tego Wykonawcy.

Rada - nie kłóc się , przeciągaj mozlwie długo roztrzygniecie sporu, staraj sie znależć kompromisowa kwote, niech skonczy ten etap i na gwałt szukaj innego wykonawcy.

Mi kafelkarz powiedział, ze na każdą łazienke potrzebuje 7-10dni i 14 dni z łazienką gdzie bedzie robił caly brodzik z mozaiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że udało mi się z nim dojść do porozumienia z fachowcem, jednak na razie nie chcę zapeszać ;)

Poniżej obiecany wzór mozaik i fotka - niestety robiona telefonem komórkowym słabej jakości :/

Wzór jednego plastra:

http://img35.imageshack.us/img35/3492/kostkadowypelnienia2.png

A tak prezentuje się ścianka w realu:

http://img714.imageshack.us/img714/2425/mozaikasciana.jpg

 

Przy okazji mam do was pytanie. Czy warto dodatkowo zaimpregnować czymś te fugi i płytki? Wiem, że są dzisiaj fugi antygrzybiczne, ale mimo wszystko wolałbym mieć pewność, że fuga wytrzyma w czystości i bez grzybów dłużej niż te 5 lat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zostały impregnowane, ale po 2 miesiącach użytkowania (i mycia płytek) zaczęły pojawiać się zaciemnienia na krawędziach płytek. Okazało się, że pod wpływem czyszczenia, wytarła się fuga i wylazły resztki kleju do płytek. Efekt - za jakiś miesiąc czeka nas ponowne fugowanie.

 

Zwracam jednak uwagę, że mieliśmy wyjątkowo durną ekipę wykańczającą łazienkę, więc przypuszczam, że to raczej wina tych pseudo-fachowców, niż samej fugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nemi. Wydaje mi się, że czytałem gdzieś już Twoje przeboje z fugami. Czy Ty przypadkiem nie masz też tych samych kafli co ja? ;>

Wracając do impregnatu zastanawiam się nad czymś takim:

http://www.karolewscy.pl/index.php?p166,atlas-delfin-1kg-srodek-ochronny-do-plytek-i-fug

 

Obawiam się tylko, że po tym płytki będą się świeciły jak psu... - nie napiszę co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nemi. Wydaje mi się, że czytałem gdzieś już Twoje przeboje z fugami. Czy Ty przypadkiem nie masz też tych samych kafli co ja? ;>

 

Dokładnie te same. :) Problem oczywiście jest tylko przy jasnych i tylko w okolicach wanny (tam gdzie płytki trzeba było myć częściej).

 

Obawiam się tylko, że po tym płytki będą się świeciły jak psu... - nie napiszę co ;)

 

Travena i tak się świeci. :rotfl:

 

A tak poważnie - myślę, że impregnacja nie zaszkodzi, choć w "naszym" wątku o fugach do Mogano / Traveny, dziewczyny chyba też pisały, że nie impregnowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kafelkarz powiedział, ze na każdą łazienke potrzebuje 7-10dni i 14 dni z łazienką gdzie bedzie robił caly brodzik z mozaiki

 

Przy założeniu, że wchodzi i od razu zaczyna kłaść kafle a nie poświęca czas na stawianie stelaży, przeróbki hydrauliki, elektryki czy stawianie ścianek i przepierzeń, że o sufitach podwieszanych nie wspomnę.

Niestety dla mnie tak podawany czas pracy, to kompletna bzdura. Pokażcie mi inwestora który bierze glazurnika wyłącznie do glazury bez angażowania do w/w prac w łazience.

No chyba tylko, że ja tak "dziwnie" trafiam od zawsze :)

 

 

 

U mnie nie zostały impregnowane, ale po 2 miesiącach użytkowania (i mycia płytek) zaczęły pojawiać się zaciemnienia na krawędziach płytek. Okazało się, że pod wpływem czyszczenia, wytarła się fuga i wylazły resztki kleju do płytek. Efekt - za jakiś miesiąc czeka nas ponowne fugowanie.

 

Zwracam jednak uwagę, że mieliśmy wyjątkowo durną ekipę wykańczającą łazienkę, więc przypuszczam, że to raczej wina tych pseudo-fachowców, niż samej fugi.

Ewidentna wina ekipy. Nie doczyścili kleju w fugach i to są tego efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemi Tak wiem, że Travena świeci...ale Mogano już nie koniecznie ;) Cały urok właśnie w tej kolekcji, że jasne są z połyskiem a ciemne matowe :)

 

wingerman Masz rację. Kafelki to nie wszystko. Najpierw tydzień czasu stawiał stelaże i kleił regipsy.

Wracając jednak do mozaiki. Ile byś wycenił taką robotę za m2?

 

Widzę, że znasz się na kafelkowaniu. Napisz, mi czy warto tym środkiem dodatkowo impregnować kafle i fugi w prysznicu. Fuga ma być Mapei Ultracolor Plus. Tam gdzie są ciemne płytki i w całym prysznicu chcę dać fugę czarną a na jasnych i podłodze jaśminową.

Edytowane przez emjot27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie daj się później wmanewrować w takie zagrywki, że on umów nie podpisuje. Wiesz jak nie ma podpisanej umowy to nikt mu nie udowodni ile kasy dostał za pracę. A jak np. nie prowadzi działalności gospodarczej to nic nie będzie chciał podpisywać.

trzeba przy kazdej platnosci brac potwierdzenie otrzymania kasy - ja tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że wchodzi i od razu zaczyna kłaść kafle a nie poświęca czas na stawianie stelaży, przeróbki hydrauliki, elektryki czy stawianie ścianek i przepierzeń, że o sufitach podwieszanych nie wspomnę.

Niestety dla mnie tak podawany czas pracy, to kompletna bzdura. Pokażcie mi inwestora który bierze glazurnika wyłącznie do glazury bez angażowania do w/w prac w łazience.

No chyba tylko, że ja tak "dziwnie" trafiam od zawsze :)

robione wg projektu - stelaze umocowane przed wylewkami, hydraulika i elektryka przed tynkami. Racja, ze zastosowalem zbyt duzy skrót myslowy. przy brodziku bedzie musial zrobic odplyw linowy, więc zajmie Mu to dlużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczne kafle ukladac :)kopanie rowow zdecydowanie bardziej wyczerpujace a i mniej placa :)

z moich doswiadczeń na budowie wychodzi, ze najlepsza fucha to wylewki - nawet z ukladaniem styo dlzej jak tydzien na 1 budowie nie jesteś,przewaznie 1-2dni i nastepna robota, srednio domek to 220m2 wylewki x 10zł robota x 12domków = 26.400zl/m-c. Po odjeciu kosztów pracowników, sprzetu masz 15tys zł na rekę.

a Jak masz 2-3 agregaty to ..... zyc nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...