Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trafić na dobrego fachowca to faktycznie nie lada wyzwanie. Ja na razie jestem na etapie wyboru kafelków. Jak na razie znalazłam śliczne w glazurze królewskiej. Początkowo mój facet niezbyt chętnie patrzył na zmiany ale pokazałam mu jedno zdjecie na ktorym w lazience sa hantle i powiedzialm ze to miejsce dla ciebie ;) Trzymajcie kciuki zeby udalo mi sie go przekonac do remontu. Bo w aranzacji jestem poprostu zakochana:) http://http://img857.imageshack.us/f/paradyzcydonia.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pojawił się wątek fug, to ja chciałabym się was zapytać co sądzicie o takiej sytuacji: mam czarno-białą łazienkę, tam, gdzie są białe kafle jest biała fuga, ale w rzeczywistości miejscami jest biała a miejscami jakby kremowa, żółtawa - czyja to wina: fugi czy kafelkarza (brudne ręce miał czy co?) i co z tym zrobić? Da się to wyczyścić jakoś czy nie? Fuga biała była firmy Sopro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6tys na reke to malo??? no ja w takim razie poprosze :)

 

Wiesz, dla jednych mało, dla innych dużo.

 

Ja bym chciała tyle zarabiać, pracuję w sektorze publicznym i spokojnie mogę przyznać się bez bicia, że zarabiam dużo poniżej średniej krajowej. Ale już mój mąż standardowo zarabia ok. 35zł za godzinę i szczerze wam piszę, nie jest to dużo. Przynajmniej dla nas. Nigdy nie starcza do końca miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emjot super się prezentuje ta kabina!!

Dobrze że się dogadałaś byle do przodu, ale pisałaś że tylko niektóre kostki są do wymiany, ami wyszło że nieomal połowa plastra. Pamiętam z jakiegoś pisma wnętrzarskiego mieszkanie gdzie był ogrom mozaiki, tylko właścicielka własnoręcznie wyrywała kosteczki i wklejała kolorowy wzrór, zrozumiałam że przed klejeniem do ściany, było też że się w końcu poddała i mama za nią dokończyła, więc pewnie warto zapłacić Panu trochę więcej, a ona miała faktycznie tylko po kilka kostek na plaster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pojawił się wątek fug, to ja chciałabym się was zapytać co sądzicie o takiej sytuacji: mam czarno-białą łazienkę, tam, gdzie są białe kafle jest biała fuga, ale w rzeczywistości miejscami jest biała a miejscami jakby kremowa, żółtawa - czyja to wina: fugi czy kafelkarza (brudne ręce miał czy co?) i co z tym zrobić? Da się to wyczyścić jakoś czy nie? Fuga biała była firmy Sopro.

 

tez mamy biala fuge Sopro i wszedzie jest idealnie biala. Pare dni po fugowaniu zostala zaimpregnowana preparatem Sopro i jak dotad nic zlego sie z nia nie dzieje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robione wg projektu - stelaze umocowane przed wylewkami, hydraulika i elektryka przed tynkami. Racja, ze zastosowalem zbyt duzy skrót myslowy. przy brodziku bedzie musial zrobic odplyw linowy, więc zajmie Mu to dlużej
i tak mu to zajmie. U mnie ze stawianie stelaża do geberita i przesuwaniem instalacji (właściwie robieniem ich od nwa. łazienka zajęła chyba niecałe 2 tygodnie albo tydzień z kawałkiem, już nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wymyśli sposób impregnacji i renowacji fug to proszę się podzielić, ja ze swoimi białymi mogę dostać kręćka. Nie wygląda estetycznie, a doczyszczenie ich naprawdę wymaga nie lada wysiłku.

Czy do biało-fioletowej lazienki pasowałby inny kolor fug niż białe?

 

ja bym rozwazala cementowa, jasno szara, to bardzo uniwersalna fuga, u mnie sie sprawdzila doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmberWind Dzięki, z tego co widzę, to środek ten należy nakładać tylko w miejscu gdzie jest fuga? No to już widzę uśmiech na twarzy mojego majstra gdy mu karzę to robić na fugach gdzie jest mozaika ;) Chyba, że sam to zrobię - skomplikowane to to nie jest?

 

skomplikowane nie jest, ale czaso- i pracochlonne baaardzo :-) Najlepiej impregnowac pedzelkiem dopasowanym wielkosciowo do szerokosci fugi. Wlewasz troche impregnatu do miseczki, maczasz pedzelek i jedziesz :-) Powodzenia!

 

BTW tak dobrze liczac, my przeszlismy juz trzy impregnacje w trzech miejscowkach i dalismy rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...