Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to ja juz Ci moge powiedziec...

to przyciski GEBERIT hy touch...niestety nie pasują do wszystkich stelaży GEBERIT:mad: (do mojego wlasnie nie!!!!:cry:)

nie znajdziesz ich tez raczej na all, ani w sklepach...trzeba prosic w sklepie o katalog GEBERITA i tam oblukac...a to wszystko wiem z wątku MagdyZZZ tam znajdziesz co nieco;)

 

Wiem,widziałam je u MagdyZZZ :) ale myślałam, że może te to jeszcze jakieś inne, bo tamte faktycznie nie pasują do wszystkich stelaży. Inna kwestia, która przy nich mi się nasuwa,to jak w razie potrzeby naprawić taki przycisk/system?? Trzeba by kuć ?? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie się łazienka Aguleczki podoba taka jaka jest , ma swój klimat i w niej właśnie moim zdaniem chodzi o kolory i inne fajne dodatki. Z załozenia pewnie nie miałbyc to łazienka minimalistyczna wiec nie radzcie jej zrywania łupka ze sciany ....

Ja lubię łazienki, w kótych jest duzo koloru i fajne światło. Moim zdaniem jest to jedna z fajniejszych łazienek pokazanych ostatnio.

Za to łazienka skat do mnie nie przemawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowa, chociaż od jakiegoś czasu czytam posty i podziwiam wasze łazienki. Przyszedł czas, że mam remont łazienki. Glazurnik namawia mnie, aby brzegi wykończyć listwami, co mi nie specjalnie się podoba. Ja chciałam płytki szlifowane. On przekonuje, że teraz powraca się do listw, gdyż w codziennym użytkowaniu nie sprawdziły się szlifowane płytki. podobno fugi pękają, brzydko wyglądają, szczerbią się. Proszę o opinie osób, którzy mają szlifowane, czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień glazurnika. Prawdopodobnie nie potrafi układać bez listew. Ja od 8 lat mam w jednej łazience położone płytki bez listew i nic się nie dzieje. Jeżeli nie będziesz walić w szlifowane brzegi ciężkimi przedmiotami nic nie powinno się szczerbić. Listwy są już dawno passe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za błyskawiczną odpowiedź. mrówka75, tak chodzi mi o te plastikowe.Tak myślałam, że pewnie chodzi o umiejętności wykonawcy. No zobaczę, czy da się namówić na szlify. Jeżeli nie, to nie wiem???? Część płytek już położonych i nie chciałabym w tym momencie się kłócić z glazurnikiem. A powiedzcie mi, czy w ogóle ktoś ma w łazience wykańczanej teraz zakładane te nieszczęsne listwy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beataw40 , listwy to przeżytek ,jak dla mnie wyglądają tandetnie nie zgadzaj się absolutnie na takie rozwiązanie. Teraz glazurnicy szlifują płytki pod kątem 45 stopni i tak powinny wyglądać rogi. U mnie tak szlifowali maleńką mozaikę i to też dla nich nie był żaden problem a płytki to już norma:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za błyskawiczną odpowiedź. mrówka75, tak chodzi mi o te plastikowe.Tak myślałam, że pewnie chodzi o umiejętności wykonawcy. No zobaczę, czy da się namówić na szlify. Jeżeli nie, to nie wiem???? Część płytek już położonych i nie chciałabym w tym momencie się kłócić z glazurnikiem. A powiedzcie mi, czy w ogóle ktoś ma w łazience wykańczanej teraz zakładane te nieszczęsne listwy?

 

Ja miałam ale na wynajmowanym mieszkaniu, we własnej bym tego nigdy nie zrobiła. Zresztą panowie od płytek od razu powiedzieli, że płytki idą do szlifowania i nawet o żadnych nakładkach nie wspominali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aguleczka masz super lazienke! bardzo mi sie podoba :)

pawciuniu co to za mozaika?

 

BTW wkrotce sie przeprowadzam do pierwszego mieszkanka i przegladam wasze lazienki w poszukiwaniu inspiracji ;) jako ze jestem nowa na forum, to jeszcze nie ogarnelam co i jak, wiec mam prosbe, czy macie jakiegos linka do tematu z farbami blyszczacymi w lazience?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawciuniu śliczna łazienka. Teraz łazienka jest ładna, stonowana ale dzięki kwiatkom na dekorze nie jest nudna więc ja bym nie dawała dodatków w jakimś kontrastowym kolorze tylko takim żeby się wtapiały w tło. Bo czy dodatki zawsze muszą się wyróżniać i odciągać uwagę od ładnych płytek czy umywalki? No ale to moje zdanie :)

 

A powiedzcie mi, czy w ogóle ktoś ma w łazience wykańczanej teraz zakładane te nieszczęsne listwy?

Tak się składa że ja mam :) ale nie plastikowe tylko metalowe. Plastikowych teraz nikt nie robi. Też strasznie nie chciałam żadnych listew i na samą myśl szału dostawałam ale ostatecznie dałam się przekonać a to dlatego że pan Jarek który łazienkę mi robił ostrzegał że moje płytki odpryskują i mogą się łatwiej kruszyć niż inne. Nie chciałam dać się przekonać ale jak pokazał mi listewkę to się zgodziłam i bardzo mi sie podoba. Nie jest może idealnie jak chciałam ale jak pomyślę że musiałabym drżeć za każdym razem jak przywalę w kant albo płacić znowu za robociznę jak coś się stanie to już wolę mieć te listwy. Nie wiem jakie masz płytki ani jaki kolor ale listwy nie zawsze wyglądają źle jak sie je dobrze dobierze :) Jak będę kiedyś remontować łazienkę to na pewno przed kupnem płytek zorientuję się wcześniej czy są odpowiednio twarde do szlifowania :) A tymczasem u mnie wygląda tak:

 

P1020522.JPG

 

P1020512.JPG

proszę nie patrzeć na te kable wystające ze ściany ale jeszcze się urządzamy:oops:

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo, to twoje wykończenie bardzo mi się podoba.Powiedz, czy ty masz płytki w szarym kolorze, czy tylko tak w moim monitorze wyglądają? Ja mam płytki z Tubądzina Harion R3 i one są w kolorze kremowym - (tak mniej więcej) i podobno trudne do szlifowania. Rozmawiałam z płytkarzem i powiedział,że jeżeli bardzo chcę, to mi wyszlifuje te płytki, tylko ja teraz zaczęłam się zastanawiać, że jeżeli mu to będzie źle wychodziło, to może jednak iść na kompromis i takie metalowe listwy założyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo, to twoje wykończenie bardzo mi się podoba.Powiedz, czy ty masz płytki w szarym kolorze, czy tylko tak w moim monitorze wyglądają? Ja mam płytki z Tubądzina Harion R3 i one są w kolorze kremowym - (tak mniej więcej) i podobno trudne do szlifowania. Rozmawiałam z płytkarzem i powiedział,że jeżeli bardzo chcę, to mi wyszlifuje te płytki, tylko ja teraz zaczęłam się zastanawiać, że jeżeli mu to będzie źle wychodziło, to może jednak iść na kompromis i takie metalowe listwy założyć?

 

Gres szlifują, a co dopiero jakieś płytki. Kafelkarz albo bardzo leniwy albo jakiś niedouczony.

 

W życiu nie zgodziłabym się na listwy. Te aluminiowe co ma korozja faktycznie nawet wyglądają fajnie ale w nowoczesnej łazience ze stalą, chromem i szarym kolorem. Nie wyobrażam sobie takich listew przy kremowych kaflach.

 

Ma szlifować i już, łaski nie robi, ew. więcej kasy weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeoAureus

Dziękuję, faktycznie sedes robi furorę wszyscy którzy oglądali naszą łazienkę są nim zachwyceni

Impresjonistka

Mozaika z tej samej serii co płytki :Tubądzin Moringa

 

Korozja

Dziękuję za miłe słowa i cenną radę też się skłaniam raczej do dodatków w kolorze kremowym lub brązowym żeby nie przedobrzyć i nie zrobić kramu odpustowego , chociaż zastanawiam się nad jakimś ciekawym akcentem na zabudowie wc ,ale jeszcze nie wiem co by to miało być , może masz jakiś pomysł ?

Twoja łazienka też bardzo ładna ja lubię stonowane kolory

Edytowane przez Pawciuniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo, to twoje wykończenie bardzo mi się

podoba.Powiedz, czy ty masz płytki w szarym kolorze, czy tylko tak w

moim monitorze wyglądają? Ja mam płytki z Tubądzina Harion R3 i one są w

kolorze kremowym - (tak mniej więcej) i podobno trudne do szlifowania.

Rozmawiałam z płytkarzem i powiedział,że jeżeli bardzo chcę, to mi

wyszlifuje te płytki, tylko ja teraz zaczęłam się zastanawiać, że jeżeli

mu to będzie źle wychodziło, to może jednak iść na kompromis i takie

metalowe listwy założyć?

Tak, moje płytki są szare dlatego listwa pasuje ale muszę się szczerze przyznać że jakbym miała płytki w innym kolorze to bym listew nie dała i raczej zaryzykowałabym szlifowanie. Widziałam (chyba) na forum kremową łazienkę z listewkami metalowymi więc może poszukaj i zobacz jak to wygląda czy by Ci się

podobało. Do mnie niestety nie przemawia. Podaje link do wątku na temat

płytek Harion:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?98384-Harion-Tubadzin

Też się swego czasu nad nimi zastanawiałam i gdzieś wyczytałam że są

owszem twarde ale do szlifowania bardzo dobre ale decyzje musisz podjąć

sama. Jeżeli glazurnik ma porządny sprzęt to nie powinno być problemów

ze szlifowaniem.

KorozjaDziękuję za miłe słowa i cenną radę też się skłaniam raczej do dodatków w kolorze kremowym lub brązowym żeby nie przedobrzyć i nie zrobić kramu odpustowego , chociaż zastanawiam się nad jakimś ciekawym akcentem na zabudowie wc ,ale jeszcze nie wiem co by to miało być , może masz jakiś pomysł ?Twoja łazienka też bardzo ładna ja lubię stonowane kolory
Dziękuję bardzo mi miło że i moja łazienka sie podoba. Jeśli chodzi o szczegółowe pomysły to myślę że raczej powinny tu doradzić bardziej doświadczone forumki bo ja to dopiero raczkuję w tym temacie i sama dumam co dać na ta moja zabudowę. Tez nie mam pomysłu heh mam ogólny zarys ale jeśli chodzi o szczegóły to już gorzej ;)  Dziewczyny na forum mają super pomysły i na pewno coś fajnego doradzą :) a Ty poszperaj w necie albo cofnij sie i podpatrz u innych może coś Cie natchnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...