Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do drzwi, to jak już napisałam odrzuciłam pomysł otwierania ich na korytarz. Miałam do wyboru zatem otwieranie ich na umywalkę albo na kibelek. Naturalnie wybrałam kibelek. Nawet jak ktoś będzie na nim siedział i nie zamknie drzwi na zasuwę zawsze zdąży przytrzymać je i wchodzący nic nie zauważy ;) A tak na poważnie to za drzwiami będzie ogranicznik, także drzwi nigdy nie dotkną kibelka.

 

A co do drewnianych kafelek, to nie pamiętam dokładnie, coś mi świta nazwa Emigrates albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym sie zapytac czy ktos z Was ma lub mial do czynienia z zestawem podtynkowym firmy Paffoni? Szukam czegos fajnego do swojego prysznica z deszczownica i z kwadratowym designem. Zastanawialam sie nad hansgrohe ale kwadraciaki tam kosztuja kolo 4 tys. A znalazlam fajny zestaw Paffoni Level w dosc przystepnej cenie. Jesli ktos mial stycznosc z firma prosze o opinie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam do łazienki baterię stojącą wysoką i zestaw prysznicowy Paffoni, ale jeszcze nie zamontowane. Wyglądają porządnie i mam nadzieję, ze będę się dobrze sprawować.

Baterię wybrałam ze względu na to, że miała dłuższą wylewkę niz inne wysokie. A zestaw prysznicowy ma ładny design.

 

To mój wybór:

http://image.ceneo.pl/data/products/646825/product.jpg

http://www.abclazienki.pl/photos/prods/15682_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alladyn71 , a jak zmieciesz dziecko z kibelka otwierajac zamaszyscie drzwi? ;)

W segmencie moich rodzicow drzwi lazienki tez otwieraja sie do wewnatrz ze wzgledu na bardzo waski korytarz, ale otwieraja sie na pusta sciane w lazience. Gosc, ktory robil lazienke cos opowiadal, ze drzwi do wewnatrz lazienki, to niezgodne z przepisami, ale jakimi to nie wiem...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie właśnie tez podoba design Paffoni dlatego mocno sie nad tym zastanawiam. Jedyne co mnie martwi to to, ze cały zestaw będzie wkuty pod tynkiem i w razie jakiejs awarii trzeba będzie płytki skuwac. A tego bym nie chciała robic.

Znalazlam troche postow na temat Paffoni i jak zwykle zdania sa podzielone. Jedni mówia, ze lipa straszna, ze uszczelki przeciekaja, ze nia ma serwisu a u innym wszystko jest oki. Takze nadal jestem w kropce...

A "mój" zestaw wyglada tak :

http://www.tanialazienka.com/zdjecia_allegro/zestaw_level.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alladyn71 , a jak zmieciesz dziecko z kibelka otwierajac zamaszyscie drzwi? ;)

W segmencie moich rodzicow drzwi lazienki tez otwieraja sie do wewnatrz ze wzgledu na bardzo waski korytarz, ale otwieraja sie na pusta sciane w lazience. Gosc, ktory robil lazienke cos opowiadal, ze drzwi do wewnatrz lazienki, to niezgodne z przepisami, ale jakimi to nie wiem...:rolleyes:

drzwi do łazienki maja się otwierać na zewnatrz aby w przypadku wypadku np. zaslabnięcia osoby będącej w srodku jej sylwetka nie zablokowała mozliwości otwarcia drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przepis glownie odnosi sie do lazienek z instalacją gazową...

rownie dobrze, mozna spekulowac, czy drzwi zewnetrzne domu maja sie otwierac do srodka czy na zewnatrz-w miejscach uzytku publicznego sa zawsze na zewnatrz (na ewentualnosc pozaru), ale czy w domu jednorodzinnym jest mniejsze niebezpieczenstwo?:???: bo z reguly otwieraja sie do srodka :cool:

czy bardziej prawdopodobne jest omdlenie w lazience czy pozar:confused:

 

jezeli chodzi o zamaszyste otwieranie drzwi...acha, czyli dziecko mozna "sprzatnac" ze schodow otwierajac ZAMASZYSCIE drzwi na zewnatrz?

a wogole to ja jestem nauczona, ze jak chce skorzystac z lazienki to najpierw pukam, wszedzie-bez wzgl na to, czy drzwi lazienki sa wyposazone w zamki, kolorki i inne zabezpieczenia-ot, takie "nalecialosci" z domu rodzinnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie właśnie tez podoba design Paffoni dlatego mocno sie nad tym zastanawiam. Jedyne co mnie martwi to to, ze cały zestaw będzie wkuty pod tynkiem i w razie jakiejs awarii trzeba będzie płytki skuwac. A tego bym nie chciała robic.

Znalazlam troche postow na temat Paffoni i jak zwykle zdania sa podzielone. Jedni mówia, ze lipa straszna, ze uszczelki przeciekaja, ze nia ma serwisu a u innym wszystko jest oki. Takze nadal jestem w kropce...

A "mój" zestaw wyglada tak :

http://www.tanialazienka.com/zdjecia_allegro/zestaw_level.jpg

 

Dlatego wziełam zestaw natynkowy.

Nawet jak coś zacznie przeciekać, to najwyżej się wymieni uszczelkę, lub, w najgorszym wypadku, cały zestaw prysznicowy.

Co do wszelkich baterii podtynkowych, uważam, ze trzeba kupować naprawdę sprawdzone i te z górnej półki i raczej nie oszczędzać (tak mi też radziła pani architekt). Zwłaszcza jak ma się drogie płytki... :/

Też stoje przed dylematem, jaki zestaw prysznicowy wybrać do dolnej łazienki, bo chciałabym podtynkowy (bardziej mi się podobają), ale wiem, ze będzie to też większy wydatek. Chyba wybiorę coś z Grohe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam do Was, właścicieli już zrobionych łazienek (piękne są, naprawdę) pytanie, mianowicie jak rozwiązaliście problem przechowywania akcesorii w kabinie prysznicowej?

chodzi mi np o żel pod prysznic gąbkę, takie podstawowe rzeczy.

Jestem na etapie robienia łazienki, prysznic będzie minimalistyczny, jedna duza szyba, niski brodzik, trzy pozostałe ściany okafelkowane. teraz mam problem, nie podobają mi się żadne poleczki na akcesoria, zresztą zal mi dziurawić kafelków, myślałam o schodku wewnątrz kabiny, ale sama już nie wiem, czy to będzie ładnie wyglądać.

Jak wy go rozwiązaliście?

 

3.jpg

4.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie półeczki

http://lh3.googleusercontent.com/_th4cyo-sq_k/S-_OQ9pARJI/AAAAAAAAAXI/Jc0pwQE4JI0/s512/PICT0345a.JPG

Zdjęcie jest zrobione zaraz po położeniu płytek, więc jeszcze nie zagospodarowane. Są bardzo wygodne, jest gdzie odłożyć żel, szampon itp. W dolnej łazience nie przewidziałam nic takiego, buteleczki stoją na brodziku i wkurza mnie ciągłe schylanie.

Tu wnęka ma wymiary 90x98 więc nie było zbyt dużego pola manewru. Też nie chciałam dziurawić kafelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi do łazienki maja się otwierać na zewnatrz aby w przypadku wypadku np. zaslabnięcia osoby będącej w srodku jej sylwetka nie zablokowała mozliwości otwarcia drzwi

 

Całe szczęście do łazienki mojej można wejść takze z tarasu ;) a półeczek ja osobiście nie mam, mam za to wnęki na szampon, mydło itp :)

 

Leaat, chociaż ty nie widzisz problemu z moimi drzwiami :D

Edytowane przez alladyn71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to witajcie, na forum jestem nowa, wcześniej Was podczytywałam nie włączając się. Kupiliśmy domek który jest do wykończenia, w łazienkach są białe kafelki i podłoga biało-czarna, więc wyboru w tym nie mieliśmy ja wolę coś cieplejszego, no ale póki co nas nie stać a to jest nowe. Zaczęłam aranżować łazienkę ściany pomalowane na oliwkowo, ściągnięte od kogoś kto pokazywał taką łazienkę na tym forum :) Mam nadzieję że za tydzień pochwalę się zdjęciami. Póki co własnie zastanawiam się nad półeczką pod prysznicem, bo wiem że nie będzie mi się chciało schylać i pewnie będzie to wyglądać tak, że szampomy będa ustawione przy szybie która jest obok zamontowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...