Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny, czy ma któraś z Was baterie z termostatem? Napiszcie proszę czy się sprawdzają?

 

Moja kuzynka ma - jak u niej jestem z wizytą i korzystam z prysznica, to stwierdzam, że się sprawdza - bateria nie kuzynka oczywiście ;)

 

A tak na serio - pytałam o tę baterię i są zadowoleni, ale to jest mieszkanie w bloku i mają w rurkach zawsze ciepłą wodę - nie wiem jak sprawy się mają w domku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych minusów baterii termostatycznych więc czemu sobie na nie nie pozwolić.

 

Mieliśmy w starym mieszkaniu prysznic i baterię termostatyczną. Teraz mamy wannę i też baterię termostatyczną. Nie wyobrażamy sobie innej.

 

Przecież taka bateria to tylko oszczędność pieniędzy, a to dla nas jest bardzo ważne. Poza tym dziecko może sobie lać samo wodę i jesteśmy pewni, że się nie oparzy ani nie poleje zimną. Woda ma 38 stopni i to nam zupełnie wystarcza.

 

Na pewno już nie kupimy nigdy zwykłej czy to w domku czy w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy ma któraś z Was baterie z termostatem? Napiszcie proszę czy się sprawdzają?

 

Ja mam pod prysznicem baterie z termostatem i powiem, że sprawdza się świetnie.

U mnie jest problem z ciśnieniem wody. W wannie mam normalną baterię i trzeba pamiętać, żeby np. nie odkręcać wody w kuchni bo osoba w wannie będzie mieć niemiłą niespodziankę. Przy baterii termostatycznej nie ma tego problemu, woda ma tą samą temperaturę tylko leci jej odrobinę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam jeszcze o jedną sprawę , czy mając baterie termostatyczną można w razie potrzeby uzyskać gorącą wodę, nie wiem wyłączając jakoś ten termostat na przykład ? Czy nie ? Bo czasem jest potrzeba użycia bardzo gorącej wody. I czy 38 stopni to wystarczająca temp wody, bo tak myślę że zanim napełni się cała wanna, jeszcze przy niezbyt dużym ciśnieniu, to chyba ta woda robi się chłodna. Kurcze, sama nie wiem czy decydować się na zwykłą czy z termostatem. Dla dzieci wiadomo , że z termostatem byłaby lepsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam jeszcze o jedną sprawę , czy mając baterie termostatyczną można w razie potrzeby uzyskać gorącą wodę, nie wiem wyłączając jakoś ten termostat na przykład ? Czy nie ? Bo czasem jest potrzeba użycia bardzo gorącej wody. I czy 38 stopni to wystarczająca temp wody, bo tak myślę że zanim napełni się cała wanna, jeszcze przy niezbyt dużym ciśnieniu, to chyba ta woda robi się chłodna. Kurcze, sama nie wiem czy decydować się na zwykłą czy z termostatem. Dla dzieci wiadomo , że z termostatem byłaby lepsza

 

Pewnie, że można przestawić - po prostu masz taką lekką blokadę na 38 stopni - nociskasz mocniej - i leci taka woda jak masz podgrzaną. A 38 - to bardzo badzo ciepła woda - ja z reguły skręcam na mniej i dzieci też myją się w chłodniejszej.

Poza tym bateria z termostatem pod prysznicem jest super wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja spytam jeszcze o jedną sprawę , czy mając baterie termostatyczną można w razie potrzeby uzyskać gorącą wodę, nie wiem wyłączając jakoś ten termostat na przykład ? Czy nie ? Bo czasem jest potrzeba użycia bardzo gorącej wody. I czy 38 stopni to wystarczająca temp wody, bo tak myślę że zanim napełni się cała wanna, jeszcze przy niezbyt dużym ciśnieniu, to chyba ta woda robi się chłodna. Kurcze, sama nie wiem czy decydować się na zwykłą czy z termostatem. Dla dzieci wiadomo , że z termostatem byłaby lepsza

 

Kto by kupował kran, z którego nie leciałaby gorąco woda :D :D :D

 

A tak na serio to oczywiście możesz sobie puścić nawet wrzątek :) Przekręcasz tylko gałką.

 

38 to taka standardowa temp. Jak dla Ciebie będzie za zimna to sobie będziesz lała cieplejszą. Bateria termostatyczna to tak naprawdę normalna bateria, z której można uzyskać wodę o odpowiedniej temp. a nie kręcić raz ciepłą, raz zimną, raz w prawo bo za zimna, za chwilę w lewo bo za ciepła i tak w kółko. Tu włączas zraz i leci woda o stałej temp. nawet jak na piecu masz wrzątek.

 

Czy 38 to odpowiednia temp.??? Na to Ci nikt nie odpowie. Jak widzisz wyżej ktoś napisał, że za ciepła. Ja napiszę, że dla mnie za zimna ale ja lubię gorącą i jak leję do wanny to faktycznie leję cieplejszą, bo zanim zleci to się oziębia.

38 lub zimniejsza jest dobra latem, gdy na dworze 30 stopni :)

 

Tak czy siak nie ma za bardzo różnicy między zwykłą baterią, a termostatyczną - największe dwie to to, że możesz ustawić sobie wodę o stałej temp.i nie kręcić w kółko kranem, druga to cena (termostatycznie droższe oczywiście ale i tak warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i bardzo polecam, tak jak inne opinie, powiem że zawsze taka sama temperatura wody jaką się chce, nie ma mozliwości aby się poparzyć a jak zwykła bateria jest ,to woda robi sie cieplejsza i cieplejsza aż w końcu gorąca i potem zaczyna sie kręcenie aby leciała zimniejsza, a z baterią termostatyczna problem z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze ze swej strony dodam, ze poleciłabym przede wszystkim do prysznica. W wannie nie jest to tak istotne, bo nalewasz i zakręcasz, a jak wystygnie, to dolewasz. W umywalce szybko myjesz ręce i zanim zacznie lecieć gorąca, to i tak zakręcisz. A w prysznicu naprawdę jest przydatna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odwagą, ale i pokorą wrzucam moją łazienkę:)

Wykonawcę mam pod ręką jeszcze przez ok. tydzień, więc jeśli widzicie jakieś rażące błędy, coś co trzeba poprawić, a czego ja na pewno nie widzę (bo ja chcę te łazienki już po prostu skończyć;)) to bardzo proszę piszcie!

Muszę jeszcze dobrać przycisk do geberitu i zdecydować o rozstawie umywalek, więc jakbyście miały ochotę to w tej kwestii również przyjmę wszelkie sugestie.

Blat i wanna będą obłożone małą, białą mozaiką.

górna1.jpg

górna2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wszystkim dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu. Jak czytałam opisy tych baterii i stało jak byk że ma blokadę ciepłej wody max 38 stopni to byłam prawie pewna że cieplejszej nie można ustawić. A skoro można to nie ma się nad czym zastanawiać. Dzięki Wam mam jeden dylemat mniej ( co prawda to promil w morzu innych dylematów związanych z budową , ale zawsze :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nairda_g, łazienka nie w moim stylu, ale fajnie wygląda :yes: Podoba mi się jej klimat, drewno na suficie, biała cegiełka z kolorowymi płytkami, dobrze, że nie obłożyłaś nimi wanny (to mogłoby być już za dużo). Umywalki najlepiej tak wymierzyć, żeby odległość zarówno pomiędzy nimi jak i od ściany (z jednej i drugiej strony) była taka sama. Można je również ułożyć dokładnie na środku nad szparą pomiędzy drzwiczkami szafki z lewej i prawej strony (mam nadzieję, że zrozumiałaś, o co chodzi) - tak byłoby nawet lepiej, ale musisz sprawdzić, czy wygodnie (czy nie będziesz uderzać łokciem o ścianę w czasie mycia rąk).

 

Mam tylko małe zastrzeżenie do koloru podłogi - wydaje mi się, że ładniej wyglądałaby biała :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nairda mnie tez się łazienka bardzo podoba.ja jedynie bym ją ociepliła dając szafki pod umywalkami w kolorze drewna na suficie i wannę pewnie tez obłozyłabym drewnem.Nie do końca przekonuje mnie chyba tylko połączenie ściany ceglanej z rzucająca sie w oczy strukturą do tych jednak bardzo wzorzystych płytek. Ale ogólnie łazienka inna niż wszystkie a to staje się ostatnio rzadkie przy szarościach , w których z reszta i ja sie kocham ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...