Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aaa nie dodałam najważniejszego, łazienka ogólnie ładna nie w moim stylu co prawda ;)

 

W każdym razie ja pamiętam jak mój mały wucet mąż z glazurnikiem cały dzień rozmierzał na budowie żeby wszystko grało. Łazienka górna (12 m2) to oboje z glazurnikiem na kolanach siedzieliśmy i kombinowaliśmy mimo rysunków technicznych od projektantki na ułożenie płytek. Jeżeli glazurnik nawet Cie o to nie zapytał to mogę się domyślać jakie ma poczucie estetyki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aaa nie dodałam najważniejszego, łazienka ogólnie ładna nie w moim stylu co prawda ;)

 

W każdym razie ja pamiętam jak mój mały wucet mąż z glazurnikiem cały dzień rozmierzał na budowie żeby wszystko grało. Łazienka górna (12 m2) to oboje z glazurnikiem na kolanach siedzieliśmy i kombinowaliśmy mimo rysunków technicznych od projektantki na ułożenie płytek. Jeżeli glazurnik nawet Cie o to nie zapytał to mogę się domyślać jakie ma poczucie estetyki :(

 

U mnie podobnie, wpierw rozmierzali, rysowali po ścianach żeby niepotrzebnych docinek nie było i wszystko grało na styk. Jak nie byli pewni to dzwonili do męża (mnie się chyba obawiali :) ) i ustalali co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było niemal odwrotnie: panowie kombinowali, żeby było idealnie, a ja już miałam ochotę machnąć ręką: zwłaszcza, kiedy układali balkon... I jest 1000% symetrii :D

moi też sami kombinowali, bo ja zwyczajnie o tym nie pomyślałam, a moja bardziej ogarnięta w temacie połowa jak zwykle na wyjazdach. jak tak sobie niekiedy popatrzę, to jednak muszę przyznać, że miałam rewelacyjną ekipę (nie to że wątpiłam w nich kiedykolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak i pewnie naraze sie wiekszosci, ale......nie oceniam w zaden sposob prac glazurnika - wiekszosc sie wypowiedziala w tym temacie i nie moge sie nie zgodzic, ale..........................(i moglabym tak kropkowac bez konca) odnosnie samych plytek i kolorystyki oraz dekorow hmmm kazdy z nas ma inny gust i cale szczescie ze nie wszystkim podobaja sie te same rzeczy - najwazniejsze jest zebys lezac w wannie lubila ta lazienke i to bylo po pierwsze a po drugie pewnie gdyby lazienka byla w szarosciach w wiekszosci forumowiczki przymknelyby oczy na mankamenty, a tak.... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)pewnie gdyby lazienka byla w szarosciach w wiekszosci forumowiczki przymknelyby oczy na mankamenty, a tak.... :)

oj tu sie nie zgodzę. jedno to indywidualny i niepowtarzalny gust, a drugie - wykonanie. najpiękniejsze kafle, nieważne czy białe, szare czy w ciapki, stracą urok jeśli bedą ułożone niedokładnie. fuszerka to fuszerka, wzorek na kaflach nie ma tu znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tu można zapytać o umywalkę?

 

Własnie zakupiłam ostatnią w sklepie umywalkę IKEA Norrviken z pokruszonego marmuru. Czy ktos z Was użytkuje tego typu umywalkę? Jak sie ten materiał i płytkość umywalki sprawdza na co dzień?

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/norrviken-pojedyncza-umywalka__0096417_PE236031_S4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa sie zgodze

ale co jest z bateriami nie tak ?

Zdecydowanie podzielam opinię gosiako.

Eleganckie baterie (wanna, umywalka) pasujące stylem do reszty, nadałyby łazience pajuchy ostatecznego szlifu.

Obecnie panuje pewna dysharmonia - domyślam się, że to rozwiązanie tymczasowe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wierzch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.:

"Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel

(a galeria dostępna na dotychczasowych zasadach)"

 

Duś a na jakich zasadach dostępna jest Twoja galeria?

Edytowane przez STEFANY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te baterie są nieeleganckie, tak ?

Według mnie, po prostu nie pasują do tej łazienki, którą określiłbym mianem eleganckiej.

Baterie, jako jeden z dominujących elementów urządzenia łazienki, reprezentują w tym przypadku inny poziom estetyki niż reszta materiałów wykończeniowych. Na tym tle wypadają mało elegancko, zbyt przeciętnie.

Oczywiście jest to wyłącznie moja subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tu można zapytać o umywalkę?

 

Własnie zakupiłam ostatnią w sklepie umywalkę IKEA Norrviken z pokruszonego marmuru. Czy ktos z Was użytkuje tego typu umywalkę? Jak sie ten materiał i płytkość umywalki sprawdza na co dzień?

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/norrviken-pojedyncza-umywalka__0096417_PE236031_S4.JPG

 

ma to u siebie moja przyjaciółka i jeśli chodzi o czyszczenie - luz. łatwo do tego brak łączeń sprzyja utrzymaniu w czystości.

co do głębokości - przeklina okrutnie. nie tylko umywalka, ale i blat oraz lustro są wiecznie zachlapane, bo wszystko się bryzga. do tego nie ma szansy, aby zrobić w tym najmniejsze choćby pranie (a weź się człowieku zginaj, żeby dwie pary rajtków wyprać w wannie) czy wypłukać szmatkę, której używasz do sprzątania łazienki. mi się zdarza myć głowę w umywalce niekiedy - tu by raczej nie było na to szansy ;)

 

no ale może negatywna opinia wynika z faktu, że ona mieszka w mieszkanku i taką umywalkę zafundowała sobie w jedynej łazience. jeśli masz pralnie z głębszym zlewem czy inną łazienką która będzie tą główną domową - nie powinnaś narzekać na powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi... Jak pojawią się jakieś wolne środki finansowe, to łazienkę pójdzie do przeróbki... pewnie kupimy jakieś elegancki baterie, wannę i umywalkę. Na razie musi nam to wystarczyć :( jak tylko pojawi się lustro w dolnej łazience to wkleję zdjęcia i poproszę o konstruktywną krytykę. Jeszcze raz dzięki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...