Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze tylko włąsnie ja nie chcę wolnostojącej - wiem wiem marudzę zaraz poszukam to wkleję Wam o co mi chodzi :) o ile będziecie miały do mnie cierpliwość!! :)

Znalazłammmmm!!!! :) Strona 103 kama&michał

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-ŁAZIENKI-NASZE-!!!!!!/page103

post 2054

Wanna o której mówiłaś jest zabudowana prawdopodobnie K-G lub jakiegoś rodzaju konglomeratem. Znalazłam podobną Virgo http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=2023&dzial1=81&nr_dz_gl=3&lang=pl.Można ją jeszcze wpuścić w podłogę jeśli masz jeszcze możliwość manewru z posadzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd takie uparcie na wannę nie wolno stojącą. Skąd takie przekonanie, żeby nie wybierać wolno stojącej? Przecież one są bardzo stylowe, no ale z drugiej strony koszty są wysokie. Przecież teraz jest takie wielkie wow na takie wanny i do tego są super.

Nie każdy ma tak dużą łazienkę i przy tym ustawną, żeby zainstalować wolnostojącą wannę.

Nie kazdy robi stylowa łazienikę.

Właśnie koszty nie tylko samej wanny, ale również armatury do niej.

Po trzecie nie jest tak wygodna w użytkowaniu, jak wanny dosunięte do ściany. Np. chlapie się z wolnostojącej na podłogę więcej, brak miejsca na kosmetyki używane w trakcie kąpieli (trzeba dosunąć stoliczek i mokrą ręką siegasz po nie i przy tym chlapiesz na podłogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma tak dużą łazienkę i przy tym ustawną, żeby zainstalować wolnostojącą wannę.

Nie kazdy robi stylowa łazienikę.

Właśnie koszty nie tylko samej wanny, ale również armatury do niej.

Po trzecie nie jest tak wygodna w użytkowaniu, jak wanny dosunięte do ściany. Np. chlapie się z wolnostojącej na podłogę więcej, brak miejsca na kosmetyki używane w trakcie kąpieli (trzeba dosunąć stoliczek i mokrą ręką siegasz po nie i przy tym chlapiesz na podłogę).

 

:) dokładnie dlatego nie chcę wolno stojącej, ale...

do ikaria - myślisz że kartongips sam sobie poradzi z wodą przy wannie?? Kurcze troszkę się boje myślałam że może jakaś żywica tylko ciekawe jakby to wyglądało ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę,potrzebuję pomocy w jednej sprawie.

Już kiedyś wklejałam łazienkę która służy nam jako inspiracja przy tworzeniu naszej.

Będziemy mieć kabinę podobną do tej ze zdjęcia

http://img43.imageshack.us/img43/4351/84471641.jpg

Docelowo ma mieć wymiary 73/100. I tutaj mam problem.

Zakupiłam odpływ liniowy na długość 70cm, gdyż planowałam dać go przy ścianie z baterią ewentualnie przy wyjściu z kabiny.

Jednak okazało się że musi być ustawiony równolegle do ściany tak jak na załączonym zdjęciu.

I nie byloby problemu bo podoba mi się takie rozwiązanie poza tym że odpływ jest na 70cm a długość kabiny 100.

Czy to będzie dobrze wyglądało i czy taki za krótki odpływ spełni swoją rolę?Czy to że nie będzie sięgał od początku do końca kabiny może mieć znaczenie przy zbieraniu przez niego wody?Dodam że nie mogę już oddać odpływu gdyż kupiony został dawno temu i to przez internet, poza tym jutro ma być montowany.Pomóżcie prosze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamkniętej kabinie chyba ze zbieraniem wody nie będzie problemu. Zresztą przepustowość odpływu dopasowuję się do deszczownicy. Na zdjęciu też odpływ nie sięga od końca do końca ;) (a masło jest maślane :p ). Ja w łazience górnej mam zamkniętą kabinę i odpływ nie sięga do końca, na dole natomiast sięga ponieważ ma tam być tylko jedna ściana szklana za plecami (generalnie półotwarty) i wtedy ważne jest aby nic nie uciekało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellwirka pocieszyłaś mnie trochę.Mój fachowiec też mówi że to tylko kwestia odpowiedniego spadku i wszystko spłynie.

No nic zobaczymy, może w przyszłym tygodniu będę mogła się pochwalić efektem końcowym.

Mam nadzieję że będę zadowolona, bo ta składana kabina to główny element naszej łazienki

Venus_m- w tej łazience rzeczywiście odpływ nie dochodzi do ścianki z bateria, ale za to sięgał aż do przeciwległej ściany, więc w sumie to był nawet dłuższy niż kabina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasik7 a jakie płytki kupiłaś?

U nas będzie affron grafit półpoler z Paradyża

Testowałam go w ten sposób że postawiłam go na brzegu wanny,pod baterią gdzie był narażony na wszelkie zachlapania:D

Co prawda wspomniane testy miały miejsce po zakupie,jednak wcześniej przeprowadziłam stosowny wywiad z posiadaczami tych płytek:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...