Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kinka, a mnie się wydaje, że forum łazienkowe idzie w dobrym kierunku. Szary, biały i beżowy to idealna baza łazienkowa. Jeśli lubisz kolory-umieść je w dodatkach, które bardzo łatwo i bez żalu zmienić na inne, gdy kolor już Ci się znudzi. Kolorowe płytki fajnie wyglądają w katalogu, ale myślę, że bardzo szybko się nudzą i męczą wzrok ;) A wymienić płytki po 4 latach...trochę zachodu z tym będzie.

Ja np. planuję dzieciową łazienkę białą, zaszaleję z kolorem ale właśnie w dodatkach- jakaś limonkowa rama lustra, ręczniki, dywanik, ewentualnie szafka pod umywalką.

 

Dawno temu miałam szarą i bardzo szybko mi się znudziła, a może nie tyle, co znudziła, co akurat nie bardzo mi pasowała do tego pomieszczenia (nie miałam wówczas wpływu na wybór). Biała od początku jest dla mnie nudna. Nie spotkałam całej białej łazienki, która by mi się spodobała, poza projektami Johna Pawsona czy Alberto Campo Baeza, ale to mistrzowie, którzy światłem i formą potrafią zrobić cuda w monokolorze. Beżowa także, chyba że połączona z drewnem o wyrazistych słojach, które tę nudę pięknie przełamują i są idealnym tłem. Jest tyle pięknych kolorów!!!! Nie muszą być przecież intensywne, "dające po oczach". Jeśli ktoś lubi kolory, nie ma co go przekonywać do "neutralnej bazy" i odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przeczytałam cały wątek w poszukiwaniu inspiracji dla moich łazienek i wnioski jakie wysunełam sa takie:

Większość łazienek jest w szarościach z dodatkiem drewna lub biało-beżowe,ewentualnie czarne.Oczywiście niektóre są fantastyczne jednak już tyle się na nie napatrzyłam że poprostu zrobiło sie nudno.Ciekawa jestem czy ktoś ma łazienkę taką nieoklepaną (chodzi o kolory) coś w odcieniu fioletu,żółci czy zieleni,chętnie zerknęłambym na taką,bo ja lubię żywe kolory,oczywiście z umiarem.

 

moze cos ci pomoge

wysylam zdjecia mojej poprzedniej toalety - bez zadnych ozdob i dodatkow, bo zdjecia byly robione dzien przed demolka

Powod demolki? znudzily mi sie zywe kolory lazienka maial 5 lat

http://img210.imageshack.us/img210/7378/dsc06119p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img651.imageshack.us/img651/3012/dsc06122hh.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img850.imageshack.us/img850/3422/dsc06124uc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img18.imageshack.us/img18/4987/dsc06127e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zgadzam sie z dziewczynami teraz mam biala lazienke i non stop szaleje z doadtkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikaszlek co to brodzik i jakie ma wymiary super by pasowała do mojej łazienki a łazienka super, też nie chcę szarej, białej czy beżowej łazienki chcę trochę koloru i cały czas szukam inspiracji kocham zieleń więc pewnie w ten deseń uderzę w jednej z łazienek ale pozostaje druga i nie mam pomysłu a twoja jest super niby biało i grafitowo, ale ten pas koloru SUPER pomysł .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikaszlek co to brodzik i jakie ma wymiary super by pasowała do mojej łazienki a łazienka super, też nie chcę szarej, białej czy beżowej łazienki chcę trochę koloru i cały czas szukam inspiracji kocham zieleń więc pewnie w ten deseń uderzę w jednej z łazienek ale pozostaje druga i nie mam pomysłu a twoja jest super niby biało i grafitowo, ale ten pas koloru SUPER pomysł .....

 

To jest komplet shower star.Miałam właśnie dylemat co do prysznica,bo myślałam żeby zrobić bez brodzika,ale jak zobaczyłam w sklepie,to bardzo mi się spodobał.Akurat pasuje to zakole do naszej malutkiej łazienki.Zyskaliśmy przez to sporo miejsca.No i te czerwone pasy też optycznie ją powiększyły.Tylko ciemna podłoga trochę ciężka w utrzymaniu czystości.Każdą plamkę z wody widać.Jeszcze muszę zamontować czerwony front pod umywalką i przycisk do geberitu.

Też nie chciałam żadnej brązowej,beżowej,bo do kogo nie pójdę to każdy ma taką.Nam się podoba i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu miesiącach oglądania pokazywanych tu łazienek mogę w końcu pokazać swoje. Nie są takie, jakie wymarzyłam sobie na początku budowania, miały być biało - czarne secret i hanabi. Po wielu tygodniach zastanawiania się i rozmyślania zdecydowałam się na kolekcje zebrano -Pilcha i Hanabi Tubądzin.

Ze względu na małe pomieszczenia nie mogłam ująć aparatem całych łazienek. Nie jest to szczyt marzeń, ale mimo wszystko cieszę się, że w końcu je mam :)

SAM_0947.JPG

SAM_0948.JPG

SAM_0951.JPG

SAM_0954.JPG

SAM_0956.JPG

SAM_0959.JPG

SAM_0961.JPG

 

Witam! Mam pytanie do Sawczy, chciałabym się dowiedziec z jakiej kolekcji jest ten szary dekor w Twojej szaro-kremowej łazience? Bardzo mi się podoba, długo szukałam czegoś takiego i nigdzie nie mogę znaleźć. Chodzi mi o ten pomiędzy umywalką a wc. Napisałaś ze to Hanabi, ale tam nie ma takiego dekora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie nie do mnie, ale skoro wiem to powiem :) Te dekory to kolekcja Harion Tubądzin, też ją mam, tyle że bez dekorów. Pozwolę sobie wkleic prezentowaną łazienkę przez MagdęWojtka z tymi właśnie dekorami :)

 

Harionki sa super nie tylko wizualnie, ale także w użytkowaniu. zielono - brązową łazienkę zrobiłabym już całkiem inaczej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawcza Harionki rzeczywiście są bezobsługowe :) mik_is łazienka b. sympatyczna, podoba mi się miska wc - co to za model? Szarości na dolnej części to pewnie względy "higieniczno-estetyczne", ciemne fugi na miejscach najbardziej narażonych na zabrudzenia :) też się kieruję tą zasadą :)

 

 

dzieki ... miska kupiona na allegro o ile dobrze pamietam to zwie sie "bola"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna_bw powiem szczerze, ze gdybym dzis miala wybrac jeszcze raz to dalabym takie same jak mam u gory w lazience (caesar seria reflex) tych moge nie mysc "miesiacami" a nic na nich nie widac minusem moze byc to, ze maja takie brokatowe drobinki, ale mnie sie to osobiscie podoba

signum - zostawiaja slady nawet po wodzie, ale kurzu tez na nich nie sidac, decyzja nalezy do ciebie, ale ja osobiscie porownuje te dwie ktore mam i nie zawsze drozsze okazuja sie lepsze

mam nadzieje ze pomoglam

 

 

 

 

 

nie wiem czy to lazienka monnik1 czy MarJel ale bardzo ladna

 

 

 

Goobo rozumiem, ze chodzi ci o ta w lazience? Powiem tak, szafka w przyszlosci jest do wymiany robil ja nam znajomy stolarz i jak zwykle znajomy skasowal jak za zboze bo kosztowala 3000, ale mam dwie wersje i moge sobie wymieniac drzwi hihi. Tak naprawde to miala byc taka jak na zdjeciu ponizej, ale w rzeczywsitosci byla tak olbrzymia, ze wygladala jak wielka krowa na tle mojej wcale nie malej lazienki, wiec postanowilismy bialymi lakierowanymi frontami ja optycznie zmniejszyc. Szafka jest zrobiona z jakiegos egzotyka, ale nazwy nie pamietam, i ma w srodku jedna polke i drzwiczki na dotyk, z boku ma polki na kosmetyki

http://img213.imageshack.us/img213/6089/dsc07962t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img841.imageshack.us/img841/5853/dsc07965r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img687.imageshack.us/img687/5641/dsc07968hb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://img846.imageshack.us/img846/9530/dsc09776h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

jak masz pytania to pisz postaram sie odpowiedziec

 

Patifrati - co to za płytki (te pionowe paski) masz koło szafki? szukam właśnie inspircji n moją górną łazieneczkę ze skosami i te paski, przynajmniej na zdjęciach wyglądają jak trochę styl retro. Bardzo fajne :-) co do szafki - moim zdaniem wyszła bardzo fajnie z tymi białymi drzwiami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...