Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

inwestor zleca pracę, ma jakąś wizje, chce osiągnąć jakiś efekt. Nie obchodzi mnie jakimi metodami to zrobi kafelkarz, ma to zrobić dobrze. Dla mnie logicznym było, że jeśli nie liczy sobie za docinanie płytki, czy układanie listwy (jak ktoś chce )to szlifowania też jest w opcji całościowej. Najwyżej niech wołają więcej z metra za ułożenie a nie zaskakują niespodziankami. Jeśli robi coś na gotowo to normalne, że zeszlifowaniem brzegów, chyba, ze wyraźnie sobie tego nie życzę. Ale tak to bywa, najpierw fachowcy zaniżają ceny, aby zrobić wrażenie taniego=opłacalnego a potem doliczają każdą pierdołę. Zlecam wykonanie łazienki i interesuje mnie cena za całość a nie obudowa wanny osobno, obudowa geberitów osobno, szlifowanie osobno , jakieś półki z k-g osobno i wychodzi drugie tyle co płytki.

a projekt takiej lazienki masz? czy tylko jakąś wizję i chcesz osiągnąć jakis efekt.

podstawowe pytanie do kafelkarza zadawane przez Inwestorów brzmi - ile za m2 ulożenia plytek? rzadko, by nie powiedziec bardzo rzadko daje się kafelkarzowi projekt i prosi o wg projektu.

Nie jestem kafelkarzem, wykończeniowcem - jestem też Inwestorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli chodzi o tą wnękę w WC w płytkach, to będzie tam szafka zamykana, wykonana na zamówienie. Nie wiem tylko jaki wybrać front drzwiczek - mat czy połysk.

 

 

Łazienki nie są jeszcze wykończone w 100%. Brakuje miedzy innymi szafki pod umywalkę w łazience biało - czarnej ( planuję czarną - fronty czarny połysk i biały blat) no i oczywiście zabudowy tej szafki w wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lylka górna łazienka piękna!

 

Żono m no niestety takich rzeczy się czasem człowiek dowiaduje po fakcie... Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, bo wydawałoby się to oczywiste. Ponieważ bardzo zależy mi na dobrze wykonanych łazienkach, przeprowadziłam rekonesans celem wyłonienia dobrego fachowca ;) I jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że w mojej okolicy, wśród ekip cenowo przystępnych nie ma nikogo, kto byłby na tyle dobry, by mi nie zepsuć gresu na narożnikach (a byli też tacy, którzy twierdzili, że fug ściennych i podłogowych się NIE DA spasować ;))... Szlifują pod kątem, ale efekty pracy... No... ja bym się nie odważyła powierzyć swoich płytek takiemu.

Potem trafiła się dobra ekipa, ale zaczęłam rozmawiać o cenie wręczając projekt i płytki do ręki (na prośbę wykonawcy). Dostałam kwotę za całość. Ze wszystkim poza materiałem. I nie zapłacę ani grosza więcej ponad to, co ustalone. Czyli da się to określić. Wszystko zależy od człowieka - jak w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lylka piękna łazienka czarno biała :yes: Podoba mi się czarny pasek u góry, chociaż nie wiem czy zamiast niego nie poszłabym w taką opaskę na podłodze. Niemniej jednak bardzo udana realizacja.

 

WC natomiast do mnie nie przemawia. Maleństwo a strasznie nakombinowane. Mozaika super, ale już jasne fugi przy tych ciemnych płytkach skutecznie odwracają od niej uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia jak na razie, a mamy je prawie 2 lata, sprawują się świetnie. Nic się z nimi nie dzieje. Czyści się łatwo. Są pojemne. A co najważniejsze ciągle nam się podobają, co u mnie nie jest takie oczywiste :)

 

W sumie chyba niczym nie różnią się od nowych.

 

To jest firma Elita ? Umywalkę masz od kompletu konglomeratową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia tak to są meble Elita seria Kwadro. Umywalkę oni dają swoją konglomeratową ale po opiniach zdecydowałam się jednak na inną, z innej firmy - dolomitową. Nie narzekam. Czyści się bardzo łatwo. Umywalka wygląda bardzo ładnie, jest całkowicie biała, nie taka brudno biała. Ta z Elity jest dokładnie taka sama tylko z czego innego. Myślę, że z bardzo podobnego materiału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Koło STYLE to porażka na całej linii. Począwszy od deski bardzo wolno opadającej, poprzez wyprofilowanie kibelka, na czyszczeniu skończywszy. Moge komuś oddać ten kibel, jak będę zmieniać.

Ufff... dobrze, że nie kupiłam tego kibelka - miałam w projekcie koło lub roca. Też nie przypadło mi do gustu jego wyprofilowanie. Ciekawe, czy na roca będe narzekać ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pfafara

 

 

 

Płytki Paradyż secret wyglądają ładnie, ale trzeba uważać gdzie się je kupuje. Mnie się trafiły bardzo krzywe i fachowiec musiał się nieźle natrudzić.

 

 

Lylko co masz an myśli mówiąc o miejscu zakupu? Czyżby gorsze jakościowo lądowały w marketach budowlanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...