Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, czy ktoś z Was jest posiadaczem wanny z Poolspa i może wypoiwedzieć się na temat jej jakości? Interesuje mnie zwłaszcza, czy akryl , z którego wykonane są wanny z Poolspa jest w miarę solidny, tzn nie rysuje się i dobrze wygląda po latach. Pozdrawiam!

 

mam rogową, w oryginalnej obudowie

ciężko ustawić ją tak żeby nie było szpar i zeby nie skrzypiała

poza tym - dzieciaki umazały mi ją ....hmmm...dziobem kaczki gumowej, czerwonym, zostały takie ślady ze nie wiem czym je wyczyszczę

 

ale ogólnie polecam, uwielbiam bąbelkowe kąpiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fug - w jednej łazience białe, ale łazienka gościnna uważana sporadycznie wiec biała podłoga ciągle biała i wygląda idealnie

w drugiej mam jaśminowe fugi do kremowych płytek - i tam w ciągu komunikacyjnym...wyglądają źle

przymierzam się do octu albo sody oczyszczonej - podobno działa, ale u mnie jest też problem taki ze fugi są za płytkie i brud w nich osiada, nie dopilnowałam tego i teraz wiem jak wielkim błędem to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fug - w jednej łazience białe, ale łazienka gościnna uważana sporadycznie wiec biała podłoga ciągle biała i wygląda idealnie

w drugiej mam jaśminowe fugi do kremowych płytek - i tam w ciągu komunikacyjnym...wyglądają źle

przymierzam się do octu albo sody oczyszczonej - podobno działa, ale u mnie jest też problem taki ze fugi są za płytkie i brud w nich osiada, nie dopilnowałam tego i teraz wiem jak wielkim błędem to było

 

No właśnie - mam ten sam problem. Czy dałoby się jakoś dołożyć fugi? Mąż twierdzi, że chyba się nie da. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie w trybie pilnym która opcja lepsza. W tym tygodniu muszę zamówić płytki :)

 

[ATTACH=CONFIG]105918[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]105919[/ATTACH]

 

Druga. "Drewienko" na podłodze tworzy ładny kontrast i ociepla łazienkę. Lepiej podkreśla ładne płytki na ścianie.

Druga sprawa - łatwiejsze w utrzymaniu w czystości i płytki i fugi. Dla mnie - zdecydowanie druga wersja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rogową, w oryginalnej obudowie

ciężko ustawić ją tak żeby nie było szpar i zeby nie skrzypiała

poza tym - dzieciaki umazały mi ją ....hmmm...dziobem kaczki gumowej, czerwonym, zostały takie ślady ze nie wiem czym je wyczyszczę

 

ale ogólnie polecam, uwielbiam bąbelkowe kąpiele :)

queene skrzypienie na pewno jest spowodowane tym, że nie ma stałej obudowy na zasadzie ścianki i na niej płytek, tylko jest akrylowy, chybotliwy panel

my na ekspozycji i w magazynie wanny, które mają tego typu powierzchowne rysy, czyścimy mokrą szmatką i delikatnie pastą polerską okrężnymi ruchami (taką jak do lakieru samochodowego)

schodzi absolutnie wszystko BEZ ŚLADU, nawet pod słońce patrząc i nie ma po tym rys na akrylu

a zarysowania wyczuwalne polerujemy papierkiem ściernym "1000" na mokro - też takim jak do lakierki samochodowej

no i to samo się tyczy asortymentu jak WC i umywalki, bo czasem się lekko przesunie ceramiczną umywalką po drugiej i się robi powierzchowna lekka, czarna rysa

to ją też tą pastą polerską i śladu nie ma :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... i nie chciałabym odpowiadać za polerowanie papierem na wodę wanien z supermarketu, kupionych dodatkowo "w promocji" za parę groszy.

to często nie są wanny akrylowe, tylko akrylowane, czyli główny składnik wanny to żelkot pokryty cieniutko akrylem i można się dopolerować przez warstewkę akrylu do szarego żelkotu i jest klops

taka w miarę dobra wanna powinna mieć około 4mm akrylu, więc nie ma obaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...