Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam od dawna podczytuję ten watek, w obecnej chwili poszukuję płytek do mojej małej łazienki ( 4 m2), wpadła mi w oko taka aranżacja, tylko nie mam pojęcia jakie dac płytki aby w rzeczywistości łazienka miała taki urok jak ta w linku poniżej...

 

http://www.modnewnetrza.com.pl/2009/10/10/lazienka-2/mala-lazienka2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie w sprawie oświetlenia. Może ktoś z was miał styczność z tak rozwiązanym oświetlenia w łazience że seria halogenów jest umieszczona nad lustrem i oświetla wnęke/pułke ( widać to na zdjęciu ). Dodatkowo na scianie z boku zamierzam dodatkowo umieścić kinkiet aby jeszcze lepiej oświetlić lustro. Mam następujące pytania.

 

1. Rozumiem że kinkiet powinno sie włączać osobno ale czy te oświetlenie nad lustrem powinno włączać sie razem z oświetleniem górnym czy z kinkietem ?

2. Najlepiej gdyby kinkiet włączał sie od strony łazienki. Czy taki włącznik od strony łazienki powiniem miec podwyzszone IP ?

3. Kinkiet boczny rozumiem ze powinien byc mniej więcej na wysokości oczu , ale w jakiej najlepiej gdyby był odleglosci od lustra ?

 

Ps. Sory za błady ortograficzne :-) , lustro oczywiście tylko tymczasowe :-)

Zdj.1563 (Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinno się to nie wiem,

 

Ja mam oświetlenie lustra zapalane przy lustrze, oświetlenie górne sufitowe zapalane oddzielnie i oddzielnie zapalanie podświetlanej wnęki na czas kąpieli czy prysznica. Nie wiem czy ten kinkiet z boku w ogóle jest Ci potrzebny skoro masz już oświetlenie nad lustrem.

 

W łazienkach wszędzie mam gniazdka z klapką i lampki ip44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem że kinkiet powinno sie włączać osobno ale czy te oświetlenie nad lustrem powinno włączać sie razem z oświetleniem górnym czy z kinkietem ?

Moim zdaniem najlepiej wszystko włączać oddzielnie. Można zrobić przełączniki dwustopniowe. Tak jest oszczędniej, w końcu do umyca rąk nie musisz włączać wszystkich reflektorów i halogenów w łazience, żeby je za 2 minuty wyłączyć.

 

Też uważam, że przy tylu halogenach kinkiet może się nie przydać. No... chyba że kinkiet ma pełnić również fukkcje estetyczne, jest elementem jakiejś kompozycji w łazience. Moim zdaniem wystarczy porządne oświetlenie górne i ten rząd halogenków. Ale najlepiej zróc sobie eksperyment i ustaw w miejscu kinkietu nawet lampkę biurkową z żarówką o planowanej przez Ciebie mocy. I się rozstrzygnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miała oświetlenie nad lustrem zapalane od zewnątrz, a górne oddzielnie w środku łazienki.

 

Teraz mam górne od zewnątrz a i tak często zapalam kinkiety.

Postanowiłam zatem sobie zamienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pragnę przedstawić naszą wizję lazienki. Jest to mala lazienka, utrzymana w stonowanym stylu, charakterze jeszcze bez bibelotów, ale już jej niewiele brakuje, tak jak dla mnie. Zalączam linki do zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69afb31058faefeb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/913cbc4f278d0e8a.html

Górna z kolei jest utrzymana w beżach i szarościach, ale dopiero mamy polożone plytki, więc jeszcze nie zamieszczam zdjęć.

Pozdrawiam

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę..właśnie robi się moja łazienka, ściany białe,podłoga grafitowa,wc,bidet,wanna-białe,dodatki chrom błyszczący.

Chodzi o umywalkę , czy bardzo zgrzeszę jeśli wybiorę to ...

 

nie no umywalka super:D

i jeśli tylko biel i czerń, ewentualnie ich pochodne, to będzie dobrze :yes:

bardziej mnie tylko martwi czyszczenie czarnej umywalki

znam wiele przypadków osób, które marudzą na zacieki i ślady od kropel wody, a w zasadzie na kamień, który zostaje po tych kroplach i mydlinach

chyba, że będzie to łazienka tzw. "dla gości", czyli używana sporadycznie ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...