Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki, dziewczyny, prawdę mówiąc o białej rolecie to nawet nie myślałam. Białą mam, bo kupiłam kiedyś taką tymczasową i wisiała, jak łazienka była niebieska, żeby trochę przytłumić tę jej niebieskość ;) Wiec białą to mogę nawet przymierzyć.

 

Wydawało mi się, że czarna będzie ok, dlatego, ze jest kilka czarnych akcentów, moze na zdjeciach niezbyt to widać - 4 oprawy czarne na suficie, po 2 po każdej stronie lustra, czarny panel prysznicowy, czarne plamy koloru na fototapecie. Będzie jeszcze czarny wieszak na drzwiach (drzwi też jasny dąb, podobne bardzo do szafek).

 

No nic, poprzymierzam sie do białej :)

 

Zamiast tej fototapety miało być wklejone lustro - drugie będzie na przeciwległej ścianie, nad umywalką, wielkie od grzejnika, aż do drzwi i do samego sufitu, ale bałam się, ze zrobi mi się lustrzana sala i będzie robić się niedobrze od zwielokrotnień odbić. Poza tym lustro potęguje bałagan, więc nie daj Boże jakby coś mało dekoracyjnego stało na półce pod tym długim lustrem, to byłby zaraz wizualny rozgardiasz. Pomijam już kwestie czyszczenia, bo ja nie cierpię choćby małych kropek na lustrze, a tak to bym pewnie ciągle ze szmatą latała. I tak będę miała jedno wielkie, więc wystarczy ;)

 

Viga, meble są fornirowane (jakiś dąb modyfikowany, normalny, tzn. nie bielony, ani nic). Szafki górne otwierają się do góry, ale tylko te fronty z uchwytami, te górne sa na stałe. To szafki np. na zapas papieru, ręczniki papierowe, itp. Miały otwierać się w całości (fronty łamane), ale zrezygnowaliśmy ze względu na koszty.

 

channel8, całą zabudowę robił stolarz. A dlaczego takiej szafki się nie da zrobić? Przecież to najzwyklejsza szafka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asizo - już raz pisałam, że Twoja łazienka trafia w mój gust na etapie płytek.

I nie zmienam zdania - kapitalnie dobrane kolory, super wkomponowana zabudowa. Mam nadzieję, że będę mogła odsyłać do Twojego projektu jako do przykładu funkcjonalnego i gustownego urządzenia szarej łazienki do korzystania przez LUDZI (zachwycająca ilość miejsca do przechowywania) a nie li i jedynie ładnego wyglądania. :D:D Mała wnęczka pozwala ukryć kosmetyki i to też jest na plus, jeśli zależy komuś na zachowaniu optycznego ładu w łazience.

To co bym zmieniła, to fototapeta, dla mnie tik za dużo i zadowoliłabym się płytka bazową :D

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asizo świetna łazienka. Ja w oknie widzę albo drewniane żaluzje pod kolor mebli albo białą roletkę :D

 

Aantenka u asizo jest faktycznie dużo mniejsca do przechowywania, ale tam gdzie go nie ma, nie znaczy, że łazienka nie jest dla ludzi, jak to określiłaś. Ja np. nie potrzebuję w łazience szafek, bo po sąsiedzku mam pralnię i schowek pod schodami. Ale osobiście też wolę, żeby wszystko było pochowane w takich zgrabnych szafeczkach niż zbierało kurz niczym eksponaty muzealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, dzięki. Chciałam właśnie mieć duzo miejsca do przechowywania, bo nie lubię wystawek kosmetyków i moja projektantka tak właśnie to wymyśliła. Miejsca jest tyle, ze pomimo, iż kosmetyków sporo, to szuflady jeszcze nie są zapełnione. Łazienka jest w sumie nieduża (jak na główną łazienkę w domu), więc trzeba było trochę pomyśleć, zeby ją dobrze rozplanować i wykorzystać każdy kąt.

Co do fototapety to jest to pole do zmian. Jak juz pisałam - w projekcie było tam lustro, ale lustro zawsze mogę wklelić, a wcześniej chciałam poeksperymentować z czymś, ze tak powiem, mniej stałym ;) Fototapeta to też ukłon w stronę męża. Zresztą uwielbiam morze, nad Bałtykiem spędziłam kilka lat życia - taki widok po prostu działa na mnie kojąco i przywołuje miłe wspomnienia. Dlatego postanowiłam zaryzykować. Na początku miało być czysto technicznie, ale ostatecznie ociepliłam nieco kanciasty klimat. Także w przypadku zabudowy wahałam się między drewnem, a bielą, ale wybrałam ciepły dąb. Lubię beton, stal, kanciastość i sterylne wnętrza, ale w swoim domu zawsze mi wychodzi tak, ze i tak pojawia się jakaś cieplejsza nuta.

Na razie jest tak, ze ten kawałek ściany to taka zmienna. Moze kiedyś ją po prostu pomaluję, moze będzie lustro,a przed nim, na półeczce długa doniczka z jakąś trawiastą rośliną, może inny wydruk albo płytki, bo kilka jeszcze zostało (choć raczej nie brałam tego pod uwagę - moim zdaniem byłoby za ciężko). A ja lubię zmiany, więc to pole do manewru jest jak najbardziej dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asizo pięknie :jawdrop: ciągle się zbieram, połączenie z jasnym drewnem suuuper !!! ja planuję górną łazienkę w szarości więc co to za płytki? i czy można ściągnąć do inspiracji twoją łazienkę,

 

co do okna to ja widzę w kolorze drewna jak szafki, biała też będzie pasować - w końcu okno białe, ale sama musisz wiedzieć jakiego efektu chcesz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asizo świetna łazienka. Ja w oknie widzę albo drewniane żaluzje pod kolor mebli albo białą roletkę :D

 

Aantenka u asizo jest faktycznie dużo mniejsca do przechowywania, ale tam gdzie go nie ma, nie znaczy, że łazienka nie jest dla ludzi, jak to określiłaś. Ja np. nie potrzebuję w łazience szafek, bo po sąsiedzku mam pralnię i schowek pod schodami. Ale osobiście też wolę, żeby wszystko było pochowane w takich zgrabnych szafeczkach niż zbierało kurz niczym eksponaty muzealne.

 

:D

 

Ach to słowo pisane :D Zeby tylko ubrać w słowa to co pomyśli głowa :D

 

Łazeinkę określiłam jako dla LUDZI oczywiście generalizując i poslugując się pewnym skrótem myślowym i z góry przepraszam wszystkich, którzy się moją generalizacją poczuli dotknięci.

 

Jest po prostu wiele osób zmagających się z małymi pomieszczeniami , pośpiechem w życiu codziennym, którzy chcieliby mieć łazienkę gustowną, schludną i uporządkowaną i zgodną z najnowszymi trendami. I robiąc u siebie piękne wnętrze jak z gazety wnętrzarskiej nie biorą pod uwagę, że to co ładnie wygląda na zdjęciu, u nich tak samo będzie wyglądało tylko zaraz po sprzątaniu, a potem to już jak się uda :D

 

Oczywiście są i takie osoby, które mają samodyscyplinę, dobrze wychowaną rodzinę, warunki lokalowe itd. itp. aby mieć w łazience idealny ład i porządek nawet nie mając jednej zamkniętej szafki i trzymając w łazience tylko ręczniki. Ale jest też sporo osób, które nie mają czasu, siły, samodyscypliny a w przypadku mieszkań blokowych, bo te są głównie bliskie mojemu sercu, jako dziecku bloku, często również miejsca, żeby takie łazienki jak w gazecie kultywować. Ale nadal chcieliby, żeby było ładnie.

Uważam dlatego, że projekt łazienki, który jest gustowny, na pierwszy rzut oka wygodny w użytkowaniu i sprzątaniu a do tego ma miejsce do przechowywania o tyle pomaga, że pozwala zaspokoić potrzeby wizualne i jednocześnie wygodnie łazienkę użytkować na co dzień. I takie warunki moim zdaniem spełnia projekt Asizo (znaczy chodziło nie tylko o miejsce do przechowywania)

 

Nie oznacza to, że moim zdaniem w każdej łazience muszą być szafki, żeby była ona gustowna czy funkcjonalna :D:D Wszystko zależy od potrzeb właściciela. Przecież nikt nie będzie sobie robił zabudowanej szafy 2mx2m, skoro ma obok schowek i pralnię tak jak Ty (wiwat posiadanie domu). Albo tysiąca pólek jeśli jego kosmetyki to szampon i szare mydło. No chyba że lubi duże szafy w łazience i chce taką do dekoracji. A proszę bardzo :D

 

Mam nadzieję, że mi teraz poszło lepiej z tłumaczeniem :)

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asizo nie wiem jak innym ale mi ta tapeta niezwykle sie podoba, nie wiem jak to napisac, ociepla, wprowadza troche zycia ale w takiej pieknej stonowanej barwie, wyzwala wlasnie ow spokoj morza, plazy, o ktorym wyzej pisalas. jakos lustro mi tam nie pasuje a tak jest slicznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też bardzo się podoba bardziej niz lustro. Z morskim pozdrowieniem ;-)

 

 

 

Asizo nie wiem jak innym ale mi ta tapeta niezwykle sie podoba, nie wiem jak to napisac, ociepla, wprowadza troche zycia ale w takiej pieknej stonowanej barwie, wyzwala wlasnie ow spokoj morza, plazy, o ktorym wyzej pisalas. jakos lustro mi tam nie pasuje a tak jest slicznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co innego. Pewnie ścianka jest za słaba - może z płyt g-k? Nie wiem, na jakim jesteście etapie, ale zawsze w miejscu mocowania szafki można zrobić w ściance betonowe wzmocnienia, ewentualnie dać deskę. U nas w górnej łazience było podobnie - ścianka z karton-gipsu tylko, ale stolarz powiedział, że sobie poradzi. Wisi duża szafka ze stojącą na niej umywalką nie mocowaną do ściany. Stolarz oparł szafkę na płytkach, które były poniżej. ALe po roku dodaliśmy dwie nogi, bo jednak w miejscu najbardziej obciążonym (pod umywalką) szafka trochę zaczęła się obniżać/ruszać.

Można też wymurować pod ścianą takie podparcie na kilka cm, na którym oprze się szafka, podpory pod szafką (podobne do tych, używanych przy montażu półek wiszących), albo dodać nogi, co jest chyba najmniej fajnym wizualnie rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asizo

Jestem pod wrażeniem :yes:. Łazienka podobała mi się już w fazie wstępnej, ale teraz widać jak dokładnie została przemyślana.

Na okno wybrałabym drewno :).

 

Aantenko... jesteś klasą samą w sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta, płytki z Casalgrande Padana, seria Meteor, kolory nero i grigio.

 

Alutka, z bidetki korzysta sie bardzo wygodnie, używam od 1,5 miesiąca. Na projekcie mieliśmy ją umieszczoną w ogóle na równi z muszlą, na tej samej ściance, ale w trakcie musieliśmy trochę zmienić projekt i dobudować tę ściankę przy przysznicu, na której właśnie teraz jest bidetka. Na dodatek mieliśmy szczęcie, ze muszla wc jest wyjątkowo wąska, bo jak podnosi się deskę, to dosłownie 2 mm dzielą ją od bidetki. Ale wszystko działa i użytkuje się dobrze :)

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Edytowane przez asizo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...